Doğuma Hazırlık Normal dogum zor mu?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Merhabalar, 20+4 hamileyim. Normal doğum taraftariyim ama bir o kadar korkuyorum. Tabi ne gerekecek; o da ayrı bir konu. Normal doğum tecrübelerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.
Merhaba, korkmaniz cok normal. Ben dogumdan once cesitli objelerin capini olcup, bebekle kiyasliyordum sonra da karsima alip aglayarak izliyordum bunu icime sokabilir miyim diye😂Cunku dogumdan once tecrube edinip dogumu daha kolay atlatirim diye dusunuyordum ama tabi ki denemedim😬Normal dogumu cok istedim, gebeligim riskliydi, beni normal dogurtacak bir hekim bulana kadar 7 ay gitmedigim doktor kalmadi.Sezaryen de olabilirdim ama bunun icin gercekten hakli bir sebep duymaya ihtiyacim vardi ama doktorlarin soyledikleri beni tatmin etmemisti ve bebegimin dogma hakkini elinden almak istememistim.Sonuc itibariyle kizimin sectigi zamanda, hic mudahale olmadan, havuzda portakal suyumu yudumlayarak noktaladim bu seruveni :) Dogum, gercek olamayacak kadar fantastik bir deneyimdi benim icin. Ama cok coskulu sezaryen tecrubeleri olan arkadaslarim da var. Yani aslinda dogum deneyimi tamamen kisisel ve siz nasil doguracaginizi zaten biliyorsunuz :) Verebilecegim tek tavsiye olur, o da kendi doktorum Yusuf Olgac.Gebelige,doguma ve kadin bedenine inanilmaz saygi duyan bir hekim, arastirmanizi oneririm. Siz bebeginizle birlikte, hic kimseninkine benzemeyen kendi hikayenizi yazacaksiniz. Sevgiyle, saglikla, hayal ettiginiz gibi bir dogum diliyorum🙏🍀 İnanin hayatta hic bir tecrube korktugumuz kadar buyuk degil.

Merhaba, korkmaniz cok normal. Ben dogumdan once cesitli objelerin capini olcup, bebekle kiyasliyordum sonra da karsima alip aglayarak izliyordum bunu icime sokabilir miyim diye😂Cunku dogumdan once tecrube edinip dogumu daha kolay atlatirim diye dusunuyordum ama tabi ki denemedim😬Normal dogumu cok istedim, gebeligim riskliydi, beni normal dogurtacak bir hekim bulana kadar 7 ay gitmedigim doktor kalmadi.Sezaryen de olabilirdim ama bunun icin gercekten hakli bir sebep duymaya ihtiyacim vardi ama doktorlarin soyledikleri beni tatmin etmemisti ve bebegimin dogma hakkini elinden almak istememistim.Sonuc itibariyle kizimin sectigi zamanda, hic mudahale olmadan, havuzda portakal suyumu yudumlayarak noktaladim bu seruveni :) Dogum, gercek olamayacak kadar fantastik bir deneyimdi benim icin. Ama cok coskulu sezaryen tecrubeleri olan arkadaslarim da var. Yani aslinda dogum deneyimi tamamen kisisel ve siz nasil doguracaginizi zaten biliyorsunuz :) Verebilecegim tek tavsiye olur, o da kendi doktorum Yusuf Olgac.Gebelige,doguma ve kadin bedenine inanilmaz saygi duyan bir hekim, arastirmanizi oneririm. Siz bebeginizle birlikte, hic kimseninkine benzemeyen kendi hikayenizi yazacaksiniz. Sevgiyle, saglikla, hayal ettiginiz gibi bir dogum diliyorum🙏🍀 İnanin hayatta hic bir tecrube korktugumuz kadar buyuk degil.
Ne güzel anlatmissiniz:) Suda mi doğum yaptınız yani? Doktorunuz hangi şehirde acaba?🌺

Ne güzel anlatmissiniz:) Suda mi doğum yaptınız yani? Doktorunuz hangi şehirde acaba?🌺
Doktorum İstanbulda. Benim 40. haftada dogumum basladi ve Canakkaleden gittim İstanbula. Yolda dogurmaktan cok tedirgin olduysam da, ilk dogumlarda pek mumkun degilmis, deneyimleyerek ogrendim :) 27 saat sonra anca dogurabildim😂 Evet suda dogum oldu. Tercihiniz olursa herkese cok tavsiye ediyorum, suyun inanilmaz agri kesme ve rahatlatma etkisi var. Havuz olmasa bile, en azindan dogum basladiktan sonraki sureci dusta veya kuvette gecirmek, hareketleri ve yeme icmeyi kisitlamamak daha kolay akista kalmayi sagliyor. Benim miyomdan dolayi sancilarim yogun oldu ama bebek dogdugu an siz de yeniden dogmus gibi oluyorsunuz, aninda tum agrilar bitiyor cok tuhaf gercekten. Bir de hem miyom, hem de benim bebegim iriydi ve tum hekimler sezaryende karar kilmisti. Ama Yusuf bey ilk gorusmemizde soyle demisti; annen seni normal dogurduysa senin de yapmaman icin bir sebep yok. Siz dis seslere kulaginizi kapatip, bedeninize ve bebeginize guvenin🍀 Evet sizin tecrubeniz yok ama hem bedeniniz hem de bebeginiz ne yapmasi gerektigini biliyor. Siz sadece onlari dinleyin, gerisi su gibi akiyor zaten😊

Merhabalar, 20+4 hamileyim. Normal doğum taraftariyim ama bir o kadar korkuyorum. Tabi ne gerekecek; o da ayrı bir konu. Normal doğum tecrübelerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.
Korkulacak bir yanı yok ilk doğumsa çok normal korkmanız rahat olun Normal doğum rahat oluyor tabii zahmeti var ama hemen o an yaşıyorsunuz acısını sonrası normal standart hayatınıza geri dönüyorsunuz ben ikinci kez hamile kalsam yine normali düşünürüm ama doktor tavsiyesi ve doktorun izlemesi sonucu netleşiyor gerekmedikçe sezeryan yaptırmayın derim karar sizin tabii

Kızlar vajinismus geçmişim olduğu için doktorum tercihi bana bıraktı .sancıdan ziyade o çıkış anı ürkütüyor beni birde çatı muayeneleri ..
Sezeryan daha katlanır geliyor bana 🤤
Vajinismus geçmişi olup normal Doğum yapan alından öpülesi Kişiler var mo acaba

Sezaryen tecrubem yok epiduralli normal dogum yaptim. 40+1de sancim basladi aksam saat 6 bucuk gibi. aksam 7 bucukta yatisimi yaptilar. Saat 10 da epidural taktilar 11 bucukta oglum kucagimdaydi. Canim cok tatlidir epidurale kadar cektigim sanci az denemez ama beni aglatmadi diyim. Smdi ikinciye hamileyim. Ilkinde ne doum videosu izledim ne korkunclu dogum hikayesi dinledim. Cehalet mutluluktu ne oldugunu anlamadan dogurdum. Insallah bunu da 2 3 saatte dogurur kendi rekorumu kirarim🤪

Kızlar vajinismus geçmişim olduğu için doktorum tercihi bana bıraktı .sancıdan ziyade o çıkış anı ürkütüyor beni birde çatı muayeneleri ..
Sezeryan daha katlanır geliyor bana 🤤
Vajinismus geçmişi olup normal Doğum yapan alından öpülesi Kişiler var mo acaba
Benim bi arkadasim hic iliskiye giremeden girise bosalmayla hamile kalmisti vajinismus nedeniyle. Hamilelik boyunca korkudan ne yapsa bilemedi. Bi aksam suyu geldi kopa kopa hastaneye gitti. Suyun gelmesiyle dogum arasinda 3 saat var. Epizyosuz kesisiz dikissiz cat die dogurdu.

Benim bi arkadasim hic iliskiye giremeden girise bosalmayla hamile kalmisti vajinismus nedeniyle. Hamilelik boyunca korkudan ne yapsa bilemedi. Bi aksam suyu geldi kopa kopa hastaneye gitti. Suyun gelmesiyle dogum arasinda 3 saat var. Epizyosuz kesisiz dikissiz cat die dogurdu.
Haaaa maşallah 😀 oldu mu oluyor yani ..
Bana biraz zor yapamam geliyor ama kısmette nasıl bir Doğum aşaması var bileniyorum ..
Bir avazda kurtulmuş arkadaşınız darısı hepimizin başına en kolayı nasıl doğumsa 🤲

Sezaryen tecrubem yok epiduralli normal dogum yaptim. 40+1de sancim basladi aksam saat 6 bucuk gibi. aksam 7 bucukta yatisimi yaptilar. Saat 10 da epidural taktilar 11 bucukta oglum kucagimdaydi. Canim cok tatlidir epidurale kadar cektigim sanci az denemez ama beni aglatmadi diyim. Smdi ikinciye hamileyim. Ilkinde ne doum videosu izledim ne korkunclu dogum hikayesi dinledim. Cehalet mutluluktu ne oldugunu anlamadan dogurdum. Insallah bunu da 2 3 saatte dogurur kendi rekorumu kirarim🤪
Epidural ile normal doğum da düşünmüştüm ama.
Epiduralin ıkınma durumunun etkiledigi için doğum süresinin uzadığını duymuştum bazı arkadaşlardan.
Herkeste farklı ilerliyor sanirim.
İnşallah bizler icin de kolay doğumlar olur.🤗

Allah bağışlasın 2 evladınizi da, ne güzel kolay olmuş, hangi hastanedeydi acaba doğumunuz?

3 tane normal dogurdum tabi canımdan can kopuyor sonuçta zorluklari var ama bebeğin doğduktan sonraki o his varya dünyaya bedel bebekle beraber sende doğuyorsun rabim sağlıkla kucaklmayi nasip etsin

Ben çok sezaryen istiyorum ama eşimin tarafı sürekli normal doğur diye baskı yapıyor psikolojim bozuldu artık rüyalarıma girmeye başladı eşim bana bıraktı nasıl istersen öyle yap diyor.Bir yandan normal doğum yapmak istiyorum ama o kadar korkuyorumki ne yapacağımı bende bilmiyorum

Normal doğum da sezaryen de zor
Sonuçta günlük yaşanan standart bir olay değil.
Sezaryen başlı başına büyük bir ameliyat ve normal doğumun çok avantajı var anne ve bebek için
Hayırlısı hangisi ile ise umarım öyle olur doğumun.. ben bu işleri doktora bırakma taraftariyim

Ben çok sezaryen istiyorum ama eşimin tarafı sürekli normal doğur diye baskı yapıyor psikolojim bozuldu artık rüyalarıma girmeye başladı eşim bana bıraktı nasıl istersen öyle yap diyor.Bir yandan normal doğum yapmak istiyorum ama o kadar korkuyorumki ne yapacağımı bende bilmiyorum
Uzun süre boyunca rahatça uyuyabilecegin ortalama 20 haftan kalmışken bence uykunu kacirttirma düşünme bunları beden senin çocuk senin nasıl istiyorsan öyle dogurursun kimsenin karışmaya hakkı yok. Sezaryen istiyorsan doktor Sezaryen olmamin daha iyi olacağını söyledi der olursun düşünecek bir şey yok

X