Nil Erkoçlar erkek oldu.!

Beden ve ruh çatışması...

Kesin yaşadıkları / yaşayacakları çok zordur.

Zaten şu dünyada insan, bedensel ve ruhsal açıdan sağlıklıysa ve kendisiyle barışıksa hiçbir şeyi sorun etmemeli.

Son düzenleme:
hiç değilse her sabah uyandığında aynaya bakıp da kendi vücudundan nefret etmicek okipetem
iç dünyasında huzurlu olacak, başka insanların ne dediğine kulak asmayabilirse ben yine de mutlu olacağına inanıyorum, ama buna zamanla alışacak hemen olacak bişey değil. Ünlü olması da bu durumda biraz daha dezavantaj olacak bence.

keşke canım. belki şu an eskisinde daha mutlu.. ama bir erkekle aradaki farkı hep yaşayacak.asla onlar gibi olamayacak . bu ameliyat kromozomları değiştirmiyor çünkü... 2 işlemle erkek olunmuyor maalesef.
o her zaman xx kromozomlu bir kadın. erkek görünümünde sadece. y kromozomu erkeği oluşturan. ve bunda o yok.
ve kulak asmamak. inanıyor musun buna..
o bu kadar duyarsız ve ruhsuz olabilecekmi..
belki vücudundan nefret etmeyecek. ama hiçbir zaman tam erkek gibi de hissedemeyecek.

Aaa.
Bu kızı biliyorum ben Kadir İnanırlı bir diziden hatırlıyorum.
Kendi tercihi, onca zaman nasıl geçti Allah biliyor..

Benim merak ettiğim şey farklı, bilenler cevap yazabilir mi?
Şimdi erkek oldu, hani erkeklerde özel anlarda olan durumlar var ya, şimdi tam yazmayayım..
Nasıl oluyor o durum ki :/// Tamam kemik alınıp et dokusuyla sarılınca penis oluyor da. O işlev görüyor mu??

Yani ben kendimi tam ifade edemedim bu konuda sanırım ,

ben kendimi erkek gibi hissediyorum hoooopppp hadiiii erkek olayım böyle bişeymi varmı ?

Allahın yarattığı sıfat ki bu 2 cinsiyetli ise buna ben bişey diyemem tabiki erkek organı ile doğmuş ama aynı zamanda kadın hastları varsa
bir yöne geçebilir ancak bunca sene neden kadın olmuş o zaman ,

detayını bilemiyorum yani bunu sorgulamakda hükmünü vermekde illaki bana düşmez ama ben inancım doğrultusunda yaklaştım aslada kınamıyorum
çünki benımde evladım var.

yani bu rüzgar beyde, tam anlamı ile kadınmıydı değilmiydi bilmiyorum o yuzden aaa niye böyle yaptı diyemem..

sözüm canı sıkılıpda bedeni ile oynayanlara sadece....

bunca sene neden kadın olmuş diyorsunuz zaten bunca sene kadın değildi ruhu tamamen erkekti ama bir düşünün Allah korusun evladınız bunu derse durumunuz ne olur yani bu kişi içindekileri dışarı yansıtmak için doğru zamanı bekliyor
zaten kendisi hiçbir zaman erkek bir sevgilisi olmadığını ve asla erkeklere ilgi duymadığını da söylüyor yani aslında tamamen bir kadın gibi yaşamış sayılmaz
ama bunu insanlara nasıl anlatacağını uzun süre düşünmesi bazı şeylerin yoluna girmesini beklemesi gerekir
zaten 2 yıldır terapi görüyormuş yani 27 yaşında ve çok geç kalmış diyemeyiz
inancımıza göre de bu durumda çok açıklama yapanlar var en doğrusunu Allah bilir tabiki ama bu insanında istemediği vücutla bir ömür geçirmesi hiç kolay değil.
bir de hiçbir kimsenin canı sıkıldığı için cinsiyet değiştireceğini sanmıyorum...

keşke canım. belki şu an eskisinde daha mutlu.. ama bir erkekle aradaki farkı hep yaşayacak.asla onlar gibi olamayacak . bu ameliyat kromozomları değiştirmiyor çünkü... 2 işlemle erkek olunmuyor maalesef.
o her zaman xx kromozomlu bir kadın. erkek görünümünde sadece. y kromozomu erkeği oluşturan. ve bunda o yok.
ve kulak asmamak. inanıyor musun buna..
o bu kadar duyarsız ve ruhsuz olabilecekmi..
belki vücudundan nefret etmeyecek. ama hiçbir zaman tam erkek gibi de hissedemeyecek.

tabi ki canım o da doğuştan erkek vücuduyla doğmayı herşeyden çok isterdi eminim, sonradan cinsiyet değiştirdiği için de toplum farklı bakacak orası da kesin. belki tam erkek gibi olmayacak ama dışarıya içini yansıtmış olacak. artık rol yapmak zorunda kalmayacak. yine de ömür boyu sonradan erkek olduğu için toplumun ona farklı bakmasından kurtulamayacak. :KK31:

bunca sene neden kadın olmuş diyorsunuz zaten bunca sene kadın değildi ruhu tamamen erkekti ama bir düşünün Allah korusun evladınız bunu derse durumunuz ne olur yani bu kişi içindekileri dışarı yansıtmak için doğru zamanı bekliyor
zaten kendisi hiçbir zaman erkek bir sevgilisi olmadığını ve asla erkeklere ilgi duymadığını da söylüyor yani aslında tamamen bir kadın gibi yaşamış sayılmaz
ama bunu insanlara nasıl anlatacağını uzun süre düşünmesi bazı şeylerin yoluna girmesini beklemesi gerekir
zaten 2 yıldır terapi görüyormuş yani 27 yaşında ve çok geç kalmış diyemeyiz
inancımıza göre de bu durumda çok açıklama yapanlar var en doğrusunu Allah bilir tabiki ama bu insanında istemediği vücutla bir ömür geçirmesi hiç kolay değil.
bir de hiçbir kimsenin canı sıkıldığı için cinsiyet değiştireceğini sanmıyorum...

tabi ki canım o da doğuştan erkek vücuduyla doğmayı herşeyden çok isterdi eminim, sonradan cinsiyet değiştirdiği için de toplum farklı bakacak orası da kesin. belki tam erkek gibi olmayacak ama dışarıya içini yansıtmış olacak. artık rol yapmak zorunda kalmayacak. yine de ömür boyu sonradan erkek olduğu için toplumun ona farklı bakmasından kurtulamayacak. :KK31:

sevgili
SheZofren,

Allah korusun Allah yardımcısı olsun tabiki ben zaten evladım var asla büyük konuşmam dedim.

Sadece ben inançsız ve bedenile oynayan insanlara üzülüyorum.

Aaa.

Şimdi erkek oldu, hani erkeklerde özel anlarda olan durumlar var ya, şimdi tam yazmayayım..
Nasıl oluyor o durum ki :/// Tamam kemik alınıp et dokusuyla sarılınca penis oluyor da. O işlev görüyor mu??

bence aynı işlevi görüyordur.yani doktor falan değilim ama mantıklı düşününce öyle olması gerekir.

ben de merak ettim bunu şimdi.

Aaa.

bence aynı işlevi görüyordur.yani doktor falan değilim ama mantıklı düşününce öyle olması gerekir.

ben de merak ettim bunu şimdi.

yok yaa sanmam bence ötücü bir kuş değildir:KK53::KK9:

çoğu kişi zaten erkek gibi tavırları vardı demiş emret komutanımı hep izliyorum ama hiç dikkatimi çekmedi davranışları tavırları bugün dikktli izliyim bakalım

o yapılan penis işlev görüo arkadaşlar
yani şöyle ki yapılan bi aparatla ereksiyon olabiliyor.
ne kadar his olur onu bilemem tabi :)

Ben ne olursa olsun, böylesi ve benzeri durumlarin insan vucüdundaki bozukluktan ileri geldigini düsünüyorum.
Röportajda birsey dikkatimi cekti.

"- Bana çok destek oluyorlar, hep oldular. Ama onların da yaşananları kabul etmeleri kolay olmadı. Ben ortanca çocuğum. Bir ablam, bir de kız kardeşim var. Bizimkiler benim erkek olmamı çok istemişler. Ama kız doğmuşum."

Ailesi hep erkek olsun istemis, dogdugunda da bunu dile getirmisler ki bu kizcagizda biliyor bu durumu.
Yani kücüklükten beri " biz seni erkek istemistik" lafini duyarak büyümüs.

Bazen anne babalar bunu yapar.
Bilmezler karsilarindaki cocuklari üzerinde bu kelimelerin nasil bir etkisi olacagini.

Beynin isleyisinde bozuluk olusabilir, ruhi dünyamizda buzukluk olabilir, bedenimizde bozukluk olabilir.
Bu cok normal.
Bence sonuna kadar bu bozukluk tedavi edilmeye calisilmali.

Hayatinin sonuna kadar hormon haplari almak, hep yadirganmak, asla tam bir kadin yada tam bir erkek olamamak, hep bir mücadele icinde yasamak, her gece kabuslar görmek vb. vb...
Tüm bunlar dayanilmasi cok zor bir durum.
Belkide aldiklari o hormon haplarinin tam tersini alsa dahami kolay olurdu? Bilmiyorum...

Ben ne olursa olsun, böylesi ve benzeri durumlarin insan vucüdundaki bozukluktan ileri geldigini düsünüyorum.

"- Bana çok destek oluyorlar, hep oldular. Ama onların da yaşananları kabul etmeleri kolay olmadı. Ben ortanca çocuğum. Bir ablam, bir de kız kardeşim var. Bizimkiler benim erkek olmamı çok istemişler. Ama kız doğmuşum."

Ailesi hep erkek olsun istemis, dogdugunda da bunu dile getirmisler ki bu kizcagizda biliyor bu durumu.

Bilmezler karsilarindaki cocuklari üzerinde bu kelimelerin nasil bir etkisi olacagini.

Beynin isleyisinde bozuluk olusabilir, ruhi dünyamizda buzukluk olabilir, bedenimizde bozukluk olabilir.
Bu cok normal.

Hayatinin sonuna kadar hormon haplari almak, hep yadirganmak, asla tam bir kadin yada tam bir erkek olamamak, hep bir mücadele icinde yasamak, her gece kabuslar görmek vb. vb...
Belkide aldiklari o hormon haplarinin tam tersini alsa dahami kolay olurdu? Bilmiyorum...

Bende böyle düşünüyorum

Aaa.

evet aynı işlevi görüyormuş, bir erkek gibi cinsellik yaşayabiliyor, tek fark çocuk sahibi olamayacak.

son zamanlar en ilginç haberi bu galiba....... insanları yargılamak asla bize düşmez o yüzden yorum yapamam ama çok güzel bir kızdı hakikaten nasıl bu kadar saklamış ben ona şaşırıyorum.....

evet aynı işlevi görüyormuş, bir erkek gibi cinsellik yaşayabiliyor, tek fark çocuk sahibi olamayacak.

kendisi birşey hissedemez bana kalırsa..cinsellik hayatıda 0 artık yani...

ayy cok zor bır durum Allah dusmanımın başına vermesın.
ne anne ne baba ne kadın ne erkek
çok itici bir durum.

kımse kusurabakmasın ama ben byle bırseyı kesınlıkle kabul goremıyorum...
Allah kadın olark yaratmış sonucta kendını degıstırmek kımın haddıne....

Allah duygularını erkek gıbı yaratmadı sadece onun bılıncaltına o sekılde yerlesmıs.

dokotrlar tabıkı tedavı edemezler cunku cok gec kalınmıs.
belkı daha cocuk yaslarında ortaya cıksaymıs ıkna edılmesı kolay olurmus.

ne dıyelım herkesın kendı secımı
Allah affetsin....

facebookta erkek kimliğiyle sayfa açmış. çok kötü şeyler yazıyorlar. bence o profilini kapamalı. psikolojisi iyice bozulacak
ha bir ekleme yapayım.
açan oysa tabii. biri keklemiyorsa milleti.

Son düzenleme:

Bu cok normal.

evet röportajda benim de en çok ilgimi çeken kısım buydu. kız çocuklarını '' seni erkek bekliyorduk'' ,'' erkek fatma '' gibi cümlelerle yönlendirip işi ilerletip kız çocuklarına kamuflaj falan giydirip saçlarını kısacık kestirip erkekliğe özendiren aileleri de çok gördüm.

yeni adıyla Rüzgar ' a da üzüldüm açıkçası hele ki standart üzeri bir güzelliğe sahip genç bir kızın bu kararı vermesi bilemiyorum.

X