Nişanlıyla konuşulacak konular?

Aynisini sordum yukarıda
Tahminim aileler tanışıyor, uyusuyor, kiz da ha namazinda niyazinda efendi diyip hemen nişan safhasina geciyorlar. Bazi kesimlerde flort etmek yanlis görülüyor.
E şimdi bakışsınlar o zaman

Görücünün amacı gençleri tanıştırıp anlaşıyorlarsa devam etsinler demek
Bunlar devam edip sonra anlaşıp anlaşamadıklarını görecek sanırım
Sıradışı bi yol olmuş

Tam eski usül
Evlenince dünyan değişiyor resmen 😱

Merhaba herkese, evlenmeden önce nişanlıyla ne konuşulmalı, nasıl sorular sormalı?
Nişanlıyım fakat doğru düzgün konuşamıyoruz ne konuşacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim
nasıl evlenme kararı aldınız?
konuşamadan...
zoraki olacaksa her iki taraf için bu sohbet konusu bence evliliği iyi düşünün...
İlişkilerde sohbet spontane gelişir normal günlük akıştaki gibi...

Evet görücü usulü ve yeni nişanlandık birbirimize tam alışamadık daha
ya böyle bağnaz görücü şeyi kaldı mı?
daha konuşmadan, bir sahil kenarında yürüyüp biraz birbirini tanımadan küt diye nişanlanmak olur mu bu zamanda?
böyle kara kara ne konuşacağım diye düşünürsün.
bence nişanı iptal edin, birbirinizi tanımaya bakın evlilik çocuk oyuncağı değil..

Sıradışı bi yol olmuş

Tam eski usül
Nişanlanmadan önce konuştuk çok eski usül olmadı, anlasacagimiza karar verdik öyle nişanlandık
Ama şimdi yeni olduğu için konuşma bulmakta zorlanıyorum

gün içinde sürekli iletişim halindeyiz, bir araya gelince de eve nereye ne alınacak nasıl yerleştirilecek fikir alışverişi yaparız. istediğimiz eşya hangi sitede ne kadar internetten bakarız evlendikten sonrası için kısa vadeli planlarımızı konuşuruz. balayı tatili, sonrasında yapacağımız sıradaki tatil evlendikten sonraya kalacak tadilatlar vs. ama tabi biz 11 yıldır sevgili olduğumuz için artık birbirimizin içini dışını biliyoruz. ve birbirimizi çok iyi tanıyoruz o yüzden kemik konuları çoktan hallettik o aşamayı geçtik diyebilirim. eğer kısa bir süredir tanışıyorsanız konuşulacak önemli mevzular var. evlilikten hayattan beklentiler, gelecekle ilgili planlar, çocuk konusu,ekonomik düzen bunlar ilk aklıma gelenler ve mutlaka konuşulmalı.

Nişanlanmadan önce konuştuk çok eski usül olmadı, anlasacagimiza karar verdik öyle nişanlandık
E tanışamamaktan geliyor işte konu bulma işi
Tanıştığınızla zaten ortak konularınız olması lazım ki anlaşacağınızı düşündürtsün size

Sıradışı bi yol olmuş

Tam eski usül
Ben boyle bir çift tanıyorum tanistilar bir hafta sonra aile arası söz sonra 1 ay sonra büyük nişan (düğün salonunda), nişanda elele mutlu mesutlardi evlendiler. Sonra zaman içinde o hanim hanimcik cici kız gitti yerine kaprisli, mutsuz, paranoyak bir kiz geldi ustelik cocuk da kucaginda. Cocugu ilk okul cagina gelene kadar kadin kucaginda gezdirdi, resmen kocasindan alamadığı tüm ilgiyi çocuğuna verdi. Kayinaile yakin oturdukları icin adam işe kiz kv evine, her gün ic iceler sadece aksam uyumaya evlerine gidiyorlardi. Yani adamin hayatında degisen bir sey olmadi sadece yaninda eşi ve çocuğu var ama ailesiyle de vakit geciriyor, kız heba oldu :KK43: şimdi 30 yasinda 10 senelik evli, hatta boşanmanın esiginden döndüler diye duymuştum. Ceken kadin oluyor maalesef.

Yani konu sahibesi, ortak zevklerinizin olmadigi, iki kelam sohbet edemediğiniz biriyle olmayani oldurmaya calismayin merak etmeyin koca kacmaz, ben 35 yasindayim belki evlenemem belki çocuğum olmaz bilmiyorum. Ama sırf evlenmis olmak için ya da annelik için bir erkegin kahrini cekmek istemem. Bana yol arkadasligi yapmadiktan sonra ne anlami var ki!

Adamin da konu açmasi, sizinle tanismaya çalışması lazim.tek taraflı olmaz ki

Sizin evlilikten ne beklediğinizle alakalı. Evim, yuvam olsun, çocuk çocuğa karışayım diyorsanız bu beyle ilerde konuşacak konunuz olur. Şu an tanıma aşamasındasınız ve birbirinizin huyunu suyunu bilmiyorsunuz. Bunları öğrenme amaçlı hobilerinizi, geleceğe dair planlarınızı, evinizi, düğününüzü... konuşabilirsiniz.
Ama ayaklarımı yerden kessin, karnımda kelebekler uçussun diyorsanız bahsettiğiniz kişide o potansiyeli göremedim. çıtayı fazla yüksek tutmayın. Hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Aklıma nişanlı zamanlarım geldi. Eşimin yanına 2 haftada bir giderdim cumadan. Cumaları iple çekerdim. Birlikte yemek yapar cayicerdik avm dolaşır alışveriş yapardık.Onunla aynı evde olmak çok hoşuma giderdi. Birlikte tv izlemek fln. Pazar günleri de hüzünle dönerdim geri. Evlenince de böyle hep toz pembe olacak sanırdım😄😄
Konu sahibi siz de ailesini nişanlinizi tanımaya çalışın. Ortal konular espriler oluşacaktır zamanla.Öyle Ne konuşacağımla pek olmaz gibi.

her şey konuşulabilir ya. biz hemen hemen her konuyu konuşurduk, kendimiz, ailelerimiz, gündem haberleri, genel kültür, anılarımız, hayallerimiz, aklına ne gelirse yani. dedikodu bile edersin nişanlınla yani. biz özellikle hep evlere ayrılmaya yakın aşırı sohbet ederdik, çenemiz düşerdi :KK70:

özel olarak bu dönemde ne konuşayım diyorsan -hani her şey konuşulur da-, özellikle evlenince finansal düzen nasıl olacak, ailelere yakınlık nasıl olacak, ev içinde iş bölümü gibi konular konuşulmalı bence, zaten sohbet ederken bu konularda kendiliğinden açılır, bu konularda birbirinizi tanımanız evlenince hayal kırıklığı, kavga vs. yaşamamanız açısından iyi olur.

birbirinizi olabildiğince tanımadan evlenmeyin derim. bir de özellikle birbirinizi ailelerin yanında görmeye de dikkat edin. biz çok birbirimize gider gelirdik, ailelerle de baya vakit geçirme fırsatımız olmuştu. bunların her biri sohbet konusu oluşturuyor zaten.

daha doğru düzgün konuşamadığınız insanla aynı yatağa girip nasıl karşılıklı mutlu olacaksınız...:KK43:

Iletisim iliskilerin temel taşıdır. Konusacak konu bulamamak tartismaktan daha kotu. Tartismada bir iletisim var.

Ne konuşacağız diye soruyorsanız bu iş pek tat vermiyor gibi.. Zira birbirine aşık/ seven/ hoşlana iki insan suların birbirine akması gibi akar. Saatler geçer farkına varmaz. Ne konuşacağınız hk bir fikriniz yoksa evlendikten sonra hiç konuşamazsınız.

Nişanlılık, avcuna kakasını yapsa “ayy ne güzel kokuyor” denilen zamanlar. O yüzden iyi düşünün. Tek sorun ne konuşacağınızı bilmemeniz olmayabilir.
Abartının da bu kadarını görmemiştim ya 😀😀😀 sizin nişanlı avucuna 💩 mı yaptı acaba ben bunu hayal bile edemezdim çünkü yaşanmasa 😀

Sen burdaki aşk böceklerine bakma sakın ilişkini kıyas etme reelde hepsi fos 😀😀

X