Nişanım Burnumdan Geldi

Ayy kaç sen bence valla annende silerse silsin seni bu ne be şiştim okurken sen nasıl tahammül ettin

ben kaç dıyemıcem kusura bakmayın evlenmeden önce iyi olan ınsanların evlendıkten snra bu yaşadıklarını yüzüne vurmıcakları ne malum ben kv yuuzunden çok çekiyorum oda evlenmeden önce iyiyidi sessizdi şimdi içinden canavar çıktı kendı ailenın yaptıklarını hazmedıyorsun ama kv tarafının yaptıklarını malesef hazmedemıyorsun iyi düşün kaçma annene senı kaybedıcegını söyle artık bu yaptıklarına devam ederse hayatı boyunca yüxzünü göremicegini anlarsa belkı kaybetme korkusu ile normal davranmaya başlar

Ya ayrılın ya da evden çıkıp gidin kendi başınıza düğün yapın.Ama bir daha her iki aileyi karşı karşıya getirmeyin.Ne bu canım. Aileniz sıkıldıkça karşı tarafa bağırıp çağırıp küfüler etmiş.Terbiyesizlik bu başka da bişey değil.kimsenin haddi değil böyle saygısızlık.Tamam kız evi naz evi de oğulları da sizi seviyor die böyle davranılmayı hiç bir erkek tarafı hak etmiyo.Ben nişanlınızın yerinde olsam atmıştım yüzüğü.Hiç kimse için bu kadar hakaret çekmeye değmez.

İsteme töreninde ortaya liste çıkartıp da siz bunları yapmadan kızımı evlendirmem diyen anne, bence hiç bir özel günü görmeyi hak etmiyor. Annenizden habersiz evlenin ya da evlenmeyin diyemem, ama anneler hep haklıdır, aman onun dediğinden çıkmayın diye bir düşünce de bu durum için geçerli değil. Ne görmüş olursa olsun, böyle davranmamalı insan en azından kızının iyiliği için.

Anneniz sadece nişanınızı değil, gelecekteki evliliğinizi de mahvetmiş. Bu yaşananları kimse unutmaz, bir şekilde karşına çıkar. Allah kolaylık versin. Bu ilişkiniz nasıl sonuçlanır bilemeyeceğim, ancak bundan sonra yeni bir ilişkiniz olur ve evlenmek isterseniz ailenizi bu işe karıştırmayın, anlattıklarınızdan annenizin kişiye karşı değil tepkisi, sizin evlenmenize karşı gibi düşündüm.

Benim de arkadaşımı ailesi vermiyordu, kız kalktı oğlana kaçtı. Oğlanın babası, "geri git, biz seni gelinliğinle babanın evinden çıkartacağız." dedi. Bu arkadaşım asker yolu da bekledi, annesi görüşmeyi kessinler diye uzak bir ile de yolladı senelerce; ama kimse, "kaç, gel." demedi. Eğer bir aile sana, "kaç, gel." diyorsa onlardan uzak dur. Normal bir aile, "kaç, gel." demez. Bunu diyen bir iki aile tanıyorum mesela, bana demediler, Allah düşmanımı uzak etsin dediğim kişiler. Annem demişti keşke evlenmeseydim dersin eğer gidersen. Annen normalde sevebilir; ama sana layık görmeyebilir, herkes kendi adeti olsun isteyebilir bu da olağan. Askerlik ve okul bitmeli bence de. Annenin sadece hakaret etmesi hoş değil.

Annen hic normal degil
Karsi tarafin ailesi bu kadar rezalete ragmen hala sizi istiyorsa gidin evlenin

Yaaa bu yasıma ladar bırısıne kacarak evlen dıyecegım aklıma gelmezdı ama sen kacsan annen haketmıs derım yıne de seytana uyma sabır cek bu nısan mevzunu uztama hemen dugunu yap gec. annenı sorun cıkarırsan senı bırakıp kacarım de tehdıt et cunku annen guzellıkten anlamıyr bırazda sen sessız oldugun ıcın coşmus kımseyı ıkna etmek zrunda degılsın vurnmasaya yumrugunu teyzene sen karısma de acık acık syle kımseyı uzmeyeyım dersen en cok sen uzulursun bırak onlar agzının payını alsın onlara sert cıksan uzuleceklerını sanmam sadce ego tatmın edıyor duruyrlar ve senı uzmekten cekınmıyrlar bırak sende bagır cagır teyzene sen karısma de annene eger bır sorun cıkarırsan burdaha evıne adımımı atmam de herkes duracagı yerı bıksın yıne nısanlıngıl ıyı sabırlı ınsanmıs ama dıkkat et herkes sen ıyı oldgn surece ıyıdır sen azıcık sesını cıkarınca onlar da buradan vururlar senı bır an once annenı ve teyzenı sustur

Ben seni bir noktada cok garip buldum. Annen zaten nişanlısı ailesinden hiç haz etmiyor bir de kadın bayılınca onları çağırıyorsun. Evde kardeşin de varmış. Ne bileyim komşudan yardım isterim ama gidip abisini çağırmazdım.

Kardeşin onlara niye küfür etti peki. Sadece senin annen değil kardeşin de düşman. Kardeşinle konuştun mu sebebi neymiş

annenin hakaret etmesi oldukça kötü. ancak onun dışında yaptılarına herhangi bir kötülük göremiyorum.
ayrıca sevgilinin ailesi nasıl bir ailedir ki sana kac gel diyorlar.
sakın..
yarın birgün annenin yaptıklarının hesabını hem kv, kp hemde eşin olacak kişi senin burnundan getirir. illaki getirir. eğer kaçarsan arkanda ailende olmayacak, hakaretide yiyeceksin belki, belki daha fazlası şiddet. kalacaksın ortada.
evlendikten sonra değişmeyen erkek ve değişmeyen aile yoktur.
senin sonunu hiç iyi görmedim.
ayrıca askerliğini evlenmeden yapsn.

Kaçmayın siz evinizden gelinlik ile çıkmayı hak etmiyor musunuz ?
Annenizin arkasında durun hatta .
Neden mi ?
Çünkü şuan gözünde olan toz pembe gözlükleri çıkarır bunları yüzüne tek tek vururlar .
Hiç bir anne evladının kötülüğünü istemez .
Siz neden kaynınızı çağırıyor sunuz anneniz onlara sinirli iken anlamadım .
Ben sana gelecekten Bir kesit sunuyim şimdi .
Kaçarak evleneceksin anneniz daha da öfkelenip sizi ve eşinizi kıra bilir .
Eşiniz sizi evlendikten sonra aileniz ile görüştürmeyecek .
Arkanızda duran bir aileniz olmadığı için sürekli ezilen taraf siz olacaksınız .
Benim anneannem de sizin anneniz gibi karşı çıkıyor muş babama annem kaçmış
Sonuç;
Annemle babam boşandı anneannem haklıymış .

Çok fena b.ka sarmış.şimdi gitsen bi dert gitmesen bi dert.annen teyzen çoookkk ayıp etmiş hatta nişanlının ailesi iyi bile dayanmış.ama resti çekip evlensen bu defa nişanlının ailesi senden çıkarırmı bunları.senin işin gücün varmı yarın öbür gün boşansan başının çaresine bakabilecek durumdamsn en azından öyle bişey olsa kuyrugunu kısıp annenin yanına dönmezdin

Nisanlinin ailesinden gordugun aile sevgisinin ve saygisinin yarisini ailen sana gostermemis. Teyzemle dayim bunlari yapsalardi agzinin payini verir, bir daha yuzlerine bakmazdim. Nisanlinizdan vazgecmeyin. Ailenize sabretmek olmamali onun sucu.

Tamamini okumadim.

Ama evlenecek yasa geldigini dusunuyorsun ki bu islere kalkisiyorsun.

Seni gram gram hesapla satan annene hayir demeyi mi beceremiyorsun? Annen seni satiyor ya basbaya. Farkindasin di mi?

Yok buna engel olamiyorsan veya engel olamadigin icin carpip kapiyi cikip basip nikahi evlenemiyorsan evlenecek seviyede degilsin zaten biraz daha maddi veya manevi olgunlasip o zaman yap bu dediklerimi.

Tamamini okumadim.

Ama evlenecek yasa geldigini dusunuyorsun ki bu islere kalkisiyorsun.

Seni gram gram hesapla satan annene hayir demeyi mi beceremiyorsun? Annen seni satiyor ya basbaya. Farkindasin di mi?

Yok buna engel olamiyorsan veya engel olamadigin icin carpip kapiyi cikip basip nikahi evlenemiyorsan evlenecek seviyede degilsin zaten biraz daha maddi veya manevi olgunlasip o zaman yap bu dediklerimi.
Annesi onu satmak için değil engel olmak için set koymuş anladığım kadarıyla .
Bence kullandığınız kelime bir anne için ağır.

Maddi gücün var mı? Varsa hiç takılma. Kız aileleri de böyle garipleşiyor. Benimkilerde özellikle babam hala beni çocuk olarak görmek istediği için hiç mutlu olmadı nişanlanmama ama benim babam arkadaşlarımın eşlerine bile kulp bulurdu. Ben nişanlanacağım hatta nikah tarihi bile hazır deyince bir şey diyemedi ki 30 yaşındayım. Aileleri bizde muhattap etmedik. Yemekte tanışıp hemen yüzükleri taktık. Düğün yapmayacağız. Nikah içinde uzak bir tarih almadık. Ailen ikna olacak gibi değilse iş bul çalış. Elinde paran olursa kimse ezemez seni. Ne ailen ne karşı tarafın ailesi. Boşansan bile ev tutar yaşarsın. Kimseye eyvallahın olmayacak.

Hiç bir zaman aileyi arkada bırakıp kaçıp evlenme taraftarı olmadım ama senin şu anlattıklarını benim en en yakın arkadaşım düğününde yaşadı annesi neler yaptı kıza o da yetmedi bana kadar kustu nefretini kız hep kaçmak gitmek istedi ben engelledim annen o senin yapma etme diye bazen hayır bildiğinde şer olabiliyor. Ama çok iyi düşün taşın kaçarsan illaki yeri gelicek bu yaşananlar sana koz olarak kullanılacak kimse dört dörtlük değil nişanlın bu yaşananlar ile seni ayırabilecek olgunluktaysa hiç bekleme derim ben

Annesi onu satmak için değil engel olmak için set koymuş anladığım kadarıyla .
Bence kullandığınız kelime bir anne için ağır.

Hakkimi helal etmem der set koyardi amac set koymak olsa.

Gram gram altin yazmak, markasiyla esya yazip siparis vermek satis sozlesmesinden farksiz.

Teyze de bunlar olmazsa olmaz diyor.

Her ne sebeple olursa olsun kizina deger bicip pazarligina dusen bir anne. Bir sekilde o liste alinsa kizi verecek. Parayla imanin kimde oldugu belli olmaz derler. Basip parayi kizi alabilirler. Bu da basbaya "bedelini odedik satin aldik" olur.

X