Nil Erkoçlar erkek oldu.!

ben de haberi görünce şok oldum.

ama kimse bu kadar ameliyatı keyfi olarak olmaz.bu kadar zorlu bir süreç.demek ki içinde neler yaşadı bu kadar yıl ki bunların hepsini göze aldı.

kimsenin yargılama eleştirme gibi bir hakkı olamaz.kendi hayatı kendi kararı.bu hayatı o yaşayacak,yaptıklarının hesabını da o verecek.

içinde ne fırtınalar kopuyormuş ki bu kadar ameliyatı da yaptırdı,millet ne der düşüncesini de bir kenara bıraktı.gerçekten iyi cesaret.belki küçükken psikolojik olarak tedavi görseydi sorun bu kadar ilerlemezdi.

umarım mutlu olur ama hiç bir zaman tam bir erkek gibi yaşayabileceğini zannetmiyorum.ünlü olması da ayrıca bir dezavantaj onun için.

facebookta erkek kimliğiyle sayfa açmış. çok kötü şeyler yazıyorlar. bence o profilini kapamalı. psikolojisi iyice bozulacak
ha bir ekleme yapayım.
açan oysa tabii. biri keklemiyorsa milleti.

Aslinda ömrünce bunu yasayacak biliyormusun okypete.
Insanlar cok acimasizdir.
Biriyle en ufak tartismasinda, en ufak hatasinda direk bu noktadan vuracaklar hep.
Hani derlerya " yumusak karni" diye. Artik insanlar ona öfkelendiginde hep bu yumusak karnindan bicaklayacak.
Ya duyarsizlasacak, duymayacak yada ömrünce biriyle en ufak sorun yasadiginda ( hele o biri acimasiz ise) duyacagi seyler karsisinda iyiden iyiye psikolojisi cökecek.
Ne diyelim ciktigi yol öylesine dikenli öylesine zor ki, üstelik geri dönüsüde yok.

Ben her ne olursa olsun bir kişinin kararına saygı duyulması gerektiğini biliyorum herkes bu konuyu makaraya almaya bile başlamış ama ciddi bir konudur.

Magazin sitesinde yazılanlara bakın:
Nil Erkoçlar'ın 3 hafta önce ameliyatla erkek olduğunun ortaya çıkması gündeme bomba gibi düştü.
İsmini Rüzgar olarak değiştiren 26 yaşındaki oyuncunun bu değişimin ardından askere gidip gitmeyeceği ise merak konusu oldu.
Bir askeri hukuk uzmanı konuyla ilgili Vatan Gazetesi'nde şunları anlattı:
Şahış nüfusa erkek olarak kendini tescil ettiği zaman askerlik şube tarafından çağrılır.
Yoklaması yapılır, doktora yollanır. Burada 'Askere gitmeye uygun değilim' beyanında bulunmaz ve doktorlardan da çıkan karar olumlu ise askere gider.
Ama uygun olmadığını, sonradan erkek olduğunu anlatırsa doktor ya uygun değildir kararı verir ya da askeri hastaneye yollar
Oradaki tabiplerden oluşan sağlık kurulu, kontrolleri yapar ve çürüğe ayırır, elverişli değildir diye karar verir. Ama sağlık kurulu elverişli olduğunu düşünürse askere gitmek zorundadır.
Birliğine teslim edildikten sonra kadınsı hareketleri olursa o zaman da askeri hastaneye sevk edilip elverişli olmadığına karar verilir."

Böyle bir şeyin konuşulması bile bana komik geliyor açıkcası :)

Son düzenleme:
eğer onu askere falan alırlarsa en büyük kötülüğü yaparlar ona. tacize, şiddete, kötü muameleye hatta işkenceye bile uğrayabilir

Şok oldum ya çok şaşırdım
Beğendiğim bir kızdı
Ama sürekli merak ederdim saçları neden kısa neden erkeksi giyiniyor diye demek bu yüzdenmiş

Yaşadıkları çok zor olsa gerek umarım bundan sonra mutlu ve huzurlu olur
Bu yaşına kadar sabretmiş elinden geleni yapmış
Demek artık dayanamayacak bir noktaya gelmiş onun neler yaşadığını anlamak çok zor
Bu yüzden yargılamak çok yanlış

Ayrıca kız halini bilmesem çok kötü olmuş demezdim
Saf yeni yetme bir delikanlı gibi gözküyor

26 yaşındaki oyuncu Nil Erkoçlar, 3 hafta önce 15 saatlik ameliyatla erkek olmuş ve adını Rüzgar olarak değiştirmişti. Türkiye’de cinsellik deyince akla ilk gelen isim olan POSTA Gazetesi yazarı Dr. Haydar Dümen, Rüzgar’ın durumunu değerlendirdi:

‘HORMONLAR DENGESiNi BOZACAK’

Cinsiyet değişim vakaları üzerinde 1970’den beri çalışıyorum. Bu kişiler cinsel açıdan erkek olamıyor. Seksten haz almaları da imkansız. Pişman olanlara çok rastladım. Alınan hormonlar ruh dengesini de olumsuz etkiliyor. Kişinin tek kazancı var; mavi nüfus kağıdıyla psikolojik açıdan rahatlamak. Keşke Nil bu ameliyatı olmasaydı.

(Posta)

Son düzenleme:
durumu çok zor, bi süre sonra unutulurmu bilmem ama parlatıcı sürerken hıçkırarak ağladığını yazıyordu, oysa güzel ünlü bir kadındı ve bi kodaman bulup hayatını oohh die yaşayabilirdi, demek ne acılar çekmiş, tezgahtarlığı tercih etmiş ğeçinmek içinde, bence en iyisi hiç tanınmadığı bir ülkeye gidip yeniden başlamalı hayata....

İş işten geçmiş, 26'sına kadar erkek ruhuyla yaşamış biri için artık çok geç. Yapabileceği doğru kararlardan biri cinsiyet değiştirmek. Bunalıma girip intihar etmesinden iyidir. Ama annesi kızının lise sona geldiğinde hala regl olmadığının farkında olup, doktora götürüp hormon tedavisi alsaydı bugün bu durumda olmayabilirdi. Veya daha küçükken kızındaki değişiklikleri farketmeliydi. Bu, doğurmakla işin bitmediğinin büyük bir göstergesi. Bu yüzden aileler çocukları hakkında farkında olmalı. Ama dediğim gibi 26 yaşında bir insan için olay çok geç. Bir film izlemiştim ve çok sevmiştim. Ma vie en rose. Burada olay tam tersi, ama aile sonunda çocuklarına destek oluyor. Bu hoşuma gitmişti. Ama çocuk daha çok küçük. Düşünüyorum da bu filmdeki senaryodan da soğudum. Çocuk küçükse bedenini ruhuna oturtmak yerine ruhunu ya da hormonlarını bedenine uydurabilirsin. Ama bu Nil için tabii ki çok geç. Mutlu olsun.

çok mutlu olsun inşallah
herkesin kendi tercihi günahı da sevabı da ona vs kimseyi ilgilendirmez
yadırganıyor ama dünya işte neler oluyor her gün şaşıracağımız
yine de bir anne baba olarak tabiki çok üzücü nşallah kabullenmeleri kolay olur türkiye şartlarında ne kadar olcaksa
ve rüzgar da hep mutlu olsun...istediği hayat onun...kimsenin değil..

bülent ersoy kimseyi takmayan birisi.kürk konusunda da mesela kimse diyemedi ama o "giyiyorum oooh" diyor ama Rüzgar ailesinin de dediğine göre hassas birisiymiş.umarım başına geleceklere dayanabilir.ne kadar çaresiz kaldı ve dayanamadı ki bu yola girdi.

26 yaşındaki oyuncu Nil Erkoçlar, 3 hafta önce 15 saatlik ameliyatla erkek olmuş ve adını Rüzgar olarak değiştirmişti. Türkiye’de cinsellik deyince akla ilk gelen isim olan POSTA Gazetesi yazarı Dr. Haydar Dümen, Rüzgar’ın durumunu değerlendirdi:

‘HORMONLAR DENGESiNi BOZACAK’

Cinsiyet değişim vakaları üzerinde 1970’den beri çalışıyorum. Bu kişiler cinsel açıdan erkek olamıyor. Seksten haz almaları da imkansız. Pişman olanlara çok rastladım. Alınan hormonlar ruh dengesini de olumsuz etkiliyor. Kişinin tek kazancı var; mavi nüfus kağıdıyla psikolojik açıdan rahatlamak. Keşke Nil bu ameliyatı olmasaydı.

(Posta)

Sağlıklı mis gibi bir beden çokda güzel bir kız olarak yaratmış Allah şükür edeceğine böyle birşeye girdi.
tabiki pişman olacak ameliyat oldum demekle herşey oluyormu sanki.
Rabbim verdiği sıfattan ayırmasın ben onaylamadım onaylamıyorum.
1 gün fzla yaşamak için sağlığı için mücade eden insanlar varken bu tür olaylar bana şımarıklık geliyor

ben bu habere şok oluyorum yaaa nasıl bir cesarettir bu ama içinde neler yaşadığını bilemeyiz allah yardımıcısı olsun türkiyede rahat vereceklerini sanmıyorum ona tehdit bile edilmiş sevgilisiyle yurt dışına gidicekmiş zaten artık orda yaşicakmış

Kendisi adına ben çok sevindim açıkcası. Emret komutanımda ben anlamıştım ve demiştim. Belli oluyordu her tavrında..
Ama bunu Türkiye de yapmasa çok iyi olurmuş. Baksanıza burada bile şımarık diyenler olmuş.
Biraz empati yapmayı deneyin. Bedeninizin gerektirdiği hissi yaşamamanız tam tersi duygular beslemeniz nasıl olurdu? Belki de bedeninden utanıyordu hiç kimse ne yaşadığını bilemez herkese konuşmak kolay arkadan söylensin dursun insanlar
En doğru kararı verdi, ben arkasındayım

Biraz dünyaya geniş açılı bakmayı deneyelim. Herkes hesabını kendisi verecek..
Kendimize gelince "kimene" başkasına geldi mi "AYIP" yapmayalım bunu
Bir kadın olarak ilk önce bizim onu anlamamız gerekir..

Son düzenleme:
Ben bu kıza bayılıyodum. Tarzına. Erkeksi takılan kızları çok severim. Çünkü ben de öyle .Emret komutanımda harikaydı. Saçlarını, yürüyüşünü, konuşmasını, tavırlarını üzerine çok oturtmuştu ve yakıştırmıştı. Çok güçlü görünüyordu. Buna rağmen melek gibi yüzü vardı, kalbi de çok temiz gibi gelirdi bana. Seviyodum o erkek fatmayı. Özlicem. Ama bunu seçmiş dilerim mutlu olsun, sosyal medyadan ruh halini biraz olsun anlamaya çalışmadan psikoloji bozan mesajlar atan, dalga geçip yaralayan hırpalayan tüm kalpsiz insanları kınıyorum.

Son düzenleme:
X