Nişanlımın ailesinin davetlerine icabet etmeyen ailem

Baban sık görüşmek istemiyor olabilir. İlla siz evleniyorsunuz diye sürekli görüşecekler diye bir şey yok. Belki uyuşamadılar.. Ama arkadaşlara katılıyorum kayınvalidenin anneni ya da kayınbabanın babanı araması gerekir.

Karşı taraf usul adap bilmiyorsa da bizimkiler böyle mi öğretecek anlamıyorum ki? Haklısınız düşününce. Annesi annemi yahut babası babamı arayıp davet etmeli. Ancak bunu anlamaları için uygun tepki bu mu şu aşamada bilemiyorum. Farklı bir bakış açısıyla içimi biraz rahatlattin teşekkürler ❤️
Bunu nişanlınıza dile getirebilirsiniz şöyle ‘ben aracı olunca komik oluyor, ailen direkt bizimkilerle iletişime geçsin biz keyfimize bakalım’ gibi.
Eminim ne demek istediğinizi anlayacaktır, diyorum ya bu halde de eğer aileniz gitmezse o zaman sıkıntınız nedir diye sorarsınız.

Arayıp tek tek hepimize haber veremezler ki. Annem babam çalışan insanlar ve benim evde olduğumu bildiği için uygun görüp benimle iletişime geçmiş. Gidilmemesinin sebebi bu değil. Kimseyle yüz göz olmak istemeye istemeye yalnız kaldılar iyice. Şimdi de nişanlımın ailesine yapıyorlar bunu.
Öyle olmaz ama. 7/24 çalışmıyorlar dimi? Bir telefon açabilirler 5 dk çalınca. Sizinle haber göndermek olmaz. Annesi annenizi veya babası babanızı arayacak, genelde anne anneyi arar, davetlerini belirtirler. Muhatap almaz gibi kızla haber yollamazlar ayıp

Nişanlım üzerlerine titriyor inanın. Bize geldiklerinde gerek nişanlımı gerek ailesini çok iyi ağırlıyorlar. Ancak uyusamadilar bunu hissediyorum. Bana söylemiyorlar ancak içlerine sinmedi karşı taraf. Ben uzun bir birliktelik yaşadım ve o olmazsa başkasını da istemem dedim diye bu şekilde tamam dendi ama inanın ailesi de nişanlım da ailemin ağzının içine bakıyor. Öyle babacan insanlar. Bizimkiler herkesle gidip gelmeyi kese kese alıştılar yalnızlığa. Nişanlandığım günden beri bu üçüncü davete icabet etmeyişleri. Bunun dışında ben de hep şehir dışındayım. Belki bunun da etkisi oldu bilemiyorum ama çok zoruma gidiyor kızlar.
Aynen benim ailem de boyle. Annem kimseye gitmez gelmez. Esimin ailesi de aksine noyle seylere asiri deger verirler. Ve aileme karsi cok hurmet gostermislerdi. Ama onlarin da acikcasi begenmedigim, onaylamadigim hal ve hareketleri var ve ben onlari oyle kabullenip hos goriyorsam kendi ailemin bu ayibindan da hic mahcup olmuyorum valla. Kimse mukemmel degil

Ben bir yere gidemem. Tek cümlesi bu. O kadar zoruma gidiyor ki ağlamak üzereyim kendimi zor tutuyorum.
Ayy çok iyi anlıyorum sizi, benim baba da aynı kafa, insan sevmez.
Benim kayınaile de yazlığa çağırıyordu gitmiyordu. Sonra dedim ki geleceksiniz. Muhabbetini sevseniz de sevmeseniz de kızınız için geleceksiniz. Damadın size bugüne kadar bi saygısızlığı olmadı siz de beni mahcup etmeyeceksiniz dedim. Geldi şükür.

Anneniz konuşsun

Ya Kayınvalide Anneni ya da Kayınpeder babanı arayıp davet etsin. Böylece senin üzerinden de gelmiyor olmalarına dair bahane uydurma telaşı kalkar 🤌 Hala gelmemekte inat ediyorsa kriz çıkar, evde fırtınalar kopart...

Kızlar benim ve nişanlımın ailesi aynı şehirlerde, ben ve nişanlım bambaşka şehirlerde görev nedeniyle bulunuyorduk. Ben yaklaşık üç hafta kadar önce döndüm ve ertesi gün nişanlımın ailesi bana hoşgeldin ziyareti için bize çaya geldiler. Bugün de kv aradı ve bizi çaya davet etti ancak babam ben gidemem dedi. Bende müsait olmadığımızı başka zaman görüşelim şeklinde dile getirdim ancak mahçup oldum. Bu 2 ya da 3 üncü reddedişleri. Bayrama nişanlım gelecek bende o varken gitme taraftariyim ancak bir yandan hoş bir durumda değil. Bana da bir şey bir kere yok dendi mi daha ısrarı yok bende. Ama başım ağrıdı bir saattir stresten. Ailem ayıp ediyor, ben bu davetlere icabet edilmeme durumunda nasıl bir yol izlemeliyim?
Ben evlenirken (11 yil once) babam hic yuz goz olmak istemedi. Hala da cenazeden cenazeye bi de benim iki dogumumda hastanede gorduler birbirlerini. Cunku kv ve kp den hoslanmiyo. Evlerine ben nisanliyken 2 kez gitti ikisinde de cenaze nedeniyle gitti. Gorusmek istemiyolarsa ki gorusmemeleri bence iyi birakin gorusmesinler gerekli olmadikca.

Bizim bir akrabamiz da bizi yemeğe ya da çaya davet edecekleri zaman beni arıyorlar ve ben babama söylediğim zaman sen git o zaman seni aramışlar diyor. Ben kimi aramışlar konusuna takılmadığım için babamın davranışını fazla buluyorum ama olması gereken annemi ya da babamı arayıp o şekilde davet etmeleridir.

Vallahi saldım artık iki saattir ne yerdeyim ne gökte. Ne sebeple olursa olsun eğer çağrılma tarzı hoşuna gitmiyorsa adam yerine koyup bana bunu uygun bir dille söyleyebilir sonuçta. Vallahi şurada size danışmasam çağrılma şeklinin abesliği asla aklıma gelmezdi yani. Hayvan kadar insanım sonuçta ben bir yere gidemem diyip kesip atınca ve bu kişi babam olunca inanın kelimeler kifayetsiz yani... İyi ki varsınız ya hu

Kayın aileme karşı annem babam adına böyle bi durum için neden mahcup olacakmışım yahu. Karşı taraf istiyor diye zırt pırt babamı alıp evlerine gitmek de bana çok abes geliyor. Hele sizi aramaları ayrı garip. Çok görüşüp gidip gelmek ister gibi görünüp araya aracı koyulması çelişiyor zaten kendi içinde.

Karşı taraf usul adap bilmiyorsa da bizimkiler böyle mi öğretecek anlamıyorum ki? Haklısınız düşününce. Annesi annemi yahut babası babamı arayıp davet etmeli. Ancak bunu anlamaları için uygun tepki bu mu şu aşamada bilemiyorum. Farklı bir bakış açısıyla içimi biraz rahatlattin teşekkürler ❤️
Annenizin , babanızın karakteri ne bilmeyiz ama şu hayatta asla ama asla dunurlere karşı anne babanızı ezmeyin,ezdirmeyin.Bu tarz şeylerde dunurler birbiriyle muhatap olur Yapacağınız bu tarz basit eylemler ailenizin üzülmesine neden olur.Bırakın onlar iletişimde olsun.....

Baban kendisi aranmadıgı için gitmek istemese bunu belirtirdi bence.
Ailen uzak samimiyet sevmeyen insanlar demekki. Bu çok büyük bi sorun değil ki sık görüşülmesin zaten ne gerek var. Ama sen nasıl sürekli reddedicen. Yada evlenince basına kakarlar mı bunlar sıkıntılı

Kayınvalidem de bizi devamlı arayıp çağırırdı. Annem ve babamla çok aynı kafada insanlar değiller. Kv fazlaca samimi, sınırları yok. Biz daha mesafeli tipleriz. Bizimkiler ve ben yine mi yaa derdik telefon kapanınca. Sonra herkes bir ritm tutturuyor merak etme. Ha ailen istemezse gitmez, her arandıklarında kabul etmek zorunda değiller

Çoluk çocuk ağzıyla davet edilmez (çoluk çocuk bizler oluyoruz🤣)
Ailesi babanı ya da anneni arayıp davet etmeli.
Baban haklı 🥰

Arayıp tek tek hepimize haber veremezler ki. Annem babam çalışan insanlar ve benim evde olduğumu bildiği için uygun görüp benimle iletişime geçmiş. Gidilmemesinin sebebi bu değil. Kimseyle yüz göz olmak istemeye istemeye yalnız kaldılar iyice. Şimdi de nişanlımın ailesine yapıyorlar bunu.

"çağrılan yere erinme çağrılmayan yere görünme."
Ben hep bu kafa yapısında oldum, bizzat aranıp davet edilmediğim hiçbir yere en yakınım vasıtasıyla dahi çağrılsam icabet etmem.

X