Doğuma Hazırlık Normal dogum zor mu?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Maaşallah, umarım ben ve benim gibi napicam diyen herkes de aynen at koşturur halde olurlar. Iki yavrunuzu da Allah bağışlasın. Bir soru daha sorsam; doğumları nerede yapmıştınız? 🌺
Umarım:)
İkincide epizyo olmadı kendinden yırtık oluştu, at koşmasının sebebi o aslında😂
Ankara Liv de doğum yaptım ben lakin buradaysanız şuan için önermem bu hastaneyi.

Çok teşekkür ederim, Allah hepimizin evladını bizlere bağışlasın, sizlere de sağlıklı kavuşmayı ve bir ömür el ele olmayı nasip etsin.

Umarım:)
İkincide epizyo olmadı kendinden yırtık oluştu, at koşmasının sebebi o aslında😂
Ankara Liv de doğum yaptım ben lakin buradaysanız şuan için önermem bu hastaneyi.

Çok teşekkür ederim, Allah hepimizin evladını bizlere bağışlasın, sizlere de sağlıklı kavuşmayı ve bir ömür el ele olmayı nasip etsin.
Amin inşallah 🤲🌺 Ben de ankaradayım, A Life da yapicam doğumu, bi aksilik olmazsa, çok güvenmiyorum aslında, ama eve en yakın olduğundan orayı tercih ettik.

Kan görünce tansiyonu düşen bir eşe sahibim.
Ben de bence onunla birlikte doğuma gitsem kendimi unutur,o kendine gelsin diye uğraşırım. :KK53:
Aa öyle düşünmeyin.
Eşler arkanızda oluyor o an, yani öyle bir pozisyonu görmüyorlar.
Siz hazırlandıktan sonra alınıyorlar yanınıza, sezaryende de öyle, doğuran kadın nasıl görmüyorsa eşi de kafasını uzatıp illa ki bakacağım demedikten sonra görmez.
Bence kesinlikle en başından en sonuna kadar yanınızda olmalı, insan o an bir tek eşini istiyor.
Ayrıca aileniz için ne zorluklara katlandığınıza an be an tanık olmalı.
Doğum deyip geçiliyor, gözüyle görenin o sesleri duyanın aurası algısı inanın değişiyor, en azından gücünüzün hakkını veriyor.

Amin inşallah 🤲🌺 Ben de ankaradayım, A Life da yapicam doğumu, bi aksilik olmazsa, çok güvenmiyorum aslında, ama eve en yakın olduğundan orayı tercih ettik.
Doktorunuz yanınızda olduktan sonra yerin pek bir önemi de kalmıyor:)
Umarım çok güzel bir doğum geçirir, ardından hızlıca hem ruhen hem bedenen sağlığınıza kavuşursunuz.

Aa öyle düşünmeyin.
Siz hazırlandıktan sonra alınıyorlar yanınıza, sezaryende de öyle, doğuran kadın nasıl görmüyorsa eşi de kafasını uzatıp illa ki bakacağım demedikten sonra görmez.
Bence kesinlikle en başından en sonuna kadar yanınızda olmalı, insan o an bir tek eşini istiyor.
Doğum deyip geçiliyor, gözüyle görenin o sesleri duyanın aurası algısı inanın değişiyor, en azından gücünüzün hakkını veriyor.
Bizim hastanede eşleri doğuma almıyorlarmış zaten, ama alsalar da eşim eminim dayanamaz, görmese bile benim halime dayanamaz.🤷‍♀️

Eşim zaten giremez, girerse bayılır, beni bırakıp onu dogurtmamiz(9) gerekebilir :)
Aynen öyleler yinede sancı çekerken tek olmak zor oluyo biraz ya da ben ihtiyaç hissettim belki senin suni sanciya bile ihtiyacın olmiycak inşallah eşime söz vermişlerdi sancı odasına değil ama doğuma Bi şekilde alırız diye sonrada onunlada uğraşmayalım diye vazgeçtik

Doktorunuz yanınızda olduktan sonra yerin pek bir önemi de kalmıyor:)
Umarım çok güzel bir doğum geçirir, ardından hızlıca hem ruhen hem bedenen sağlığınıza kavuşursunuz.
Amin, tekrar tekrar teşekkürler; hem güzel izahınız, verdiğiniz bilgiler ve iyi dilekleriniz için 🙏🌺🌺

Bizim hastanede eşleri doğuma almıyorlarmış zaten, ama alsalar da eşim eminim dayanamaz, görmese bile benim halime dayanamaz.🤷‍♀️
O ana kadar yanınızda olsa kafi zaten.
Benim epiduralim açılırken eşim bayıldı.
Sedyede kurbanlık koyun gibi çıplak şekilde kaldım, arkamdaki sedyeye kocam yatırıldı, onunla ilgilendi herkes.
Sağolsun her durumda kendisiyle alakalı bir olay çıkarmayı, ilgi toplamayı başarır😂

Hem normal hem sezeryan görmüş biri olarak, keşke imkan olsa da normal.dogum.olsa, hayata 10 günde geri dönsem, hayat kalitemizi standsrtimi dusurmesem 😅

Sezeryanda 40 gün burnumdan geldi, rahimden cildim dış tabakasina 5 kat kesiyirlar, doğum değil.ameliuat yani. Evet doğum sancisi belki.bir gün cekmiyorsun ama 40 gün açısından yoruyor 😅

Aa öyle düşünmeyin.
Ben de çok istiyorum aslında yanımda olmasını,normal veya sezeryan farketmez Fakat çoğu hastane almıyor.
Bir kaç defa kendisinden veya benden kan alındığı sırada tansiyonu düşmüştü. O yüzden o ana şahit olsun isterken farklı bir maceraya daha kapılmak istemeyebilirim. :KK53:
Haklısınız, o büyülü ana şahit olmak ister insan,umarım rahat olacağı konusunda beni ikna eder ve yanımda olursa harika olur. 🤗

Hiçbir sağlık sorunum olmamasına istinaden son ana kadar doktorumun da benim de ortak kararımız olarak normal doğum planlanmisti.Gelgelelim sonu sezeryan oldu.Sezeryandan çok korkuyodum.Ama ben kendi adıma konuşuyorum ki normal doğum sancısınin bu olduğunu bilseydim kesinlikle normal doğum diye diretmezdim.Sabah 9 dan gece 11 e kadar sancı çektim.Epidural yapıldı ancak tutmadi.İlk epidural 2 saat, ikinci epiduralse sadece 1 saat tuttu.Gece sezeryana alındığımda acıdan bilincim bulanmisti.Adet sancisinin biraz fazlası falan değil.Bu sancıyı ben tarif edemem çünkü yaşadığım hicbi sancıyla,ağrıya benzemio.Sona doğru gelen sancılarımda artık nefesim kesiliodu ve bogulacagimi zannediodum.Sezeryana gelirsek benim sezeryanim milletin korkuttugu gibi geçmedi hatta muhteşem geçti.İlk hafta gayet de ayaklandim ve herşeyimi kendim yapiodum.Cok küçük ve belli denemicek kadar güzel bı sezeryan kesim var.Sutum de bol bol geldi.Ben doğum sancisinin böyle bişey olduğunu bilseydim asla normal diye diretmezdim😀herkesin hikayesi farklı.Siz kimseden yola çıkmayın bence.Eminim normal doğumu çok kolay geçenler de vardır.Simdiden sağlıklı doğumlar dilerim.

Hiçbir sağlık sorunum olmamasına istinaden son ana kadar doktorumun da benim de ortak kararımız olarak normal doğum planlanmisti.Gelgelelim sonu sezeryan oldu.Sezeryandan çok korkuyodum.Ama ben kendi adıma konuşuyorum ki normal doğum sancısınin bu olduğunu bilseydim kesinlikle normal doğum diye diretmezdim.Sabah 9 dan gece 11 e kadar sancı çektim.Epidural yapıldı ancak tutmadi.İlk epidural 2 saat, ikinci epiduralse sadece 1 saat tuttu.Gece sezeryana alındığımda acıdan bilincim bulanmisti.Adet sancisinin biraz fazlası falan değil.Bu sancıyı ben tarif edemem çünkü yaşadığım hicbi sancıyla,ağrıya benzemio.Sona doğru gelen sancılarımda artık nefesim kesiliodu ve bogulacagimi zannediodum.Sezeryana gelirsek benim sezeryanim milletin korkuttugu gibi geçmedi hatta muhteşem geçti.İlk hafta gayet de ayaklandim ve herşeyimi kendim yapiodum.Cok küçük ve belli denemicek kadar güzel bı sezeryan kesim var.Sutum de bol bol geldi.Ben doğum sancisinin böyle bişey olduğunu bilseydim asla normal diye diretmezdim😀herkesin hikayesi farklı.Siz kimseden yola çıkmayın bence.Eminim normal doğumu çok kolay geçenler de vardır.Simdiden sağlıklı doğumlar dilerim.
Teşekkürler, cidden üzüldüm tecrübenize, ama sonu güzel olmuş, Allah evladınizi bağışlasın. Hangi hastanedeydi acaba doğumunuz? 🌺

Sağlıkla bir avazda kavuşun inşallah 🤲 ben bebeğimi normal doğum ile kucağıma aldım. Hamilelikte doğumu hiç düşünmedim kısmette ne varsa o dedim ki son haftalardaki sağlık sıkıntılarından dolayı düşünecek vakitte olmadı. Doğuma sancım gelmeden nst nin kötü çıkması ve bebek hareketleri azlığı nedeni ile doktor kararı ile doğum başlatıldı. Açılma olması için alt bölgeden bir ilaç verdiler sabahta suni sancı başlanacaktı ama ona gerek kalmadan herkesi şaşırtacak kadar hızlı şekilde kavuştuk. Acı eşiği çok düşük biriyimdir 4 cm açılma olduktan sonra gelen sancılar azımsanmayacak derecede idi dayanacak gücümün kalmadığını hissediyordum ama ebenin doğum başladı dediği andan itibaren o ortamdaki şöyle ıkın böyle ıkın karmaşalarında hiçbirşey anlamadım. Bebeğin omzu takıldığı için kesi atılmış biraz fazla onu bile anlamadım. Sancı anında bir daha doğum yapmam diyordum ama hepsi unutuldu gitti sanırım yine doğursam yine normal isterim

Dogum esnasında zor dogruduktan sonra kolay
Aslında doğum sancısı kesinlikle katlanilabilir ama suni sancı cok berbat oluyor
Hep derim Allah'tan gelen şeyler daha insaflı kul yapısı şeyler daha kötü bunlardan biri de suni sancı
Ben hastaneye gittigimde çok hafif sancim vardi yani yatıp uyurdum o sancıyla ve 3 cm açıklık olmuştu düşünün asiri acı verici olsa öyle hissetmedim ama ne zaman suni sancı verdiler o zaman kötü oldum ve açılma da olmadı
Simdi ikinciye hamileyim kısmetse yine normal doğum istiyorum

Epiduralli olan normal doğumlarda bazen ıkınma problemi yaşayabiliyormuş anne.
Burada galiba anesteziyi uygulayacak kişinin doğru ve yeterli seviyede narkoz uygulaması gerekiyor.
Epizyo kesisi, sancıdan sonra gözümü korkutan ikinci faktör.
Kesiyi hissetmiyorsunuz gozunuz korkmasın dikisi de uyusturup atıyorlar zaten o yüzden sıkıntı olmuyor. Beni şaşırtan ise plesantanin ayrılışı çünkü arkadaşım plasentanin çıkması benim için ikinci bir doğum gibiydi dedi benim öyle olmadı ama

20 saat sancı çekmiş ve son 6 saatinde suni sancı verilen biri olarak yine olsa normal doğum yapardım.Doğum masasında bir avazda doğurdum derler ya o kolay oldu çok şükür.Kesimde çok değildi.Doğumhaneden bebeğimi alarak odama çıktım.
Sancı anı şimdi hatırlamasamda çok zordu tabi ki.Çığlık attın mı derseniz atmadım.Ama her doğum kendine özel.
Sağlıkla gelsin bebeğiniz inşallah.

Vlla bende normal doğum yapmadım bi fikrim yok ama sezeryan i asla önermiyorum.inanin ben tam10 gün asla tek başıma klozete dahi oturamadim. Bi kolumda annem bi kolumda eşim vardi. 3 gün asla on adımdan fazla yuruyemiyordum. Şuan da hamileyim ve şimdiden sezeryan korkusu aldi beni. Ablam la aynı dönem hamileydik o normal doğum yapti sadece hastanede olduğu gün çekti acısını. Bem ise min. 10 gün ölü gibiydim. 40 im çıkana kadar da kesinlikle rutin hayatima dönemedim

Ablamında çatı darlığı olduğu için normal doğum tecrübesi
Kesiyi hissetmiyorsunuz gozunuz korkmasın dikisi de uyusturup atıyorlar zaten o yüzden sıkıntı olmuyor. Beni şaşırtan ise plesantanin ayrılışı çünkü arkadaşım plasentanin çıkması benim için ikinci bir doğum gibiydi dedi benim öyle olmadı ama
Çok teşekkür ediyorum.Sizlerden kuvvet alıyoruz bir terslik olmazsa normal doğuma sıcak bakıyorum. 🙂

X