normal doğum muu? aslaa..! diyenler baksın lütfen

merhaba ben normal doğum için çok çabalayanlardanım kızlar öncelikle genetik çok önemliymiş anladım ewde benden kan geldi anladımki nişan bozuldu sancım vardı ama çok aşırı degildi doktorumu aradım sıklaşınca gel dedi o gece hiç uyumadan geçirdim ve sabah gittim 3 dakkaya düşmüştü ama doktorum alttan kontrol ettiğinde sadece 1 cm açıklık vardı ve beeni eve gönderdi ve sabaha kadar uyumadığım 1 gece daha geçtiki gercekten zordu artık 3 gün sabahı gittim ve sancılarım 2 dakkadan azdı ama açılma yoktu ayrıca doktorum ve daha önceki doktorumda sölemişti vajinam ve rahim ağzım zaten çok darmış annemdede aynı şekilde 3 kardesiz ve hepsi sezeryaan artık 3 gün gercekten çok yorgun ve bitkindim ve beni yine eve gönderdi 1 dakkaya düşünce gel burda suni verip canını yakmak istemiyorum dedi ve ben ertesi gün gittim sabah erkenden sancılarım 1 dakkaya düşmüştü doktor baktıkı açılma yok suni sancı verdi çünkü sezeryana almak istemiyodu 13 saat kesintisiz suni sancı cektim ve artık parmaklarım morarmaya başladı ve pes ettim sezeryana alın yeter olmuyosa olmuyo dedim ki acı eşiğim gercekten yüksektir doktorum sabret canım dedi tabi kaynanam başladı ne sezeryanı diye bağırmaya bende bağırdım zaten acı çekiyorum gelmiş bide odamda uyuyo bana laf sölüyo eşime anneni eve götür evde uyusun burası otel değil dedim çok sinirlendim kendisi aşırı derecede hiç birşey görmemiş diyebilirim ve ben bunun üstüne yine doktorumu dinledim ve birazdaha sabrettim artık 6 cm olmuştu ve olmıcak böle diyip suyumu patlattı ama doğum yine gercekleşmedi 1 saat daha bekledik ama çocuk kurumaya başladı ve sezeryana alındım gayet iyi geçti ameliyatım ben 3. gün ayaktaydım hatta evime gelenlere hizmet ediyodum çocuğumu hep kendim yıkadım hiç sorun yaşamadım tek dert ettiğim izim oda zaten iç çamaşırımın içinde kalıyo baya aşağıda sıkıntı yok yani ama normalden yanayım bunuda belirtmek isterim ama kesinlikle genetik faktörün çok etkisi olduğunu savunuyorum çünkü doktora gittiğimde cocuğum olduğuna inanmıyo bile yeni evli gibisin diyo

Seninki biraz kotu olmus canim. Hem normal dogumun agrisini çekmişsin hem sezeryanin. Sonucunda bebegini saglikla kucagina almissin cok sukur bu en guzeli.

ama söle sölim benden kısa arkadasım aramızda 1 ay vardı onun sancısı gelmiş hemen apar topar hastaneye gitmişler ve evden cıkmasından 40 dakka sonra doğurmuş yani boyu 1.50 filan ben hayran kaldım :)

yazdıklarını 2,5 sene önce okusaydım bi cesaret normal doğum yapardım herhalde, bayaa bi gaz vermişssin :KK53: epizyotomi yapıldı mı sana? sezaryen doğumu tercih etmemde en büyük faktördü epizyotomi..ne sancı ne ağrı korkum vardır..ama illa bi yerimi keseceklerse karnım dedim açıkcası..(epidural sezaryen oldum hiç bir şikayetim, sıkıntım olmadı..) ama nedense merak mıdır nedir normal doğumda kaldı aklım..:KK64:

yazdıklarını 2,5 sene önce okusaydım bi cesaret normal doğum yapardım herhalde, bayaa bi gaz vermişssin :KK53: epizyotomi yapıldı mı sana? sezaryen doğumu tercih etmemde en büyük faktördü epizyotomi..ne sancı ne ağrı korkum vardır..ama illa bi yerimi keseceklerse karnım dedim açıkcası..(epidural sezaryen oldum hiç bir şikayetim, sıkıntım olmadı..) ama nedense merak mıdır nedir normal doğumda kaldı aklım..:KK64:

Normal istiyordum ama cokta kolay olmayacagini arastirirsamda korkar vazgecerim diye hamikeyken dogumu hic arastirmadim canim. Epizyotomi dedigin kesi sanirim. Acilmam guzeldi, bebek iri degildi 3 kd du ama dr lar benceee artik kolaya kacip kesiyorlar. Ablamin ilk oglu 3700 dogdu ve dikisi yoktu. Benim dikisim vardi ama ilk yazimi okuduysan bayilttilar beni. Oglusumun cikis anini, dikisi gormedim

"Ben hasta değil, anneyim" ne kadar güzel söz :) hayırlı olsun bebeğiniz:) demek ki o bağırmak şartmış ha, bende bağırmam edepli durmaya çalışırım diye düşünüyordum :)

Bende normal istiyorum. Boyumda uzun bakalım ne olacak :))) çok güzel anlatmışsın herşeyin doğalı iyidir sağlık sorunu olmadıktan sonra omirlikten iğne yemeye gerek yok. Hayırlısıyla inşallah bende güzel bir doğum geçiririm. 1 saatte olsa bitse keşke ne güzel olur

Bende normal istiyorum. Boyumda uzun bakalım ne olacak :))) çok güzel anlatmışsın herşeyin doğalı iyidir sağlık sorunu olmadıktan sonra omirlikten iğne yemeye gerek yok. Hayırlısıyla inşallah bende güzel bir doğum geçiririm. 1 saatte olsa bitse keşke ne güzel olur

1 saate olup biten hic duymadim canim ama ins senin olur, neden olmasin :KK66: ama ben hep kendimi en kotuye alistirdim. Yani biliyorum normal dogum kolay degil zor olacak ama ins ben yapacagim dedim ve düşündüğüm kadar zor olmadi. Bence sende nunu yapabilirsin :KK56:

X