Nişanlımdan ayrıldım bu acı geçecek mi

heidi81

Guru
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2010
225
94
selam kızlar. buraya sizinle derteşmeye geldim biliyorumki benim durumumda olan ya da geçmişte bunu yaşayan çok kişi var aramızda. nişanlımdan ayrıldım 1 ayı geçti ama hala ilk günkü gibi acım. geçer dedikçe daha çok büyüyor sanki nereye baksam her yerde bizim hayalimizi görüyorum gün geçtikçe sanki biraz daha ölüyorum. 2 yılımız bitmişti sürekli tarışmalarımız oluyordu çok kıskanç bi insandı ama bu beni çok rahatsız etmiyordu ilk defa bu kadar sevildim asla acaba beni seviyormu diye düşünmedim çünkü bende onun hayatına giren ilk ciddi insandım o da benim hayatıma giren ilk ciddi insandı. kavga etsekte aynı gün akşamına barışırdık asla kin tutan gurur yapan oyunlara başvuran bi insan değildi ben çok inatçıydım saatlerce hatta günlerce yalvarırdı barışmak için sokakta nerdeyse ayaklarıma kapanırdı affetmem için. hiç gocunmazdı hiç niye ben yalvarıyorum hep demezdi. ama nişanlandıktan sonra düğüne 3 ay kala düğün istediğim için kavga ettik nişandan önce aramızda konuştuğumuz zaman ikimizde düğün yeri konusunda hayal kurardık ama nişandan sonra aramızda düğünle ilgili mesajlaşmalar geçti bana ben aileme borç yaptırmam zaten emekli insanlar onlarada acı biraz dedi bende dedimki sonuçta benim en büyük hayalimdi çok abartılı bir düğünde istemiyorum aileminde isteği bu yönde. sonuçta sen onların tek çocuğusun benim ailemde senin ailende gerektiğinde borç yapabilir dedim oda düğün filan olmayacak bunu aklına sok sen ne kadar taş kalpli ve acımasız bir insansın dedi ki ben onların düğün yapamıcak gücü olduğunu düşünsem gerçekten de anlayış gösterirdim ama benim ve ailemin fikrini hiçe saymaları ve kendi kafalarına göre karar vermeleri çok zoruma gitti o sinirle bitsin filan dedim ve buda tüm mesajları annesine okutmuş. ertesi gün aradığımda durumu anlatmak için anne size geliyim konuşalım dedim ama kadın bana hayır gelme telefonda söyle dedi adam yerine bile koymadı barışmamız için de asla çaba sarfetmedi hatta annem konuşmak için aradığında oğlunun benden soğuduğunu bile söyledi neyse sonra barıştık ama o günden sonra annesi bana çok soğuk davrandı ve o günden sonra asla aramadı ve evde sürekli oğluna beni ve ailemi kötülediki nişanlım çok saf ve çok kolay inanan biriydi asla onun aklına gelmeyecek şeyler söyledi ailem hakkında ileri geri konuştu benim annem annene hep x hanım der ama senin annen şey beni aramışsın diye konuşuyor nişanda damat giydirilirmiş onu bile yapmadınız ki biz nişndan sonra evlerine gittiğimizde elimiz kolumuz hediye dolu gittik yüzüğümü bile almadınız dedi ki ailesi nişandan önce gelip ne takalım diye sorduğunda annem siz bilirsiniz dedi hiçbişey istemedi sanırım utandılar tek bi bilezik takmaya yüzüğüde onlar zorla aldı anlayacağınız nişanlım ailemi çok severken her gün bize gelip gece yarılarına kadar otururuken hiç bizden çıkmazken bir gün bu kavgadan sonra ailem evde yok zannederek bize geldiği ilk gün ailemi gördüğünde neden evde olduklarını söylemedin aileni görünce tüylerim diken diken oluyor dedi ve içeri girmeden geri döndü ama ben ona rağmen evlerine her gittiğimde asla eli boş gitmedim çiçeğimi götürdüm pastamı götürdüm saygıdada asla kusur etmedim durumu açıkladım yanlış anlaşıldığımı filan söyledim neyse sonrasında nişanlımı ailesi yalnız bıraktı hiçbişeye karışmak istemediler gidin kendiniz halledin dediler oda maddi anlamda maaşını götürüp dire ailesine teslim ettiği ve annesi onun adına birikim yaptığı için kendinde o gücü bulamadı sanırım ve bi kısknçlık kavgası sırasında bir daha seni aramcam dediği için sinirlendim ve tamamen bitirdim. aynı gün hattımı kırdım ve bir dahada ne o aradı n ben aradım. annem kadını arayıp gelip eşyalarınızı alın dediğinde ben zaten istemiyodum oğlum kendisi zorla istedi şimdi kendi gelip halletsin demiş neye yanacağımı bilmiyorum aslında hiç istenmediğime mi çok sevdiğim halde sırf bu insanlar yüzünden ayrıldığımam mı yanıyım çok içim yanıyor çok acı çekiyorum gerçekten bütün bunlar saf olduğu için ve ailesinin dolduruşuna geldi için kendi kararlarını veremediği için başına geldi bazen diyorum ki gerçekten seni sevse herşeye rağmen sana gelmez miydi bazen de diyorum ki seni kim bu kadar mutlu etti şimdiye kadar. ölmek üzereyim gerçekten dayanamıyorum. bir gün bitecek mi kızlar zaman gerçekten ilaç mı bu acıya :KK43:((

Son düzenleme:
benzer olaylar bizdede yaşandı. eşimle düğün diye konusuyorduk. ailesi düğünü konuşmaya geldiklerinde nikah diye tutturdular. yapabilecek durumları varken. bende düğün dedim. sonrasında kaynanam tavır aldı. bitsin bu iş demeye bile getirdi. oglu zaten onun agzına bakar. zorla ailesinden özür diletti. benim için yap bunu, dedi diye yaptım. sonradan düzeldi herşey ama seni cok iyi anlıyorum. sonuç düğün oldu tabi.... keşke sen başta teklif etseydin. düğünde takılanlarla salon masraflarını öderiz diye. neyse olmuşla ölmüşe çare yok. seni ve bu evliliği istese suan senin yanında olurdu. ailenlede, ailesiylede orta yolu bulmaya çalışırdı. üzülme demicem, çünki bu süreci yaşıcaksın ama şöyle düşün sürekli ailesinin lafına bakan, 3. bir kişi tarafından aklı celinip etkilenen ve ona göre hareket eden biri evlendikte sonra neler yapar sana hiç düşündünmü??? hiç bir olay olmasa bile gelin kaynana sorunu var. ee oğlunu her fişeklediğinde senin üstüne gelmesi ve seninde o zaman herşeyi bitirdiğin ve ailenin evine döndüğün zaman daha mı iyi olucaktı. şunu unutma şerde bile bir hayır gizlidir. üzüldüm:KK43: işallah en kısa zamanda için ferahlar ve yeniden mutlu olursun...

çok teşekkür ederim canım ama sana şöyle söyliyim bu düğün kavgasından sonra benim ailem düğünü bizim yapmamızı teklif etti ama annesi yok biz kabul etmeyiz o zaman ortak yapalım dediler gidip pahalı bir yer buldular bizde aynı gün başka ucuz ve nezih bir yer bulmamıza rağmen onada bahane buldular ve bizim herşeye mırın kırın yaptığımızı iddia ettiler ve ben herşeye rağmen tamam madem öyle düğün filan olmasın diyip nikah yapmayı kabul etmiştim ama bir kere kafaya koydular ya ne yapıp edip oğullarını ayırmayı başardılar

canımmm gerçekten çok üzüldüm. Evet geçecek belki biraz zor olacak ama bence hakkında bu durum daha hayırlıymış gibi görünüyor. Sen ne kadar alttan alıp saygında kusur etmediysen o kadar tepene çıkmışlar. Haidi zaten bişey istemez ohh ailesi de ses çıkarmıyor diye düşünüp kendi kafalarından iş hallettiklerini sanıyorlar.:KK47: Yani senin ve ailenin düğün istemesi kadar doğal ne olabilir. Madem öyle nişandan önce açıkça söyleseymiş sende ona göre kafanda tasarımlar yapmazdın. Revamı yani hem hayl kur hemde borç yapamam de vazgeç. Bunu dolaylı yoldan ailesi oğullarına söyletene kadar gelip adam gibi senin ailenle konuşabilirlerdi.
Bi de şaşırdığım olay senin mesajını neden annesine okutuyorki?? Çok saçma. Ben nişanlımada her zaman derim, bak biz kavga ederiz tartışırız ne sen nede ben ailelerimize yansıtmayalım gün gelir biz canciğer oluruz ama onlar asla unutmazzz. Ki bu tarzda konuşan çirkeflik yapıp zaten gemileri yakmak için hazırda bekleyen bi kayınvalideden sana evlensende gün yüzü görünmezdi canım benim. Ayrıca laflara bak nedemek aileni görünce tüylerim diken diken oluyor diyip kapıdan dönmek nedemekkkkk. Sen o anda nasıl tepkisiz kalabildin ağzının payını bence o anda vermeliydin.
Kusuruma bakma ama valla çok sinirlendim okuyunca sert yazmak istemem. Ama sakın üzülme bence o bir tercih yapmış ve bunu ailesinden yana kullanmış. He bence burada tercihe bile gerek yok sadece iki tarafıda kırmadan herkesin gönlünü yapması gerekirdi. Hakkında hayırlısı olsun inan ki zamanla daha iyi anlayacaksın :KK43: Ben hep diyorummmm hayatımıza yanlış insanlar girmeliki daha sonra tanıdığımız doğru insanın kıymetini bilelim. Allaha emanet ol canım:KK59:

muhtemelen kayınvaildenin planları takır takır işlemiş. çok işlerini bilip acındırmayı bilirler. erkeklerde bunu görmez anlamaz. nişanlında su durumda seçimini yapmış:KK43: bak valla böylesi senin için daha hayırlı omuş ama işallahhhhhh nişanlın cok pişman olur ve ayaklarına kapanır ama sen bu arada hayatına küsüp eve kapanma sakın

çok teşekkür ederim canım ne kadar içten cevap yazmışsın. sevdiğim insanın bu kadar saf olmasındn geldi başımıza tüm bunlar. inan ki içinde hiç kötülük olmayan çok saf ve çocuk ruhlu bi insandı keşke kötü bi insan olduğu için bitseydi o zaman içimde nefret olurdu ama şu anda nefret edemediğim için bu kadar canım yanıyo. sende Allaha emanet ol canım iyiki varsınız

muhtemelen kayınvaildenin planları takır takır işlemiş. çok işlerini bilip acındırmayı bilirler. erkeklerde bunu görmez anlamaz. nişanlında su durumda seçimini yapmış:KK43: bak valla böylesi senin için daha hayırlı omuş ama işallahhhhhh nişanlın cok pişman olur ve ayaklarına kapanır ama sen bu arada hayatına küsüp eve kapanma sakın

hayatıma devam etmek zorundayım çalışıyorum işyerimde hiçbişey yokmuş gibi davranıyorum ama işe giderken işten gelirken sabah uyandığımda akşam yatarken sürekli ağlıyorum kendi kendime teselli vermeye çalışıyorum demekki hakkımda hayırlısı değilmiş demekki evlensem daha çok üzülecktim diyorum ama içimin yangını gçmiyor nefes alamıyorum sanki. :KK43:(((

canımmm gerçekten çok üzüldüm. Evet geçecek belki biraz zor olacak ama bence hakkında bu durum daha hayırlıymış gibi görünüyor. Sen ne kadar alttan alıp saygında kusur etmediysen o kadar tepene çıkmışlar. Haidi zaten bişey istemez ohh ailesi de ses çıkarmıyor diye düşünüp kendi kafalarından iş hallettiklerini sanıyorlar.:KK47: Yani senin ve ailenin düğün istemesi kadar doğal ne olabilir. Madem öyle nişandan önce açıkça söyleseymiş sende ona göre kafanda tasarımlar yapmazdın. Revamı yani hem hayl kur hemde borç yapamam de vazgeç. Bunu dolaylı yoldan ailesi oğullarına söyletene kadar gelip adam gibi senin ailenle konuşabilirlerdi.
Bi de şaşırdığım olay senin mesajını neden annesine okutuyorki?? Çok saçma. Ben nişanlımada her zaman derim, bak biz kavga ederiz tartışırız ne sen nede ben ailelerimize yansıtmayalım gün gelir biz canciğer oluruz ama onlar asla unutmazzz. Ki bu tarzda konuşan çirkeflik yapıp zaten gemileri yakmak için hazırda bekleyen bi kayınvalideden sana evlensende gün yüzü görünmezdi canım benim. Ayrıca laflara bak nedemek aileni görünce tüylerim diken diken oluyor diyip kapıdan dönmek nedemekkkkk. Sen o anda nasıl tepkisiz kalabildin ağzının payını bence o anda vermeliydin.
Kusuruma bakma ama valla çok sinirlendim okuyunca sert yazmak istemem. Ama sakın üzülme bence o bir tercih yapmış ve bunu ailesinden yana kullanmış. He bence burada tercihe bile gerek yok sadece iki tarafıda kırmadan herkesin gönlünü yapması gerekirdi. Hakkında hayırlısı olsun inan ki zamanla daha iyi anlayacaksın :KK43: Ben hep diyorummmm hayatımıza yanlış insanlar girmeliki daha sonra tanıdığımız doğru insanın kıymetini bilelim. Allaha emanet ol canım:KK59:

arkadaşın yazdıkları o kadar yerindeki canım şimdi acını dindirecek hiçbişey yok..
bu acıyı yaşayacak,o yaşları akıtacaksın gözlerinden..
kimse içinde yanan o ateşe derman olamaz,içini kimse ferahlatamaz..
keşke buraya öyle şeyler yazabilseydim ve senin üzüntünü geçirebilseydim..
ama malesef canım tüm herşeyi içinde yaşayıp tüketmelisin..

herşeyde bi hayır var bunu aklından çıkarma..
sakın çıkarma
dilerim hayatındaki herşey yoluna girer ve mutlu olursun..

ama açıkçası aile lafıyla oturup kalkan, kararlarını başkalarına göre alan insanla evlensen ne kadar mutlu olabilirsin ki..
bunları da düşün..

er yada geç o pişman olup,değerini anlayıp sana gelecektir.. :KK71:

Allah ölümün bile sabrını veriyor, biliyorum çok zor ama sana şöyle bir örnek vereyim bnm babam çok saf ve temiz biri,zamanında annemi dedemlere karşı koruyamadığı için annemde o kdr çok hastalık varki şuanda..bir insanın karakteri ne yaparsan yap değişmez...erkek ne olursa olsun iki tarafı idare edebilecek nitelikte olmalı çünkü ne yazıkki hakikaten ailelerden uzak şehirde yaşamadığınız müddetçe emin ol asla ağız tadıyla oturamayacaktınız..gerçi kısmet bu işler hiç belli olmaz ama allah sana sabır ve dayanma gücü versin inş. önüne çok iyi ve seni göklere çıkaran değerini bilen başka biri çıksın bunu içten söylüyorum sıkıldıkça yaz buraya elimizden geldiğince sana destek oluruz merak etme

hayatıma devam etmek zorundayım çalışıyorum işyerimde hiçbişey yokmuş gibi davranıyorum ama işe giderken işten gelirken sabah uyandığımda akşam yatarken sürekli ağlıyorum kendi kendime teselli vermeye çalışıyorum demekki hakkımda hayırlısı değilmiş demekki evlensem daha çok üzülecktim diyorum ama içimin yangını gçmiyor nefes alamıyorum sanki. :KK43:(((

için yanıcak, kalbin özleyecek ama inan herşey biticek.... sadece sabır. karşına yeniden biri cıkıcak ve hayatın yeniden anlamını kazanmaya başlıcak. bu dediğimi sakın unutma!!!!

Benim görüşüm şöyleki bittiği bir andan iyi olmş bence.Ailesinin sözünden çıkmayan birisi.Tamam seni sevmiş çok güzel ama parasını ailesine verip ailesinin birikim yapması çok saçma daha kendi kararlarnı bile alamıor.Evlenincede o kaynanan rahat durmazdı ayrılmanz için elinden geleni yapardı.belki ileride düzelebilirdi her şey ama burda da senin bir çok şeyi alttan alman gerekirdi.Seni sevmiş evet ama gözü kapalı terk edebilmişde...

çok teşekkür ederim destekleriniz için insan en yakınlarına bile anlatamdıklarını burda paylaşabiliyo ve sesini bile duymayan insanlar senin için iyi dileklerde bulunuyo iyiki varsınız

Aslında seni çok iyi anlıyorum. Bende şu aralar baya çalkantılı bi süreç geçiriyorum.İnsan sevdiğinin yanında değilde karşısında olduğunu hissedince yıkılıyor resmen... Umarım acın en kısa zamanda geçer,kafanı yastığa koyduğunda hiç bişey düşünmeden uyuyabilirsin

ben su an evliyim, daha önce nisanlanip ayrilmistim
ve ayni sekilde ailesi yüzündne bitmisti
ailesi doldurup doldurup kafasini bulandirmisti
o beni cok seven adam gitmis yerine acimasiz bi insan gelmisti

cok uzun süre kendime gelemedim, ayni su an senin bulundugun durumdaydim
hazmedemedim, konduramadim. herseyden öte onun hakkinda kötü bisey düsünemedigim icin hersey dahada zor oldu.
o yüzden seni cok iyi anliyorum.
biz su an ne söylersek söyleyelim sana bu aci hic gecmeyecek gibi gelir
ama geciyor inan ki.
zamanla hersey azaliyor, kendine olan güvenin artiyor
farkli bi pencereden bakabiliyorsun herseye ve senin icin en hayirlisinin bu oldugunu anliyorsun

o kadar cok kisi varki nisanlisindan ayrilip, sonrasindan sükreden.
bakiniz ben. o insanla evlenmedigim icin dua ediyorum, cünkü eger bitmeseydi dünyanin en muhtesem insaniyla tanisamayacaktim ve su an bu kadar mutlu olmayacaktim

Sende mutlu olacaksin tatlim :KK69:

ben su an evliyim, daha önce nisanlanip ayrilmistim
ve ayni sekilde ailesi yüzündne bitmisti
ailesi doldurup doldurup kafasini bulandirmisti
o beni cok seven adam gitmis yerine acimasiz bi insan gelmisti

cok uzun süre kendime gelemedim, ayni su an senin bulundugun durumdaydim
hazmedemedim, konduramadim. herseyden öte onun hakkinda kötü bisey düsünemedigim icin hersey dahada zor oldu.
o yüzden seni cok iyi anliyorum.
biz su an ne söylersek söyleyelim sana bu aci hic gecmeyecek gibi gelir
ama geciyor inan ki.
zamanla hersey azaliyor, kendine olan güvenin artiyor
farkli bi pencereden bakabiliyorsun herseye ve senin icin en hayirlisinin bu oldugunu anliyorsun

o kadar cok kisi varki nisanlisindan ayrilip, sonrasindan sükreden.
bakiniz ben. o insanla evlenmedigim icin dua ediyorum, cünkü eger bitmeseydi dünyanin en muhtesem insaniyla tanisamayacaktim ve su an bu kadar mutlu olmayacaktim

Sende mutlu olacaksin tatlim :KK69:

gerçekten bu acı hiç geçmicek gibi. keşke ölseydim diyorum bir kere acı çekerdim ama şimdi hergün acı çekiyorum hergün bin kez ölüyorum. onunla yaptıklarımızı yaşadıklarımızı küsmelerimizi o küslüklerin ardından birbirimize daha sıkı sarılmayı elele yürüdüğümüz sokakları gittiğimiz sinemaları yaşadıklarımızın hiçbirini unutamıyorum. uyuyorum gözümü her açtığımda gözümün önüne beraber geçirdiğimiz farklı bir gün geliyor. hep güneşli günlerde gezer tozardık güneşi gördüğümde içimden binlerce parça kopuyor. dua ediyorum sabrediyorum Allaha dua ediyorum ama geçmiyor bu aı dinmiyor gözümün yaşı. ailem olmasaydı beni bu hayatta tutacak hiçbişeyim olmazdı heralde. ölüm bile bana bu kadar acı vermezdi heralde. ölüyorum acımdan keşke beni aldatsaydı bana kötülük yapsaydı keşke bana ondan nefret etmek için bi neden verseydi. Allahım sverken ayrılmak bir hiç yüzünden ayrılmak başkaları yüzünden ayrılmak ne zormuş. 1 ay önce gelinlik hayalleri kurarken gördüğüm her vitrindeki gelinlğin içinde kendimi hayal ederken şimdi kafamı kaldırıp bakamıyorum bile. kimseye beddua etmek istemiyorum ama yukarda Rabbim var birgün o anne babadan o aileden hesap soracak elbet. sabah akşam gözümden akan yaşların hergün işe şişmiş gözlerle gitmenin beni hayallerimle başbaşa bırakmanın hatta tüm hayallerimi elimden almanın cezasını birgün çekecekler elbet

gerçekten bu acı hiç geçmicek gibi. keşke ölseydim diyorum bir kere acı çekerdim ama şimdi hergün acı çekiyorum hergün bin kez ölüyorum. onunla yaptıklarımızı yaşadıklarımızı küsmelerimizi o küslüklerin ardından birbirimize daha sıkı sarılmayı elele yürüdüğümüz sokakları gittiğimiz sinemaları yaşadıklarımızın hiçbirini unutamıyorum. uyuyorum gözümü her açtığımda gözümün önüne beraber geçirdiğimiz farklı bir gün geliyor. hep güneşli günlerde gezer tozardık güneşi gördüğümde içimden binlerce parça kopuyor. dua ediyorum sabrediyorum Allaha dua ediyorum ama geçmiyor bu aı dinmiyor gözümün yaşı. ailem olmasaydı beni bu hayatta tutacak hiçbişeyim olmazdı heralde. ölüm bile bana bu kadar acı vermezdi heralde. ölüyorum acımdan keşke beni aldatsaydı bana kötülük yapsaydı keşke bana ondan nefret etmek için bi neden verseydi. Allahım sverken ayrılmak bir hiç yüzünden ayrılmak başkaları yüzünden ayrılmak ne zormuş. 1 ay önce gelinlik hayalleri kurarken gördüğüm her vitrindeki gelinlğin içinde kendimi hayal ederken şimdi kafamı kaldırıp bakamıyorum bile. kimseye beddua etmek istemiyorum ama yukarda Rabbim var birgün o anne babadan o aileden hesap soracak elbet. sabah akşam gözümden akan yaşların hergün işe şişmiş gözlerle gitmenin beni hayallerimle başbaşa bırakmanın hatta tüm hayallerimi elimden almanın cezasını birgün çekecekler elbet

sevdiğin için sana yaptıgı kötülüğü göremiyorsun:KK43: canım benim orta yolu bulmak yerine ailesini seçmiş daha ne olsun, aldatsaydı felan diyorsun ama yaşayan bilir. o zaman nefret mi edicektin, gene aynı acıları yaşıcaktın. her gün ölücektin. mutsuzsun, yüzün gülmüyor, hayattan zevk almıyorsun, bir gün seni arayacagı umudundasın ama geçmişine bakma. yeni ortamlara gir, yeni insanlarla tanış, ne biliyim kurslara felan git, boş vaktin olmasın.... ölmüşle olmuşa çare yok derler... her şerde bile, bir hayır gizlidir de geç

sevdiğin için sana yaptıgı kötülüğü göremiyorsun:KK43: canım benim orta yolu bulmak yerine ailesini seçmiş daha ne olsun, aldatsaydı felan diyorsun ama yaşayan bilir. o zaman nefret mi edicektin, gene aynı acıları yaşıcaktın. her gün ölücektin. mutsuzsun, yüzün gülmüyor, hayattan zevk almıyorsun, bir gün seni arayacagı umudundasın ama geçmişine bakma. yeni ortamlara gir, yeni insanlarla tanış, ne biliyim kurslara felan git, boş vaktin olmasın.... ölmüşle olmuşa çare yok derler... her şerde bile, bir hayır gizlidir de geç

biliyorum çok haklısın ailesiyle benim aramda bir seçim yaparak bana en büyük kötülüğü yaptı sırf ben düğün istedim diye ailesinin bu kız sana dişini gösterdi lafını kabullendi beni sevseydin düğün diye tutturmazdın ailem çok haklı senin derdin paraymış dedi ilk düğün kavgamızda oysaki parayla pulla hç işim yoktu benim ama nasıl bunu kabullendi iki yıl beni hiç mi tanımamış hiç mi anlayamamış. ben çok ii bir şirkette çalışıyorum onunsa doğru düzgün işi bile yoktu ben üniv mezunuydum o lise. ve bunları bana söyleyen insanlardan nefret ettim size ne dedim ben bu insanı sevdikten sonra aramızda böyle şeylerin lafı mı olur dedim beni çok seviyor daha önce kimse beni böyle sevmedi dedim bana bunu syleyen tüm arkadaşlarımla ilişkimi kestim ama bunlara rağmen o bu kızın derdi paraymış diyen ailesine inandı.

Allah sabır versin canım inan çok zor ,bende senin yaşadıklarının benzerini yaşadım bizide ailesi araya girerek ayırdılar resmen, ikimizde birbrimizi severek ayrıldık çok zor bir durum , okadar zaman bekle bekle herşey düzelicek düğün olacak derken hayaller kurarken biranda ayrılık olması çok zor resmen yıkıldım ,bende senin gibi gelinliklere bakardım her mağazanın önünden geçerken hayal kurarsın bu gelinlik bana nasıl olur diye ama şimdi başım önümde geçiyorum bakamıyorum bile,böylesi hayırlıymış demek senin için öyle düşün ve Allahtan sabır dile,insan elbette ailesinden vazgeçemez ama arada dengeyi kurmasını bilmeli seninki resmen mesajları kendisi okutturmuş benimkinin askere gidince ailesi okumuşlar ,sana nişanlılık döneminde bunları yapıyorlarsa içlerine girdiğin zaman neler neler yaparlar canım birde böyle düşün ,hakkında hayırlısı :KK71::KK70::KK71:

biliyorum çok haklısın ailesiyle benim aramda bir seçim yaparak bana en büyük kötülüğü yaptı sırf ben düğün istedim diye ailesinin bu kız sana dişini gösterdi lafını kabullendi beni sevseydin düğün diye tutturmazdın ailem çok haklı senin derdin paraymış dedi ilk düğün kavgamızda oysaki parayla pulla hç işim yoktu benim ama nasıl bunu kabullendi iki yıl beni hiç mi tanımamış hiç mi anlayamamış. ben çok ii bir şirkette çalışıyorum onunsa doğru düzgün işi bile yoktu ben üniv mezunuydum o lise. ve bunları bana söyleyen insanlardan nefret ettim size ne dedim ben bu insanı sevdikten sonra aramızda böyle şeylerin lafı mı olur dedim beni çok seviyor daha önce kimse beni böyle sevmedi dedim bana bunu syleyen tüm arkadaşlarımla ilişkimi kestim ama bunlara rağmen o bu kızın derdi paraymış diyen ailesine inandı.

işallah en kısa zamada sana gercekten cok fazla değer verip, el üstünde tutacak biri karşına cıkar ve coookkk mutlu olup, herşey istediğin gibi gelişir....

X