Nişanlımın erkek arkadaşlarıyla olan konuşması?

Liina

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2021
128
94
29
Kızlar selam.
1 yıllık nişanlıyım, ciddi bir ilişkim var. Evlilik hazırlığı yapıyoruz sürekli alışveriş yapıyoruz ev için, ailelerimiz uyumlu, nişanlımın kendisi de çok anlayışlı. Bana değer verdiğini hissettiriyor. Ama bütün bunlara rağmen arada çıkan küçük sorunlar oluyor bunlardan birisi de dün oldu.

Dün iş dolayısıyla nişanlım whatsapp web'e benim laptop'ımdan bağlandı. Ben de o sırada bi sunum hazırlamaya devam ediyordum ve wp bildilerimleri bana gelmeye devam etti. Ben hiçbir şekilde kontrol bile etmedim kiminle konuştuğunu, kimlerin ne yazdığını. Erkek wp grubundan sürekli sürekli mesaj geliyordu hani şeytan mı dürttü denir artık bilmiyorum ben de sadece erkekler bütün doğruları kendi aralarında konuşur diye aralarında da neler geçtiğini merak ettiğim için bildirimlere baktım.

Çoğunuzun tahmin ettiği gibi aralarında iğrenç konuşmalar geçiyor. Nişanlım bunların hiçbirine dahil olmamış ama biz daha sevgiliyken o da gruba şunları yazmış:
Çalıştığı yere gelen müşteleriler için buraya bebek gibi kızlar geliyor sevgilim olmasa ben neler yapardım burda siz tahmin edin kendimi elinde telefonla batak oynayan dayılar gibi hissediyorum gibisinden bişey yazmış. Erkek arkadaşları da bunun gevezeliğini yapmış.
Ben şimdi bu olayı atlatamıyorum. Erkeklerin aklından gerçekten hayatında ciddi biri olsa da böyle düşünceler geçiyor mu? Bu durumla karşılaşan var mı?

Bir de nişanlamamıza yakın yüzükler alınırken o konuyla ilgili bi yorum yapmış. Çok masraf oluyor evlenmeyin falan demiş. Onun dışında annem nezaket gösterip ona yüzük almışken edepsizce yorumlamış bu olayı. Olan annesine oldu o ödedi gibi bir yorum yapmış.

Sizce ben ona bu iki konuyu ona açmalı mıyım? Şu an aşırı soğuk davranıyorum. Yaklaşık 1 yıl önceki olaylar ama toparlayamıyorum.

Bu kızlar meselesinde açmazdım. Çünkü erkekler bunu hep yapıyor ve yapmayana devam edicek eğer benim ilişkimi etkileyebilecek düzeyde bir durum olduğunda o zaman fikrim değişir. Biz kızlarda yapıyoruz bunu nasıl yakışıklı şöyle güzel gibi bana çok abartı gelmedi.

Çok masraf oluyor evlenmeyin esprisini yapmayan erkek kaldı mı? Ben buna da çok takmam.

Anneniz ile ilgili konuyu nasıl ifade etmiş o önemli ona göre tavır yapardım. Ama özelim karıştırdın diye düşünüp bundan sonraki mesajlaşmaları silmesi durumu da var. Ben olsam açmam çünkü mantıklı şeyler değil. Neticede biri bana hediye alsa o kadar masrafa bende sevinirim erkek konuşma seviyesi farklı ben farklı yazardım belki.

Yani bence açmayın saçma olur.

Bu kızlar meselesinde açmazdım. Çünkü erkekler bunu hep yapıyor ve yapmayana devam edicek eğer benim ilişkimi etkileyebilecek düzeyde bir durum olduğunda o zaman fikrim değişir. Biz kızlarda yapıyoruz bunu nasıl yakışıklı şöyle güzel gibi bana çok abartı gelmedi.

Çok masraf oluyor evlenmeyin esprisini yapmayan erkek kaldı mı? Ben buna da çok takmam.

Anneniz ile ilgili konuyu nasıl ifade etmiş o önemli ona göre tavır yapardım. Ama özelim karıştırdın diye düşünüp bundan sonraki mesajlaşmaları silmesi durumu da var. Ben olsam açmam çünkü mantıklı şeyler değil. Neticede biri bana hediye alsa o kadar masrafa bende sevinirim erkek konuşma seviyesi farklı ben farklı yazardım belki.

Yani bence açmayın saçma olur.
hayır neden yapmaya devam edeceğini garantiliyorum? benimle birlikte evlilik düşünen bir adam böyle konuşmalar yapamaz,düşünemez de.
düşünüyorsa gitsin aklındakilerle naparsa yapsın ben onu engellemem.
yüzük konusunda şöyle bi konuşma geçmiş
yüzük almaya gittik 3500 tl bana girdi kaynanam da benim yüzüğümü aldı 2000 tl de ona girdi şeklinde iğrenç bi üslupla yazmış.
yani bu iki konuda ağzının payını alması gerektiğini düşünüyorum. benim ailemle alakalı bir konuda iki üç sokak adamına hava atacak diye böyle konuşmalar yapamaz.
yine aynı şekilde ilişkim var ama erkekliğini kaybetmedim diye şov yapacak diye asla beni böyle küçük duruma düşüremez.
şu an çok tepki vermeyecek olmamamın sebebi o grupla muhatap olmaması olabilir sadece.o da anladı çünkü ne kadar aptal bi kafa taşıdıklarını

hayır neden yapmaya devam edeceğini garantiliyorum? benimle birlikte evlilik düşünen bir adam böyle konuşmalar yapamaz,düşünemez de.
yüzük almaya gittik 3500 tl bana girdi kaynanam da benim yüzüğümü aldı 2000 tl de ona girdi şeklinde iğrenç bi üslupla yazmış.
yani bu iki konuda ağzının payını alması gerektiğini düşünüyorum. benim ailemle alakalı bir konuda iki üç sokak adamına hava atacak diye böyle konuşmalar yapamaz.
yine aynı şekilde ilişkim var ama erkekliğini kaybetmedim diye şov yapacak diye asla beni böyle küçük duruma düşüremez.
şu an çok tepki vermeyecek olmamamın sebebi o grupla muhatap olmaması olabilir sadece.o da anladı çünkü ne kadar aptal bi kafa taşıdıklarını
Yani bana göre şu yazdıklarınız ağır biraz şunu demeye çalışıyorum bunu yapmayan kişi sayısı az, zaten bu uslüp ile yazıyorsa bu kadar görüşmede karakter olarak böyle biri olduğunu anlamışsınızdır.
Kişiden kişiye değişen bir şey çevremde ilişkisi olan insanlara baktığımda bu bununla nasıl evlenmiş bu nasıl seviye dediğim de olmuyor değil ama o bunu kaldırabiliyor. Eğer kaldıramayacaksanız konuşun veya bir süre sessiz kalıp işi uzatıp biraz daha gözlemleyin karar sizin.
Ama genel olarak bu kadınlarına yaptığı birşey çocukluktan arkadaşım sözlendi çocuğun annesi vefat etmiş abisinin eşi ağırlamış tanışma faslında arkadaşım yerimizden kalkmadık hep onlar getirdi hizmet etti dedi güldü. Bana saçma geldi ben yardım ederdim çünkü kadın bir incelik yapmış gelmeyin eşimin evi var oraya bizde gelir tanışırız diyebilirdi. Ama bunlar oluyor ve olacak bu konuda hassassanız baştan söylemeniz ve yolunuzu çizme iz daha mantıklı olur. Bunun eksi yönü konuşmalarını sürekli temizlemesi yönünde olabilir veya olmadı sizde onun annesinden extra birşey isteyin uslubu doğru değil ama malesef bakış açısı böyle..

Bu konu 2.kez mi açıldı acaba ? Sanki dün daha çok yorum yapan vardı

N
Ne yaptınız merak ettim

X