Gebeliğe Hazırlık Ocakta aşılama yapılacaklar(2021)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kizlar bugün aşılamanın 14.Günü test yaptım pozitif inşallah kanda da çıkar rabbim isteyen herkese nasip etsin

Eklentiler

• 20210204_111220_mfnr.jpg
    20210204_111220_mfnr.jpg
    96,5 KB · Görüntüleme: 35
R redrose19 eşinin değerleri nasıldı canım, 3.aşılaman bildiğim kadarıyla doğal ne kadar denediniz en son
6 yıla girdi evliligim 1 buçuk yıl denedik olmadi sonra tedaviye başladım ilaçlardan yanıt alamadık iğneye geçtik o şekilde 2 kere oldum asilama ikisi tuttu ilk düşük oldu 2.asilamam da tuttu 3 yaşında oğlum var şuan doğumdan sonra adetim gene düzelmedi hiç korunmadigimiz halde gebelik olmadi 3 ay önce tekrarbaşladım tedaviye ilk yunurta buyutup kendimiz denedik olmadi Geçen ayda doktor zmn boşa gitmesin bu sefer asilama yapalım dedi 22 ocakta yapıldı asilamam yarın 15 gün olucak

Canım her ne olursa olsun ilk rahim filmi çekinmeli sonra tedavi 1 yumurtan olması sorun değil 1 tane yetiyor zaten ilaç ne kullaniyorsun eşine karşı neden kötü hissediyordun kusurlu değiliz ki sakin öyle düşünme 🌹
Evet rahim filmi çekecekti öyle demişti sonra bu adetini boş geçmeyelim 3. günü iğnelere başlayalım Bu aşılama tutmazsa diğerinde çekeriz dedi.Bu aşılamam tutmaz ise rahim filmi çekilcem..Eğer bir sorun yoksa aşılama tekrarlamıcam bir kaç ay bitkisel şeylerle denemeyi düşünüyorum.
Şu an omega3 Folik asit b12 Demir d vitamini bunları içiyorum.
Anladım canım yok onu demedim yani tedavi ilacın klomen mi gonal f mi yada başka yumurta geliştirme ilacı

Kızlar benimde aşılmam pazartesi veya salı olucakmış 1 tane yumurtam gelişmiş inşallah olumlu olur
Zaten bir ya da 2 yumurtanın çatlama olgunluğuna gelmiş olması en uygunu, daha fazlasında aşılamayı iptal eden ya da tüp bebeğe yönlendiren doktorlar da var. Bir yumurtanın gelişmesi şu açıdan da iyi, aslında her adet döngümüzde ortalama 1 yumurtamızın gelişmesini bekleriz ve kadınlar dünyaya geldiğinde yumurtalık rezervleri bellidir. Neden rezervimizi erken bitirelim birden fazla yumurtayı uyararak değil mi, tüp bebek de embriyo şansını artırmak için yapıyorlar ama bunun dışında fazla fazla uyarmanın hiç anlamı yok. İçiniz rahat olsun. Yumurtanız dışında rahim kalınlığınız vs de önemli.

Zaten bir ya da 2 yumurtanın çatlama olgunluğuna gelmiş olması en uygunu, daha fazlasında aşılamayı iptal eden ya da tüp bebeğe yönlendiren doktorlar da var. Bir yumurtanın gelişmesi şu açıdan da iyi, aslında her adet döngümüzde ortalama 1 yumurtamızın gelişmesini bekleriz ve kadınlar dünyaya geldiğinde yumurtalık rezervleri bellidir. Neden rezervimizi erken bitirelim birden fazla yumurtayı uyararak değil mi, tüp bebek de embriyo şansını artırmak için yapıyorlar ama bunun dışında fazla fazla uyarmanın hiç anlamı yok. İçiniz rahat olsun. Yumurtanız dışında rahim kalınlığınız vs de önemli.
İçime su serptiniz canım 2 tane olması şans arttırmıyormu

Ya aslında ben de aynı şeyi düşündüm yaş ileri rezervim az ..tek yumurta aşılama için daha mantıklı gibi gelmişti bana da bir de çok olunca iptal durumları oluyo dediğiniz gibi ama doktor yumurtaların gelişmemiş sadece 1 tane var şansın çok düşük deyince baya üzülmüştüm ..Bu konuda size tamamen katılıyorum aslında.Şu an umut seviyem baya düşük olarak aşılama sonucumu bekliyorum umarım iyi olur🙏🏻

X