Gebeliğe Hazırlık Ocakta aşılama yapılacaklar(2021)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Amin inşallah artık kafamda hep felaket senaryoları tedavi olurken bile gözyaşım dinmiyor her gün ağlıyordum alttan muayene bile olamıyorum bu yükler bana ağır geliyor şimdi tüp bebek bile tutmazsa falan bile geliyor aklıma çalışıyorum her gün işe gidiyorum sağlıkçıyım her gün hastalarla uğraşıyorum inanın mesleki tahammülüm bile kalmadı benim tüm hayatımı,psikolojimi aşırı etkiliyor bitiriyor beni
Kendimi gördüm sizde. İyi ki korona gelmiş bile diyorum. Kimseyle görüşmemek o kadar iyi geliyor ki banada. Bende küçük bir yerde yaşıyorum bizde Eskişehir’e gideceğiz.

Merhaba kızlar pazar günü adet olmam gerekiyordu olmadım dün iki üç damla koyu bi kan geldi bugunde normal adet olur gibi damla damla kan geliyor üstüne görme dedikleri olayı yasıyor olabilirmiyim yada hamile hamile adet mi görüyrm böyle bişey yaşan var mı

Merhaba kızlar pazar günü adet olmam gerekiyordu olmadım dün iki üç damla koyu bi kan geldi bugunde normal adet olur gibi damla damla kan geliyor üstüne görme dedikleri olayı yasıyor olabilirmiyim yada hamile hamile adet mi görüyrm böyle bişey yaşan var mı
Benim de benzer bişiy başıma gelmişti.Adet tarihim 4 gün gecikmiş daha sonra 2 gün kahverengi lekelenmem olup kesilmişti. Ben de yerleşme kanaması diye ümit etmiştim malesef benimki negatif sonuçlandı, bir sonraki ay sanki 2 aylık adet kanamamı birlikte atıyor gibi normalden daha yoğun olarak adet oldum..İnşallah sizinki bana benzemez ama yerleşme kanaması genelde beklenen adet tarihinden bir kaç gün evvel oluyormuş..Ancak iğneler ilaçlar bazen herseyi değiştirebiliyor.İnşallah gönlünüzce olur🙏🏻

Benim de benzer bişiy başıma gelmişti.Adet tarihim 4 gün gecikmiş daha sonra 2 gün kahverengi lekelenmem olup kesilmişti. Ben de yerleşme kanaması diye ümit etmiştim malesef benimki negatif sonuçlandı, bir sonraki ay sanki 2 aylık adet kanamamı birlikte atıyor gibi normalden daha yoğun olarak adet oldum..İnşallah sizinki bana benzemez ama yerleşme kanaması genelde beklenen adet tarihinden bir kaç gün evvel oluyormuş..Ancak iğneler ilaçlar bazen herseyi değiştirebiliyor.İnşallah gönlünüzce olur🙏🏻
Teşekkürler cevabınız için inşallah hepiminzki çok güzel sonuclar. Ben yerlesme değilde üstüne görme diyorlar o mu acaba dedm

kızlar ben birşey sorucam size eşimin değerleri normal çıktı sonucu aldık şimdi regl iken doktor beni çağırdı ama muayene eder mi yada neye bakıcak tam olarak regl iken bilen var mı?

kızlar ben birşey sorucam size eşimin değerleri normal çıktı sonucu aldık şimdi regl iken doktor beni çağırdı ama muayene eder mi yada neye bakıcak tam olarak regl iken bilen var mı?
Hormonlarınızda bir sorun var mi diye hormonlarınıza bakıcak sanırım doktorunuz..Hep böyle yapılıyor çünkü..Bu hormonlar Reglin 3. günü verilen kan testiyle kontrol ediliyor.Fsh lh tsh E2 gibi hormonlar..Normal kolunuzdan kan alıcaklar..Önce buna bakar, reglken alttan muayene etmez şu an bence.

Teşekkürler cevabınız için inşallah hepiminzki çok güzel sonuclar. Ben yerlesme değilde üstüne görme diyorlar o mu acaba dedm
Halk arasında üstüne görme dedikleri aslında yerleşme kanaması yanlış bilmiyorsam
Evet çok doğru o üstüne görme denilen şey yerleşme kanaması ..Herkeste de olmayabiliyormuş.Bazı kadınlarda da hiç olmuyormuş.

geçen günde aldılar kan ben o zaman mı bakıldı acaba demiştim CA125 diye birşeye bakmışlar onun da ne olduğunu bilmiyorum daha çok yeni girdim bu sürece ama bende öğrenicem

geçen günde aldılar kan ben o zaman mı bakıldı acaba demiştim CA125 diye birşeye bakmışlar onun da ne olduğunu bilmiyorum daha çok yeni girdim bu sürece ama bende öğrenicem
Sonucunuz nasıl çıktı? O da yumurtalıklarınızda bir hastalık var mi diye bakılıyor diye biliyorum

anladım teşekkür ederim açıklamalarınız için hormonlarda rahim filmin de birşey çıkmazsa hemen aşılama sürecine geçilir mi?

anladım teşekkür ederim açıklamalarınız için hormonlarda rahim filmin de birşey çıkmazsa hemen aşılama sürecine geçilir mi?
1 ay klomen ile çatlatma iğnesi uygulandı benim olmayınca aşılama ya geçtik. Ama burda gördüğüm kadarıyla her doktorun uygulaması değişiyor.

Amin hayırlısı inşallah 🙏🏻 Rahim filmi çekilmedim bu olmazsa bidahakine çekeriZ dedi doktor..önce çekicez demişti sonra böyle karar verdi..yumurtalarımda İse inşallah olmaz tabi ama sorun olabilir belki Çünkü zor gelişiyor zaten 1 tane gelişmişti . Başka yoktu.Rezervim de düşük.Bu yüzden korkuyorum aslında.Eşime karşı da kendimi çok kötü hissediyorum çoğu zaman.İnşallah hepimize de bekleyen herkese sağlıklı evlatlar nasip eder Allahım🙏🏻 Bir daha aşılama yaptırır mıyım bilemiyorum o ağrı aklıma geldikçe karnımı tutasım geliyor şu an bile..o da korkuttu beni ..Allahımm hepimizi bu bekleyişten kurtarsın hayırlısıyla 🙏🏻
Canım her ne olursa olsun ilk rahim filmi çekinmeli sonra tedavi 1 yumurtan olması sorun değil 1 tane yetiyor zaten ilaç ne kullaniyorsun eşine karşı neden kötü hissediyordun kusurlu değiliz ki sakin öyle düşünme 🌹

Canım her ne olursa olsun ilk rahim filmi çekinmeli sonra tedavi 1 yumurtan olması sorun değil 1 tane yetiyor zaten ilaç ne kullaniyorsun eşine karşı neden kötü hissediyordun kusurlu değiliz ki sakin öyle düşünme 🌹
Evet rahim filmi çekecekti öyle demişti sonra bu adetini boş geçmeyelim 3. günü iğnelere başlayalım Bu aşılama tutmazsa diğerinde çekeriz dedi.Bu aşılamam tutmaz ise rahim filmi çekilcem..Eğer bir sorun yoksa aşılama tekrarlamıcam bir kaç ay bitkisel şeylerle denemeyi düşünüyorum.
Şu an omega3 Folik asit b12 Demir d vitamini bunları içiyorum.

X