Nisan 2021 hamile kalmak isteyenler ­čą░

Blackbluee1

Kavu┼čmam─▒z cennete kald─▒ can─▒m k─▒z─▒m...
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 Ocak 2017
3.860
6.407
23
Stres, hava de─či┼čimi, beslenme bir ├žok ┼čey etkiliyor ger├žekten. Youtube da "adet s├Âkt├╝r├╝c├╝ masaj" videolar─▒ oluyor. Benim de ├žok k─▒sa s├╝rm├╝┼čt├╝ adetim ge├žen ay, kanama da az olmu┼čtu. Adetim bitti bitecek gibi bi durumdayken adet s├Âkt├╝r├╝c├╝ masaj yapt─▒m, ertesi g├╝n tekrar kanamam olmu┼čtu :KK16:
Bi bak─▒y─▒m can─▒m sa─čol. ­čî╝­čî╝

Gurbetgelinii

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
23 ┼×ubat 2021
59
38
28
Aynen adetin orta tarihi diye bilinir, senin ka├ž─▒nc─▒ g├╝n oldu?
O a─čr─▒lar yumurtlama a─čr─▒lar─▒ idi di mi?
18,19 .g├╝n g├Ârdm can─▒m bende yumurtalam 20 de ├žatlama vard─▒. Bence ├Âyleydi a┼č─▒r─▒ dayan─▒lmaz a─čr─▒lar─▒m vard─▒, ovulasyon kullanmasam o halde asla de─čerlendirmezdim hastay─▒m diyip ama ogunmus yumurtlama oyuzden ├Ânemli asl─▒nda. ┼×imdide bel ve kas─▒k a─čr─▒m var beklemedeyim Rabbim nasip ederse 5gunum var reglime­čÖĆbakal─▒m

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 20-11-2021

Hamileli─čimin 9. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 220 g├╝n kald─▒.

Bebe─činizin burnunu olu┼čturacak h├╝creler burun bo┼člu─čunda geli┼čmeye ba┼člar. Y├╝z dokular─▒ da temel y├╝z par├žalar─▒n─▒ olu┼čturmak ├╝zere birle┼čmeye ba┼člarlar. Ayak parmaklar─▒n─▒n bo─čumlar─▒ her bir ayak pla─č─▒nda g├Âr├╝lmeye ba┼člad─▒. Ayak pla─č─▒n─▒n ├╝st├╝ndeki deri geri ├žekilerek gelecekte parmaklar─▒ olu┼čturacak yap─▒ya d├Ân├╝┼čmeye ba┼člad─▒. Anneler y├╝z├╝n├╝ g├╝nde birka├ž kez y─▒kayarak deri d├Âk├╝nt├╝lerine engel olabilirsiniz.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 4 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 16 mm. (Ba┼čtan Popoya)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 50 Kg. ile 67 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 164 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :77 Kg. ┼×imdiki Kilom :77 Kg.

Egeveefeninannesi

Yeni ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
29 Aral─▒k 2020
63
40
38
K─▒zlar size bisey sorucam. Bug├╝n sogan k├╝r├╝ne baslamak istiyorum ama eger hamile kalinirsa bebegi d├╝┼č├╝r├╝yormus bu dogru mu
Genelde adetin ortas─▒nda ba┼član─▒yor diye biliyordum istersen bekle ben yapmad─▒m hi├ž ama yapan birka├ž arkada┼č─▒m s├Âylemi┼čti

Egeveefeninannesi

Yeni ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
29 Aral─▒k 2020
63
40
38
Merhaba bende umutlar─▒ bu aya kalanlardan─▒m.. Tablomuz yokmu ­čî╝­čî╝­čîŞ
Merhaba tablo d├╝┼č├╝nd├╝m asl─▒nda ama nas─▒l yap─▒cam bilemedim bir ara┼čt─▒ray─▒m yapal─▒m g├╝zel olur

Egeveefeninannesi

Yeni ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
29 Aral─▒k 2020
63
40
38
Hay─▒rl─▒s─▒ olsun.
Ka├ž ayd─▒r d├╝┼č├╝n├╝yordun?
─░n┼čallah hepimize hay─▒rl─▒ olur ben daha yeni ba┼člad─▒m sezaryen de kaybettim bebe─čimi daha ilk ay─▒md─▒ sanki hemen olacak gibi geldi ama maalesef ya┼č ta var benim 38 e girdim yeni hay─▒rl─▒s─▒ in┼čallah

Egeveefeninannesi

Yeni ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
29 Aral─▒k 2020
63
40
38
Merhabalar benim de son adet tarihim 1 mart maalesef kimyasal gebelik ge├žirdim 1 martta kanamam ba┼člad─▒ bu ay tekrar deneyece─čiz hakk─▒m─▒zda hay─▒rl─▒s─▒ olsun in┼čallah.
─░n┼čallah ├žok bekletmez bebi┼čler ben hemen olsun istiyorum ama istemekle olmuyor b├╝y├╝k bir ┼čok ya┼čad─▒m sanki hamileli─čim hi├ž bitmemi┼č gibi k─▒zmet Rabbim ne zaman verirse art─▒k

Egeveefeninannesi

Yeni ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
29 Aral─▒k 2020
63
40
38
Arkada┼člar san─▒r─▒m tablo i┼čini ├ž├Âzd├╝m isim ya┼č son bat bekleme zaman─▒ ve in┼čallah hamile kal─▒rsak son durumu g├╝ncelleyebilirim art─▒k olmad─▒ yapa boza hallederim bilgilerinizi bekliyorum bizimde tablomuz olsun dimi amaÔś║´ŞĆÔś║´ŞĆ

Blackbluee1

Kavu┼čmam─▒z cennete kald─▒ can─▒m k─▒z─▒m...
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 Ocak 2017
3.860
6.407
23
Arkada┼člar san─▒r─▒m tablo i┼čini ├ž├Âzd├╝m isim ya┼č son bat bekleme zaman─▒ ve in┼čallah hamile kal─▒rsak son durumu g├╝ncelleyebilirim art─▒k olmad─▒ yapa boza hallederim bilgilerinizi bekliyorum bizimde tablomuz olsun dimi amaÔś║´ŞĆÔś║´ŞĆ
Can─▒m benim bat 4 Nisan ya┼č─▒mda 23. Hay─▒rl─▒s─▒ olsun ­čî╝­čî╝

Hayatlarrr

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 Aral─▒k 2020
1.169
319
40
─░n┼čallah hepimize hay─▒rl─▒ olur ben daha yeni ba┼člad─▒m sezaryen de kaybettim bebe─čimi daha ilk ay─▒md─▒ sanki hemen olacak gibi geldi ama maalesef ya┼č ta var benim 38 e girdim yeni hay─▒rl─▒s─▒ in┼čallah
Ba┼č─▒n sa─č olsun yavrunuz cennette ┼čefaat├žiniz olacakt─▒r in┼č.
Hemen olmuyor i┼čte, bende ├Âyle d├╝┼č├╝nmek istesemde tamamen nasip vakit.
In┼č bu ay u─čurlu gelir topi─čin hepimize..

Hayatlarrr

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 Aral─▒k 2020
1.169
319
40
Tekrar de─čerlendirmi┼čler kan─▒. Ba┼čka bir laboratuvara g├Ândermi┼čler. Referans aral─▒─č─▒ var. ├çok y├╝ksek ya da ├žok d├╝s├╝k olmamal─▒ym─▒┼č.
Demek ki ilk de─čerlendirme yanl─▒┼č olmu┼č.
Bi oh ├žekmi┼čsindir.
In┼č g├╝zel haberlerini al─▒r─▒z.

Referans aral─▒─č─▒ ka├ž olmal─▒ym─▒┼č hamilelik i├žin?

echoo

Her ┼čey g├╝zel olacak elbet.
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 ┼×ubat 2009
855
230
- Folik├╝ler faz esnas─▒nda hormon de─čerleri 3,1 ila 7,9 mlU/ml aral─▒─č─▒nda yer al─▒r.

- Ovulasyon faz─▒ esnas─▒nda hormon de─čerleri 2,3 ila 18,5 mlU/ml aral─▒─č─▒nda yer al─▒r.

- Luteal faz esnas─▒nda hormon de─čerleri 1,4 ila 5,5 mlU/ml aral─▒─č─▒nda yer al─▒r.

- Menopoz d├Ânemine giren kad─▒nlarda ise FSH hormonu de─čer aral─▒─č─▒ 30,6 ila 106,3 mlU/ml aral─▒─č─▒nda bulunur.

Demek ki ilk de─čerlendirme yanl─▒┼č olmu┼č.
Bi oh ├žekmi┼čsindir.
In┼č g├╝zel haberlerini al─▒r─▒z.

Referans aral─▒─č─▒ ka├ž olmal─▒ym─▒┼č hamilelik i├žin?

Hayatlarrr

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 Aral─▒k 2020
1.169
319
40
- Folik├╝ler faz esnas─▒nda hormon de─čerleri 3,1 ila 7,9 mlU/ml aral─▒─č─▒nda yer al─▒r.

- Ovulasyon faz─▒ esnas─▒nda hormon de─čerleri 2,3 ila 18,5 mlU/ml aral─▒─č─▒nda yer al─▒r.

- Luteal faz esnas─▒nda hormon de─čerleri 1,4 ila 5,5 mlU/ml aral─▒─č─▒nda yer al─▒r.

- Menopoz d├Ânemine giren kad─▒nlarda ise FSH hormonu de─čer aral─▒─č─▒ 30,6 ila 106,3 mlU/ml aral─▒─č─▒nda bulunur.
├çok te┼čekk├╝r ediyorum eme─čine, zahmet etmi┼čsin.
In┼č hay─▒rl─▒ haberlerini al─▒r─▒z.

tulperde

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 Mart 2011
2.090
2.357
─░n┼čallah ├žok bekletmez bebi┼čler ben hemen olsun istiyorum ama istemekle olmuyor b├╝y├╝k bir ┼čok ya┼čad─▒m sanki hamileli─čim hi├ž bitmemi┼č gibi k─▒zmet Rabbim ne zaman verirse art─▒k
Ben de hemen olacak san─▒yordum : ) ilk k─▒z─▒m ilk denemede olmu┼čtu. Bu da ilk denemede olmu┼čtu ama kimyasalm─▒┼č.. bakal─▒m bu ay nas─▒l olacak, hay─▒rl─▒s─▒.. kayb─▒n─▒za ├žok ├╝z├╝ld├╝m, in┼čallah bu sefer sa─čl─▒kla al─▒rs─▒n─▒z kuca─č─▒n─▒za..
Tablo fikri de g├╝zel olmu┼č. Beni de ekleyebilirsiniz. 34 ya┼č─▒nday─▒m beklenen adet tarihim 30 mart.

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 1236 g├╝n ge├žti.