Nikah mı düğün mü

moonserein

Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2023
162
33
25
Sorum nikah yapanlar mi yoksa düğün yapanlarmi daha memnun evliliğinden ,yeni konu değil biliyorum sadece daha böyle net artıları eksileri şeklinde sıralar misiniz.Düğün yada nikahın evliliğe etkisi varmi manevi açıdan
, yapılmasa kayıp olurmu . Arkadaşım evlilik düşünüyor ve kararsız. Ev almak için para biriktirmeyi düşünüyor düğün yapacağına.
Çevremde nikah ile evlenene dulmusun diye soruldunu hiç duymadım mesela ilk kez burda okudum , buna benzer saçma seylerle çok ugrasacakmi nikahla evlenirse merak ediyor.nikah yapanlar aileniz evlendikten sonra davullu zurnalı evlenmedin diye burnunuzdan getirdimi . Ayrıca düğünsüz evlilikten pişman oldunuz mu içinizde kaldimi , düğün yapanları izledinizde keske yapsaydım dediniz oldumu bunu merak ediyor .nikah taraftarı aslında ama emin değil ,artıları eksileri şeklinde yazar mısınız

Nikah yapıp ardından arkadaşları ile küçük bi eğlence yapabilirler. Bende düğünle evlendim ama geleneklere uymak gibi oldu bizimki olmasa da olurdu

Şimdiki aklım olsa asla düğün yapmazdım. Nikahtan yürürdüm gereksiz bir masraf bence düğün. O parayla başka türlü yatırım veya istekler gerçekleştirilebilir ya da çatır çatır yenebilir

Şimdiki aklım olsa asla düğün yapmazdım. Nikahtan yürürdüm gereksiz bir masraf bence düğün. O parayla başka türlü yatırım veya istekler gerçekleştirilebilir ya da çatır çatır yenebilir

Düğünden sonrası zor muydu borç felan ugrastirdimi , siz evledinizde ekonomi iyidi sanırım bu ekonomide düğün sizcede mantık dişimi , bence gereksiz bayağı , yani kararsiz kalmasının sebebi onun ablalari hep düğünle evlendiler durumları iyi olmadığı halde ama yani düğüne para vercene ev almak için yatırım daha mantikli diye düşünürken ailesi ya üzülürse diye kararsiz ayrıca bana tarafı kalabalık genelde düğünle evleniyor akrabaları örnek köydeki kuzeni evlendi geçen sene mesela düğün yaptı kız durumu iyi olmadığı halde

Düğünden sonrası zor muydu borç felan ugrastirdimi , siz evledinizde ekonomi iyidi sanırım bu ekonomide düğün sizcede mantık dişimi , bence gereksiz bayağı , yani kararsiz kalmasının sebebi onun ablalari hep düğünle evlendiler durumları iyi olmadığı halde ama yani düğüne para vercene ev almak için yatırım daha mantikli diye düşünürken ailesi ya üzülürse diye kararsiz ayrıca bana tarafı kalabalık genelde düğünle evleniyor akrabaları örnek köydeki kuzeni evlendi geçen sene mesela düğün yaptı kız durumu iyi olmadığı halde
Düğünde takılan takılar borca gitti bize bi şey kalmadı. Evimizi de kendi imkanlarımızla dizdik. Düğün gereksiz o parayla yetiyorsa eve ya da arabaya yatırım yapmak daha mantıklı en azından değer kaybetmez . Düğün 3 saat bitti gitti elde kalan 0 . Eğer takılariniz borca gitmeyecekse tabi ki.

İçinde kalacaksa yapsın kalmayacaksa yapmasın. Düğün elalem için yapılır kimse memnun olmaz.

nikah yapip ardından gönlüme göre sadece ve sadece candan sevdiklerimin davetli oldugu yemekli guzel bir gece geçirdik.
Cokta güzel oldu.

Manevi ne etkisi olabilir?
Evliligin gidişatı düğüne ve ya nikaha nasil baglanabilir ki?
Iki gonul bir olduktan sonra....

Düğün imkani olana güzeldir.
Zengine güzeldir, ünlülerin düğünleri gibi düşün:)
Fakire borçtur, paradır, kavga gürültüdür.
Tüm sulalenin birbirine girmesidir.
vs vs vs..

İçinde kalacaksa yapsın kalmayacaksa yapmasın. Düğün elalem için yapılır kimse memnun olmaz.

İçinde kalmaz ama ailesi nasıl desem geneli düğün yapıyor ablalarida düğünle evlenmis , herkes böyle evlenirken nikah yaparak onlardan eksikmi olurum diyor, iş yerindeki arkadaşı böyle demiş kıza bizim ne eksiğimiz var hepsi yapiyo bende yapcam felan saçma konuşmuş bencede düğün bana göre akraba için yapılır

Düğün imkani olana güzeldir.
Zengine güzeldir, ünlülerin düğünleri gibi düşün:)
Fakire borçtur, paradır, kavga gürültüdür.
Tüm sulalenin birbirine girmesidir.
vs vs vs..

Buyuzden biraz rahatsız oluyor sanırım ablalari durumu olmasada yapmış düğün , herkes yaparken yapmazsa eksiklik gibi gelmiş kıza is arkadaşı sacmalamis ya onun sizdeki gibi düğün yapmasi zor akrabasi var bayağı

Buyuzden biraz rahatsız oluyor sanırım ablalari durumu olmasada yapmış düğün , herkes yaparken yapmazsa eksiklik gibi gelmiş kıza is arkadaşı sacmalamis ya onun sizdeki gibi düğün yapmasi zor akrabasi var bayağı
Benim akrabam olmadigini kim söyledi 😂
Ama mutlu gunumde sadece sevdiklerimi gormek isterim, ben boyleyim. Ona ayip olur buna ayip olur düşünmem 😎
Gece bittiginde arkamdan konuşacağını bildigim kimseyi çağırmam.
Hic te oyle biri olmadim hayatimda, sadece kendimi düşünürüm bazi konularda.

Bence nikah candır gerisi heyecandır. Ama içimde kalır diyorsa ufak bir düğün yapılabilir. Kuru pastalı, limonatalı

Sorum nikah yapanlar mi yoksa düğün yapanlarmi daha memnun evliliğinden ,yeni konu değil biliyorum sadece daha böyle net artıları eksileri şeklinde sıralar misiniz.Düğün yada nikahın evliliğe etkisi varmi manevi açıdan
, yapılmasa kayıp olurmu . Arkadaşım evlilik düşünüyor ve kararsız. Ev almak için para biriktirmeyi düşünüyor düğün yapacağına.
Çevremde nikah ile evlenene dulmusun diye soruldunu hiç duymadım mesela ilk kez burda okudum , buna benzer saçma seylerle çok ugrasacakmi nikahla evlenirse merak ediyor.nikah yapanlar aileniz evlendikten sonra davullu zurnalı evlenmedin diye burnunuzdan getirdimi . Ayrıca düğünsüz evlilikten pişman oldunuz mu içinizde kaldimi , düğün yapanları izledinizde keske yapsaydım dediniz oldumu bunu merak ediyor .nikah taraftarı aslında ama emin değil ,artıları eksileri şeklinde yazar mısınız
Nikah törenleri de eğlenceli oluyor artık.Benim tercihim düşük bütçeli de olsa az kişiyle de olsa düğün olmasa bile kutlama olmalı.

Günümüz için nikah sonrası bir kutlama yapılıyor genelde sonrası için se ne kadar az borç o kadar huzurlu evlilik bence

Merhaba, normal şartlarda sadece nikah olsun isteyen biriyim ama eşimin ailesi düğün yapmak istedi. Biz zaten borçsuz evlendik çok şükür. Düğüne de 1500 kişiden fazla katıldı. Bizim için iyi oldu düğünün olması çünkü 300kdan fazla takı toplandı. Şahsi görüşüm borçsuz evlenebiliyorsa ve çevresi genişse yapsın düğün. Ama borç yapıyorsa ve çevresi geniş değilse düğün işi sıkıntılı. Ailesi geleneksel bi aileyse laf edebilirler sadece nikah istemesine bu arada. Düğün sevmem dedim ama takı töreninden arta kalan bütün zamanda hunharca da oynadım. Beş dakika bile oturmadım :confused:

X