oburluk ve tembellik

Bir süre verirsiniz ama kisa süre sonra durur egzersiz hareket olmadan hic bir diyet faydalı olmaz sağlıklı olmaz. Dışarı çıkamıyorsanız evde bir seyler yapın hareketi egzersizi hayatınıza alın. Daha güzel sonuclar alırsınız.

bende astım hastasıyım o yüzden çok hareket etmek bana göre değil ama tempolu kısa yürüyüşlerin bir zararı olmaz sanırım. Bende porsiyonlarımı küçültmeyi çok istiyorum ama doymam karnımı tok hissetmeden rahat edemiyorum Ben şu an sebze yemekleri ve tavuk et yiyorum ızgara şeklinde

Ne yapmışsın kendine böyle? kronik rahatsızlığın var diye dışarı çıkmayıp kendini evde zehirlemişsin
4 lt gazlı içeçek ne demek, zaten bunu bıraksan kilo vermeye başlarsın

Su içmeyi sevmiyorsan dilim limon, salatalık, çilek vs. atarak tatlandırabilirsin böylece detoks etkisi de yapar. 1 fincan yeşil çay, 1 maden suyu, 1 bardak su, bir dilim limon bunu da dene soğukta içersin hem su ihtiyacını karşılar hem de sağlıksız içecek aramazsın
Kök sebzelere gelene kadar hayatından şu içecekleri ve şekeri çıkarsan zaten baya yol katetmiş olursun

Kola hayranı biri olarak şu an neredeyse hiç içmiyorum çünkü damak tadım artık onun şekerini kaldırmıyor. Kendini neye alıştırırsan öyle gidiyor

Cuma zayiflama yarismasi 4 takima da gelebilirsiniz canim
Bende uni sonrasi 58 ten 75 e ciktim daha sonra ise basladim 2 ayda 10 kilo gitti daha sonra nisan dugun hamilik bir daha hamilelik derken 85 e ciktim simdi ise 69.7 ye dustum nisandan beri
4 takima bekleriz

Evet kesinlikle şekerden zararlı unlardan uzak durmak ve porsiyon kontrolü, hareket. Öyle ağır sporlara da gerek yok yürüyüş yetiyor. Özel yemekler vs de gerekmiyor yapabilirsiniz korkmayın. Sağlıklı yağlar sağlıklı unlar meyveler kullanın. Glisemik indeksi düsün beslenirseniz aclık ve tatlı krizi yaşamazsınız

Peki bu doymam düşüncesi psikolojik olabilir mi? Doymama konusunda bu kadar karamsarsan destek mi alsan acaba?

Ben de çok sık yerdim. Sanki ara öğün yemezsem açlıktan ölecek gibi olurdum. Sinirlenirdim filan. Sonra bu ramazanda evde idari izinli olunca oruç tuttum ve ara öğün yemezsem ölmeyeceğimi anladım eskiden kahvaltı/ara öğün/öğlen/ara öğün/akşam/yatana kadar da bir şeyler şeklindeydi. Hâlâ ara öğün yiyorum ama doyacak kadar yemiyorum. Meyve ya da leblebi filan atıştırıp kendimi dizginliyorum.

4 lt gazlı içecekten sonra şok oldum 48 kiloyum bir bardak meyve suyu veya gazlı içecek içinde rahatsız oluyorum. sağlıklı beslenmeye başlayınca kilo verilir ve düzenli spor şart

Sizin sandiginizin aksine aç hissetmeniz değil, obezlik depresyon yapar. Aç kalmadan kilo vermeniz mümkün durmuyor o mide şuan geniş. Kucultmeniz gerekir. Basarilar

Olabilir aslinda.Bendr 70 oldum.58den ciktim.Suan disari cikmam lazim.Aksam dondugumde incelerim.

Abur cubur ve gazlı iceceklerdeki zararlı maddeler ve şeker butun vucudunu etkiliyor. Bununla ilgili that sugar belgeseli var onu tavsiye ederim.
Kilo alınır verilir o çok sorun değil. Sağlık için katkı maddeli yiyecekleri bırakmalısın.
Genç yaşta kalp diyabet rahatsızlığın olsun istemezsin değil mi?
Öncelikle iyi motive olmalısın. Bir de günlük bir saat yürüyüş vücuda çok iyi geliyor

Size bır tavsiye vereyim mutlaka deneyin ama şeker ıstegınızı bastırmak için kahvenize tarçın katın yarım çay kaşığı kadar günde üç defa kahve içiyorsanız her seferınde deneyin bunu yada ıkı üç kayısı ve ceviz içini karıştırıp ıcın tarçın atın bu şeker ıstegınızı bastırıcak.

Bende korona ve oncesinde toplaminda 15 kilo almissim. aralikli orucla 2 bucuk ayda 15 kiloyu tekrar verdim. Gunde bir saat yurumek ve ogunlerimi azaltarak verdim kiloyu. Cok fazlada abartmadim. Istedigimi yedim ama porsiyonlarimu kuculttum ve kendimi surekli ztn korona doneminde cok yedin simdi yemesende olur diye sakinlestirip yemedim 1 hafta ara vermistim bugun tekrar basladim. Basta cok zorla ilk bir haftasi ama sobra alistim mesela su an kesinlikle 6dan sonra agzima bisey koyamiyorum.

kk yarisma gruplarini kesinlikle oneririm,
ben de sayelerinde guzel kilo verdim zamaninda.

simdi koronadan oturu evde olunca kilo almamak bizim gibi istahi acik kisiler icin zor oluyor maalesef.

Huyunuzu biliyorsunuz ona gore plan yapin.
Ben aralikli oruc deniyorum bu aralar, benim icin cok guzel ise yariyor, zira aman evdeyim 2 kasik ondan, dur bir yudumcuk sundan derken aksamina guzel kalori almis oluyordum, ama simdi orucluyum deyip bir yudum da olsa yemiyorum, cok ise yariyor. Yeme zamaninda da zaten yemegim hazir oluyor, dolayisiyla abur cubur olayina hic gecmiyorum.

astimlilar da spor yapabilir,
neden direk spor yapmam diye dusunuyorsunuz ki ?

evet belki su an koronadan oturu disarida sporu tercih etmeyebilirsiniz ama evde de kendinize uygun bir rutin gelistirebilirsiniz.

4 litre gazlı içecek ne yahu o dişler, mide ne hale gelir ağız kokusundan duramazsınız çünkü dişler ve mide ağız kokusuna sebep olur. Ciltte siyah noktalar, iç yağlanmalar off of. Sabahları bir iki dilim kızarmış ekmek yanına haşlanmış yumurta peynir zeytin salatalık eğer tatlıya çok düşkünseniz tahin pekmez ama sadece sabahları. Öğlen ekmeksiz yanında yoğurtla sebze yemeği ara öğünlerde kuruyemiş ve yeşilçay. Akşam da protein ağırlıklı bir şeyler. Mümkünse 7’den sonra yeşilçay dışında bir şey yiyip içmeyin çok acıkırsanız yoğurt. Bu şekilde biraz kilo verdikten sonra hafif hafif yürüyüş yapabilirsiniz bence.

bılınclı gordum sızı :) kesmenız gerekenlerı ve yapmanız gerekenlerı yapmaya baslamıssınız
ben karbonhıdratı komple kestım ama dengelemek ıcın karbonhıdrat degerı olan sebzelerı tuketıyorum
mesela kabak, havuc, kuruyemıs olarak leblebı bunları eksık etmıyorum tamamen karbonhıdratı kesmemelısınız faydalı karbonhıdratı mutlaka almalısınız kılo vermek ıcın yakıta ıhtıyac var:) almanız gereken besınlerı mutlaka alın sakın ıhmal etmeyın corona var vucut dırencınız dusmesın allah korusun
Sağlıklı beslenirken; bu benım konum belkı faydalanmak ıstersınız

kolayı da bırak.
yatmadan önce miden boş olsun yani en az 3 saat öncesi yemiş ol..
bence başarırsın.

ay sanki ben yazmisim o kolanin meyveli sodayi nasil iciyorum bilseniz 6 tane birden ice bilirim meyveli soda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…