nvisalign (Grnmez Di telleri) Hakknda bilgisi olan?

Fairytalee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2009
79
1
Arkadaşlar invisalign,yani görünmez diş telleri hakkında bilginiz varsa paşlaşın lütfen ,yaptıran varmı,maliyeti nedir acaba?

valla yaptırmadım ama normal tellerden daha pahalı olduğunu biliyorum..
benim yaşadığım yerde yani Giresun'da 1 tane ortodontist olduğu için belki ıstanbul'a göre daha pahalıdır ama ben 3.000 liraya yaptırıorum normal teli .. artık gerisini sen düşün :KK70:
ve bildiim kadarıyla herkesede takmıolar
Umarım yardımcı olabilmişimdir ...

görünmez diş telleri internette baya yaygınmış gibi gösterilio ama türkiyede yapılmıyo henüz..bende tel taktırmadan önce çok araştırdım ama olmadığı için henüz şeffaf görünümlü porselen braketlerden taktırdım gayet memnunum en azından çirkin durmuyor:)

eminmisin cnm olmadığına ya bende çok heveslenmiştim,o tellere alışabileceğimi hiç sanmıyorum
zaten çokda problemli değil dişlerim böyle bi yöntem mucize gibiydi ama
genede araştırmaya devam edicem ben
sanada çok tşk...

Kızlar benimde dişlerim yamuk ama yıllardır tel takmak istemediğim için yaptırmadım, oyle porselen filan da istemiyorumdum, Vogue dergisinde bir ortodontistin bu konuyla ilgili yazısı vardı geçen ay, randevu aldım gittim dişlerimin fotoğraflarını, rontgenlerini filan çektiler, bu yontem için uygun olduğunu soylediler, doktorum ağzı bana benzeyen örnekler gösterdi, inanılmaz sonuçlar vardı, bir de değişimi hafta hafta gosteriyolar, tel istemeyenlere şiddetle tavsiye ederim, biraz pahalı normal telden ama vericem artık, ayrıca çok ta şık bir diş kliniği...

Kızlar benimde dişlerim yamuk ama yıllardır tel takmak istemediğim için yaptırmadım, oyle porselen filan da istemiyorumdum, Vogue dergisinde bir ortodontistin bu konuyla ilgili yazısı vardı geçen ay, randevu aldım gittim dişlerimin fotoğraflarını, rontgenlerini filan çektiler, bu yontem için uygun olduğunu soylediler, doktorum ağzı bana benzeyen örnekler gösterdi, inanılmaz sonuçlar vardı, bir de değişimi hafta hafta gosteriyolar, tel istemeyenlere şiddetle tavsiye ederim, biraz pahalı normal telden ama vericem artık, ayrıca çok ta şık bir diş kliniği...

Tam olarak ne kadar canım fiyatı merak ettim.Kliniği de belirtirsen sevinirim..

Tam olarak ne kadar canım fiyatı merak ettim.Kliniği de belirtirsen sevinirim..

Çok fazla bir miktarmış bu ya neredeyse normal diş telinin 2 katı.Umarım tam istediğin gibi olur..

Teşekkür ederim canım, bu yöntemin avantajı tedavi sonucunu önceden görebiliyor olman ve tedavinin ne kadar süreceğini biliyorsun, hafta hafta dişlerinin nereye doğru gideceği belli oluyor, ben çok araştırdım invisaligna benzeyen bir kaç yöntem var ama, onlar beni pek tatmin etmedi, üstelik Türkiyede de daha 1 yıldır filan var sanırım plaklar Amerikada yapılıp geliyor bu yüzden 1 ay filan bekliyosun ölçü alındıktan sonra:), ama olsun yıllarca bekledim 1 ay daha beklerim:))

Merhaba ben de bgn bir ortodontiste muayene oldum ama çok fiyat biçti.
Sen hangi kliniğe gittin ve ne kadar fiyat verdiler yazabilir misin .

Tşklr

Yurtdisinda bu tedavi cok yaygin.Sanildigi gibi hafif bozukluklar degil cok buyuk bozukluklari diger yontemlerden daha kisa zamanda tedavi ediyor.Tedavi suresiyle ilgili bunun fiyati sabit degil yani.kimisine 2000 derler kimisine 5000-6000 yani kisinin kac tane kalip kullanmasi gerekiyorsa fiyatida buna paralel artiyor..kaplama fiyatlarindan daha ucuz sonucda bir kez oluyor. kaplama ise omurde 3-4 kez yenilemesi gerekiyor. Arti fiyatlarinin pahali olmasinin sebebide Amerikada tek bir yerde yapiliyo kaliplar ve talebe gore dunyanin heryerine kargolaniyor.doktorunuz sizin agiz kalibinizi gonderiyor bu firmaya sonra onlar kac kalip kullanarak caprasiklik giderilir onu hesapliyor arti kargo paralari boylece fiyati artiyor.Cok aralikli dislerdede etkili. iniglizce siteleren resimlere bakin.dis temizligide cok rahat klasik yonteme gore..21 saat gunde takmaniz yeterli yemek yerken cikariyorsunuz kalibi.sadece su icebiliriniz kalip varken agzinizda.Renkli icecekler icemezssiniz.Ben kullanmadim ama konuyu cok arastirdim

Canım zaten yazmış arkadaş fiyatını ve ortodontisti..Sen de mi bu işlemi yaptırmak istiyorsun?

Evet canım BEn de bu işlemi yaptırmayı düşünüyordum fiyatını öğrenene kadar.

Şimdi prselen braket düşünüyorum.

Araşıtırmalarım devam ediyorum, bir kaç pürüz çıktı.:KK54:

bu tedaviyi hospitadent de 10000 liraya yapıyorlar, aynısını hospitadentte çaışan doktor ki bu konuda uzmanlığı var sertifikası var 4000 dolar dedi yani 7500 civarı.

benim kuzenimde hospitadent le görüştü ve 8000 tl fiyat verildi. bende aynı yerde safir braket taktırdım. ortodontistimden çok memnunum herkese de tavsiyem.

benim kuzenimde hospitadent le görüştü ve 8000 tl fiyat verildi. bende aynı yerde safir braket taktırdım. ortodontistimden çok memnunum herkese de tavsiyem.

hangi hospitadent e gittiniz, ben mecidiyeköye gittim 10000 lira dedi. safir braket yani şeffaf dimi onun için de peşin 5000 sadece üst 2500. sizin ne kadar oldu?

ben pendiktekine gittim bana safir brakete 4000 ayrıca 10 taksit dedi.

arada ne kadar fark var öyle , demek ki şubeden şubeye değişiyor. bana peşin 5000 dedi düşün yani. mecidiyeköy cok pahalı, bir daha gidersem bağcılar yada fatih e gideyim o zaman.

X