oburluk ve tembellik

Merhaba hanımlar başlıktada olduğum gibi açık ve net olacağım kendimle ilgili. Çok oburlaştım karantina başladığından bu yana. Kronik rahatsızlığım olduğu için evden çıkamıyorum, rahatsızlığım sebebi ile egzersiz biraz sakıncalı, ayrıyetten zor geliyor üşeniyorum. Çok hareketsizim. Tembel biriyim. Bu yetmezmiş gibi asla doymuyorum. Yedikçe yiyesim geliyor. Gazlı içecek tüketimim günde 4 litreye bile varıyordu bazen. Pek fazla su içmiyordum. Asla midem boş kalsın istemiyorum sanki. Porsiyonlarım zaten büyüktü, yemek bitiyor üzerine abur cubur, atıştırmalıklar bitiyor üzerine tatlı...

Epeydir tartılmıyordum ve tartılayım dedim. Elbette kilo alacağımıda biliyordum aynaya baktığımdada az çok fark ediyordum ama en fazla 3-4 kilo almışımdır diyip önemsemiyordum. Moralim çok bozuldu 9 kilo almışım. Metabolizmama güveniyordum eskiden ne kadar yersem yiyeyim kilom sabit kalırdı benim. Ne oldu bünyeme bilmiyorum. Muhtemelen evde oturmaktan metabolizma hızım düştü ve bunun olabileceğini düşünmeden danalar gibi yedim. Şu an elimden gelen tek çözüm karbonhidratı önemli ölçüde azaltmak oldu. Bunun yerine sağlıklı yağlar ve protein ağırlıklı besleniyorum ve porsiyonlarımı çok az küçültebildim. Şekerli gazlı içecekleri, nişastalı kök sebzeleri, hamurişlerini ve tatlıyı hayatımdan çıkarttım. Su içmeyi sevmiyorum ama zorluyorum kendimi içmek için. 5 gündür böyle devam ediyorum.
Öyle ağır diyetler, aç kalmalar bana göre değil pek. huzursuz, depresif olurum. Yapabileceğimin en iyisi bu anlayacağınız fakat sizce kilo verir miyim yoksa bunu uygulamak sadece kilomu sabit tutmaya mı yarar. Bilerek tartılmıyorum 2. Haftanın sonunda tartılacağım. Ödem atıp kilo verdiğimi sanmayayım vücut hemen yağ yakmaz diye biliyorum. Bu arada hiç kaçamak yapmıyor değilim çünkü canım gerçekten çok fazla şekerli şeyler istiyor. Kalorisi ve karbonhidratı çok az olan bir bisküvi buldum onu atıştırıyorum dayanamadığımda. Biraz araştırdım zaten bir anda kesersem vücut bunu tehdit olarak görüp yağ depolamaya başlayabilirmiş. Bilmiyorum ne kadar doğru. İşime geldiği için inanmak istiyorum. :halay:Sizce belli bir süre böyle devam edersem işe yarar mı bu edinmeye çalıştığım beslenme alışkanlığı? Karbonhidratı azaltıp kilo veren arkadaşlardan özellikle fikirlerini bekliyorum...
KOLAYI BIRAKABİLDİNİZ Mİ

X