Nişanlımı sevemiyorum

Canım ya bende nişanlıyım görücü usulü tanıştık başta sevemiyordum ama karizmatik geliyordu tanıdıkça sevmeye başladım o da aynı şekilde ara da büyük tartışmalarımız oluyor birbirimizi sevmiyoruz diyerek ayrılmaya kadar gidiyoruz ama bi türlü bitiremiyoruz düğüne de az kaldı çok sıkıntılı nişanlılık sürecim oldu artık bi kez daha tartışma çıkmadan evleniriz insallah yoksa gerçekten çok doldum artık insallah hakkımız da hayırlısı olur dua edelim birbirimize
Niye kendinize bunu yapıyorsunuz ? Evlenince sihirli değnek değmiyor. Hayatınızı sevmediğiniz bir insanla birleştirmenizin anlamı ne ?

Ne yaşadın, ne kadar tanıdın ki? Birlikte aktiviteler yapın, tatile gidin, akşamları eğlence mekanlarına gidin... 20 yaşında bir insan bana göre zaten nişanlı olmamalı ama şuan karşundakini iyi tanı ve şans ver, bi cafede otur otur insan tanınmaz.

Sizde böyle sevmeden mi evlendiniz? Evlendikten sonra sevgi artıyor mu yoksa iyice soğur muyum? Daha önce birini çok sevmiştim. Karakter olarak nişanlım ondan bin kat daha iyi. Ama onunla eğlendiğim güldüğüm kadar nişanlımla olamıyorum.
Evlendikten sonra bir bakıyorsun işler tersine dönüyor onsuuz olamıyorsun

Niye kendinize bunu yapıyorsunuz ? Evlenince sihirli değnek değmiyor. Hayatınızı sevmediğiniz bir insanla birleştirmenizin anlamı ne ?
Yok hayır şimdi seviyorum onunda sevdiğini düşünüyorum ama bazen öyle şeyler oluyor ki sevginin önüne rahat geçiyor o da kalıyorum napıyorum ben diye

sen olayı kafanda bitirmişsin anladıgım kadarıyla kendine destekçi arıyorsun kararına...böyle basit sebeplerden ayrılanlara şaşırıyorum sen eski sevgililerinle nişanlı kıyaslıyorsun ozaman yol yakınken vazgeç evlencegin kişiye yazık mutsuz etmeye hakkın yok...

öyle bi hareket yapar ki düşüncesine aşık olursun evlenince alışverişi beraber yaparsınız görmek istediğin gibi giydirirsin böyle bi konu açmıştı oglan aşıkmış kız istememiş yabancı bi erkekle beraber olmuş şimdi 30 kusur yaşında evlenemedim diyor oglan evlenmiş kızı olmuş prensesim demiş o kız bizim olablirdi diyor iyi insanları üzmeyin belli ki oglan seni sevmiş beraber vakit geçirin aile iyiymiş nasılsa evlatları kötü olamaz yoksa kocam benle ilgilenmiyor tarzı başlıkta açarsın seven insan kıyamaz bence

Oncelikle buraya yazan bir şeyleri farketmeme yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Etraflıca oturup düşündüm. Bu süre içinde de sık sık evliliklerde olan sorunları inceledim.. Nişanlım çok merhametli dürüst fedakar bir insan. Ilerde iyi bir eş olacağına daha ileriki zamanlarda da iyi bir baba olacağına karar verdim. Sanırım bu onun sevilmesi için yeterli bir sebepti ve daha bir sürü artısı var.. Eksik yönlerini de benimde eksik yönlerim var düşüncesiyle görmezden gelmeye başladım. Bende mükemmel bir insan değilim ama o bana öyleymişim gibi davranıyor onunda bunu hakettiğini farkettim.
Çevremin yaptığı olumsuz yorumlar beni sevemiyorum düşüncesine itmiş sanırım. Şuan ona karşı gayet güzel duygular hissediyorum ve güzel bi geleceğimiz olacağına inanıyorum.
Herkese teşekkür ederim. Içinde bulunduğum buğulu duygulardan çıktım artık daha net şeyler hissediyorum.
Umarım sizde güzel insanlarla karşılaşırsınız. :)

en iyisini yapmışsın umarım çok mutlu olsursun

Evlilikte her zaman güzel günleriniz olmayacak zor zamanlarda üstesinden gelebilmek için karşılıklı sevgi gerekir. Onu sevmediğiniz çok açık. Kendinizi onun yerine koyun o sizi eski aşık olduğu kişiyle kıyaslasa hoşunuza gitmezdi değil mi? Bu ilişkiyi evliliğe götürmemek en doğrusu. Hem kendinizi hem de nişanlınınızı yormamış olursunuz.

Ben de 5 aydır nişanlıyım.. Aynı şeye bazen ben de düşüyorum.. Şimdi eğlence arıyorsun ama evliLikte başka şeyler öne geçiyor. Bir taraf hareketli ise bir tarafın sakin olması iyi birşeymesele aslında karşı tarafı olduğu gibi sevmek kendim de bu konuda çok zorluk çekiyorum..kabul etsek rahatlıcaz

Merhaha :) cok sevindim olumlu düsünceye gecmisiniz muhabbetiniz artsin hakinizda hayirlisi olsun... tarz konusu konu degil bana göre zamanla degisir.. ciftler birbirine benzer :)

Musmutlu günleriniz olsun

Merhaba arkadaşlar. Kadınlar kulübünü sık sık takip ediyor olsamda birgün üye olup konu açacağım asla aklıma gelmezdi.. Akıl akıldan üstündür derler. Yakınlarda anlatabileceğim bir konu değil bu yüzden buraya yazmak istedim..
20 yaşındayım. Üniversite 2nci sınıf öğrencisiyim ve nişanlıyım. Nişanlım dünyalar harikası bi insan. O kadar saf temiz kalpli ki.. Yalan bilmez ihanet bilmez bana deliler gibi aşık ve hayatındaki ilk insanım.
Bense bundan önceki ilişkilerimde hep hüsranla sonuç aldım. Kafamın karışık olduğu bir dönemde de nişanlıma evet dedim. Ailem laf olur hemen adı konulsun kafasıyla onayladılar. Bense o zamanda sevmiyordum ama severim diye düşündüm.
Biliyorum herkes böyle bir insan ister. Allah'tan belanı mı istiyorsun diyeceksiniz ama yapamıyorum. Çok zaman geçerdim çok çaba harcadım ama onu sevemiyorum. En basiti aileme geldiğimde onu özlemiyorum. Ona çabuk sinirleniyor hemen kötü davranmaya başlıyorum. Ama hâlâ evlenince severim diye düşündüğüm oluyor. Yine de ne bileyim. Bazen ayrılmak istiyorum. Ev aldılar araba aldılar sırf biz evleneceğiz diye. Aileside çok iyi insanlar beni çok istiyorlar. Bu insanları nasıl yarı yolda bırakırım düşüncesi ile ayrılamıyorum. Ben şen şakrak herkesin eğlendiği güldüğü komik bir insanım. O ise susuyor hiç konuşmuyor. Yanında çok sıkılıyorum. Beni çok sevdiğini biliyorum ama böyle bir insanla ömür geçer mi diyorum.. Ne yapacağım kızlar bana bir akıl verin.. Böyle olan evlendikten sonra seven var mı? Yada eşini değiştirebilen? Çünkü ben böyle bir insanla asla bi ömür geçiremem.. Konuşamıyorum gülemiyorum eğlenemiyorum.. Kendine hiç bakmıyor. Bunu söylediğimden beri yine bir nebze bakımlı oldu ama bilmiyorum.. Ben çok gösterişli süslü püslü bir kızım. Aramızdaki uyum sıfır yani. Çok zor durumdayım.

konuya tesadüfen ortak oldum ve okudum.. bi an yazan ben miyim diye düşündüm çok ciddiyim. onun huyunu değiştirmek sende nasıl dersen?eşimde öyleydi 3 sene sevgili olduktan sonra evlendik ama o çok iyimser her şeyi konuşarak halleden ben ise bir şey hissetmediğim için hemen ayrılalım bitsin ya da çok kolay kalbini kırabilen biriydim.sonra eğlenceli birine benzedi ben ise onun gb daha sakin daha ılımlı birine önüştüm. demem şu sende mantıken girmişsin bu yola o zaman mantığınla hareket et. başka türlü zulüm olur ve buda tıpki diğerleri gb canını yakmaya başlar ve şunu unutma kadınlar hiç bir şey hissetmese dahi sonradan gönül bağı kurabilir ama bir erkek sevmiyorsa asla sevmez. hayat birbirini idare etmekten geçer. karakterinde bir sıkıntı yoksa yaşamaya değer. sevgiler:)

bende bi ilişkime çok iyi bi insan diyerek başlamıştım 1 ay sonra ayrıldım gelecekteki hislerini ön görerek plan yapamazsın evlendiğinde işler psikolojik olarak daha da zor olucak senin açından dürüst ol ve karşındaki insanı da kandırma daha küçücüksün hayatına böyle bi stresi taşımak zorunda değilsin kendinle hesaplaş ve verdiğin kararın arkasında dur

Merhaba arkadaşlar. Kadınlar kulübünü sık sık takip ediyor olsamda birgün üye olup konu açacağım asla aklıma gelmezdi.. Akıl akıldan üstündür derler. Yakınlarda anlatabileceğim bir konu değil bu yüzden buraya yazmak istedim..
20 yaşındayım. Üniversite 2nci sınıf öğrencisiyim ve nişanlıyım. Nişanlım dünyalar harikası bi insan. O kadar saf temiz kalpli ki.. Yalan bilmez ihanet bilmez bana deliler gibi aşık ve hayatındaki ilk insanım.
Bense bundan önceki ilişkilerimde hep hüsranla sonuç aldım. Kafamın karışık olduğu bir dönemde de nişanlıma evet dedim. Ailem laf olur hemen adı konulsun kafasıyla onayladılar. Bense o zamanda sevmiyordum ama severim diye düşündüm.
Biliyorum herkes böyle bir insan ister. Allah'tan belanı mı istiyorsun diyeceksiniz ama yapamıyorum. Çok zaman geçerdim çok çaba harcadım ama onu sevemiyorum. En basiti aileme geldiğimde onu özlemiyorum. Ona çabuk sinirleniyor hemen kötü davranmaya başlıyorum. Ama hâlâ evlenince severim diye düşündüğüm oluyor. Yine de ne bileyim. Bazen ayrılmak istiyorum. Ev aldılar araba aldılar sırf biz evleneceğiz diye. Aileside çok iyi insanlar beni çok istiyorlar. Bu insanları nasıl yarı yolda bırakırım düşüncesi ile ayrılamıyorum. Ben şen şakrak herkesin eğlendiği güldüğü komik bir insanım. O ise susuyor hiç konuşmuyor. Yanında çok sıkılıyorum. Beni çok sevdiğini biliyorum ama böyle bir insanla ömür geçer mi diyorum.. Ne yapacağım kızlar bana bir akıl verin.. Böyle olan evlendikten sonra seven var mı? Yada eşini değiştirebilen? Çünkü ben böyle bir insanla asla bi ömür geçiremem.. Konuşamıyorum gülemiyorum eğlenemiyorum.. Kendine hiç bakmıyor. Bunu söylediğimden beri yine bir nebze bakımlı oldu ama bilmiyorum.. Ben çok gösterişli süslü püslü bir kızım. Aramızdaki uyum sıfır yani. Çok zor durumdayım.
Aynı durumu yaşadım canım seni çok iyi anlıyorum, herşey tam çoçuk yakışıklı ailesi iyi mütavazi insanlar.. bnde nişanlıyım ve nişanlımın ilkiyim oda çok sakin suskundur beyefendi bir kişiliği vardır bnde yerinde duramayan bir tip..
Tıpkı senin gibiydim başta nasıl olur uyumuyoruz sevmiyorum istediğim gibi degil dip durıyordum sonra etrafa baktım erkeklere güven yok saygı yok anlayış yok en önemlisi merhamet yok sonra nişanlıma baktım bna olan aşkına baktım sonra kendime dedim ki kötü taraflarını at kötü görme zaten kötü Bi tarafıda yoktu bnm aptallıgım bnm çoçuk tarafımdı bütün olan biten şimdi o kadar çok seviyorum ki onu o kadar şanslıyım ki dışardaki erkekler den farklı o..
Sende sadece iyi taraflarını gör seni nasıl sevdiğini gör dışarıya Bi bak erkekleri onların saygısızlığını gör sonra nişanlına bak

Emin ol onun bakımsızlıgını düzeltirsin, ona iyi bakmaya çalış güzel gör.. Sonra bakımsızlıgını görmezsin görürsen Bi çarşıya çıkalım hayatım dersin alışveriş yaparsınız sen hediye alır giydirirsin..

Arkadaşlar çok iyi insan olması size mutluluk getirmez, ama yarin birgün o kadar densiz birini sever ve onunla evlenirsin ama bu adamı ararsın... Ne bileyim biz kadınlar hak edenleri değilde, hak etmeyenleri severiz hep... Sevmeye çalışırsan herkesin bir sevilecek yanı vardır elbet

İnsan 20 yaşında hangi yemeği sevdiğinden bile tam emin olamazken, siz diyorsunuz ki ileride evlenince sever miyim? Üzgünüm ama sevmezsin! Belki sana prenses gibi hissettirmesini, sana güzel bir konfor alanı sağlamasını, egonu beslemesini, hayatını kolaylaştımasını filan seversin, ama onu sevmesin.. Bir gün bunu farkettiğinde de o zavallı adamın hayatını cehenneme çevirirsin. Asıl buna hakkın yok bence.. Yol yakınken dön, ikiniz için de evlendikten sonrası zulum olur. Gecen zamanınıza da yazık olur. Şimdi ayrılmak zor diyorsun da, boşanmak ondan bin kat daha zor.

Evlendiginde keske evlenmeseydim deme ve baska hayatlari baska insanlari merak etme olasiligin cok yüksek. Tensel cekim, yanyanayken kafalarin uyumu, ayni dili konusabilme, ayni esprilere gülme falan yoksa cok cok cok iyi düsun . Daha cok gencsin ve dünyada cesit cesit insan var. Nisanliniz iyi olabilir ama belki ondan da iyi hemde uyumunuz olan biriyle tanisacaksinizdir. Ben cok üzülüyorum nişan bozulunca yari yolda kalan insanlara. Benzerini yasadi çünkü. Ama sirf ben iyiyim diye benimle olan ve mutsuz bir es de istemezdim. Esimin bana bakinca gözleri parlamalı.

Her sabah uyandığında göreceğin ilk şey onun yüzü, bunu aklından cıkarma.. evlilik zaten yeterince zor, bin türlü fedakarlık gerekiyor devam edebilmesi için.. gercekten yürekten sevmediğin, varlığı içini ısıtmayan bir insanla yürümesi bu açıdan zor, dünyanın en harika insanı bile olsa bir süre sonra dayanamazsın.. 40 yaşında filan olsan mantık evliliği yapıyor diycem ama henız 20 yasındasın, istesen de o kadar mantıklı olamayacaksın :)

X