Doğuma Hazırlık Normal doğummu sezaryen mi ??

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
O çocuk bir şekilde çıkıyor sen o kısma hiç kafanı takma. Diğerleri tepene çıkmış onlara danışma he de geç doktorla konuşulacak şeyler bunlar zamanı geldiğinde duruma göre bakarsınız, kalan aylarını zehir etmeye değmez.

Anlam veremediğim kayınvalidenle bu konuyu konuşman neden? Şu kayınvalideleri bi salın takmayın bu kadar hayatınızın merkezine koymayın 5 kişiden 4 ü kayınvalidem trip atar laf yapar kızar diye burda dert yanıyo bırakın ne yaparsa yapsın az kararlı olun bir de kimsenin hayatınıza burnunu sokmasına izin vermeyin, en güzeli tabi normal doğum ama istemiyosan buna eşin dahi karışamaz doğurcak olan sensin kendi kararınla ilerle bence

Merhabalar 5 aylık hamileyim henüz konuşmak için erken ama isteğe bağlı sezaryen olmak istiyorum.Normal doğumdan korkuyorum zaten 45 kilo hamile kaldım ve minyon tipli biriyim çok zorlanacağımı düşünüyorum.Kayınvalidem tarafı normal doğum yapmam konusunda ısrarcılar.Onlar genelde normal doğum yapmışlar ve onlara normal geliyor.Sezaryan olmak istediğimi normal doğum yapmak istenediğimi söyleyince yaparsın yaparsın bişey olmaz diyor.Şöyle bi şey varki kayınvalidem istediği olmadığı zaman surat yapar laf söyler.Şimdiden gerginim doğumumda sıkıntı çıkarır diye.Eşim istediğini yaptır kimse birşey diyemez dedi.O gün geldiğinde kimseden trip yemek istemiyorum dedim.Siz ne düşünüyorsunuz ?

Benim en yakın arkadaşım 48 kilo ile hamile kaldı, hamilelikleri süresince çok az kilo aldı ve iki tane inanılmaz kolay normal doğum yaptı. Evde çok az sancı çekip hastaneye gittikten 10 dakika sonra doğurdu ikinci bebeğini. Üstelik çatısı dar olduğu için doktoru normal doğum yapamazsın dediği halde. Yani doğumun kiloyla hiç bir alakası yok 😊 Ben de normal doğumdan çok korkuyordum, zaten de çatım dar olduğu için 4 gün önce sezeryan olmak zorunda kaldım. Ama şunu söyleyebilirim ki sezeryan da hiç kolay bisey değilmiş. Evet acı hissetmiyorsunuz ama teninize her teması hissediyorsunuz bu bence acıdan daha rahatsız ediciydi.

X