Nişanlımdan ayrıldım bu acı geçecek mi

Allah sabır versin canım inan çok zor ,bende senin yaşadıklarının benzerini yaşadım bizide ailesi araya girerek ayırdılar resmen, ikimizde birbrimizi severek ayrıldık çok zor bir durum , okadar zaman bekle bekle herşey düzelicek düğün olacak derken hayaller kurarken biranda ayrılık olması çok zor resmen yıkıldım ,bende senin gibi gelinliklere bakardım her mağazanın önünden geçerken hayal kurarsın bu gelinlik bana nasıl olur diye ama şimdi başım önümde geçiyorum bakamıyorum bile,böylesi hayırlıymış demek senin için öyle düşün ve Allahtan sabır dile,insan elbette ailesinden vazgeçemez ama arada dengeyi kurmasını bilmeli seninki resmen mesajları kendisi okutturmuş benimkinin askere gidince ailesi okumuşlar ,sana nişanlılık döneminde bunları yapıyorlarsa içlerine girdiğin zaman neler neler yaparlar canım birde böyle düşün ,hakkında hayırlısı :KK71::KK70::KK71:

çok doğru diyosun canım zaten ben de aramızda bir kavga olmamasına rağmen bu yüzden ayrıldım çünkü zaten aynı semtte oturacaktık ve nişanlım ne söylerlerse inanacak kadar iyi niyetli bir insanken çok daha beterlerini yaşatırlar diye korktum. hayırlısı olsun diyorum tbiki ama bazen öyle bir pişmanlık yaşıyorum ki keşke bitmeyse daha mı iyi olurdu bu kadar seven bir insanı neden kaybettim diye çok düşünüyorum bir taraftan ayrılık acım bir taraftan pişmanlıklarım

canım ben de nişanlımdan ayrıldım, çok kötü bir dönemdi, nişanlım terketmişti beni, btip de yalnız kaldığında hata bende mi onda mı diye düşünüp duruyo insan çok iyi bilirim:)
ama belki ayrılmanız hakkında daha hayırlısıdır
ve şunu düşün ne olursa olsun buna benzer sebeplerle mesala koltuk takımı, beyaz eşya gibi sebeplerle kavga eden çifltler de gördüm, aileler fln araya girdi barıştırdı onları.
iş erkekte bitiyor, seven insan öyle kolay vazgeçmez, seven vazgeçemez bunu unutma, nişanlılıkta sorunlar oluyo, sevgi ağır basınca nişan bozulmuyo.
zamana ihtiyacın var, Allah inşallah gönlüne göre verir, kendine dikkat et

canım ben de nişanlımdan ayrıldım, çok kötü bir dönemdi, nişanlım terketmişti beni, btip de yalnız kaldığında hata bende mi onda mı diye düşünüp duruyo insan çok iyi bilirim:)
ama belki ayrılmanız hakkında daha hayırlısıdır
ve şunu düşün ne olursa olsun buna benzer sebeplerle mesala koltuk takımı, beyaz eşya gibi sebeplerle kavga eden çifltler de gördüm, aileler fln araya girdi barıştırdı onları.
iş erkekte bitiyor, seven insan öyle kolay vazgeçmez, seven vazgeçemez bunu unutma, nişanlılıkta sorunlar oluyo, sevgi ağır basınca nişan bozulmuyo.
zamana ihtiyacın var, Allah inşallah gönlüne göre verir, kendine dikkat et

çok teşekkür ederim canım umarım Allah hepimizin gönlüne göre versin. sen ne zaman ayrıldın ve ne kadar sürede unuttun ya da unutabildin mi. o kadar merak ediyorum ki aynı şeyi yaşamış insanların neler hissettiğini ve nasıl ayakta kaldığını çünkü sizlerin tecrübelerine çok ihtiyacım var

yaşadıklarını okurken 4,5 ay öncesini yaşadım sanki.bende 4,5 ay önce nişanımı attım.senin yaşadıklarına benzer şeyler yaşadım , nişanlımın ailesi kendi kafalarına göre hazırlıklar yaparken onların beğendikleri düğün salonunu bana gösterdiklerinde , çok çok utanarak "ben pek beğenmedim" dediğim için saygısız kabul edildim. ben onların fikirlerine nasıl saygı duymazmışım , onlar beğenmiş. tabi ben çok üst şeyler istiyormuşum , onlar bana yetişemezmiş. bu olayın üstüne hiçbir olaydan haberi olmayan annemi arayıp kavga ettiler. Şok oldum , hiç haketmemiştim çünkü. O güne kadar sevgisinden bir gün bile bir an bile şüphelenmediğim adam "ben ailemi kimse için üzemem, benim için ailem herkesten önce gelir" dedi. halbuki bu olaylar olmadan önce beraberdik, ve bana ömrünün sonuna kadar beni nasıl mutlu edeceğini anlatıp durmuştu. ama ailesinin yanında bana böyle söyledi. Kaldıramadım, nişan atıldı.
O zamanlar yaşayamayacağımı , hayattaki en büyük acıyı benim yaşadığımı düşünüyordum. Şok yaşıyordum , nasıl olur diye. Yalnız kaldığımda kendimi sorguluyordum , acaba şurada hata mı yaptım diye, sevgim hep ağır basıyordu. Onun ailesini tercih ettiğini nedense hiç görmüyordum , ille de o diyor, aramasını bekliyordum. İşteki arkadaşlarıma da yavaş yavaş söyledim, gün geçtikçe , yanımdakiler destek oldukça daha da iyi oldum. sonra birgün beni çok özlediğine dair mesaj aldım, bende buluşmak istedim. Çünkü ayrılığımız telefonda olmuştu, ben hiçbirşey söylememiştim ona.Söyleyip içimdekileri boşaltmam lazımdı.keşke nişan atmasaydık dedi, benden başkasıyla yapamazmış. Onu dediğinde sanki güçlendim, artık çok geç sen tercihini yaptın dedim. Hatalarını , yanlışlarını gösterdim ona.Sanki içimdeki o acıyı ona verdim , ben masadan hafiflemiş olarak kalktım. Şimdi öyle huzurluyumki , biliyorum ben hiç yanlış yapmadım, biliyorum o pişman , mutsuz. bense Allahın sevdiği kuluymuşum , ileride beni ailesinden saymayan biriyle daha mutsuz olabilirdim.
Biraz uzun oldu ama diyeceğim şu ki , bak birçok kişi nişan atıyor , nişan aileleri tanıma dönemi bana göre. ben üniversiteden bu yana tanıdıgım kişiyi tam olarak tanıyamamışım, ailesiyle olduğunda nasıl biri olduğu daha önemliymiş. Ve zaman hakkaten herşeyin ilacıymış canım. Herşeyi zamana bırak , hayırlısını dile , dua et. Arkadaslarına anlat içindekileri , içinde bırakma hiçbirşeyi , anlatamıyorsan yaz bir kağıda, boşalt içini. Hayata bırak kendini. Sen senin için hayırlı olanı yaptın , sen hiç hata yapmadın bunu kabul et. o senin için doğru insan değilmiş. İçindeki tüm acının , tüm sıkıntının bir an önce geçmesini diliyorum canım..

selam kızlar. buraya sizinle derteşmeye geldim biliyorumki benim durumumda olan ya da geçmişte bunu yaşayan çok kişi var aramızda. nişanlımdan ayrıldım 1 ayı geçti ama hala ilk günkü gibi acım. geçer dedikçe daha çok büyüyor sanki nereye baksam her yerde bizim hayalimizi görüyorum gün geçtikçe sanki biraz daha ölüyorum. 2 yılımız bitmişti sürekli tarışmalarımız oluyordu çok kıskanç bi insandı ama bu beni çok rahatsız etmiyordu ilk defa bu kadar sevildim asla acaba beni seviyormu diye düşünmedim çünkü bende onun hayatına giren ilk ciddi insandım o da benim hayatıma giren ilk ciddi insandı. kavga etsekte aynı gün akşamına barışırdık asla kin tutan gurur yapan oyunlara başvuran bi insan değildi ben çok inatçıydım saatlerce hatta günlerce yalvarırdı barışmak için sokakta nerdeyse ayaklarıma kapanırdı affetmem için. hiç gocunmazdı hiç niye ben yalvarıyorum hep demezdi. ama nişanlandıktan sonra düğüne 3 ay kala düğün istediğim için kavga ettik nişandan önce aramızda konuştuğumuz zaman ikimizde düğün yeri konusunda hayal kurardık ama nişandan sonra aramızda düğünle ilgili mesajlaşmalar geçti bana ben aileme borç yaptırmam zaten emekli insanlar onlarada acı biraz dedi bende dedimki sonuçta benim en büyük hayalimdi çok abartılı bir düğünde istemiyorum aileminde isteği bu yönde. sonuçta sen onların tek çocuğusun benim ailemde senin ailende gerektiğinde borç yapabilir dedim oda düğün filan olmayacak bunu aklına sok sen ne kadar taş kalpli ve acımasız bir insansın dedi ki ben onların düğün yapamıcak gücü olduğunu düşünsem gerçekten de anlayış gösterirdim ama benim ve ailemin fikrini hiçe saymaları ve kendi kafalarına göre karar vermeleri çok zoruma gitti o sinirle bitsin filan dedim ve buda tüm mesajları annesine okutmuş. ertesi gün aradığımda durumu anlatmak için anne size geliyim konuşalım dedim ama kadın bana hayır gelme telefonda söyle dedi adam yerine bile koymadı barışmamız için de asla çaba sarfetmedi hatta annem konuşmak için aradığında oğlunun benden soğuduğunu bile söyledi neyse sonra barıştık ama o günden sonra annesi bana çok soğuk davrandı ve o günden sonra asla aramadı ve evde sürekli oğluna beni ve ailemi kötülediki nişanlım çok saf ve çok kolay inanan biriydi asla onun aklına gelmeyecek şeyler söyledi ailem hakkında ileri geri konuştu benim annem annene hep x hanım der ama senin annen şey beni aramışsın diye konuşuyor nişanda damat giydirilirmiş onu bile yapmadınız ki biz nişndan sonra evlerine gittiğimizde elimiz kolumuz hediye dolu gittik yüzüğümü bile almadınız dedi ki ailesi nişandan önce gelip ne takalım diye sorduğunda annem siz bilirsiniz dedi hiçbişey istemedi sanırım utandılar tek bi bilezik takmaya yüzüğüde onlar zorla aldı anlayacağınız nişanlım ailemi çok severken her gün bize gelip gece yarılarına kadar otururuken hiç bizden çıkmazken bir gün bu kavgadan sonra ailem evde yok zannederek bize geldiği ilk gün ailemi gördüğünde neden evde olduklarını söylemedin aileni görünce tüylerim diken diken oluyor dedi ve içeri girmeden geri döndü ama ben ona rağmen evlerine her gittiğimde asla eli boş gitmedim çiçeğimi götürdüm pastamı götürdüm saygıdada asla kusur etmedim durumu açıkladım yanlış anlaşıldığımı filan söyledim neyse sonrasında nişanlımı ailesi yalnız bıraktı hiçbişeye karışmak istemediler gidin kendiniz halledin dediler oda maddi anlamda maaşını götürüp dire ailesine teslim ettiği ve annesi onun adına birikim yaptığı için kendinde o gücü bulamadı sanırım ve bi kısknçlık kavgası sırasında bir daha seni aramcam dediği için sinirlendim ve tamamen bitirdim. aynı gün hattımı kırdım ve bir dahada ne o aradı n ben aradım. annem kadını arayıp gelip eşyalarınızı alın dediğinde ben zaten istemiyodum oğlum kendisi zorla istedi şimdi kendi gelip halletsin demiş neye yanacağımı bilmiyorum aslında hiç istenmediğime mi çok sevdiğim halde sırf bu insanlar yüzünden ayrıldığımam mı yanıyım çok içim yanıyor çok acı çekiyorum gerçekten bütün bunlar saf olduğu için ve ailesinin dolduruşuna geldi için kendi kararlarını veremediği için başına geldi bazen diyorum ki gerçekten seni sevse herşeye rağmen sana gelmez miydi bazen de diyorum ki seni kim bu kadar mutlu etti şimdiye kadar. ölmek üzereyim gerçekten dayanamıyorum. bir gün bitecek mi kızlar zaman gerçekten ilaç mı bu acıya :KK43:((

dediğin gibi eğerkı senı sevseydı senı ıkna eder barışır sana düğün bıle yapardı
annesıne düşkün adamla yaşamk çok zor tabı annesınden kopamaz ama annenınde her dediğinide yapan adamı napçan senı çok daha sevecek bırını bulursun uzulme değmez ebnce herşeyde bı hayır olduğunu unutma hayırlısını dile...ii şanslar

ben de ayrıldım nişanlımdan..12 gün oldu ayrılalı..nişandan 2 hafta sonra ayrıldık..içimde volkan var sanki..sanki içimdeki acı patlıcak ama ben pışpışlıyorum o acıyı sürekli..içimi acıtan şarkılar dinlemiyorum..ama geçecek biliyorum..bizim ayrılma sebebimiz aileler değildi..başlarda mezhep farkından dolayı ailem istemedi ama ben aşkım için mücadele ettim ve onları ikna ettim..çok mücadele ettim onun için..ama o bunu hak etmemiş hiç..yalanlar söylemiş bana..nişandan sonra ortaya çıkan yalanlar..böylesi daha hayırlıymış..sen de öyle düşün hayırlısı buymuş de..bi söz var çok hoşuma gider ve çok doğru:KISMET ETMİŞSE MEVLA, EL GETİRİR, YEL GETİRİR, SEL GETİRİR..KISMET DEĞİLSE EL GÖTÜRÜR, YEL GÖTÜRÜR, SEL GÖTÜRÜR..Kısmet değilmiş diye düşün ama üzülme..mücadele etmemiş senin için demek ki ilerde de sana sıkıntı yaratırdı bu..Evlenince aileler de evleniyor diye boşa demiyorlar..ailesi seni benimsememişse o evlilik sıkıntı yaratırdı..umarım hayat hepimize mutluluk getirir..karşımıza çıkan insan hayatımız boyunca beklediğimiz insan olur umarım..her şey güzel olacak öyle düşün...

Son düzenleme:
Allah sabır versin inşallah Allah hayırlı yazılar yazsın bizlere.... Unutmaya çalışın başka şeylerle meşgul olun inşallah karşınıza hayırlı iyi biri çıkar....

bende ayrılalı 6 ay oldu canım şu an ilk zamanlardaki kadar acımıyo içim,en çok ailemin desteğiyle ayakta kalabildim.ben bitirdim çünkü hakaretler ve küfür duydum kaldıramadım.ayrıldıktan sonra da o kadar çirkinleşti beni okadar aşağı gördüki uzun süre mesajlarıylada rahatsız etti.sonuçta hayatını geçirmek istediğin insanın bir anda çirkin ve gerçek yüzünü görüyosun insana çok ağır geliyo büyük bi şok geçiriyosun .sudan çıkmış balığa dönüyosun,baktığın her yerde bi eşya, birlikte yapılmış olan şeylerin hatırları...zamanla geçiyo ama unutulmuyo.öyle bi insan üzülmeyi bile hak etmiyo ama ben kendimi affedemiyorum bi türlü neden bu kadar kör ve aptal olabildim diye.zaman zaman kötü oluyorum ve en kötüsü de bir başkasına karşı hiçbir duygu duyabiliceğimi sanmıyorum bütün duygularımı mahvetmiş.öldürmüş adeta,nereye kadar ne zaman kadar böyle gider bilmiyorum.

benzer olaylar bizdede yaşandı. eşimle düğün diye konusuyorduk. ailesi düğünü konuşmaya geldiklerinde nikah diye tutturdular. yapabilecek durumları varken. bende düğün dedim. sonrasında kaynanam tavır aldı. bitsin bu iş demeye bile getirdi. oglu zaten onun agzına bakar. zorla ailesinden özür diletti. benim için yap bunu, dedi diye yaptım. sonradan düzeldi herşey ama seni cok iyi anlıyorum. sonuç düğün oldu tabi.... keşke sen başta teklif etseydin. düğünde takılanlarla salon masraflarını öderiz diye. neyse olmuşla ölmüşe çare yok. seni ve bu evliliği istese suan senin yanında olurdu. ailenlede, ailesiylede orta yolu bulmaya çalışırdı. üzülme demicem, çünki bu süreci yaşıcaksın ama şöyle düşün sürekli ailesinin lafına bakan, 3. bir kişi tarafından aklı celinip etkilenen ve ona göre hareket eden biri evlendikte sonra neler yapar sana hiç düşündünmü??? hiç bir olay olmasa bile gelin kaynana sorunu var. ee oğlunu her fişeklediğinde senin üstüne gelmesi ve seninde o zaman herşeyi bitirdiğin ve ailenin evine döndüğün zaman daha mı iyi olucaktı. şunu unutma şerde bile bir hayır gizlidir. üzüldüm:KK43: işallah en kısa zamanda için ferahlar ve yeniden mutlu olursun...

aynı fikirdeyim canım. hayırlısı olmuş.

hepinize çok teşekkür ederim kızlar. o kadar güzel o kadar iten yazmışsınız ki. hepiniz geçecek diyorsunuz biliyorum ama hayattan umudumu o kadar kestim ki anlatamam size. hele şimdi bahar geldi ya sanki içimde kıyametler kopuyor. baharda o parklarda elele yürüdüğümüz çimlere oturup hayaller kurduğumuz o anlar geliyor aklıma. meğerse insan bilinçaltı ne kadar acımasızmış insan dün ne yediğini unutuyor da ilk tanıştığınız günden son gününüze kadar yaşadığınız her saniye gözlerinizin önünden gitmiyor bir türlü. insanlar gez dolaş diyorlar baktığım her yerde biz varken ben nerelere gidiyim. bunu yapmam kendime yapacağım en büyük işkence olurdu heralde. biliyorum birçok insan abartıyorum sanıyor ama inanın ki ne yaşadığımı bir ben bilirim. ben de ayrılmadan önce derdim ki hergün ağlayacağıma bir kez ağlarım biter. ama 3 aydır hergün ağlıyorum. hayatta daha önce de ayrılıklarım oldu hatta daha önce de başkasıyla severken mezhep yüzünden ayrılık yaşadık ama bu 2 ay ağladım bitmişti. insanın kendi elinde diyenler olabilir ama kim ister ki bu kadar acı çekmeyi. artık dayanamıyorum bitsin bu işkence diyorum . nefret ediyorum yaşamaktan ve benim tüm hayallerimi çalanları Allaha havale ediyorum inşallah birgün onların da bu kadar canı yanar

canım öncelikle her acının bır bıtısı var unutma, ve eskı nısanlının saf bırı oldugundan bahsetmıssın,emın ol hıc saf degıldır belkıde aklına sonradan gıren baska bırı vardı...,benım arkadasımın basına aynısı gelmıstı,cocuk delı dıvane gıbıydı kıza anlatamam jestlerını fedakarlıklarını... sonra neoldu 3 senelık ask bır gecede bıttı,sebebı cok sonra ogrendık baska bırını bulmus ona asık olmus bu sahıs ve buyuzden arkadasımı terketmıs,Allah herkesı ıyı ınsanlarla karsılastırsın.

inan bana gecıyor ,ama evde boş oturmayacaksın hobı bul kendıne örgü ör,neden dıye sorgulama ve hayırlısı buymus de.

merbaba arkadaslarım ben 23 yaşındayım nişanlım 29 yaşında biz 5 senedir birlikteyiz 5 senedir ılk 6 ay benım delılıgım yuzunden iyi başlamadı ama ondan sonra size nasıl desem her pazar gunu saat 11 de bulusur gece yarısına kadar butun ıstanbulu gezer resımler cekerdık butun resımlerı duruyor okadar gusel anlasıyordukkı arkadaslarım bana ımrenıyorlardı bir kere hıc kavga etmezdık benım huysuzluklarımın dısında onunda bılmıslıklerı cocuklar gıbı cocgum zaten ama olsun gezer dolasırdık herşeyi yaşadık hıc sıkılmadık hergun heyecanlıydı... 18 ekim 2010 da nişanlandık buyuk bır nişan yaptım ben cok gusel oldu kaynana dısında herşey ruya gıbı idi ...
daha sonra dugun temmuz 23 te 3ündede nikah var dugun amasrada denızın ortasında olucak..şubat ayında tatilimizi aldık tatili alırken ayın 18 ınden once vadelı hesaptan para cekemıceklerını soyledı nısanlım annesı borc almıs vermıs ayın 18inde parayı cekıp borcunu verıcek kampanya bıtmesın dıe bızım acelemız nişanlık öyle dedı bana daha sonra kardesı askere gıttı annemde dedıkı allah kavustursuna gıdelım tmm dedım gittiiiiiiiiiiik.. aksam oldu kalkıcaz kadın anneme annem buyuk oldugu ıcın abla der lafa başladı abla dedi sımdıden uyarıyorum köyde dugunde burda nikahta sakın bana karısmayın ben herşeyın dogrusunu bılırım dugunde takılanlar benımdır ben gıdıp takıyorum mıllete onlar benım hakkım ıcınden ıstedıgımı alırım kımse bana karısamaz dedı nişanlım ben annem oturuyoruz.. annem şaşırdı kadın ılk kez duyuyor tabı annemde dedıkı bu laf dedı cok konusulmaya basladnı pazarlıkmı yapıyorsun o para cocukların ıstedıklerını yaparlar banane ben neden karısayım dedı kadın da sınırlendı bende nişanlım sesı cıkmıyor bende dedım kı anne kalk gıdelım dedım kapıya cıktık kaynanaya dedım kı hiç demıyorsun dedım cocukların o ne yapıolarsa yapsınlar ustune katın ev alırsınız demıyosun dedım varsa yoksa benım dıosun dedım benı cok uzuyorsun kızım dedı onlar benım hakkım dedı bende kalır ıstedıgımı yaparım ıstersenız ara ara borc verırım dedı ba ba ba..
neyse gıttık bız ben takıldım bu na annem artık ıstemıyor daha onceden ufak tefek seyler oldu söz yuzugunde kavga cıktı ve söz takmaya gelırken daha istemeden benı sunları sunları siz alıcaksınız benım ne yapcamı soylemeyın sakın ben bılırım ne yapıcamı dedı
daha sonra ben de bısı kalmadı acayıp oldum naımın bızı korumaması sesını cıkarmaması benı deli etti daha sonra annem le annesı bulustular kadın ben sinirlendım ne dedıgımı bılemıyorum dedı tatıl parasının borc verdım cocukları ödicek ben bankermiyim dedı falan yani kısacası bırsey konusulmadan zart dıe herseye evet dedık ama dıger yasananlar da onlar kurup planlayıp karar verıp bıze sert bır sekılde soylendı sımdı 2 bucuk aydır bunun kavgasındayız nikaha 2 ay kaldıı..o olaydan sonra esya olayı gırdı benım ıstedıklerımı soyledıgımde alalım bakalım dedıgımde daha erken dedıler 4 ay kalmıs ne erkenı ya ben anlamıyorum nısanlıma dıyorum o gıdıp annesıne dıyor alalım dıe ne yapalım dıe öbur hafta ben gıdıyorum kaynana bana dıyorkı bunu ıstemıssın ama ben sımdı alamam daha erken yanı nısanlımla annesı hem fikir hep bole daha sonra hergun zehir ettik birbirimize annem bı yandan olmaz bu iş dıyor bu arada olayların yaşandıgı hafta davetıye bastırdılar bır yere gıttık sec dedıler sectım kadın dedı bız basıyoruz sız yapıstırıyorsunuz benım begendıgıme kaynana dedı ben yapamam ugrasamam ben dedım naımle bız yaparız naımde yapamaz dıe herkes içinde bana köpürdü neden yapamaz dedım cıktım gıttım gerı geldım tabı 10 dk sonra kıyamadım velhasılı kelam naımle cok agladım anlatmaya calıstım arkamı dönup gıtmedım olayı çözmek istedım ama canını sıkan ben oldum annesı haklı oldu savunmak gıbı olmasın ama ıle baslayan anne koruması naım benı cok uzaklastırdı kendınden..
sonra gecenlerde annem annesını cagırdı konusmak ıstedı dunurler basbasa konusucak naımle ıkısı gelmesı lazımken teysesı yengesı kuzenlerı bırden geldıler dusunsenıze annem yıne konusmak ıstedı bende ole yıne duseltmek ıstedık 10 kişi geldıler annem dedı dugundekı paralar mevzusu cok uzadı artı kızımı davetıyecıde azarlamıssın naımde hıc sesını cıkarmıyor bu dugunu erteleyelım kadın yalanladı ben sana ole bısı demedım dugundekı paraları ıstemedım davetıyecıdede azarlamadım dedı annem dedı ben yalanmı soyluyorum o dedı ben yalanmı soyluyorum yani naımle bızım gıbı dedın demedın dıe tartıstılar cok kötu bırsey ayıp seyler yaşadık yakışmadı bıze bu pazar naımlere gıttım dedım unutucam devam edıcem neyse gıttım cok sevındı benı gördugune şaşırdı cunku ılk kez bır kac aydan sonra ona gülümsedım odasına gectık babam la annem ıstemıyor onlar la konusalım dedım cıkalım evden konusurz dedı gıttık bır yere konusucaz ben dedı dusundum tasındım anneme vermeye karar verdım dedı ben çok şaşırdım bana onceden boyle demıodun dedım bana dedıkı adet boylemıs demekkı dedı ben anneme verıcem altınları ama dugun bıtımınde bize gerı verıcekler vermezlerse ben de ortalıgı yıkarım dedı bende dedımkı kabul etmıyorum bu kadar olaydan sonra cıkarıpta ona veremem dedım oda verıcez dedı seslerını kesıcekler dedı evlendıkten sonrada karısamazlar dedı bende dedımkı sımdı karısıyorlar bana onları savunuyorsun dedım bu hale geldık heyecanım yok 2 ay kalmıs dedım gelınlık bıle tasarlamadım bırak gelınlıgı daha bırsey almadık ev ıcın dedım daha erken dedın dedım annenle aynı fıkırde oldun dedım bır kere elını masaya vurup benı savunmadın dedım haklısın dıyor delı olcam eve gelıyorum annem dıyor artık yuzgöz oldunuz bu cocuk annecı cok ıı bırısı ama annecı dıyor sımdı savunan sımdı hak veren elınde sonunda evlendıkten sonrada karısıcaklar hatta o zaman daha cok ıcınde olucaklar dıyor ıstemıyor babam öğrense naımın kararını nişanı bozar bana yardım edin lütfen ben hata yapmak ıstemıyorum keske demek ıstemıyorum üzmek yada üzülmek istemıyorum yardım edin bişi soyleyın!!!:nazar:

Seni gercekten sevseydi böyle sacma sapan bir meseleden dolayi senden ayrilmazdi seni birakmazdi.. Seni istemeyen biri icin neden bu kadar kendini yipratiyorsunki sen delimisin sekerim.. Bosver seni istemeyeni sen hic isteme...

merbaba arkadaslarım ben 23 yaşındayım nişanlım 29 yaşında biz 5 senedir birlikteyiz 5 senedir ılk 6 ay benım delılıgım yuzunden iyi başlamadı ama ondan sonra size nasıl desem her pazar gunu saat 11 de bulusur gece yarısına kadar butun ıstanbulu gezer resımler cekerdık butun resımlerı duruyor okadar gusel anlasıyordukkı arkadaslarım bana ımrenıyorlardı bir kere hıc kavga etmezdık benım huysuzluklarımın dısında onunda bılmıslıklerı cocuklar gıbı cocgum zaten ama olsun gezer dolasırdık herşeyi yaşadık hıc sıkılmadık hergun heyecanlıydı... 18 ekim 2010 da nişanlandık buyuk bır nişan yaptım ben cok gusel oldu kaynana dısında herşey ruya gıbı idi ...
daha sonra dugun temmuz 23 te 3ündede nikah var dugun amasrada denızın ortasında olucak..şubat ayında tatilimizi aldık tatili alırken ayın 18 ınden once vadelı hesaptan para cekemıceklerını soyledı nısanlım annesı borc almıs vermıs ayın 18inde parayı cekıp borcunu verıcek kampanya bıtmesın dıe bızım acelemız nişanlık öyle dedı bana daha sonra kardesı askere gıttı annemde dedıkı allah kavustursuna gıdelım tmm dedım gittiiiiiiiiiiik.. aksam oldu kalkıcaz kadın anneme annem buyuk oldugu ıcın abla der lafa başladı abla dedi sımdıden uyarıyorum köyde dugunde burda nikahta sakın bana karısmayın ben herşeyın dogrusunu bılırım dugunde takılanlar benımdır ben gıdıp takıyorum mıllete onlar benım hakkım ıcınden ıstedıgımı alırım kımse bana karısamaz dedı nişanlım ben annem oturuyoruz.. annem şaşırdı kadın ılk kez duyuyor tabı annemde dedıkı bu laf dedı cok konusulmaya basladnı pazarlıkmı yapıyorsun o para cocukların ıstedıklerını yaparlar banane ben neden karısayım dedı kadın da sınırlendı bende nişanlım sesı cıkmıyor bende dedım kı anne kalk gıdelım dedım kapıya cıktık kaynanaya dedım kı hiç demıyorsun dedım cocukların o ne yapıolarsa yapsınlar ustune katın ev alırsınız demıyosun dedım varsa yoksa benım dıosun dedım benı cok uzuyorsun kızım dedı onlar benım hakkım dedı bende kalır ıstedıgımı yaparım ıstersenız ara ara borc verırım dedı ba ba ba..
neyse gıttık bız ben takıldım bu na annem artık ıstemıyor daha onceden ufak tefek seyler oldu söz yuzugunde kavga cıktı ve söz takmaya gelırken daha istemeden benı sunları sunları siz alıcaksınız benım ne yapcamı soylemeyın sakın ben bılırım ne yapıcamı dedı
daha sonra ben de bısı kalmadı acayıp oldum naımın bızı korumaması sesını cıkarmaması benı deli etti daha sonra annem le annesı bulustular kadın ben sinirlendım ne dedıgımı bılemıyorum dedı tatıl parasının borc verdım cocukları ödicek ben bankermiyim dedı falan yani kısacası bırsey konusulmadan zart dıe herseye evet dedık ama dıger yasananlar da onlar kurup planlayıp karar verıp bıze sert bır sekılde soylendı sımdı 2 bucuk aydır bunun kavgasındayız nikaha 2 ay kaldıı..o olaydan sonra esya olayı gırdı benım ıstedıklerımı soyledıgımde alalım bakalım dedıgımde daha erken dedıler 4 ay kalmıs ne erkenı ya ben anlamıyorum nısanlıma dıyorum o gıdıp annesıne dıyor alalım dıe ne yapalım dıe öbur hafta ben gıdıyorum kaynana bana dıyorkı bunu ıstemıssın ama ben sımdı alamam daha erken yanı nısanlımla annesı hem fikir hep bole daha sonra hergun zehir ettik birbirimize annem bı yandan olmaz bu iş dıyor bu arada olayların yaşandıgı hafta davetıye bastırdılar bır yere gıttık sec dedıler sectım kadın dedı bız basıyoruz sız yapıstırıyorsunuz benım begendıgıme kaynana dedı ben yapamam ugrasamam ben dedım naımle bız yaparız naımde yapamaz dıe herkes içinde bana köpürdü neden yapamaz dedım cıktım gıttım gerı geldım tabı 10 dk sonra kıyamadım velhasılı kelam naımle cok agladım anlatmaya calıstım arkamı dönup gıtmedım olayı çözmek istedım ama canını sıkan ben oldum annesı haklı oldu savunmak gıbı olmasın ama ıle baslayan anne koruması naım benı cok uzaklastırdı kendınden..
sonra gecenlerde annem annesını cagırdı konusmak ıstedı dunurler basbasa konusucak naımle ıkısı gelmesı lazımken teysesı yengesı kuzenlerı bırden geldıler dusunsenıze annem yıne konusmak ıstedı bende ole yıne duseltmek ıstedık 10 kişi geldıler annem dedı dugundekı paralar mevzusu cok uzadı artı kızımı davetıyecıde azarlamıssın naımde hıc sesını cıkarmıyor bu dugunu erteleyelım kadın yalanladı ben sana ole bısı demedım dugundekı paraları ıstemedım davetıyecıdede azarlamadım dedı annem dedı ben yalanmı soyluyorum o dedı ben yalanmı soyluyorum yani naımle bızım gıbı dedın demedın dıe tartıstılar cok kötu bırsey ayıp seyler yaşadık yakışmadı bıze bu pazar naımlere gıttım dedım unutucam devam edıcem neyse gıttım cok sevındı benı gördugune şaşırdı cunku ılk kez bır kac aydan sonra ona gülümsedım odasına gectık babam la annem ıstemıyor onlar la konusalım dedım cıkalım evden konusurz dedı gıttık bır yere konusucaz ben dedı dusundum tasındım anneme vermeye karar verdım dedı ben çok şaşırdım bana onceden boyle demıodun dedım bana dedıkı adet boylemıs demekkı dedı ben anneme verıcem altınları ama dugun bıtımınde bize gerı verıcekler vermezlerse ben de ortalıgı yıkarım dedı bende dedımkı kabul etmıyorum bu kadar olaydan sonra cıkarıpta ona veremem dedım oda verıcez dedı seslerını kesıcekler dedı evlendıkten sonrada karısamazlar dedı bende dedımkı sımdı karısıyorlar bana onları savunuyorsun dedım bu hale geldık heyecanım yok 2 ay kalmıs dedım gelınlık bıle tasarlamadım bırak gelınlıgı daha bırsey almadık ev ıcın dedım daha erken dedın dedım annenle aynı fıkırde oldun dedım bır kere elını masaya vurup benı savunmadın dedım haklısın dıyor delı olcam eve gelıyorum annem dıyor artık yuzgöz oldunuz bu cocuk annecı cok ıı bırısı ama annecı dıyor sımdı savunan sımdı hak veren elınde sonunda evlendıkten sonrada karısıcaklar hatta o zaman daha cok ıcınde olucaklar dıyor ıstemıyor babam öğrense naımın kararını nişanı bozar bana yardım edin lütfen ben hata yapmak ıstemıyorum keske demek ıstemıyorum üzmek yada üzülmek istemıyorum yardım edin bişi soyleyın!!!:nazar:

sen aslında doğru olanın ne olduğunu biliyorsunda cesaret istiyorsun gibi geldi bana.senin hayatın hakkında şunu yap demek bize düşmez ama çok çok iyi düşün. hiç bir şey evlendikten sonra düzelmiyor şu anda karışan inan daha sonra daha çok karışıyor. bide şu var nişanlıyken daha kolay vazgeçer insan karşısındakinden. evlendikten sonra tapunu alıyorlar ya!! kolayca gidemeyeceğini de biliyorlar. buna rağmen şimdi böyle yapan evlenince daha beter olur. benim düşüncem bu. iyi düşün

sen aslında doğru olanın ne olduğunu biliyorsunda cesaret istiyorsun gibi geldi bana.senin hayatın hakkında şunu yap demek bize düşmez ama çok çok iyi düşün. hiç bir şey evlendikten sonra düzelmiyor şu anda karışan inan daha sonra daha çok karışıyor. bide şu var nişanlıyken daha kolay vazgeçer insan karşısındakinden. evlendikten sonra tapunu alıyorlar ya!! kolayca gidemeyeceğini de biliyorlar. buna rağmen şimdi böyle yapan evlenince daha beter olur. benim düşüncem bu. iyi düşün

teşekkur ederım ama daha ayrılmadık uzatmaları oynuyoruz kestırıp te atamıyorum aılem artık ıstemıyor ama bısı de demıyorlar sana kalmıs bız soyluyoruz dıyorlar aılesını savundu onlar konusunca azarlayınca ses cıkarmadı evlendıkten sonra karısamazlar dıyor ben sensız ne yaparıma getırıyor ne yapıcam şaşırdım off

X