Nişanlımdan ayrıldım bu acı geçecek mi

sevioysan eger zor geeçerr o acı
şimdi son durum nedır bende bılmıyorum ama dedıgım gıbı aılem kesınlıkle ıstemıyor ne yaparsan yap dıyorlar ya altınları verırsın onlara yada bırakırsın cunku vermezsenız laf olucak canınız sıkılıcak dıyorlar duymayacak bırı olsa verelım demezdı cocuk dıyorlar bılmıyorum yhaa ne yapıcamı şaşırdım!

öncelikle merhaba :KK3:
bu tarz bir olayı bende yaşadım.ne kadar dayanılmaz olduğunu biliyorum.herşey iyi gidiyor zannederken elinde olamayan sebeplerle herşey tepe taklak olmuş.çünkü arkandan birileri iş çevirmiş.kimseden hırsını çıkartamıyorsun,çünkü senle alakalı değil karşı tarafın ailesiyle ve oğullarıyla alakalı bir durum.böyle bi durum da ben şöyle düşünürüm,
sizi ailesine karşı haksız oldukları yerlerde savunması gerekirdi.kötü laf ettirmemeliydi kimseye.kendisi de kondurmamlıydı.bir erkek daha sağlam olmalı diye düşünüyorum.aileyi dışarıya karşı dik tutan erkektir.
bunu da bir test olarak görün.testi geçemediyse evliliğe hazır değildir.kurtulmuş olmanız Allah'ın lütfudur.

Ama bu süreç zor bir süreç.iyi yanlarını boşuna düşünmeyin kendinize kötülük etmiş olursunuz.

Canım benim yaşadıkların gerçekten zor seni çok sevmiş belli ama ailesi hep önce gelmiş demekki hep onları düşünmüş birazda ailesi seni istemediği için bu kadar kolay vazgeçmiş senden ,, zaman gerçekten ilaç

bence eğer sen bu ilişkiye devam etseydin evlenince daha mutsuz olacaktın,, hayırlısı böyleymiş belki allahın sevgili kulusun ve o senin daha fazla üzülmeni istemedi burda bitirdi

unutma hayat bi sınav allahta gelen her şeye hep sabret ve şükür et

allah yardımcın olsun,,,,

merbaba arkadaslarım ben 23 yaşındayım nişanlım 29 yaşında biz 5 senedir birlikteyiz 5 senedir ılk 6 ay benım delılıgım yuzunden iyi başlamadı ama ondan sonra size nasıl desem her pazar gunu saat 11 de bulusur gece yarısına kadar butun ıstanbulu gezer resımler cekerdık butun resımlerı duruyor okadar gusel anlasıyordukkı arkadaslarım bana ımrenıyorlardı bir kere hıc kavga etmezdık benım huysuzluklarımın dısında onunda bılmıslıklerı cocuklar gıbı cocgum zaten ama olsun gezer dolasırdık herşeyi yaşadık hıc sıkılmadık hergun heyecanlıydı... 18 ekim 2010 da nişanlandık buyuk bır nişan yaptım ben cok gusel oldu kaynana dısında herşey ruya gıbı idi ...
daha sonra dugun temmuz 23 te 3ündede nikah var dugun amasrada denızın ortasında olucak..şubat ayında tatilimizi aldık tatili alırken ayın 18 ınden once vadelı hesaptan para cekemıceklerını soyledı nısanlım annesı borc almıs vermıs ayın 18inde parayı cekıp borcunu verıcek kampanya bıtmesın dıe bızım acelemız nişanlık öyle dedı bana daha sonra kardesı askere gıttı annemde dedıkı allah kavustursuna gıdelım tmm dedım gittiiiiiiiiiiik.. aksam oldu kalkıcaz kadın anneme annem buyuk oldugu ıcın abla der lafa başladı abla dedi sımdıden uyarıyorum köyde dugunde burda nikahta sakın bana karısmayın ben herşeyın dogrusunu bılırım dugunde takılanlar benımdır ben gıdıp takıyorum mıllete onlar benım hakkım ıcınden ıstedıgımı alırım kımse bana karısamaz dedı nişanlım ben annem oturuyoruz.. annem şaşırdı kadın ılk kez duyuyor tabı annemde dedıkı bu laf dedı cok konusulmaya basladnı pazarlıkmı yapıyorsun o para cocukların ıstedıklerını yaparlar banane ben neden karısayım dedı kadın da sınırlendı bende nişanlım sesı cıkmıyor bende dedım kı anne kalk gıdelım dedım kapıya cıktık kaynanaya dedım kı hiç demıyorsun dedım cocukların o ne yapıolarsa yapsınlar ustune katın ev alırsınız demıyosun dedım varsa yoksa benım dıosun dedım benı cok uzuyorsun kızım dedı onlar benım hakkım dedı bende kalır ıstedıgımı yaparım ıstersenız ara ara borc verırım dedı ba ba ba..
neyse gıttık bız ben takıldım bu na annem artık ıstemıyor daha onceden ufak tefek seyler oldu söz yuzugunde kavga cıktı ve söz takmaya gelırken daha istemeden benı sunları sunları siz alıcaksınız benım ne yapcamı soylemeyın sakın ben bılırım ne yapıcamı dedı
daha sonra ben de bısı kalmadı acayıp oldum naımın bızı korumaması sesını cıkarmaması benı deli etti daha sonra annem le annesı bulustular kadın ben sinirlendım ne dedıgımı bılemıyorum dedı tatıl parasının borc verdım cocukları ödicek ben bankermiyim dedı falan yani kısacası bırsey konusulmadan zart dıe herseye evet dedık ama dıger yasananlar da onlar kurup planlayıp karar verıp bıze sert bır sekılde soylendı sımdı 2 bucuk aydır bunun kavgasındayız nikaha 2 ay kaldıı..o olaydan sonra esya olayı gırdı benım ıstedıklerımı soyledıgımde alalım bakalım dedıgımde daha erken dedıler 4 ay kalmıs ne erkenı ya ben anlamıyorum nısanlıma dıyorum o gıdıp annesıne dıyor alalım dıe ne yapalım dıe öbur hafta ben gıdıyorum kaynana bana dıyorkı bunu ıstemıssın ama ben sımdı alamam daha erken yanı nısanlımla annesı hem fikir hep bole daha sonra hergun zehir ettik birbirimize annem bı yandan olmaz bu iş dıyor bu arada olayların yaşandıgı hafta davetıye bastırdılar bır yere gıttık sec dedıler sectım kadın dedı bız basıyoruz sız yapıstırıyorsunuz benım begendıgıme kaynana dedı ben yapamam ugrasamam ben dedım naımle bız yaparız naımde yapamaz dıe herkes içinde bana köpürdü neden yapamaz dedım cıktım gıttım gerı geldım tabı 10 dk sonra kıyamadım velhasılı kelam naımle cok agladım anlatmaya calıstım arkamı dönup gıtmedım olayı çözmek istedım ama canını sıkan ben oldum annesı haklı oldu savunmak gıbı olmasın ama ıle baslayan anne koruması naım benı cok uzaklastırdı kendınden..
sonra gecenlerde annem annesını cagırdı konusmak ıstedı dunurler basbasa konusucak naımle ıkısı gelmesı lazımken teysesı yengesı kuzenlerı bırden geldıler dusunsenıze annem yıne konusmak ıstedı bende ole yıne duseltmek ıstedık 10 kişi geldıler annem dedı dugundekı paralar mevzusu cok uzadı artı kızımı davetıyecıde azarlamıssın naımde hıc sesını cıkarmıyor bu dugunu erteleyelım kadın yalanladı ben sana ole bısı demedım dugundekı paraları ıstemedım davetıyecıdede azarlamadım dedı annem dedı ben yalanmı soyluyorum o dedı ben yalanmı soyluyorum yani naımle bızım gıbı dedın demedın dıe tartıstılar cok kötu bırsey ayıp seyler yaşadık yakışmadı bıze bu pazar naımlere gıttım dedım unutucam devam edıcem neyse gıttım cok sevındı benı gördugune şaşırdı cunku ılk kez bır kac aydan sonra ona gülümsedım odasına gectık babam la annem ıstemıyor onlar la konusalım dedım cıkalım evden konusurz dedı gıttık bır yere konusucaz ben dedı dusundum tasındım anneme vermeye karar verdım dedı ben çok şaşırdım bana onceden boyle demıodun dedım bana dedıkı adet boylemıs demekkı dedı ben anneme verıcem altınları ama dugun bıtımınde bize gerı verıcekler vermezlerse ben de ortalıgı yıkarım dedı bende dedımkı kabul etmıyorum bu kadar olaydan sonra cıkarıpta ona veremem dedım oda verıcez dedı seslerını kesıcekler dedı evlendıkten sonrada karısamazlar dedı bende dedımkı sımdı karısıyorlar bana onları savunuyorsun dedım bu hale geldık heyecanım yok 2 ay kalmıs dedım gelınlık bıle tasarlamadım bırak gelınlıgı daha bırsey almadık ev ıcın dedım daha erken dedın dedım annenle aynı fıkırde oldun dedım bır kere elını masaya vurup benı savunmadın dedım haklısın dıyor delı olcam eve gelıyorum annem dıyor artık yuzgöz oldunuz bu cocuk annecı cok ıı bırısı ama annecı dıyor sımdı savunan sımdı hak veren elınde sonunda evlendıkten sonrada karısıcaklar hatta o zaman daha cok ıcınde olucaklar dıyor ıstemıyor babam öğrense naımın kararını nişanı bozar bana yardım edin lütfen ben hata yapmak ıstemıyorum keske demek ıstemıyorum üzmek yada üzülmek istemıyorum yardım edin bişi soyleyın!!!:nazar:

Çok seviyosan ve ayrılmak istemiyorsan, annenler kendi tarafınfaki akrabalarıyla konuşup düğünde takılacak takıları, düğün günü takmamalarını, daha sonra bi şekilde sana ulaştırmalarını rica etsin. Yani düğünde takılacak takıların, kaynanan tarafından el konulacağını duyursun kendi akrabalarına. Onların tarafından takılanlarda kaynananın olsun, sizinde sadakanız olmuş olsun. Madem öyle bi kaynanan var, sende ona göre oynarsın kartlarını canım. :KK53:

için yanıcak, kalbin özleyecek ama inan herşey biticek.... sadece sabır. karşına yeniden biri cıkıcak ve hayatın yeniden anlamını kazanmaya başlıcak. bu dediğimi sakın unutma!!!!

kesinlikle katılıyorum cok guzel yazmıssınız ınsan yasadıgı surece kalbı atıyor ve er yada gec illaki karsısına yenıden askı yasatacak bırı cıkıyor.emın ol bıkac zaman sora bu durumun aklına bıle gelmıycek.herseyı unutup guzel bı baslangıc yapıcaksın hemde daha guclu bısekılde.emın ol:)

canın saydığın bir varlığın ölümünün acısı bile diniyor,geçiyor..
nişanlıdan ayrılmanın acısı devede kulak..

Selam kızlar verdiğiniz fikirler çok mantıklı geldi ve bende size derdimi anlatmaya karar verdim.bende nişanlımdan ayrıldım bizimde 30 kasım 2008 büyük bi aşkla başlayan bi ilişkimiz vardı başlangıçta herşey çok güzeldi askere gitti gelmesini beklemeden son izninde gelmesine 1 ay kala nişanlandık 26 haziran 2010 da ve ne olduysa o zmndan sonra oldu üzerime binen yükler arttıkça biz ezildik.ama nişanlım benden güçlüydü bna hep sabret öle ol böle ol derdi ama bn büyülenmiş gibi hep onun sölediğinin aksini yapardım we son zmnlardada sıksık ayrılmaya başlamıştık.abisinin kıskançlığı çevresindekilerin kıskançlığı ve nişanlım üstündeki baskılar arttıkça oda bna sarardı bnde asi olduğum inatçı olduğum için hep tersine giderdim nişanlım attan aldıkça başına çıktım 2 ayrılığımız oldu ilki 20 gün sürdü ablamın konuşmasıyla iknasıyla barıştık ancak nişanlım benim deişmediğimi görünce yine sorunlar çıkmaya başladı yinede bana iyi davranıp ısrarla ikaz ediyordu ama ben o kdr şımarmıştım ki gözüm hiç bişeyi görmüyordu sonra bi kavga dha oldu babamla tartıştım babam bna saldırınca nişanlım araya girdi beni korudu snra bnm aklım yavaş yavaş başıma gelmeye başladı annemin teyzemin ablalarımında konuşmalarıyla tam ddimki tamam anlayışlı olucam bunaltmıcam ve kendime söz verdim buluşmalırımız haftada bire düştü ve ben aşırı kıskanç ve bunaltıcı olmaktan vazgeçtim.herşey yolundaydı nişanlım elektirikçi bnim evimde yeni ev yaptırıyor nişanlımda elektirik tesisatını döşüyordu cumartesi akşamı geldi tesisatta yapması gerekenleri yaptı snra bize indik elini yüzünü yıkadı annemde sofrayı açmıştı yemek ye öyle git oğlum ddi oda yok anne bi yerden alacağım var gidip onu almazsam adamı bi dha yakalayamam ddi bnada önceden bahsetmişti yemeğe kalamayacağım die o yüzden ben ısrar etmedim annemede ısrar etmemesini söledim snra eve gidince haber ver diyip nişanlımı güzelce yolcu ettim.ama o gece nişanlımdan ses çıkmadı bnde msj atıp bunaltmıyım heralde eve geçip duş alıp uyuya kaldı ddim ve msj atmadım.ertesi sabah msjlaştık snra bna dükkana gel ddi kendi elektrikçi dükkanları var herneyse kalktım hazırlandım gittim.ben dışarı çıkmayı beklerken nişanlım ve abisi dükkanı temizlemeye başladı ben bunu sorun etmedim herneyse kuzeni gülsüm geldi bizde onlara yardım ettik falan snra oturduk yemek söleyip yedik herşey çok gzldi ama o arada abisi arkadaşı ömer ve erkek kuzeni erhan hep dün gece çok eğlendik öyleydi böleydi diorlardı bende nişanlımın gözünün içine bakıodum oda gözlerini kaçırıp konuyu deiştiriyordu herneyse akşam oldu erkek kuzeninin asker eğlencesi vardı eğlencede o erkeklerin yanında bende kuzeni gülsüm ve seval die bi arkadaşımızla beraberdim snra biz birer bira içelim dha çok eğleniriz dedik gittik içtik nişanlımın bna milyonlarca kez içmeyeceksin demesine rağmen içerdim ve yine içtim snra eğlence başladı nişanlımla karşılıklı oynadık eğlendik snra bi ara nişanlım içtiğimizi anladı sna içmeyeceksin demedimmi ddi bnde bi biraz içtim eğlenmek için falan ddim kızdı ama uzatmadı eğlenmeye devam ettik herşey güzel giderken eğlencede olay çıktı silahlar patlamaya başladı nişanlımda kuzeninin abisinin peşinden gidince bende düşüp bayılmışım korkudan ve beni hastaneye kaldırmışlar herneyse ve baygın şekilde nişanlımın evine gelmişim gözümü açtığımda nişanlım başımdaydı snra işte annesi bayıldıgımda nişanlımın nasıl korktugunu hastaneyi ayağa kaldırdıgını falan anlattı gülüştük snra herkes yattı bnim uykum kaçtı nişanlıma dün gece naptın nerdeydin die sormaya başladım hemde sarhoştum taktım kafayı o konuya nişanlım sarhoşsun yat uyu ddikçe ben üsteledim arkadaşlarınla görüşmeyeceksin ya ben ya onlar falan ddim snra nişanlım çıldırdı sn beni dinlemiyorsun ben nie dinleyeyim içmeyeceksin ddim yine içtin bnde arkadaşlarımla görüşücem kendini arkadaşlarımla kıyaslama kaybedersin ddi bende o sinirle banyoya gidip bilekleğimi kestim tam sol bileğimi kesecekken yakaladı beni sarıldı ağlamaya başladı lanet olsun bu içkiye naptın sn allah belanı versin inatçı keçi bu inadın yüzünden öleceksin die ağladı snra bni yatağıma getirdi yatırdı bileğimi peçeteyle sardı kanı durmuştu ama bn bni doktora götür diordum oda ailem uyanır öğrenirler intihar ettiğini duymalarını istemiorum ddi ve baş ucumda otup ağlayarak beni uyutmaya çalıştı bn kalkıp gitmeye çalıştıkça saat geç die bırakma sbh olsun söz doktora götürücem ddi sabaha kadar benimle uğraştı snra saat 7 oldu ben kalktım çantamı falan aldım hadi gidelim ddim nişanlım yatağa girdi biraz uyuyayım 8de kalkıp götürücem ddim tüm gece 7de söz götürcem dien adam 7 yi 8 yaptı bn hadi kalk diene kadar 7 buçuk oldu kalk bak 7 buçuk oldu falan ddim ama hem uykusuzluk çökmüştü hem bna kızgındı hem annesi kardeşini okula göndermeye uyanmıştı otur annem uyusun götürcem ddi annem görmesin nese öle böle saat 8 oldu annesi uyumadı ama nişanlım iyice mayışmıştı kalkmadı snra bn gidiyorum ddim bekle bekle die oyaladı en sonunda sinirlendim anne ben gidiyorum ddim oda kızım nişanlınıda bekle beraber çıkın oda dükkana geçsin ddi yok ddim ben doktora gitcem ndn ddi bileğimi kestim ddim snra derdin ne kızım fln ddi o arada bende nişanlıma hadi kalk diorum nese kadın baktı oğlu kalkmıo gel ben pansuman yapayım ddim yok ddim kesik derin ben gidiyorum ama hala sabırla nişanlıma kalk diorum ama o yatağa yatmış bekle dio ben e gidiyorum ddim kapıyı açtım o kapıdan çıkarsan dönüşün olmaz ddi bende çektim kapıyı çıktım ablamın yanına geldim doktora gittik doktora olayı anlattım istersen şikayet et ddi doktor bnde o sinirle can acısıyla şikayet ettim karakolluk olduk snra karakolda kaynanam bna bağırdı çağırdı ablam kaynanamla tartıştı fln öle eve geldik bi dha ses çıkmadı ikimizdende 2 ay oldu hala arayan yoktu ve nisanın 29unda dayanamadım netten mail attım ama çocuk beni tanımadığını bnden nefret ettiğini falan söledi görüşmek istedim kabul etmedi beni silmiş ama ben 2 ay boyunca hergün düşündüm ve çok pişmanım şimdi barışmak istiyorum.biliyorum çok eşşeklik ettim ama çok aşığım sırf şımarıklığım ve çevredeki insanların kıskançlığı yüzünden kaybettim nişanlımı.dünde yakın bi arkadaşıyla msjlaştım ama iimkansız snden nefret edio seni sildi ddi bn çok pişman oldugumu onu için herşeyi yapacagımı söledim bi işe yaramaz ama sn bilirsin ddi. şimdi sizlerden bu konuda yardım istiyorum biliyorum benim gbi bi deliye çok bile dayandığını düşünüyorsunuz ama bn akıllandım beni bi affetse bi dha asla üzmücem onu lütfen yardım edin ne yapmalıyım akıl verin beni affetmesi için herşeyi yaparım.onsuz nefes alamıyorum dayanamıyorum bu konuda fikirlerinizi bekliyorum...şimdiden teşekkürler...

ben de onun yerınde olsam boyle bır ınsandan korkar hemen ayrılırdım
ayrıca bu kadar hastalık derecesınde kımse kımseyı sevmez senınkı alıskanlık sacmalıktan baska bırsey degıl bence yüzgöz olmussunuz bırak ıkınızde yolunuza devam edın bekleme bence...
sende hayatını düzene sok ve boyle sacma seyler yapma derim arkadasım hanım efendı ol hayat sınav hayatı allah sana akıl vermıs kullanmasını bil bence tmm o da ayıp etmıs kalkmamıs falan ama o adam degılmıs sende sacmalamıssın bence evlenıcek bır kıvamda degılsın hayatlarınızı mahvetmeyın derım!

merbaba arkadaslarım ben 23 yaşındayım nişanlım 29 yaşında biz 5 senedir birlikteyiz 5 senedir ılk 6 ay benım delılıgım yuzunden iyi başlamadı ama ondan sonra size nasıl desem her pazar gunu saat 11 de bulusur gece yarısına kadar butun ıstanbulu gezer resımler cekerdık butun resımlerı duruyor okadar gusel anlasıyordukkı arkadaslarım bana ımrenıyorlardı bir kere hıc kavga etmezdık benım huysuzluklarımın dısında onunda bılmıslıklerı cocuklar gıbı cocgum zaten ama olsun gezer dolasırdık herşeyi yaşadık hıc sıkılmadık hergun heyecanlıydı... 18 ekim 2010 da nişanlandık buyuk bır nişan yaptım ben cok gusel oldu kaynana dısında herşey ruya gıbı idi ...
daha sonra dugun temmuz 23 te 3ündede nikah var dugun amasrada denızın ortasında olucak..şubat ayında tatilimizi aldık tatili alırken ayın 18 ınden once vadelı hesaptan para cekemıceklerını soyledı nısanlım annesı borc almıs vermıs ayın 18inde parayı cekıp borcunu verıcek kampanya bıtmesın dıe bızım acelemız nişanlık öyle dedı bana daha sonra kardesı askere gıttı annemde dedıkı allah kavustursuna gıdelım tmm dedım gittiiiiiiiiiiik.. aksam oldu kalkıcaz kadın anneme annem buyuk oldugu ıcın abla der lafa başladı abla dedi sımdıden uyarıyorum köyde dugunde burda nikahta sakın bana karısmayın ben herşeyın dogrusunu bılırım dugunde takılanlar benımdır ben gıdıp takıyorum mıllete onlar benım hakkım ıcınden ıstedıgımı alırım kımse bana karısamaz dedı nişanlım ben annem oturuyoruz.. annem şaşırdı kadın ılk kez duyuyor tabı annemde dedıkı bu laf dedı cok konusulmaya basladnı pazarlıkmı yapıyorsun o para cocukların ıstedıklerını yaparlar banane ben neden karısayım dedı kadın da sınırlendı bende nişanlım sesı cıkmıyor bende dedım kı anne kalk gıdelım dedım kapıya cıktık kaynanaya dedım kı hiç demıyorsun dedım cocukların o ne yapıolarsa yapsınlar ustune katın ev alırsınız demıyosun dedım varsa yoksa benım dıosun dedım benı cok uzuyorsun kızım dedı onlar benım hakkım dedı bende kalır ıstedıgımı yaparım ıstersenız ara ara borc verırım dedı ba ba ba..
neyse gıttık bız ben takıldım bu na annem artık ıstemıyor daha onceden ufak tefek seyler oldu söz yuzugunde kavga cıktı ve söz takmaya gelırken daha istemeden benı sunları sunları siz alıcaksınız benım ne yapcamı soylemeyın sakın ben bılırım ne yapıcamı dedı
daha sonra ben de bısı kalmadı acayıp oldum naımın bızı korumaması sesını cıkarmaması benı deli etti daha sonra annem le annesı bulustular kadın ben sinirlendım ne dedıgımı bılemıyorum dedı tatıl parasının borc verdım cocukları ödicek ben bankermiyim dedı falan yani kısacası bırsey konusulmadan zart dıe herseye evet dedık ama dıger yasananlar da onlar kurup planlayıp karar verıp bıze sert bır sekılde soylendı sımdı 2 bucuk aydır bunun kavgasındayız nikaha 2 ay kaldıı..o olaydan sonra esya olayı gırdı benım ıstedıklerımı soyledıgımde alalım bakalım dedıgımde daha erken dedıler 4 ay kalmıs ne erkenı ya ben anlamıyorum nısanlıma dıyorum o gıdıp annesıne dıyor alalım dıe ne yapalım dıe öbur hafta ben gıdıyorum kaynana bana dıyorkı bunu ıstemıssın ama ben sımdı alamam daha erken yanı nısanlımla annesı hem fikir hep bole daha sonra hergun zehir ettik birbirimize annem bı yandan olmaz bu iş dıyor bu arada olayların yaşandıgı hafta davetıye bastırdılar bır yere gıttık sec dedıler sectım kadın dedı bız basıyoruz sız yapıstırıyorsunuz benım begendıgıme kaynana dedı ben yapamam ugrasamam ben dedım naımle bız yaparız naımde yapamaz dıe herkes içinde bana köpürdü neden yapamaz dedım cıktım gıttım gerı geldım tabı 10 dk sonra kıyamadım velhasılı kelam naımle cok agladım anlatmaya calıstım arkamı dönup gıtmedım olayı çözmek istedım ama canını sıkan ben oldum annesı haklı oldu savunmak gıbı olmasın ama ıle baslayan anne koruması naım benı cok uzaklastırdı kendınden..
sonra gecenlerde annem annesını cagırdı konusmak ıstedı dunurler basbasa konusucak naımle ıkısı gelmesı lazımken teysesı yengesı kuzenlerı bırden geldıler dusunsenıze annem yıne konusmak ıstedı bende ole yıne duseltmek ıstedık 10 kişi geldıler annem dedı dugundekı paralar mevzusu cok uzadı artı kızımı davetıyecıde azarlamıssın naımde hıc sesını cıkarmıyor bu dugunu erteleyelım kadın yalanladı ben sana ole bısı demedım dugundekı paraları ıstemedım davetıyecıdede azarlamadım dedı annem dedı ben yalanmı soyluyorum o dedı ben yalanmı soyluyorum yani naımle bızım gıbı dedın demedın dıe tartıstılar cok kötu bırsey ayıp seyler yaşadık yakışmadı bıze bu pazar naımlere gıttım dedım unutucam devam edıcem neyse gıttım cok sevındı benı gördugune şaşırdı cunku ılk kez bır kac aydan sonra ona gülümsedım odasına gectık babam la annem ıstemıyor onlar la konusalım dedım cıkalım evden konusurz dedı gıttık bır yere konusucaz ben dedı dusundum tasındım anneme vermeye karar verdım dedı ben çok şaşırdım bana onceden boyle demıodun dedım bana dedıkı adet boylemıs demekkı dedı ben anneme verıcem altınları ama dugun bıtımınde bize gerı verıcekler vermezlerse ben de ortalıgı yıkarım dedı bende dedımkı kabul etmıyorum bu kadar olaydan sonra cıkarıpta ona veremem dedım oda verıcez dedı seslerını kesıcekler dedı evlendıkten sonrada karısamazlar dedı bende dedımkı sımdı karısıyorlar bana onları savunuyorsun dedım bu hale geldık heyecanım yok 2 ay kalmıs dedım gelınlık bıle tasarlamadım bırak gelınlıgı daha bırsey almadık ev ıcın dedım daha erken dedın dedım annenle aynı fıkırde oldun dedım bır kere elını masaya vurup benı savunmadın dedım haklısın dıyor delı olcam eve gelıyorum annem dıyor artık yuzgöz oldunuz bu cocuk annecı cok ıı bırısı ama annecı dıyor sımdı savunan sımdı hak veren elınde sonunda evlendıkten sonrada karısıcaklar hatta o zaman daha cok ıcınde olucaklar dıyor ıstemıyor babam öğrense naımın kararını nişanı bozar bana yardım edin lütfen ben hata yapmak ıstemıyorum keske demek ıstemıyorum üzmek yada üzülmek istemıyorum yardım edin bişi soyleyın!!!:nazar:

evet arkadaslar bugun 12 haziran 2011 bugune kadar ole bole geldık 3 temmuzda nikahım vardı ıkı gun sonra ise dogum gunum bız bu konuları kapatıp devam edelım dedıler bende kabul ettım evde baktık ama tutamadık 2 gundur ayrıydım nedenı ıse gecen gun pat dıe bana dedıkı senden bır rıcam var dugunde takıları annem tutsun elımızde ımkan varken mılletı konusturmayalım arkamızdan annemı uzmek ıstemıyorum dedı bende dedım yok ben vermek ıstemıyorum bu konusmalar yuzunden ıkımızde cok yıprandık dedım ama dınletemedım mıllet ne der ne dusunur dedı ben dedım mıllet ten bızene duymayı verırız gecer dedım o yok dedı ben annemı uzemem aılemı uzemem dedı bende uzulmezler ıkımız bırlık olup bu konularla bızı uzduklerı ıcın o gun vermeyelım dedım yok dedı ben senın erkegın olucam sen erkegının arkasından konusulması nı ıstermısın dedı bende dedımkı ıkımız bırlık olup mutlu olursak kımsenın lafını duymazsan mutlu oluruz dedım o zaman bızı kımse yıkamaz dedım ama o bana dedıkı ben senın kocan olucam benım fıkrıme uyman gerekmıyormu bır kerede benım fıkrıme uy dedı bende uyamam dedım bole dusuncen oldugunu bılmıyordum dedım gelınlık ev hayalını kenara bırakarak gece 12 de tam telefon acıp herseyın bıttıgını soylıcem cunku ya benım fıkrım e uyarsaın yada bıter dedı öyle işte arkadaslar ben bunu hakedıcek hıcbırsey yapmadım bu kadar buyuk bır degısım oldkı kendımden utanıyorum artık kımseye guvenım kalmaz ınanın bana naım hiiiç boyle bırı degıldı hayatımdan cok ınsan geldı gectı ama yemın ederım boyle degıldı ama annesı cok degıstırdı yapıcak bırsey kalmadı artık gece 12 de ayrılıcam ondan... haksızmıyım sızce okadar seyden sonra bırlık olup kımseye vermıcektık...

ben zaten istemiyodum oğlum kendisi zorla istedi şimdi kendi gelip halletsin demiş neye yanacağımı bilmiyorum aslında hiç istenmediğime mi çok sevdiğim halde sırf bu insanlar yüzünden ayrıldığımam mı yanıyım çok içim yanıyor
DEMİŞSİN
emin ol o kadın ayırmıs sızı ve enınde sonnda da bıtecektı bosveeer...

aslında ailelerimiz bize bıraksa bazı şeyleri çiftler kendi aralarında karar verseler ne iyi olur. ama illa kendi dedikleri olacak resmen gurur meselesi yapıyorlar iş inada biniyor. orta yolu bulmak işlerine gelmiyor gençler düşünülmüyor. emin ol geçecek acın ama bazen aradan yıllar da geçse hatırlayınca içinde bi yanma bi cızlama olacak..

Ne demek o kızın gözü paradaymış????????? NE demekkk, okuyunca ne kadar sinirlendim. İnsan hayatında bir kere evleniyor nasıl düğün yapmazlar çok iyi olmuş canım sakın kendini üzme, ilerde daha çok üzülürdün.. Böyle saçmalıklara çok kızıyorum, herkes üstüne düşeni yapacak sonuçta, erkek tarafının yapacakları belli değil mi? ne yapması gerekiyorsa yapmak zorundalar bence, Nişanlandığınızda konuşmadılar mı düğün işini falan o zaman neden söylemediler bizim dururmumuz müsait değil bütçemize göre şöyle yapıcaz böle yapıcaz diye? Bence tam bir terbiyesizmiş kayınvaliden, nişanlın da hala çocuk ayrılık lafını dile getiren sen olmuşsun çokta iyi yapmışsın kendi kendini boşuna üzme, daha iyisi mutlaka karşına çıkar.

okurken gözlerim doldu üzüldüm.insanların başına neler gelio ne acılar atlatıyolar sende bu acının üstesinden geleceksin inşallah çok zor geçmiycek gibi geliyor sana anlıyorum ama biraz zamana ihtiyacın var inşallah her şey düzelecek canım

X