Nişanım Burnumdan Geldi

hayalet0

Her şeyin hayırlısı..
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2014
81
43
Merhaba bayanlar öncelikle ne derdiniz varsa allah yardımcınız olsun. Benim size anlatmak istediğim konu şu :
Benim iki senedir bir ilişkim var öncesinde arkadastik sonra bi baktık sevgili olmuşuz şimdi de nisanliyiz çok şükür. Fakat benim sorunum ailemle alakalı. annem biz arkadasken nişanlımı çok severdi hep bizde yer içerdi bol bol vakit gecirirdik annemle bile arkadaş gibiydi daha sonra sevgili olduğumuzu açıkladım anneme ama çok katii tepkiler verdi olmaz o senin arkadaşın vs vs diyerek uzun zaman sonra ikna oldu biz ilişkimizi oturttuktan sonra yasımızın da geldiğini düşünerek (ben 24 yaşındayım) evlenmeye karar verdik ve bu isteğimizi anneme ilettik ama hep karşı çıktı çok saçma sebepler öne sürdü önceden sevdiği oğlana bi anda düşman kesildi biz sevgimizin arkasında durduk inandık sabrettik annemin bizi aylarca oyalamalarina rağmen sonunda istemeye gelmelerine ikna ettik tabi istemeden önce adettir iki üç defa gelip gidecekler öyle kolay verilmez dedi ben yine kirmadim ara bozulmasın diye erkek tarafını ikna ettim önce annesi geldi tanışmaya sonra ailecek geldiler daha sonra başka bir gün de istemeye geldiler ama ondan öncesinde de (benim annemle babam ayrıydı başkasıyla evliydi fakat kısa bir süre önce babam vefat etti ) babamın eşi babamın bizim eve gelmesini istemediği için önce gidip babamdan istediler sonra gelip annemden istediler çok sorunlu geçti bu dönemler ama atlattık derken bizim isteme ve söz aynı gün olacaktı nisanlimin tarafı onların adetlerinde olduğu için tepsi tepsi meyve vs ve bana hediye getirdiler kiyafetimi falan bi nevi bohça. İyi güzel hoş onlarda nisan da bi şey takilmazmis ben bunu anneme söylediğimde kıyamet koptu ve sanırım buna istinaden bizim adetlerimizde var diyerek annem onlara liste hazırlamış liste de hint setinden tutun da bileziklere yuzuklere kadar her şey var gramı gramina ve ayriyetten alınacak eşyalar da yazıyor markalarına kadar. İstemede annem ananem teyzem eniştem ve dayım vardı başka şehirden benim için geldiler ama bu listeyi onların önüne attı resmen teyzem bunlar alınmazsa bu iş olmaz edasıyla dolayısıyla oğlan tarafı baya kopurdu ve bizim iş bozulma noktasına geldi ben nisanlim kayinvalidem ağlaya ağlaya bi hal olduk o gün herkesin içinde aileme yalvarmama rağmen beni susturmaya çalıştılar. Ailem özellikle teyzem onları asagilarcasina konuştu her defasında önce memur olacak yoksa bu iş olmaz dendi önce askere gidecek yoksa bu iş olmaz dendi (oysa ki bu askerlik meselesini biz kendi aramızda hallettik açıktan dörde tamamlıyor tamamlayinca kısa dönem yapacak ben onu evliyken bekleyecegimi her defasında dile getirdim ve annem de bugüne kadar askere gitmeden evlenemezsiniz demedi) sonuç olarak orda o aileyi rezil ettiler beni de aglamaktan helak ettiler ama bana bir gram üzülüp geri adım atmadilar nisanlim benim de gelip konuşmamı isteyince onun fikri bizim için önemli değil dediler. En son zor da olsa yüzükler takıldı ama kimsenin tadı tuzu olmadı. Nisanimdan sonra o gelen tepsilerin karşılığı gitmesi gerekiyordu ama annem hiç sesini çıkarmadı nisanimdan iki hafta sonra da babam vefat etti zor günümüzde nisanlim ve abisi her ihtiyacimiza koştular. Günler sonra nisanlimin ailesi beni alıp kafam dagilsin diye yemeğe götürdüler açık alan bi yere bunu da annem duyunca delirdi bağırdı cagirdi ve gece evde baygınlık geçirdi bende korkup kaynimi aradım nisanlim abisi ve eşi geldiler ama annem nerden bulastik bu bela insanlara diye bağırdı (beni götürmeleri yanlismis eğlenmeye mi gitmismisiz inadına yapıyorlarmış ) kardesimde onlara küfür etti. Onlar yine üslubunu bozmayip çıkıp gittiler sonra benim nisanlimla aram bozuldu ben o. Çocuğu değilim biz o lafları hak etmedik diyerek ayrılmak istedi ağlayarak. Ama ben ozurler dileyerek ikna ettim ailesinden de özür diledim. Ama takdir edersiniz ki ailelerin arası duzelmeyecek şekilde bozuldu. Benim de ailemle aram yok ben her zaman sevgimin arkasındayım hiçbir zaman para pul da gözüm olmadı. Ama ailem bana bunları layık gördü ne ailemi onlara karşı savunabiliyorum ne aileme derdimi anlatabiliyorum çok arada kaldım ben annem istemediği için bir kere beş yıllık sevdigimden ayrıldım ama artık bunu birakmicam. Çok uzun yazdım k.bakmayın ama lütfen derdime çare olun inanın cikmazdayim bizim işin hiç olur yani kalmadı. Şimdiden teşekkür ederim.

Oooo bu iş olmaz canım çok yüz göz olunmuş ,aileni silsen eşinin tarafı ezer ,silmeden zaten evlenemezsin. Yavaştan ayrılık fikrine alişsan iyi olur bana kalırsa. Belki annenin bi bildiği vardır yoksa öyle 180 derece donmezdi oğlana karşı.
Nisanlimin tarafı anlayışlı insanlar biz sevenleri ayirmayiz sen gel kızım düğününü kinani her şeyini yaparız esyani alırız dediler annemlerin yaptığına da çok üzülüyorlar. Bende gitmeyi düşünmüyor değilim çünkü annem ve annemin tarafı hep böyle. Oglanda bi şey gördüklerinden değil çünkü soruyorum evlenmememi gerektirecek mantıklı bi sebep var mi diye ama yok annem bana göre beni paylaşmak istemiyor o yüzden işi zora sokuyor. Bugün bu gitse yarın başkası gelse annem yine aynı şeyi yapacak

Şu yazdığımı gerçekten tüm samimiyetimle söylüyorumki ilk ve son kez yazicam. KAÇ GIZLICE EVLEN !! annen bunu hakediyor. Yazıklar olsun ya seni rezil etmişler bukadar olmaz o la maz. Hele o teyzene noluyooo. Nişanlının ailesi iyi sabretmiş iyi insanlarmış. Ayy gerildim yatıp uyumaliyim. Allah yardımcın olsun canim

Sana öyle geliyor canım büyükler herzaman herşeyi bizden iyi görüyor sakin aileni arkana alma sonra en ufak bir sıkıntıda sen bizim kapımızda yattın oluyor malesef allah yardımcın olsun umarım herşey gönlünce olur...

Annen ağır arıza çıkarmış , ne yapsan toparlayamazsın. .Nişanlına ve ailesine ciddi üzüldüm ..annen nasıl bu kadar maddi istekte bulundu anlam veremedim ..ben olsam utanırım ..illa da vermeyeceksem başka bir gerekçe sunarım. .şimdi sen bu adamla evlensen çektirdigin kadar çekersin ..

Bence annenizi ezip geçmeyin.

Maddi istekleri hiç hoş değil ama diğer bazı istekler ileride sorun yaratma ihtimali olan şeyler.
Küfür etmeleri ve tavırları zaten hiç kabul edilecek bir şey değil.

Yine de bu olaylardan sonra bazı şeyler zor.
Nişanlınız bunun kinini tutar, size de yansıtır gibi geliyor.
Eminim bu olaylardan sonra ailesine daha sıkı sarılmıştır.

Her şeyde haksızlar ama askerlik mevzusunda dibine kadar haklılar..
Okul bitip askerliğini yapana kadar bekle..Yoksa evliyken bu sebepten çok canın yanar, anneni de bulamazsın yanında..
Üstüne bir de ben dermiştimler başlar :KK34:

Anneninizin en başta sevip daha sonra nişanlınızdan hoşlanmaması bana çok garip geldi açıkçası,mantıklı bişey bulamadım,anneni arkana alma falan denmiş ama annenizde bile bile sizin üzülmenize sebep oluyor ortada bişey yokken,mantıklı şekilde dese bak şundan şundan sıcak bakmıyorum amenna ama sebep yok

Allah yardımcın olsun bu işin sonu ne olursa olsun üzülen sen olacaksın gb görünüyor... anneni ezip gidip evlensen nişanlın ve kv ilerde bunu kullanır. Anneni dinlersen ayrılman gerekir ki işler onarılmaz şekilde moka sarmış.

Yalnız Annen bir konuda çok haklı; askerliği yapıp işini eline almadan sakın evlenme yazık olur sana... evlilik sevgililiğe benzemez. Sanmaki bu kadar çirkeflik yapan birinin kızını el üstünde tutarlar, en ufak şeyde hepsini ısıtıp önüne getirirler.

Aslında şu noktada en mantıklısı kendi yoluna bakmak gb

İşi var ama özel sektör annemler devlet işi olsun istiyor devlete de öyle hemen atanilmiyor çok uğraştık bugüne kadar ikimizde. Askerliği de evlendikten sonra yapacak diye herkese kararımızı söyledik ama annem isteme günü neden madem daha önce soylemedin bostayken gider gelirdi dediğimizde ben allahın emri anilmadan bi şey demem diyor tamamen yokuşa sürmek yani zaman geçsin belki ayrılırlar mantığında

Büyükler tamam evlenecek olan kişiden daha iyi görür, onların sözünü dinlemeli ama o zaman gördüğünü söylersin. Böyle altınla, bilezikle kızını satılığa çıkarmazsın, ben okurken utandım sizi yaşarken düşünemedim bile. Böyle aileler herşeyi hakediyor, ben olsam bundan sonra böyle yapan ailemi devreden çıkarırdım.
Çalışıyor musun, çalışmıyorsan işe gir, kendi paranı kazan, bildiğin gibi düğününü yap. Ama nişanlın ve ailesi ile ilgili iyice düşün. Bu olanları ilerde karşına getirirler mi, sandığın kadar anlayışlılar mı?

Merhaba bayanlar öncelikle ne derdiniz varsa allah yardımcınız olsun. Benim size anlatmak istediğim konu şu :
Benim iki senedir bir ilişkim var öncesinde arkadastik sonra bi baktık sevgili olmuşuz şimdi de nisanliyiz çok şükür. Fakat benim sorunum ailemle alakalı. annem biz arkadasken nişanlımı çok severdi hep bizde yer içerdi bol bol vakit gecirirdik annemle bile arkadaş gibiydi daha sonra sevgili olduğumuzu açıkladım anneme ama çok katii tepkiler verdi olmaz o senin arkadaşın vs vs diyerek uzun zaman sonra ikna oldu biz ilişkimizi oturttuktan sonra yasımızın da geldiğini düşünerek (ben 24 yaşındayım) evlenmeye karar verdik ve bu isteğimizi anneme ilettik ama hep karşı çıktı çok saçma sebepler öne sürdü önceden sevdiği oğlana bi anda düşman kesildi biz sevgimizin arkasında durduk inandık sabrettik annemin bizi aylarca oyalamalarina rağmen sonunda istemeye gelmelerine ikna ettik tabi istemeden önce adettir iki üç defa gelip gidecekler öyle kolay verilmez dedi ben yine kirmadim ara bozulmasın diye erkek tarafını ikna ettim önce annesi geldi tanışmaya sonra ailecek geldiler daha sonra başka bir gün de istemeye geldiler ama ondan öncesinde de (benim annemle babam ayrıydı başkasıyla evliydi fakat kısa bir süre önce babam vefat etti ) babamın eşi babamın bizim eve gelmesini istemediği için önce gidip babamdan istediler sonra gelip annemden istediler çok sorunlu geçti bu dönemler ama atlattık derken bizim isteme ve söz aynı gün olacaktı nisanlimin tarafı onların adetlerinde olduğu için tepsi tepsi meyve vs ve bana hediye getirdiler kiyafetimi falan bi nevi bohça. İyi güzel hoş onlarda nisan da bi şey takilmazmis ben bunu anneme söylediğimde kıyamet koptu ve sanırım buna istinaden bizim adetlerimizde var diyerek annem onlara liste hazırlamış liste de hint setinden tutun da bileziklere yuzuklere kadar her şey var gramı gramina ve ayriyetten alınacak eşyalar da yazıyor markalarına kadar. İstemede annem ananem teyzem eniştem ve dayım vardı başka şehirden benim için geldiler ama bu listeyi onların önüne attı resmen teyzem bunlar alınmazsa bu iş olmaz edasıyla dolayısıyla oğlan tarafı baya kopurdu ve bizim iş bozulma noktasına geldi ben nisanlim kayinvalidem ağlaya ağlaya bi hal olduk o gün herkesin içinde aileme yalvarmama rağmen beni susturmaya çalıştılar. Ailem özellikle teyzem onları asagilarcasina konuştu her defasında önce memur olacak yoksa bu iş olmaz dendi önce askere gidecek yoksa bu iş olmaz dendi (oysa ki bu askerlik meselesini biz kendi aramızda hallettik açıktan dörde tamamlıyor tamamlayinca kısa dönem yapacak ben onu evliyken bekleyecegimi her defasında dile getirdim ve annem de bugüne kadar askere gitmeden evlenemezsiniz demedi) sonuç olarak orda o aileyi rezil ettiler beni de aglamaktan helak ettiler ama bana bir gram üzülüp geri adım atmadilar nisanlim benim de gelip konuşmamı isteyince onun fikri bizim için önemli değil dediler. En son zor da olsa yüzükler takıldı ama kimsenin tadı tuzu olmadı. Nisanimdan sonra o gelen tepsilerin karşılığı gitmesi gerekiyordu ama annem hiç sesini çıkarmadı nisanimdan iki hafta sonra da babam vefat etti zor günümüzde nisanlim ve abisi her ihtiyacimiza koştular. Günler sonra nisanlimin ailesi beni alıp kafam dagilsin diye yemeğe götürdüler açık alan bi yere bunu da annem duyunca delirdi bağırdı cagirdi ve gece evde baygınlık geçirdi bende korkup kaynimi aradım nisanlim abisi ve eşi geldiler ama annem nerden bulastik bu bela insanlara diye bağırdı (beni götürmeleri yanlismis eğlenmeye mi gitmismisiz inadına yapıyorlarmış ) kardesimde onlara küfür etti. Onlar yine üslubunu bozmayip çıkıp gittiler sonra benim nisanlimla aram bozuldu ben o. Çocuğu değilim biz o lafları hak etmedik diyerek ayrılmak istedi ağlayarak. Ama ben ozurler dileyerek ikna ettim ailesinden de özür diledim. Ama takdir edersiniz ki ailelerin arası duzelmeyecek şekilde bozuldu. Benim de ailemle aram yok ben her zaman sevgimin arkasındayım hiçbir zaman para pul da gözüm olmadı. Ama ailem bana bunları layık gördü ne ailemi onlara karşı savunabiliyorum ne aileme derdimi anlatabiliyorum çok arada kaldım ben annem istemediği için bir kere beş yıllık sevdigimden ayrıldım ama artık bunu birakmicam. Çok uzun yazdım k.bakmayın ama lütfen derdime çare olun inanın cikmazdayim bizim işin hiç olur yani kalmadı. Şimdiden teşekkür ederim.
Annen bakıldığında neden nişanlının ailesini çağırıyorsun inadına yapar gibi:işsiz:

Nisanlimin tarafı anlayışlı insanlar biz sevenleri ayirmayiz sen gel kızım düğününü kinani her şeyini yaparız esyani alırız dediler annemlerin yaptığına da çok üzülüyorlar. Bende gitmeyi düşünmüyor değilim çünkü annem ve annemin tarafı hep böyle. Oglanda bi şey gördüklerinden değil çünkü soruyorum evlenmememi gerektirecek mantıklı bi sebep var mi diye ama yok annem bana göre beni paylaşmak istemiyor o yüzden işi zora sokuyor. Bugün bu gitse yarın başkası gelse annem yine aynı şeyi yapacak
izman sen kendi kendine yuvanu kurmak zirundasin yoksa bubgidusle damat tarafu seni birkmak zoruna kalcak

Ben sorunlu aileleri böyle şeylere bulaştırmamak diye düşünüyorum. Yapacaksın nikahı kurtulacaksın.

Adamları rezil etmişler kınada.
Helal olsun eh yeter be deyip bozmamışlar işi.
Genelde anneler hep haklı çıkar derim ama bu söz senin anneni kapsamıyor.
Git nikahını yap gizlice.
Öncesinde nişanlının ailesiyle konuş tabiki.
Yoksa nişanda bunu yapan nikahta düğünde neler yapar.
Gerekirse düğün yapma o parayla ev dizersiniz.

Annen ne görmüşte bu kadar tepkili ve inadına şu alınsın bu alınsın diye diretiyo ve sebebi söylemiyo bana mantıksız geldi. Madem annelik yapacak alsın kızını karşısına şu sebepten olmaz desin.
İşin zor, anneni es geçip evlensen bu sefer ilerde eşinin ailesinde bi sıkıntı olsa direk karşına çıkacak bu konu ve anneni silip gidince onlar kendilerinde daha çok güç bulacak. İnsanoğlu şimdi iyi hoş ilerde ne olacak bilemeyiz. Bunları göze alıyosan evlen yoksa ayrıl en doğrusu

sen evlenemezsin canım
ne bu adamla ne başkasıyla

annemin teyzesi var aynı onu anlatmışsın
karşı tarafa bin bir eziyet
ayılıp bayılmalar sanki evi yanmış gibi..
küfür hakaret ve ayrılık..
bir an şaşırdım okuyunca geçmiş bir postmu acaba dedim deniz ablamı yazdı :)

ve o bahsettiğim deniz abla bunu defalarca yaşamış bir kere değil

en son noldu biliyomusun?
deniz abla tam 42 yasında annesine yersen!! dedi ve sadece abilerinin ve teyzelerinin katıldığı bir törenle evlendi..
bir de oğlu var şimdi

X