Uyku Problemi Normal mi ?

Zaten sorunu gündüz değil. Gündüz kendi uyuyor .sorun geceleri artık daha çok uyanması. Bilmiyorum çevremdeki uykusu bozuk bebekler hep 1 yaşından sonra düzeldi.
Bir arkadasim da sizin bebeğin aksine bebeğinin tam 26.ayda düzene girdiğini söyledi. Kimisininki büyüyünce kimisininki küçükken bozuk oluyor .
Bir tanıdık var onunki de tüm gece boyunca uyuyor .bebek 5 aylık.
Evet bebekler düzeni seviyor ama en küçük bir atak bile o düzeni alt üst ediyor

Hangi uyku eğitimi yöntemini kullandınız acaba

Hangi uyku eğitimi yöntemini kullandınız acaba
Ben çeşitli yöntemlerin karmasinı kullandım. Önce uyku işaretini görmemiz gerekiyor. Kulak cekistirme, kasların gözlerin kızarması,gözünü ovusturma ,tabiki esneme. Sonra karnını duyuruyorum. Kucağıma alıp gaz çıkarma okşama.sonra uyanık yatağına koyuyorum .omzuna pis pis yapıyorum. İlk seferde çok uzun sürebilir.gozleri kapanıyor yukarı bakıyor gibi oluyor yani tam uyumuyor. O zaman bırakıp bir kenarda uyumasını bekliyorum.tabj emzik de var işin içinde. Uyumadı ama hareket etti hemen gitmiyorum .2 3 dakika bekliyorum.uyumadiysa tekrar yapıyorum. Böyle yapa yapa pis pis süresi 10 saniyeye falan düşüyor. Sonra koyunca uyuyor.ama bu aralar çok huysuz canımdan bezdim .atak döneminde. Pis pis yaptırmıyor ve çok zor dalıyor. O dönemlerde asla destek vermeyecekmissin.gercekten de insan yaa sallayim ya da memede uyutuyum diyor .kendini tutmak çok zor .Yani 1 kere verdim olduyla olmuyormus .sürekli bozuluyor .diş cikariyor bozuluyor .mesela emzigi ısırıyor. Özveri istiyor ama eminim atak donemi geçince eski rutinimjze döneceğiz inşallah

Kizlar bnm bebegimde 3 aylik gece 9 gibi uyuyo 4 de kalkiyo 7de kalkiyo gunduz 3 defa 20 dkk uyuyo sizce normal mi yoksa doymuyorda mi gündüz uyumuyo
9 dan 4 e mı blok uyuyo 3 aylık bebek bence gunduzki normal de geceki değil ben 1.5 saatte bır emzırmeye kalkardım cok da guzl beslenıyordu yani sık acıkması emmesı de bebegin karakterindenmiş illa beslenmıyo anlamına gelmezmiş

Ay valla bilmiyorum dişi de çıktı ama memeden ayrılmıyor inşallah döner seninki canım darısı da benim başıma

Kizlar bnm bebegimde 3 aylik gece 9 gibi uyuyo 4 de kalkiyo 7de kalkiyo gunduz 3 defa 20 dkk uyuyo sizce normal mi yoksa doymuyorda mi gündüz uyumuyo
Ya benim bebeğimde sadece gece uyuyo gğndüzler i asla uyumuyo en uzun uykusu 10 dakika gündüzleri sizin bebeğiniz düzeldi mi acaba ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…