Nişanlımın ailesi destek çıkmıyor.

Profilini kapatmıyorsun aslında. Üye olurken soruyor zaten kimler profilini görebilir, kimler mesaj atabilir vs diye. Siz de ona sadece arkadaşlar derseniz görünmez oluyor. Yani niye herkes görsün diye seçelim ki. Bir sürü insan var. Sizi yazınızı da geçen haftadan hatırlıyorum şaşırtmıştı çünkü. Ben de ciddi soruyorum 1 milyonluk eve niye 1.5milyon diyorsunuz. Ya da 1.5 milyonluk eve niye 1 milyon. Belki de ev 750bindir. Annenizi daha paracı göstermek için mı?
Olay evin değerinden ziyade o evle 2 daire hatta 3 daire alınabilecek olması bz daire almaya karar verdğimzde piyasa araştrması yaptk çünkü oradan emin konuşuyorum. O daireyi satacaktk zaten annmn hayatna biri girene kdar

Olay evin değerinden ziyade o evle 2 daire hatta 3 daire alınabilecek olması bz daire almaya karar verdğimzde piyasa araştrması yaptk çünkü oradan emin konuşuyorum. O daireyi satacaktk zaten annmn hayatna biri girene kdar
Yani evin ortalama değerini biliyorsunuz işte yaptığınız araştırma sonucu. Evin değeri de önemli bence. Neyse dediğim gibi " ben başka ülkede mı yaşıyorum acaba" diye sordugunuz için öyle dedim. Yoksa beni de ilgilendirmiyor evin değeri veya kimin olduğu.

bence bı cınnet herseyı cozer :KK70: hamılelık hormonu adı altında 2 cemkırın laftan anlamayana net olmak lazım
kaynana dırdırı cekenlerın ortak sorunu aman kotuluk olmasın aman ben bırsey demeyeyım dıyerek altdan alan gelınler :) madalya vermıyorlar hıc kımse ıcın canınızı sıkmayın varlıkları yoklukları bır madem koyun mesafe oh mis
Yaptım canım yapmaz mıyım?Daha yeni evliyken lafımı esirgemedim.Ama anlamaz,azıcık(!)yüzsüzlük var.Bu son durum için de resmen eşimin canına okudum.O gün bugündür konusu açılmıyor 😬Ama konu işte bu tip insanların çok olması...Bir oğlu daha var.Antepli kız arkı var.Onlarda altın falan çok takılır.Eşyalar falan alınır.Pembe dizi misali izleyeceğim bana gümüş set alan kv ciğimi😂

Yaptım canım yapmaz mıyım?Daha yeni evliyken lafımı esirgemedim.Ama anlamaz,azıcık(!)yüzsüzlük var.Bu son durum için de resmen eşimin canına okudum.O gün bugündür konusu açılmıyor 😬Ama konu işte bu tip insanların çok olması...Bir oğlu daha var.Antepli kız arkı var.Onlarda altın falan çok takılır.Eşyalar falan alınır.Pembe dizi misali izleyeceğim bana gümüş set alan kv ciğimi😂
ben anteplıyım evet burada dugun ceyız altın bohca cok olur

ben genel olarak uzak olmak mesafelı kalmak ıstedıgımden hıc bırsey ıstemedım kendılerı kafalarına gore bırseyler taktılar
bohca falan hıc bırsey ıstemedım bızde adet deyıp yaptılar
dugun de ıstemedım
sonuc buna ragmen benden dort dortluk pancor motoru gıbı calısan gelın beklentısıne gırdıler
ustelık hıııc bırsey ıstemememe ragmen
her lafta da ıste oglan evlendırdıkte dedıler

yahu evlenırken cogu seyı esımle bız yaptık :KK70: ıstemedık zorla kendılerı hedıye aldı
ama adı onlar evlendırdı oldu
borcumuzu 3 senede kapatabıldık sız evlendırdıysenız bızım odedıgımız borc neydı ya :KK70:
netıce de ayagımı yere sert bastım bayramdan bayrama gorusuyorum cunku ustumde bır hakları yok vıcdanım rahat hatta benım hakkım daha cok gecmıstır esımın aılesıne , kımsenın bana hakkı gecmesın ustumde soz sahıbı olmasınlar da ... benım ıcın cıddı bır mesele bu

bosanmaların cogu da bu yuzden , erkek aılelerın cok karısması yonetmeye calısmaları falan ... keske herkes kendı ısıne baksa

Nişanlımla 4 yıldır birlikteyiz 5 ay önce nişanlandık. Ama nişanlımın ailesi hiç destek çıkmıyor. Nişanı takılan altınları bütün her şeyi nişanlım yaptı. Bana ve alime karşı çok iyiler ama hiç ilgi göstermiyorlar kensi çeplerinden hiç hediye almıyorlar kendi ailemde vöyle olmadığı içim tıhafıma gidiyor çok arkadaşım var nişanlı bakıyorum kayınvalidesi her gelmesine bir şey almış ama benimkinde yok ailenin bu zor durumda taşın aştine elini sokması gerektiğini düşünüyorum ne yapabilrim.
hicbir sey yaptiramazsin konu sahibi. kendini paralasan da parcalasan da ayni olur boyle insanlar. basta nasilsa oyle devam eder gider. dua et evlendikten sonra maddi açidan eşin ve senden beklenti icinde olmasinlar. Sekil A benim k.peder gibi. dugunden 1 hafta sonra aldiklari altini bile esime odettiler yani esime benden habersiz kredi cektirmisler. ilgi alaka konusuna gelince bu da deger kiymetle alakali. deger veren aile arar sorar

Erkek tarafına deli yükleniliyor hep, erkek evlat mı everiyor ana babalar, soyuluyorlar mı belli değil.
Siz ne taktınız yaptınız damat beye ailecek? Yazık gariplerime soran eden yok ne istersin diye. Adama anca bi saat takarlar belki, günah ya, bilmem kaç bilezik, tektaşı beştaşı yüzük, takı setleri, abiyeleri yanında nedir yani?..

Ben evlenirken dolabımı 2. Eldem almiştm kmse eşyasız kalmıyor zaten.. ama alınmadıgını unutmam alımablecek durum vardı çünkü almadm mı aldm param yetmedi 2. Elden aldm dolapsz kalmadm ama alınabilirdi.. evliliğiö yürümüyormu yürüyor muhtaç mıyım hayır 2 kişi çalışıyoruz bir şeklde hayatmızı döndürüyoruz.. ama yapma durumu varken alnmamasımı ölene kdr unutmam ha bugn kv kapıma dolap getirsin aynen iade ederm geçmş olsn çünkü aldım sonragittm sıfını aldm o zmam ihtyacm vardı olmadı bazı şeyler zamanında güzel :)

Bir dolap icin bu kadar kinlenmek size zarar verir.

Bakın ben tum esyamı bir yerden aldim bir tek orası 20 taksit yapıyordu ve esimle ancak 20 taksit olursa odeyebiliyorduk bende oradaki mobilyaların icinden sectim ve esimle odedik. hatta 20 taksit bitince esimle birbirimize takıldık vay be bu da bittiyse biz bayagi olmus evleneli diye.

7 yıllık evliyim ve yatak odamin surgulu kapağı bozuldu zor acilip kapanıyor. cekmecelerim zor acilip kapaniyor ama ben maddi durumum şu an elvermesine ragmen degistirmiyorum daha 2 3 sene idare eder beni.

Benim aklımın ucuna gelmedi gardolabımı kayinvalidemler yardım etseydi kalitelisinden alirdım diye onlara kinlenmek.

Hatta beyaz esyalarımızı biz oderiz dediler tamam dedik sonra esime zorlaniyoruz demisler onunda taksitini biz odedik yine gocunmadım. Benim beyaz esyamdı sonucta.

Şu an dolabıniz var mı var? amac zaten icine kıyafetlerini dizmek degil mi? yani size hizmet eden bir esya durumunuz duzelince degistirebileceginiz bir esya zaten degistirmissinizde bunun icin icimde kaldi gecti artik o zaman olacaktı edebiyatı yapmak sadece sizi uzer. Kayınaileyede bu yuzden kin tutulmaz.

Erkek tarafına deli yükleniliyor hep, erkek evlat mı everiyor ana babalar, soyuluyorlar mı belli değil.
Siz ne taktınız yaptınız damat beye ailecek? Yazık gariplerime soran eden yok ne istersin diye. Adama anca bi saat takarlar belki, günah ya, bilmem kaç bilezik, tektaşı beştaşı yüzük, takı setleri, abiyeleri yanında nedir yani?..

Aslında erkek tarafına yüklenmek bir nevi "kız vermek" mantığı karşı tarafda "kız alıyor" tabiki para dökecekler.

Halbuki iki genc yuva kuruyor aile oluyor artık kimse kimseye kiz vermiyor. iki tarafta iclerinden geliyorsa yardım eder ama yapmak zorundalar yapacaklar diye bir sey yok. Heleki erkek ailesi yapmak zorunda kiz ailesi değil mantigi alin bu kiz sizin once para harcayın sonrada istediğiniz gibi yonetin demektir.

Nişanlımla 4 yıldır birlikteyiz 5 ay önce nişanlandık. Ama nişanlımın ailesi hiç destek çıkmıyor. Nişanı takılan altınları bütün her şeyi nişanlım yaptı. Bana ve alime karşı çok iyiler ama hiç ilgi göstermiyorlar kensi çeplerinden hiç hediye almıyorlar kendi ailemde vöyle olmadığı içim tıhafıma gidiyor çok arkadaşım var nişanlı bakıyorum kayınvalidesi her gelmesine bir şey almış ama benimkinde yok ailenin bu zor durumda taşın aştine elini sokması gerektiğini düşünüyorum ne yapabilrim.
[/QUOTE
Bişey yapamazsın bıçak mı dayayacaksın bana hediye alın diye. Sadce beklentiye girme çalıış kazan kendin yap ne istiyorsan

O donu deme deme görümce adayım bana bohçan için beraber gezelim istersen ben kendim yapmıştım senin içinde kalmasın dedi. Kız kıza gezerız hanı utanmazsın falan diye. Bende bohçaya gerek yok dedim kibarca zaten gecelik şu bu almıştım. Erkek arkadaşımda heveslenmiş neyse dedim başbaşa bı günlük elbıse ayakkabı aldık. Kv adayımda heveslenmış benek yeleği örmüş görümcem namazlık setı mı ne onu almış valız takımı makyaj malzemesi seçmiş almış. İçinden gelmiş yapmış. Valla bu kadarı kafi gerek bıle yoktu. Siz de inşallah en guzellerını borçsuz yaparsınız. Hangi ildesin bilmiyorum kuzum ama bi gün inegöl e gidin mobılya için bende oradan bakıcam uygun ve kaliteliymiş

Teşekkür ederim, siz de inşallah :KK36:
Instagramda bol bol inegöl mobilya firmaları çıkıyor karşıma zaten :) Ama İnegöl çok uzak kalıyor bana. Online satış yapan varsa onlara bakarım belki.

Görümceyle seksi gecelik seçmek de tam bir travma sebebi.
Ruh sağlığın için en doğrusunu yapmışsın :KK53:

X