Obsesif bozukluk hastalığın yüzünden eşimi kaybediyorum ?

merveguzel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2016
176
39
30
Merhabalar ben 5 yıldır OKB hastasıyım ve 2 evladım var eşimi ailemi çok seviyorum fakat eşimi kaybetme korkum sevglilikten beridir piskolojik olarak beni çok yipratdi OKB biliyor musunuz bilmiyorum takıntı hastalığı saçma düşüncelere takılıp kalmak bende de tamda bu oldu . İşyerinden erkekler den hoslanirmiyim eşimi aldattım mi düşünce ile diye takıntı yaptım defalarca ölmek istedim çünkü aklıma saçma sapan düşünceler yüzünden kendimi suçlu buldum hep eşime karşı vicdan azabı çektim yaptığım bir eylem yok sadece düşüncede kalıyor bu ama bu bile beni yoruyor işyerinde takıntı yaptığım arkadasimin yüzüne bakamaz oldum eşime dayanamadım bunları. Anlatdim hastalık olduğuna inanması tabiki ve şuan bana hiç güvenmiyor ..ve ben iki kat suçlu hissediyorum ona söz verdim asla aklıma kötü bir düşünce gelmicek diye ama ben böle dedikçe her an düşünce geliyor . Ve eşime karşı yine sorumlu hissediyorum nolur bana yardım edin piskolojik destek aldım ama geçmiyor ilaç da kullanıyorum eşim diyor ki sen sapiksin benim asla aklıma kötü düşünceler gelmiyor sende sorun var diyor :KK43:

Son düzenleyen: Moderatör:
Hastalik sonucta. Tedaviye basladiniz mi peki? Esiniz icin degil kendiniz icin,evlilik biterse bitsin onemli degil,sagliginiz onemli. Esiniz sizin hasta oldugunuzu dusunmuyor nasilsa,sapik gozuyle bakiyorsa zaten bitmeli o evlilik

Tedaviniz yarım kalmış. Bu grip gibi, gittim ilaç kullandım geçti türü bir rahatsızlık değil ne yazik ki. Belki de ömür boyu kullanacaksınız ilaçlarınızı. İyi bir doktora görünün, ertelemeyin.

Tedaviniz yarım kalmış. Bu grip gibi, gittim ilaç kullandım geçti türü bir rahatsızlık değil ne yazik ki. Belki de ömür boyu kullanacaksınız ilaçlarınızı. İyi bir doktora görünün, ertelemeyin.
Doktora gidiyorum fakat çok pahalı tedaviler ve maddi durumum yeterli değil . Eşim düşüncelerimin gerçek olmasından yani bu benim istediğim sevdiğim düşünceler olduğundan korkuyor . Ben bu düşünceleri istemiyorum ki ama aklımdan atamıyorum

Doktora gidiyorum fakat çok pahalı tedaviler ve maddi durumum yeterli değil . Eşim düşüncelerimin gerçek olmasından yani bu benim istediğim sevdiğim düşünceler olduğundan korkuyor . Ben bu düşünceleri istemiyorum ki ama aklımdan atamıyorum
Biliyorum, çok yakın bir tanıdığım da sizin gibiydi, engel olamıyor ve kendini sucluyordu, tabii ki bu sizin suçumuz değil. Eşinizle paylaşıp, suçluluk hissinin önüne geçmek istemissiniz ama yanlış kişiye anlattığıniz için, bu size kendinizi daha da suçlu hissettirmis.

Bu hastalık biraz da maddiyat istiyor ne yazık ki, doğru doktoru, doğru tedaviyi bulmak adına. Keşke bu konuda yardımcı olabilseydim.

Tedavinizi olun, ve kendinize şunu söyleyin Bu bir kabus veya bu bir rüya gibi nasıl rüyama karışamazsam bu düşüncelerede karışamam gelecekler ve gidecekler. O düşünceler geldiği zaman korkmayın.yapsanız dünyanın sonu değil ya ucunda ölüm yok. Kendini kaybedecek insan zaten bunu yapmaktan korkmaz. Siz sadece bir dönem yaşıyorsunuz geçip gidecek onunla savaşmayın kabullenin. Eşinizlede ayrıntılı paylaşmayın belliki cahil biri. Birde izzet güllü videoları var youtubede ben hep diyorum allah razı olsun o adamdan .ücretsiz yardım . O videoları izleyin yardımcı oluyor .

Canım o düşünceler herkese geliyor bana da geliyor. Herkes bazen çok kötü şeyler düşünür. Beyin bu işi düşünce üretmek. Benimde geliyor emin ol , bende de var senin durumun ben yönetmeyi öğrendim. Sen düşünce geldikçe paniklyorsun, panikledikçe daha çok düşünce üretiyorsun... Böyle kısır döngü. Bence durumun da hiçbirşey yok kendin bile atlatırsın. Öncelikle korkma düşüncelerinden emin ol bana güven gerçekten normal düşüncelerin sende hiçbir sıkıntı yok... Youtube da izzet güllü var onu kesinlikle izle . Nevzat tarhanın videolarına bakabilrisin bilgilendiricidir. Ve o düşünceler sanki kafanda ikinci kişi gibi konuşuyorlar ya onu engellemek için melisa çayı içebilirsin o epey rahatlatır insanı.

Ve kesinlikle hastalık değil sizinkisi sadece bi çeşit düşünce bozukluğu. OKB olsaydınız eyleme dökerdiniz ve okb yim demezdiniz. Tekrar diyorum siz sadece bir sıkıntı yaşıyorsunuz, ömür boyu ilaç kullanma, asla iyileşmeme gibi şeyleri atın kafanızdan. Bakın şöyle düşünün siz sadece bazı insanlara göre hassassınız ve her insanın aklına gelip geçen ve giden düşünceler sizde korkuya sebep olmuş... Emin olun geçecek . Lütfen izzet güllü yü izleyin

Öncelikle çok geçmiş olsun rabbim inşallah tez zamanda sağlığınıza kavuşmanızı nasip etsin. Barış Muslu NeuroFormat tekniğini bir inceleyin derim ben henüz harekete geçemedim takipteyim aynısı olmasa da benzer psikolojik sorunlarıma çözüm ararken denk geldim umarım size çözüm olur 🤲🏻

Merhabalar ben 5 yıldır OKB hastasıyım ve 2 evladım var eşimi ailemi çok seviyorum fakat eşimi kaybetme korkum sevglilikten beridir piskolojik olarak beni çok yipratdi OKB biliyor musunuz bilmiyorum takıntı hastalığı saçma düşüncelere takılıp kalmak bende de tamda bu oldu . İşyerinden erkekler den hoslanirmiyim eşimi aldattım mi düşünce ile diye takıntı yaptım defalarca ölmek istedim çünkü aklıma saçma sapan düşünceler yüzünden kendimi suçlu buldum hep eşime karşı vicdan azabı çektim yaptığım bir eylem yok sadece düşüncede kalıyor bu ama bu bile beni yoruyor işyerinde takıntı yaptığım arkadasimin yüzüne bakamaz oldum eşime dayanamadım bunları. Anlatdim hastalık olduğuna inanması tabiki ve şuan bana hiç güvenmiyor ..ve ben iki kat suçlu hissediyorum ona söz verdim asla aklıma kötü bir düşünce gelmicek diye ama ben böle dedikçe her an düşünce geliyor . Ve eşime karşı yine sorumlu hissediyorum nolur bana yardım edin piskolojik destek aldım ama geçmiyor ilaç da kullanıyorum eşim diyor ki sen sapiksin benim asla aklıma kötü düşünceler gelmiyor sende sorun var diyor :KK43:
Aklına gelen bu düşüncelerden kimseye bahsetme. Bunlar sadece düşünce sende biliyosun eylem dökülmüş birşey yokki

Bende de var OKB hastalığı ama benim ki eşyalarıma dokundurtmamak kaygı da var tabi. Ama bu hastalığı sadece siz yenebilirsiniz. Beyinde bitiyor aslında kendi kendinizi telkin edin sürekli biraz relaks olmak zorundasınız. Kötü düşünceleri çıkartmayı deneyin ve kesinlikle iyi bir doktara gitmenizi öneririm doktor olmadan zor biraz doktorun yardımı biraz siz bu hastalığı yenersiniz.

Neden neden esine anlattinki simdi daha beter cikmazin icindesin adamda guven sorunu olusmus hastalikta olsa kim anlayisla karsilayabilir bunu sadece dusuncede olsa bana soylemezdi diye dusunuyodur oda belkide. Bilmiyorum ben anlayamiyorum bu takintilarin takinti oldugunu bile bile boyle seyler yasanmasini

X