evlilik sırasında ailelerle nasıl başedilir. evlilerin fikrine ihtiyacım var

ciddi bir adım olmadan ailesiyle tekrar bir araya gelmeli miyim?

• evet, kesinlikle

• hayır kızım ne işin var ya önce aileler

• kararsızım ( bu kişilerden kesin yorum bekliyorum)

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

Laktozsuz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2018
207
266
29
Merhabalar

Benim 6 yıllık bir ilişkim var. Ben 24 o 29 yaşında. İlişkiye küçük yaşlarda başladığımız için tecrübesizlikten, birbirimizi tanımamaktan ötürü yanlışlar yaptık. Beni onun ailesinden herkes tanırdı, düğünlerine gittim, kendi evlerine birkaç kez gittim (maalesef ki ) baya içli dışlı olmuştuk. Gereksiz samimiyetten ötürü aileler konusunda sıkıntı yaşadık. Onun akrabalarından bizi ayırmak isteyenler oldu, annesi bir dönem bana tuhaf davrandı. Yıllar önce kendi aileme onu anlattığımda istemediler.(babam biraz soruşturmuş ve babasının borcu vs çıkmış (durumun ne olduğunu ben biliyorum)) Bizde hem onun ailesinden ötürü hem benim ailemden ötürü sıkıntılar yaşayıp, bunlar ilişkimizi yıpratınca, ailelere ‘’ayrıldık’’ dedik. Yaklaşık 1,5 2 yıldır en azından benim ailem onunla ayrı olduğumuzu biliyor. Gerçekten bu süreçte ayrılmadık mı ayrıldık ama hep yeniden bir araya geldik, sevgimizin her şeyden büyük olduğunu bu nedenlerden ötürü kopmamamız gerektiğini düşünüp tekrar birleştik

Ailemin neden istemediğine gelince ; ben üniv bitirmiş mesleğini eline almış, ayrı eve çıkıp arabamı alıp kendi ayaklarımın üzerinde duran bi insanım (durumu tam anlamanız için belirtiyorum lütfen yanlış anlamayın)

Erkek arkadaşım ise; üniv okumadı ama elinde bir mesleği var fakat ben ondan daha fazla ücret aldığım için, babasının borçları çıktığı için ailem sıkıntı yarattı.

Aileme erkek ark. ilk söylediğim zamanlarda henüz askere gitmemişti ve babam askerliğini yapmadan bir ev almadan asla olmaz, Bir evi olsa yine neyse ama bu şekilde geçinemezsiniz demişti. Neyse gel zaman git zaman biz sevgimizden emin olduk mesleğimizi oturttuk büyüdük derken

Erkek arkadaşım askerliğini yaptı, düzenli bir işe girdi hatta şuan bir ev beğendik ve kredi çekip o daireyi alıp, evlendikten sonra birlikte ödemeyi düşünüyoruz.

Biz burada istanbulda tanıştık fakat onlar sonradan başka bir şehire taşındılar. Aramızda 2 saatlik bir yol var. Ev baktığımız zamanda ben ona kendi ailesinin oturduğu şehirden, ama evler dip dibe olmayacak şekilde olursa benim için bir sıkıntı olmayacağını, ben zaten istanbuldan kaçmayı düşündüğümü ve ilerde bir çocuğumuz vs olursa en azından yardıma ihtiyacımız olduğunda çalacak bir kapımız olacağını söylediğimden oradan bir eve girmek üzereyiz. (Benim ailem ben evlenirsem köye yerleşecekler)

Durumu özetlediğime göre asıl soruma gelecek olursak ailelerle ne yapacağım?

Onun ailesinin evinde artık bize ev alınacağı , yaz sonu istemeye gelineceği konuşuluyor şuan. Bunca zamandır ne ben onlarla ne onlar benimle konuşmadılar. Artık iş ciddiye gittiğini gördüklerinden sanırım geçen gün babası bana mesaj attı ve aile büyüklerinden (erkek arkadaşımın anneannesi dedesi) vefat ettiklerinde hiç aramadığım için bana karşı kırgın olduklarını söyledi ve en yakın zamanda evlerine davet etti. (onları aramamamda ki nedende bizim ayrı olduğumuz zaman diliminde bu olaylar yaşandığından durumu bilmememdi) ama onlar bunu bilmiyor tabii ki

Biz zamanında ailesiyle çok yakındık, görüşürdük, buluşurduk vs ama bir ara annesiyle arama soğukluk girince de erkek arkadaşımla anlaşıp artık ailelerle görüşme buluşma vs. yok dedik. Fakat şuan durum ciddiye gidiyor ama annesinden hiç ses soluk yok. Açıkçası ben hala aynıyım annesine karşı (bana karşı fazlaca yanlışları oldu ama saygımı koruyup ben hiç sesimi çıkarmadım, zamanla bende soğudum ve daha kötü olmamak için arayı açtım) sizce durumlar ciddiye gittiği için annesi aramam gerekir mi ? annesinden hiç ses yok. Arkadaşlarım kesinlikle artık yüzgöz olma, gelsin istesinler o zaman konuşursunuz, başınıza ne geldiyse yakınlık kurayım derken oldu artık ağır kal boşver falan diyolar.

Bu yaz sonu eylül gibi tanışmaya gelecekler bende ailemle konuşucam bu haftasonu. Ama sizce onun ailesine karşı şuan ben sessiz mi kalmalıyım yoksa iletişime geçmeli miyim? Yada evlilik teklifi edildikten sonra erkek arkadaşımla bir akşam oturmaya mı gitmeliyim. Kafam inanın çok karışık benim ailemden önce biz buluşursak ve bana karşı annesinin laf sokması yada soğuk davranmaları konusunda çekinceliyim. Şu zamana kadar artık onlara karşı kırgınlığım, kızgınlığım gitti ve nötrleştim ama şimdi bişey olursa ben yine eskisi gibi soğuyup bu güzel günlerimi kafamda o tatsız şeylerle doldurmak istemiyorum.
Sonuna kadar okuyan varsa gerçekten çok teşekkür ederim

(yorumlarda gelişmeler görülmemiştir diye düşünerek edit ekliyoruum)

edit :
az önce erkek arkadaşım aradı ve önüzümde ki hafta gel bize konuşalım dedi
neyi konuşucaz dedim. işte neyi nasıl yaparız, sizde adetler neler vs dedi
bende bunun saçma olduğunu, konuşulacak bişey varsa ailemle konuşmalarının daha doğru olduğunu söyledim. muhtemelen annesi söyledi gelsin bi konuşalım diye, çok bastırdı çünkü ben konuştukça, gel diye. ama ben en sonda yüz göz olduğumuzda neler oldu gördük artık ne konuşulacaksa ailemleyken konuşulur beni bir daha o konuma sokma dedim

edit2 :
'ben adet nedir anlamam ilk defa evleniyorum ve bizde hiç evli yok, hem ben ailem böyle der böyle ister diye konuşmak ne kadar doğru ki ben daha kendi ailemin ne düşündüğünü bilmiyorum' deedim.
o zaman anneler önden tanışsın mı diye sordu. bende buna da gerek olmadığını söyledim. zaten tanışmaya gelinecek annen annemle baban babamla konuşur dedim.
ve düğün konusunda ailesinin hiçbir desteği olmayacağını biliyorum zaten ben. o yüzden de; benim ne istediğim, bizim halletmemiz gereken şeyler, ben şu otelde düğün istiyorum desem sanki tamam kızım orda mı yapalım diycekler dedim . zaten nikah yapıcaz sadece. bilmiyorum ama inanın tam bu konunun üstüne, erkek arkadaşımın beni arayıp zamanında 'aileleri karıştırmak yok, fazla yüz göz olmak yok herşey gerektiği gibi olur, seni anlıyorum'laflarını söyleyen kişiliği gidip yerine başka biri gelmiş gibiydi.
-'sen olması gerekenden ziyade görüşmek istemediğin için görüşmüyosun dimi' dedi
-'şu süreci daha hızlı geçirmek için daha ılıman ol 'dedi. orada çıldırdım baya. dedim ki 'daha şimdiden benden annen yada baban yada sen! olayları sineye çekip aman aman sevgi kelebeği olmamı bekleyen varsa yanılır he eğer öyle bişey varsa hiç startı vermeyelim zaten dedim.

o da bana 'biriniz sakin olun , evde ailem ayrı, sen bana ayrı. en azından sen beni bunaltma söylediğime pişman oldum 'dedi

beni çağırmalarında ki neden; ev konusunda bir sıkıntı oldu muhtemelen alamayacaklar bunu ailemden önce benimle konuşup beni o konuda bastırmaya çalışacakları geçiyo aklımdan. çünkü babası daha önceden evlendikten sonra alırsınız evi herkes öyle alıyo demiş
erkek arkadaşımda bugün evlerine davet etme konusuna, bu isteme söz işini biran önce yapalım diye girdi neden bişey mi oldu dedim yok falan filan dedi ama çözemedim. bugün bu olaylar olduktan sonrada acaba baban benim haakkımda ne düşünür biz evi alsakta almasakta sıkıntı yapacak gibime geliyo benim falan dedi

-inanın bir yanım daveti kabul edip gitmeyi düşünüyor. gidince çünkü mutlaka bişeyde beni vazgeçirmeye çalışacaklar. bende beni bunun için mi çağırdınız diyip erkek arkadaşımın o zaman ki tavrına bakmayı istiyorum bir yandan. ailesini mi tutacak yoksa beni mi ?

siz ne dersiniz bu son söylediğime?

edit3 :
gitme diyenler çok çok çok haklısınız. burada yazan kişilerinde dediği gibi bana ailemle aramda sorun yaşatacak herhangi bir 'şu sizde nasıl olur? bunu ister mi ailen' gibi sorulara maruz kalırsam şayet, bunları ben bilemem ailem bilir tarzında konuşucam. eğer ki bana ailen değil de sen ne istiyosun mesela düğün istiyor musun ? gibi bi soru gelirsede, yada şunu bunu ister misin gibi.. evet isterim diycem. çıtayı biraz yüksek tutucam. ben normalde nişan istemem. İsteme söz nişan hersey tek seferde hallolsun isterim ama bu bile sorulursa isterim diycem ki zaten herşey iyi giderse o çıta mutlaka ki düşecektir.
yoksa inanın ilk bana bize gel demesinde cinnet geçirmediğim kaldı. ama sonradan düşününce eğer şuan gitmezsem, onlar tanışmaya geldiğinde bi olay çıkıp babama rencide olmaktan korkuyorum. çünkü sadece onların bize gelmesi için bile babama o kadar dil dökücem ki.hatta tam tahmin edemiyorum ama belki aile büyükleri bile devreye girecek ve bunca şey yaşandıktan sonra, ailem tekrar barıştığımızı öğrenip onlar bize geldikten sonra tatsızlık çıkmasındansa, şuan bi ziyarete gidip ailesinin düşüncelerini ölçüp tartmayı, bana yaklaşımlarına son bir kez bakmayı ve onun ailesi yanında beni destekleyip desteklemediğini görmem sağlıklı bi evlilik kararı vermem için şuan son şansım.
çünkü erkek arkadaşım dün benim çok yanlış anladığımı ailesinin ille bize gelsin demediğini, sadece acaba adetleri nasıl direk isteme mi yaparız yoksa önceden tanışır mıyız gibi soruları olduğunu, hatta bu teklifi de babası 'kıza söyle müsait bi vaktinde gelsin annenle konuşsunlar ney nasıl sağlıklıysa öyle yapalım' demiş ve annesi de 'aynen gelir oturur konuşuruz' demiş.
eğer kötü geçerse ve bu ilişki eğer bitecekse sonradan pişman olup acaba öyle düşünmemişler miydi gerçekten, sevgilim haklı mıydı gibi kaygılara sürüklenmek istemediğim için gidicem.

Son düzenleme:
Ailenle bas etme, ailenı dinle.
iyi de burada dinlenecek bir nokta yok :KK64: yanibenim ailem açısından söylüyorsanız sorunlar çözüldü şuan istememe gibi bir durumaları yok daha konuşmadık
ben başlıkta ki o cümleyi erkek arkadaşımın ailesine karşı şuan ne yapabilirim açısından söylemiştim

Merhabalar

Benim 6 yıllık bir ilişkim var. Ben 24 o 29 yaşında. İlişkiye küçük yaşlarda başladığımız için tecrübesizlikten, birbirimizi tanımamaktan ötürü yanlışlar yaptık. Beni onun ailesinden herkes tanırdı, düğünlerine gittim, kendi evlerine birkaç kez gittim (maalesef ki ) baya içli dışlı olmuştuk. Gereksiz samimiyetten ötürü aileler konusunda sıkıntı yaşadık. Onun akrabalarından bizi ayırmak isteyenler oldu, annesi bir dönem bana tuhaf davrandı. Yıllar önce kendi aileme onu anlattığımda istemediler.(babam biraz soruşturmuş ve babasının borcu vs çıkmış (durumun ne olduğunu ben biliyorum)) Bizde hem onun ailesinden ötürü hem benim ailemden ötürü sıkıntılar yaşayıp, bunlar ilişkimizi yıpratınca, ailelere ‘’ayrıldık’’ dedik. Yaklaşık 1,5 2 yıldır en azından benim ailem onunla ayrı olduğumuzu biliyor. Gerçekten bu süreçte ayrılmadık mı ayrıldık ama hep yeniden bir araya geldik, sevgimizin her şeyden büyük olduğunu bu nedenlerden ötürü kopmamamız gerektiğini düşünüp tekrar birleştik

Ailemin neden istemediğine gelince ; ben üniv bitirmiş mesleğini eline almış, ayrı eve çıkıp arabamı alıp kendi ayaklarımın üzerinde duran bi insanım (durumu tam anlamanız için belirtiyorum lütfen yanlış anlamayın)

Erkek arkadaşım ise; üniv okumadı ama elinde bir mesleği var fakat ben ondan daha fazla ücret aldığım için, babasının borçları çıktığı için ailem sıkıntı yarattı.

Aileme erkek ark. ilk söylediğim zamanlarda henüz askere gitmemişti ve babam askerliğini yapmadan bir ev almadan asla olmaz, Bir evi olsa yine neyse ama bu şekilde geçinemezsiniz demişti. Neyse gel zaman git zaman biz sevgimizden emin olduk mesleğimizi oturttuk büyüdük derken

Erkek arkadaşım askerliğini yaptı, düzenli bir işe girdi hatta şuan bir ev beğendik ve kredi çekip o daireyi alıp, evlendikten sonra birlikte ödemeyi düşünüyoruz.

Biz burada istanbulda tanıştık fakat onlar sonradan başka bir şehire taşındılar. Aramızda 2 saatlik bir yol var. Ev baktığımız zamanda ben ona kendi ailesinin oturduğu şehirden, ama evler dip dibe olmayacak şekilde olursa benim için bir sıkıntı olmayacağını, ben zaten istanbuldan kaçmayı düşündüğümü ve ilerde bir çocuğumuz vs olursa en azından yardıma ihtiyacımız olduğunda çalacak bir kapımız olacağını söylediğimden oradan bir eve girmek üzereyiz. (Benim ailem ben evlenirsem köye yerleşecekler)

Onun ailesinin evinde artık bize ev alınacağı , yaz sonu istemeye gelineceği konuşuluyor şuan. Bunca zamandır ne ben onlarla ne onlar benimle konuşmadılar. Artık iş ciddiye gittiğini gördüklerinden sanırım geçen gün babası bana mesaj attı ve aile büyüklerinden (erkek arkadaşımın anneannesi dedesi) vefat ettiklerinde hiç aramadığım için bana karşı kırgın olduklarını söyledi ve en yakın zamanda evlerine davet etti. (onları aramamamda ki nedende bizim ayrı olduğumuz zaman diliminde bu olaylar yaşandığından durumu bilmememdi) ama onlar bunu bilmiyor tabii ki

Biz zamanında ailesiyle çok yakındık, görüşürdük, buluşurduk vs ama bir ara annesiyle arama soğukluk girince de erkek arkadaşımla anlaşıp artık ailelerle görüşme buluşma vs. yok dedik. Fakat şuan durum ciddiye gidiyor ama annesinden hiç ses soluk yok. Açıkçası ben hala aynıyım annesine karşı (bana karşı fazlaca yanlışları oldu ama saygımı koruyup ben hiç sesimi çıkarmadım, zamanla bende soğudum ve daha kötü olmamak için arayı açtım) sizce durumlar ciddiye gittiği için annesi aramam gerekir mi ? annesinden hiç ses yok. Arkadaşlarım kesinlikle artık yüzgöz olma, gelsin istesinler o zaman konuşursunuz, başınıza ne geldiyse yakınlık kurayım derken oldu artık ağır kal boşver falan diyolar.

Bu yaz sonu eylül gibi tanışmaya gelecekler bende ailemle konuşucam bu haftasonu. Ama sizce onun ailesine karşı şuan ben sessiz mi kalmalıyım yoksa iletişime geçmeli miyim? Yada evlilik teklifi edildikten sonra erkek arkadaşımla bir akşam oturmaya mı gitmeliyim. Kafam inanın çok karışık benim ailemden önce biz buluşursak ve bana karşı annesinin laf sokması yada soğuk davranmaları konusunda çekinceliyim. Şu zamana kadar artık onlara karşı kırgınlığım, kızgınlığım gitti ve nötrleştim ama şimdi bişey olursa ben yine eskisi gibi soğuyup bu güzel günlerimi kafamda o tatsız şeylerle doldurmak istemiyorum.
Ben okudum ☺️ Ailen ne tepki verecek merak da ettim. Çünkü yıllardır ayrı olduğunuzu bilirken birden beni istemeye gelecekler demen onlara yalan söylediğini soğuk su gibi yüzlerine çarpacak.
Çocuğun annesi ile bence yüz göz olma, arama yani. Babası nasıl sana mesaj atmış, annesi de arayıp mesaj atabilir. Bence seni gelip istemeden, söz/nişan takılmadan kaynanaya gitme, o aramadan arama.
Mutluluklar dilerim 🌻

iyi de burada dinlenecek bir nokta yok :KK64: yanibenim ailem açısından söylüyorsanız sorunlar çözüldü şuan istememe gibi bir durumaları yok daha konuşmadık
ben başlıkta ki o cümleyi erkek arkadaşımın ailesine karşı şuan ne yapabilirim açısından söylemiştim
O cocukla evlenmenızı istemiyor aılen bu dinlenecek bir nokta bence.
Aıle onay vermeden evlenip mutlu olan kimseyi gormedım cevrem de.
O anne baba, hep haklı cikar.

Merhabalar

Yargılanmak korkusuyla “yanlış anlamayın yazmış” bu ayrıntıyı farkettim. Nasıl saldırılacksa artık 😸
Konuya gelince fazla muhabbet tez ayrılık getirir. Bilmem anlatabildim mi?

Ben ilerde gelinim olursa onunla asla yuz goz olmak istemem..sevgililik doneminde de zirt pirt evime gelsin istemem..ben kurallari olan birisiyimdir
bunu o istiyordu hatta her hafta aramazsam tavır yapıyordu. bende bi sıkıntı çıkmasın aramız iyi olsun diye o zaman yakın davranmış bulundum. annesinin bana soğuk çekmesinin en büyük nedenlerinden biri de benim çok içli dışlı olmamam. ailecek onlar çok iç içeler. sürekli birbirlerine giderler gelirler vs. ama benim ailemde ben öyle bişey hiç görmedm ve kayınvalidemle de çok yakınlığın gereksiz oldugunu düşünüyorum

Ben okudum ☺ Ailen ne tepki verecek merak da ettim. Çünkü yıllardır ayrı olduğunuzu bilirken birden beni istemeye gelecekler demen onlara yalan söylediğini soğuk su gibi yüzlerine çarpacak.
Çocuğun annesi ile bence yüz göz olma, arama yani. Babası nasıl sana mesaj atmış, annesi de arayıp mesaj atabilir. Bence seni gelip istemeden, söz/nişan takılmadan kaynanaya gitme, o aramadan arama.
Mutluluklar dilerim 🌻
sonunda beklediğim gibi yön gösterici bir cevap teşekkür ederiim :KK68:
bu hafta konusup biz birsüredir tekrardan görüşüyoruz ve herşey oturmadan belirsizlikte size tekrar bu konuyu açmak istemedim. zamanında ayağımıza takılan taşları artık elinden geldiğince halletti buna çabalıyor ee bizde birbirimizden kopamıyoruz seviyoruz birbirimizi diye başlamayı düşünüyorum :KK33:

Ben erkek olsam ve kızın babası evsiz olmaz derse bu açgözlü aileyle muhatap olup kızlarıyla evlenmezdim açıkçası. Ailesiyle de yüz göz olma. Ben ailesiyle tanıştığım halde telefon alışverişi yapılmadı sevgilim aracılığıyla konuşmak istediklerinde de reddediyprum. Zaten ilerde istemediğin kadar muhabbet kuracaksın. Sessiz kal.

Zamanında size bir çok yanlışı olan, hala çekindiğiniz bir kadının, ileride çocuğunuza bakacağını düşünerek yakınlarından bir ev almayı planlamanız değişik değil mi? Çok içli dışlılar diyorsun, bana uymaz sevmem diyorsun, hazır işini gücünü bırakıp onların çevresine girmeye razı olan yine sensin.

Sevgilinin seni manipüle etmediğinden emin misin? Ve evet, ortada ciddi bir adım yokken, sende kötü hatıralar bırakan bir kadınla yine ilk irtibata geçen olman, gözündeki değerini ikinci kez düşürecek.

Son düzenleme:
Yargılanmak korkusuyla “yanlış anlamayın yazmış” bu ayrıntıyı farkettim. Nasıl saldırılacksa artık 😸
evet uzun zamandır takipteyim çünkü burayı :oops:
getirdi de zaten. ilk zamanlarda ki tatsızlık bu yüzden çıkmıştı. şuan o yakınlık yok. şuanda fazla uzak mıyız değil miyiz bir tık adım atmalı mıyım onu düşünüyorum :KK52:

Ben erkek olsam ve kızın babası evsiz olmaz derse bu açgözlü aileyle muhatap olup kızlarıyla evlenmezdim açıkçası. Ailesiyle de yüz göz olma. Ben ailesiyle tanıştığım halde telefon alışverişi yapılmadı sevgilim aracılığıyla konuşmak istediklerinde de reddediyprum. Zaten ilerde istemediğin kadar muhabbet kuracaksın. Sessiz kal.
erkek arkadaşıma direkt benim babam ev almadan olmaz diyo deseydim haklıydınız ama bunu bu şekilde lanse etmedim tabii ki. almalıyız, birlite öderiz, ilerde rahat ederiz dedim ki o da istiyordu. istemeseydi mümkün değil

sonunda beklediğim gibi yön gösterici bir cevap teşekkür ederiim :KK68:
bu hafta konusup biz birsüredir tekrardan görüşüyoruz ve herşey oturmadan belirsizlikte size tekrar bu konuyu açmak istemedim. zamanında ayağımıza takılan taşları artık elinden geldiğince halletti buna çabalıyor ee bizde birbirimizden kopamıyoruz seviyoruz birbirimizi diye başlamayı düşünüyorum :KK33:
Rica ederim ☺️
Ben şimdi ailenin tavrını bilemem, sen daha iyi bilirsin elbet ama en azından bu hafta sonu evlenmeyi düşünüyoruz demesen mi? Yani bu hafta sonu biz tekrar barıştık, şu kadardır görüşüyoruz diye anlatıp birkaç hafta sonra konuyu tekrar açarak evlenmeyi istiyoruz diyebilirsin. Böylece daha yumuşak geçiş olabilir diye düşünüyorum 🤔

Ben de eşimle sevgiliyken kayınvalidemle biraz olumsuzluklarımız olmuştu ama evlendik, biz her iki aileye de yarım saat uzaklıkta oturuyoruz, ne zaman gitsek hep Güler yüzle karşılar ki ben de hiç tavır takınmadım. Olabilir yani, insanlar kardeşiyle bile aynı değilken kayınvalide ile aynı düşünmek pek de imkanı olan bir şey değil. Sevmesen de saygı duyarsınız karşılıklı. Affedilmeyecek bir şey yaşanmadıktan sonra tabii...

valla sadece sorduğu soruya cevap verip geçmek için üstün performans sergiledim çenemi tuttum :63:

erkek arkadaşıma direkt benim babam ev almadan olmaz diyo deseydim haklıydınız ama bunu bu şekilde lanse etmedim tabii ki. almalıyız, birlite öderiz, ilerde rahat ederiz dedim ki o da istiyordu. istemeseydi mümkün değil
En doğrusu bu. Asla ve asla kendi ailenizi onun gözünde eleştirebileceği boyuta taşımayın. Ve asla nikahtan önce ev almayın. Şimdi alır borcu evlenince beraber ödersiniz ama boşanınca tek söz hakkınız olmaz. Nikahtan sonra alın. Kendi aileniz de dahil kimseyi ilişkiye müdahil etmeyin. Ben de aynı süreçteyim her kafadan bir sesin çıkması çok rahatsız edici. “Biz böyle uygun gördük” her iki aileye de verilmesi gereken cevap.

X