Nişanlımla ayrılma derecesine geldim lütfen yardım edin

Çok abarttın canım valla sonuna kadar okuyamadım içim daraldı. Bence boşveer gitsin severlerse sevsinler sevmezlerse kendileri bilir sana zararları dokunmuyor ya. Sen eşinle iyi geçinmeye bak napacan kaynanayı görümceyi boşveeeer

Çok fazla abartmışsınız.
Upuzun yazınızı görünce çok büyük bir problem var sandım ama okuyana kadar ben burada darlandım.
İnsanlar da sabır taşı değiller.

nikahlı karısı değil misiniz neden nişanlım diyorsunuz hala ben onu anlamadım.
ayrıca ben de gönül koyardım kayınvalidem tüm aileyi toplayıp ta ben, davet etmezse amaaa bunu bu kadar da büyütmezdim. eşiniz çok ortalık karıştırmış bi kere. karı ile anne ile her konuşulan birbirlerine taşınmaz. sizin önce eşinizle bunu halletmeniz lazım. annesi ile konuştuğunu size, sizinle konuştuğunu annesine anlatmamalı.
çok büyütmeyin, konuyu kapatın. nasıl olsa kırgınlığınızı belli etmişsiniz.

O kadae abarmışsınki ya gerçekten çok boğucu tavırların. Bence bu tür şeyleri bu kadar takmayı bırakmalısın

şunu unutma, ne olursa olsun sen "gelinsin, evin kızı değilsin". hiçbir erkek ailesi, seni kendi ailen kadar pohpohlamaz, şımartmaz, ilgiye boğmaz. uzak komşu ayarında mesafe herkes için en iyisi.
ayrıca fazla naz aşık usandırır. aynı eve girmeden nişanlını bıktırma böyle abartılı hallerle.

Merhabalar kısaca kendimden bahsetmem gerekirse 25 yasındayım öğretmenim nişanlıyım tayin sebebiyle nikahımda oldu düğünüm Agustos ayında.

Görev yaptıgım okuldan yasadıgm sehre geldim nişanlım ve ailesi de bu şehirde ailesinin en basından beri garip bi umarsızlığı var ilgili gibi gorunuyorlar ama değiller su ana kadar cozemedim ama son yasadıgım seylerden sonra bazı seyleri yerine oturttum.

Kayınvalidemle bambaska bir konu üstüne telefonla gorusuyorduk laf arasında iftara misafirlerinin gelecegini söyledi ben de rahatsız oldugunu bildiğim için isterse yardıma gelebilecegimi tek ugrasmasına gerek olmadıgını dile getirdim o da kendisi yapabilecegini evde ki gorumceminde oldugunu söyledi sadece bana laf arasında istersen sen de gel dedi . Ben de hiç üstünde bile durmadım cunku amca vs gelicek diye biliyordum daha sonra gün içerisinde nişanlım ailesinile telefonda gorustugunde iftara evli ablalarınında cagırıldıgını ogrenmiş nişanlımda şaka ile karısık ee diğer kızını neden cagırmadın demiş o da aynen benimle konusmasını anlatmıs nişanlım da olurmu öyle istersen gel istersen gelme öle denir mi falan demiş bu arada kayınvalidemin ısrarla söyleidği sey ben yardım etmeye gelirim dediğim için gel derse onun beni kullanıcagını ilk günlerden iş yaptıracagını düşündürtmemekmiş. Herneyse nişanlım ile ben gorusunce o da bana bunu normal anlattı ben de buyuk bir tepki verdim neden böyle birşeyi söylüyorsun cgaırmak isteyen insan cagırırdı dedim sonra baktım ki kucuk gorumcem arıyor annem diyor ki selda da gelsin şaka gibi yani yok diyorum niye falan filan derken kapatıyoruz ardınsan aksam davetli olan gorumcem arıyor o da ısrar ediyor ben seni gormek istiyordum gel vs diye ama ben biliyorum ki hepsi nişanlım konustuktan sonra ona da guzel bi dille gelemeycegimi söylüyorum en son annesi telefonu alıyor yok diyorum gec oldu onlara birşey demiyorum yani velhasılı kelam ben davetlerini reddediylrum nişanlımında bana kızdıgını gorunce neden senin aramanla beni cagırıyolar herkesi butun aileyi toplamayı akıl eden beni de cagırır gel der bu kadar mı zor olur diyorum.
Gercekten kusura bakmayın parca parca toparlayamadım sonuc itibariyle nişanlımda benim böyle dememden sonra kız size kırılmış vs diye kayınvalideme sölüyor artık o söyledikten sonrada beni aradıklarında ben de kırıldıgımı belirtiyleum ama inanın cok dızgın cumlelerle hatta cok söylecek seyim olmasına ragmen böyle dile getiriyorum ama kayınvalidem ısrarla ole bir niyetinin olmadıgını beni cok aevdigğini sadece işte iş yaptırmaya cagırır gibi gorınmemek için o an demedim vs diyor he birde bir kac kez özür diledi hatalıysam diye ama bunlrın hiç biri beni tatmin etmedi cunku bu ilk defa seğil farklı farklı konularda hep ben yalnoz bırakıldım benle hiç bir şekilde ilgilenmediler s

Bunları düşündükce anlıyorm ki ben nişanlıma hayıflandıgım bir iki zmaanda bi bakıyoedım ki hepsi beni arıyor napıyorsun diye simdi anladımki hep nişanlım aratıyormus ben de su an içim içimi yiyor inanın her zaman saygılı svegiliydim her zaman ben yapıcı olsum güşer yuzlu oldum gorunurde bi sıkıntı yok hepsi sözde beni seviyor ama iş arama sorma davet etme bi ihtiyacın varmı demeye geldiğinde yoklar ben bunu anlamıyorum

Gelelim nişanlım boyutuna bana bu konusa sen haklısın diyor ama bence benim yanımda durmuyor cunku ben yapılan bir hata varsa kim olursa olsun iyi kotu bi tepki koyulmasını düşünüyorum yani ailesinin hatalı oldugumu bildiği bir konuda onlra kendisinin bu durumdan rahatsız oldugunu belirtmesini istiyorum sözde yaptıgıno söylüyor ama hiç sanmıyorum söylese bile yeterli ciddiyette olmadıgı için ailesi hala devam ettiriyor

Kızlae bir de o iftara her aramalaeında gelmeyecegimi söyledim en sonunda nişanlıma git al gel mutlaka getir dedikleri için anca öyle gittim ama diken üstünde oturdum böyle bir olay olmasa ben orda olmayacaktım demekki aileden biri henuz değilim ben böyle düşünüyorum içim cok kotu cok garibim nedwn böyle oluyor bilmiyorm nişanlımı cok seviyorum ama onunlada gercektem aramız cok kotu olmaya başladı cunku ben birşey söylediğim an onu ailesinden koprmaya calıstıgımı falan dusunuyor gercekten öyle bir düşüncem yok sadece bi sorun oldugunda karısı oldugum için yanımda dik dursun istiyoeum lütfen birşeyler yazın bana birşeyler söyleyin inanın daha detaylı bile anlatamadım şimdiden cok sagolun

Kaprisin dibini sıyırıyosun resmen..
Madem farklı bi bakış açısı istiyosun şöyle düşün o zaman: Kv gercekten onca kalabalık insan içinde sana iş yaptırmak istiyomus gibi görünmemek için seni çağırmadı/ısrar etmedi. Sonra oğlu geldi anne niye öyle yaptın ara çağır dedi. Kızları aradı yok dedin, kendi aradı yok dedin, kırıldm dedin, kadın şok olmuştur. Tüm iyi niyetiyle seni düşünürken birden senin kırıldgini duyuyor. Üstüne bide özür diliyor (böyle kv zor bulursun) o bile seni tatmin etmiyor. PES !
Bi de bunlarin üstüne sen ayrilma noktasına geliyosun. Erkek kafası kacani kovalamaya programlidir. Bu tavırların nisanlinda etkili olabilir. Ama evlenince, işler değişir. Sen gerçi adamın bu hali için bile 'benim yanımda dik durmuyo' diyosun ya ona da ayrı PES doğrusu.

X