Nişanlımın ailesinin davetlerine icabet etmeyen ailem

Moonse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2023
633
2.205
Kızlar benim ve nişanlımın ailesi aynı şehirlerde, ben ve nişanlım bambaşka şehirlerde görev nedeniyle bulunuyorduk. Ben yaklaşık üç hafta kadar önce döndüm ve ertesi gün nişanlımın ailesi bana hoşgeldin ziyareti için bize çaya geldiler. Bugün de kv aradı ve bizi çaya davet etti ancak babam ben gidemem dedi. Bende müsait olmadığımızı başka zaman görüşelim şeklinde dile getirdim ancak mahçup oldum. Bu 2 ya da 3 üncü reddedişleri. Bayrama nişanlım gelecek bende o varken gitme taraftariyim ancak bir yandan hoş bir durumda değil. Bana da bir şey bir kere yok dendi mi daha ısrarı yok bende. Ama başım ağrıdı bir saattir stresten. Ailem ayıp ediyor, ben bu davetlere icabet edilmeme durumunda nasıl bir yol izlemeliyim?

Annen gitmek istiyorsa o babanla konuşsun eğer o da gitme taraftarı değilse sen konuş ikisiyle nişanlıyken ailesini tanımak istediğini onlarında tanımasının sevmesinin senin için önemli olduğunu, ilerde sana karşı sorun olmasından korktuğunu falan anlat sakinlikle.

Doğru düzgün davet edilmemişler ki, farkında mısınız?
Sizle değil, birebir arayıp çağırmaları gerekir.
Belki bu sebepten gitmiyor babanız.
Arayıp tek tek hepimize haber veremezler ki. Annem babam çalışan insanlar ve benim evde olduğumu bildiği için uygun görüp benimle iletişime geçmiş. Gidilmemesinin sebebi bu değil. Kimseyle yüz göz olmak istemeye istemeye yalnız kaldılar iyice. Şimdi de nişanlımın ailesine yapıyorlar bunu.

Ben bir yere gidemem. Tek cümlesi bu. O kadar zoruma gidiyor ki ağlamak üzereyim kendimi zor tutuyorum.
Nisanlini istemiyorlar galiba Bu tavirdan bu evliligi onaylamadiklairni dusundum ben. Benim esimle ailemizin yasadigi sehirler ayri, annem de nisanliyken gitmek istemedi, annem biraz örf adab tanımaz biridir. Ama teyzemin vs ayiptir diye israriyla gidildi. Bence israrci olmayin, bu gonulsuzlukle ortalikta sizler de yokken huzursuzluk cikarabilir. Kusura bakmayin benim ailem de boyle diyin gevin, gorusmesinler. Zaten dunurlerin cok da gorusmesi gerektigini dusunmuyorum. Hic gorusmesin degil tabi ama hic gorusulmese de bisey eksilmez bence

Arayıp tek tek hepimize haber veremezler ki. Annem babam çalışan insanlar ve benim evde olduğumu bildiği için uygun görüp benimle iletişime geçmiş. Gidilmemesinin sebebi bu değil. Kimseyle yüz göz olmak istemeye istemeye yalnız kaldılar iyice. Şimdi de nişanlımın ailesine yapıyorlar bunu.
Öyle bir şey yok yalnız😂
Hepinizi tek tek aramayacaklar, kimi çağırıyorlarsa onu arayacaklar.
Şu yaşımda şöyle davete ben de gitmem, biraz usul adap yani.
İlkokul çocuğu gibi komşuya haber etmeye yollanan yerine konduğunuzun farkında mısınız?
Ve en tuhafı, ailenize yapılan ayıbı anlamıyorsunuz.
Çalışan insanlar da ulaşılabilir durumdalar, cep telefonu diye bir şey var, akşamı var bunun.
Biri beni kocama söyleyip davet etse ona bile katılmıyorum kaldı ki dünür arayacak, çocuğumla haber edecek.

Doğru düzgün birebir kp babanızı, kv annenizi arar, yine gitmezlerse haklısınız lakin şu şekilde ailenizi ezdirmeyin.

Sizi değil ailenizi arıcaklar. Bu hatayı bende yaptım zamanında. Kaynanam beni arardı annemi aramazdım annem kızdığında ağlardım ne alaka diye. Ailenizi arayacak.

Nisanlini istemiyorlar galiba Bu tavirdan bu evliligi onaylamadiklairni dusundum ben. Benim esimle ailemizin yasadigi sehirler ayri, annem de nisanliyken gitmek istemedi, annem biraz örf adab tanımaz biridir. Ama teyzemin vs ayiptir diye israriyla gidildi. Bence israrci olmayin, bu gonulsuzlukle ortalikta sizler de yokken huzursuzluk cikarabilir. Kusura bakmayin benim ailem de boyle diyin gevin, gorusmesinler. Zaten dunurlerin cok da gorusmesi gerektigini dusunmuyorum. Hic gorusmesin degil tabi ama hic gorusulmese de bisey eksilmez bence
Nişanlım üzerlerine titriyor inanın. Bize geldiklerinde gerek nişanlımı gerek ailesini çok iyi ağırlıyorlar. Ancak uyusamadilar bunu hissediyorum. Bana söylemiyorlar ancak içlerine sinmedi karşı taraf. Ben uzun bir birliktelik yaşadım ve o olmazsa başkasını da istemem dedim diye bu şekilde tamam dendi ama inanın ailesi de nişanlım da ailemin ağzının içine bakıyor. Öyle babacan insanlar. Bizimkiler herkesle gidip gelmeyi kese kese alıştılar yalnızlığa. Nişanlandığım günden beri bu üçüncü davete icabet etmeyişleri. Bunun dışında ben de hep şehir dışındayım. Belki bunun da etkisi oldu bilemiyorum ama çok zoruma gidiyor kızlar.

Ay ne alaka? Aksam yemeğinden sonra bir telefon edilemiyor mu?

Ay benim kayinpederde bir ara eskiden çağırıp duruyordu bizimkileri, kaynanam annen neden aramıyor diye ayrı darlamişti. 😀Bizimkiler geliriz diyip gitmediler hiç. 😬
Hiçte mahcup hissetmedim. Hatta iyi olmuş.
Sizi araya sokmasınlar, ailenizi davet ediyorlarsa ailenizi arasınlar bir zahmet. Ailenizi gidemiyorsa\gitmek istemiyorsa bu sizin sorununuz değil.

Öyle bir şey yok yalnız😂
Hepinizi tek tek aramayacaklar, kimi çağırıyorlarsa onu arayacaklar.
Şu yaşımda şöyle davete ben de gitmem, biraz usul adap yani.
İlkokul çocuğu gibi komşuya haber etmeye yollanan yerine konduğunuzun farkında mısınız?
Ve en tuhafı, ailenize yapılan ayıbı anlamıyorsunuz.
Çalışan insanlar da ulaşılabilir durumdalar, cep telefonu diye bir şey var, akşamı var bunun.
Biri beni kocama söyleyip davet etse ona bile katılmıyorum kaldı ki dünür arayacak, çocuğumla haber edecek.

Doğru düzgün birebir kp babanızı, kv annenizi arar, yine gitmezlerse haklısınız lakin şu şekilde ailenizi ezdirmeyin.
Karşı taraf usul adap bilmiyorsa da bizimkiler böyle mi öğretecek anlamıyorum ki? Haklısınız düşününce. Annesi annemi yahut babası babamı arayıp davet etmeli. Ancak bunu anlamaları için uygun tepki bu mu şu aşamada bilemiyorum. Farklı bir bakış açısıyla içimi biraz rahatlattin teşekkürler ❤️

Akşam değil de gündüz anneniz ile çaya gelmek istediğinizi belirtin. Zamanla babanızın huyunu anlarlar . Kardeşimin kayinbabasi da çok sevmez gelmeyi. Annemler alıştı ,gündüz davet ediyorlar.

Aileni aramaları gerekiyor ince bir nüans var hele şu dönemde çok daha ilgili olmalılar ama sizi aramaları çok tuhaf

Karşı taraf usul adap bilmiyorsa da bizimkiler böyle mi öğretecek anlamıyorum ki? Haklısınız düşününce. Annesi annemi yahut babası babamı arayıp davet etmeli. Ancak bunu anlamaları için uygun tepki bu mu şu aşamada bilemiyorum. Farklı bir bakış açısıyla içimi biraz rahatlattin teşekkürler ❤️

Size sorduklarında bir konusun anne baba diyebilirsiniz ben onlar adına cevap veremem diyin tarih ayarlayın diyin ne bileyim bir cvp verilir illa

X