Nişanlandım ama içime sinmiyor

Anlamadığın şeyler nedense maddi farklılığı görünce dank etmiş 🤦🏻‍♀️
Herkesin kendi tercihi birşey diyemeyiz ama en azından kendinize dürüst olmanız gerekir.
Aynı adam maddi olarak size denk olsa asla düşünmezsiniz.
Hanımefendi ben zaten maddi olarak içine sinmeyen şeylerin olduğunu açık açık yazdım kabul etmeme gibi bi durumum yokki.Dürüstüm yani kendime.Acaba kendim için daha iyi daha mantıklı bi tercih yapabilir miydim diye düşünüyorum.Evlenme aşamasında kafa karışıklığı olabiliyor hak verirsiniz ki.

Merhabalar.Öncelikle açtığım konuyu okuyup yorum yapacak herkese şimdiden teşekkür ederim.4-5 senelik bi birliktelikten sonra 7 ay önce çok büyük bir hevesle severek nişanlandım.Ben doktorum nişanlım da özel sektörde bi firmada iyi sayılacak bi pozisyonda çalışıyor.Önceleri maddi açıdan birbirimizi denk görürken ne yazıkki benim mesleğime başlamamla aslında öyle olmadığını fark ettim.Nişanlılık sürecinde memleketlerimizin de farklı olmasının da etkisiyle benim isteklerimin(ki öyle abartı isteklerim de olmamasına rağmen) karşı tarafa fazla geldiğini hissetmeye başladım.Ailesinin maddi durumu da iyi olmadığı için neredeyse her şeyi nişanlım halletmeye çalışıyor ve maddi sıkıntıları daha düğün sürecine girmeden yansıtmaya başladı ne yazıkki.Düğün sürecine girince de sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum.Bu durum beni gerçekten çok huzursuz ediyor.İçime sinmeyen bi şekilde evlenmek de istemiyorum.Kalben doğru bir tercih yapmış olduğumu düşünmeme rağmen mantıken doğru bir tercih yapamadığımı düşünüyorum.Mesleğimde daha da ilerlediğimde aradaki bu maddi farkın daha da açılacağını ve sorun olacağını düşünüyorum.Çünkü benim bugünlere gelmek için verdiğim emeklerin de boşa gideceğini düşünüyorum.Bu düşünceler çok rahatsız ediyor.Bu konudaki düşüncelerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum.
Dipnot: ailesi de kendisi de çok düzgün karakterli insanlar asla o insanları üzmek istemiyorum.Nişanlım elimden geldiğince isteklerimi yapıp beni mutlu etmeye çalışan birisi.
Farklı görüşler olabilir ama bence maddi açıdan denklik önemli

Hanımefendi ben zaten maddi olarak içine sinmeyen şeylerin olduğunu açık açık yazdım kabul etmeme gibi bi durumum yokki.Dürüstüm yani kendime.Acaba kendim için daha iyi daha mantıklı bi tercih yapabilir miydim diye düşünüyorum.Evlenme aşamasında kafa karışıklığı olabiliyor hak verirsiniz ki.
Nisanlilik dönemi genellikle güzel başlar bu kafa karışıklığı düğün stresinden olur genelde sizin erken baslamissa problem vardir

Keşke o an ayrılsaydın bu kadar umut vermek iyi bir şey değil.hiç değer yargısı kalmamış iyi bir insan mı,hasta olsam bakar mı,merhametli mi ,bana sadakatli mi diyen yok sadece Para her şey olmuş.ne değer kalmış ne sevgi.hem iyi bir işi de varmış üstelik siz bu düşüncelerle zaten adamı ezersiniz zaten.doktor olmak ne gibi bir üstünlük ki nişanlınızdan.
Bunları düşünüyorum tabiki ayrılmayıp devam etme sebebim zaten bu soruların cevaplarının hepsinin olumlu olması.Ülke ekonomisi çok kötü maalesef kötü bi döneme denk geldik.Sürekli Maddi kaygı yaşadığım bi hayat istemiyorum kimse de istemez zaten.Yargılamadan önce bi de bu açıdan bakmak lazım.

Şöyle ki ben öğrenciyken nişanlım doktor maaşlarına denk maaşlar alıyordu şu an da yine bi pratisyen doktor kadar maaş alıyor ancak ben uzman olmayı düşünüyorum o zamanki fark beni düşündüren zaten.
Herşey maddiyat değil.
Madem bukadar önemsiyorsun maddiyatı ayrıl ozaman.
Adama ailesine üzüldüm gerçekten. Ailemde senin gibi birisi olsun asla istemezdim.
Zengin diye evlenirsin bi bakarsın beşkuruşsuz kalır. Dünya böyle biryer.
Adamdan ayrıl en azından kendisini gerçekten seven birisini bulsun. Burnu havada birinden kurtulur.

Bu iğrenç bir düşünce biliyorsunuz değil mi? Daha iyisini arıyorsunuz resmen onu o olduğu için sevmiyorsunuz. Daha iyisi gelince ne olacak aldatacak mısınız?
Bu zamana kadar hiçbir sadakatsizliğim olmadı olmaz da insanlar nişanlandı diye bunu sürdürmek zorunda değiller anlaşamadıkları noktada ayrılmak da bi seçenek.Her nişanlılık evlilikle sonuçlanmıyor.

emekleriniz niye boşa gitsin pardon? doktor olmuşsunuz, esiniz sizden az alıyorsa siz daha az mı doktor oluyorsunuz anlamadım? 😂 esiniz işsiz güçsüz değil ki adam çalışıp kazanıyor. size yeterli gelmiyorsa bunu bu kadar gec anlamanız biraz düsündürücü açıkcası. bu prestij farkı da beni boğuyor artık. ben doktorum o da ceo olsun😂 esim ortalama bir pozisyonda çalışıyor demek zorunuza gidiyor ne de olsa siz DOKTORSUNUZ. aman Allah korusun böylelerinden. evlendikten sonra (gerçek bir evlilikten bahsediyorum, sizin aradığınızdan değil) senin gelirim, benim giderim diye bir sey olmuyor. her sey ortak bir sekilde cok da güzel yürüyor.

kaldı ki bu düsünceler kafanızı meşgul ediyor ve bulunduğunuz yeri sorgulatıyorsa kimsenin hayatını mahvetmeden uzaklaşın derim ben. Dr. Hanım. umarım aradığınız mutluluğu ($) bulursunuz.

Nisanlilik dönemi genellikle güzel başlar bu kafa karışıklığı düğün stresinden olur genelde sizin erken baslamissa problem vardir
Evet maalesef hiç beklediğim gibi olmadı nişanlılık dönemi .Çok büyük bi istek ve hevesle nişanlandım oysaki maddi kaygılar yaşamamdan dolayı sanırım istediğim gibi olmadı.

Evet maalesef hiç beklediğim gibi olmadı nişanlılık dönemi .Çok büyük bi istek ve hevesle nişanlandım oysaki maddi kaygılar yaşamamdan dolayı sanırım istediğim gibi olmadı.
İnsanlarin dr kini varken bu ülkede size objektif yorum yapacak insan sayısı azdır

Allah gözünüzü doyursun önce.
Nışanlınızı sevdiğinizi asla düşünmüyorum yoksa böyle düşünceye girmezdiniz. Senin paran benim param muhabbeti iğrenç.

emekleriniz niye boşa gitsin pardon? doktor olmuşsunuz, esiniz sizden az alıyorsa siz daha az mı doktor oluyorsunuz anlamadım? 😂 esiniz işsiz güçsüz değil ki adam çalışıp kazanıyor. size yeterli gelmiyorsa bunu bu kadar gec anlamanız biraz düsündürücü açıkcası. bu prestij farkı da beni boğuyor artık. ben doktorum o da ceo olsun😂 esim ortalama bir pozisyonda çalışıyor demek zorunuza gidiyor ne de olsa siz DOKTORSUNUZ. aman Allah korusun böylelerinden. evlendikten sonra (gerçek bir evlilikten bahsediyorum, sizin aradığınızdan değil) senin gelirim, benim giderim diye bir sey olmuyor. her sey ortak bir sekilde cok da güzel yürüyor.

kaldı ki bu düsünceler kafanızı meşgul ediyor ve bulunduğunuz yeri sorgulatıyorsa kimsenin hayatını mahvetmeden uzaklaşın derim ben. Dr. Hanım. umarım aradığınız mutluluğu ($) bulursunuz.
Sizinkinin aksine ben suçlayıcı ve saldıran tarzda cevap vermeyeceğim size.Benim asla ben doktor olacağım eşim de doktor mühendis ya da dediğiniz gibi ceo olsun gibi bi düşüncem olmadı hiçbir zaman.hatta ben doktorum karşımdaki kişi de doktor olmalı kesinlikle diyen arkadaşlarımı kınadım hep.Çocukluğumdan beri iyi bir hayat standartım olsun diye çabalıyorum emek veriyorum hala da vermeye devam ediyorum.Bu konuma da öyle kolay gelinmiyor.Hak verirsiniz ki verdiğim emeğin ksrşılığının hayatıma yansımasını görmek istiyorum.Ben tabiki eşimden yüksek maaş alabilirim sorun ettiğim bu değil. Arada 2-3 kat fark olması bana acaba doğru mu yapıyorum dedirten.Bi de burdan yaklaşım rica ediyorum.

Bunları düşünüyorum tabiki ayrılmayıp devam etme sebebim zaten bu soruların cevaplarının hepsinin olumlu olması.Ülke ekonomisi çok kötü maalesef kötü bi döneme denk geldik.Sürekli Maddi kaygı yaşadığım bi hayat istemiyorum kimse de istemez zaten.Yargılamadan önce bi de bu açıdan bakmak lazım.
Yargılamıyorum bu düşüncedeler bir anda gelmez 5yıl niye oyaladınız adamı.maddesel birisiniz.

Sizinkinin aksine ben suçlayıcı ve saldıran tarzda cevap vermeyeceğim size.Benim asla ben doktor olacağım eşim de doktor mühendis ya da dediğiniz gibi ceo olsun gibi bi düşüncem olmadı hiçbir zaman.hatta ben doktorum karşımdaki kişi de doktor olmalı kesinlikle diyen arkadaşlarımı kınadım hep.Çocukluğumdan beri iyi bir hayat standartım olsun diye çabalıyorum emek veriyorum hala da vermeye devam ediyorum.Bu konuma da öyle kolay gelinmiyor.Hak verirsiniz ki verdiğim emeğin ksrşılığının hayatıma yansımasını görmek istiyorum.Ben tabiki eşimden yüksek maaş alabilirim sorun ettiğim bu değil. Arada 2-3 kat fark olması bana acaba doğru mu yapıyorum dedirten.Bi de burdan yaklaşım rica ediyorum.
Evlenince sizin paranıza el mi koyacak eşiniz? Yine kendi maaşınızla istediğiniz gibi yaşarsınız.
Biraz gözünüz yükseklerde

Yargılamıyorum bu düşüncedeler bir anda gelmez 5yıl niye oyaladınız adamı.maddesel birisiniz.
Ne yazıkki nişanlandıktan sonra oluştu bu düşünceler.Bana ve aileme normal gelen şeylerin karşı tarafa fazla geldiğini gördükçe.(ki memur bi ailenin çocuğuyum karşı taraf da öyle olmasına rağmen)

X