Gebeliğe Hazırlık Ocakta aşılama yapılacaklar(2021)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben doktorumla konuştuğumda iğne veya femara gibi ilaçlarla bitkisel ürünleri bir arada kullanmayın, kistleşmeye yol açabilir demişti. Kullanmamanız daha iyi olabilir. Özellikle çakşır suyu folikül uyarıcı zaten.
Ben de pek yumurta gelişmedi ya sadece 1 tane gelişti maalesef o yüzden içtim bu ay aşılamam tutmazsa öteki ay hep bitkisel deneyeceğim iğne olmayacağım tekrar..Birini seçeceğim😊

Canim 14nde aşılama oldu. 29nda kanda 44 çıktı idrarda silik cizgi gördüm. Hiç belirtim olmadı reglim gecikti ama regli ağrısı çektim bekledim regli olucam diye olmayınca test yaptim
Canım bende 14 asılama oldum 26 test yap dedi doktorum dayanamadm 25 yaptım kan testini negatif cıktı ve asırı derecede bel agrısı cekiyrm ve üstelik pazar günü adet olmam gerekirken hala olmadm ben acaba ilaclar mı etkiledi dedm hala beklemedeym ara ara kasıklarımda batma oluyor cok nadir testi erken mi yaptım acaba seninle aynı tarihte asılamamız olmuş senin 29 cıkmış ben 25 yaptırdım 😀

Canım bende 14 asılama oldum 26 test yap dedi doktorum dayanamadm 25 yaptım kan testini negatif cıktı ve asırı derecede bel agrısı cekiyrm ve üstelik pazar günü adet olmam gerekirken hala olmadm ben acaba ilaclar mı etkiledi dedm hala beklemedeym ara ara kasıklarımda batma oluyor cok nadir testi erken mi yaptım acaba seninle aynı tarihte asılamamız olmuş senin 29 cıkmış ben 25 yaptırdım 😀
Canim 25te benim erken gebelik testinde çıkmadı 29nda kanda 40 çıktı akşam sonucu alamamıştır idrar yaptım silik çıktı benimde bel bacak ağrım oldu ama o iğneden oluyor. İnşallah tutmuştur aynı senin gibi düşündüm gecikmeyi bende bir test yap bence

Canim 14nde aşılama oldu. 29nda kanda 44 çıktı idrarda silik cizgi gördüm. Hiç belirtim olmadı reglim gecikti ama regli ağrısı çektim bekledim regli olucam diye olmayınca test yaptim
Bende 15i aşılama oldum cnm ama ben erken öğrendim 26si öğrendim 20ydi öğrendiğimde hayırlı olsun inşallah sağ salim saglicakla alırız yavrularımizi kucağımıza

Canim 25te benim erken gebelik testinde çıkmadı 29nda kanda 40 çıktı akşam sonucu alamamıştır idrar yaptım silik çıktı benimde bel bacak ağrım oldu ama o iğneden oluyor. İnşallah tutmuştur aynı senin gibi düşündüm gecikmeyi bende bir test yap bence
Bilmiyrm ya normalde ben hiç adet gecikmesi yasamam hani acaba ilaclardan dolayımı gecikme yasıyorum oda takılıyor kafama ama cıksa 25 kanda cıkmazmıydı

Bilmiyrm ya normalde ben hiç adet gecikmesi yasamam hani acaba ilaclardan dolayımı gecikme yasıyorum oda takılıyor kafama ama cıksa 25 kanda cıkmazmıydı
Valla canım 29da kanda 40 çıktı benim. 2kat arttığıni düşünsek 25nde 10 falan görürdüm amaben yaptırmamış tüm erken gebelikte de çıkmadı. Yaptır testi rahatla

Merhaba benim 2. Aşılamam da negatif biz tüp bebeğe geçeceğiz pozitiflere hayırlı olsun benim gibi isteyip de olmayanlara da Allah bir an önce nasip etsin sağlıklı hayırlı evlatlar insallah
İnşaallah en yakın zamanda kavuşursun canım evladına. Rabbim isteyen herkese en yakın zamanda nasip eder inşallah. Zor ve meşakkatli bir yol ama sonunda kucağımıza alınca herşeye değecek inanıyoruz, umudumuz var, Rabbim her şeye kadir.

Merhaba benim 2. Aşılamam da negatif biz tüp bebeğe geçeceğiz pozitiflere hayırlı olsun benim gibi isteyip de olmayanlara da Allah bir an önce nasip etsin sağlıklı hayırlı evlatlar insallah
Benim de 2. Aşılamam bugün 7. Günüm adet tarihim 9 Şubat. Bugün adet sancım başladı muhtemelen sonucum negatif. Bende tüp bebeğe geçeceğim. En azından başarı oranı yüksek. Ne yapalım. Herkes aynı yollardan geçmiyor. Rabbim herkese nasip etsin.

Kızlar benimde ilk aşılamam negatif galiba kahverengi akıntım sanırım hasta olucam Gebelik testi yaptım bugün kocaman tek çizgi için rahat etsin diğe gittim kan verdim sabah alıcam sonucu ama hiç ümidim yok biraz 1ay ara verip tekrar aşılamayı denimeyi düşünüyorum bizimde sınavımız bu galiba Allah'ım herşeyin hayırlısını versin kızlar umarım birgün bizde o güzel duyguyu tadarız :KK43:

Kızlar doktor bana kolemen verdi bıgun doktora gittim kontrol için doktor fazla bile gelişmiş dedi kasıklarımda ağrıyo yumurtlarım erkrn çatlamış olabilirmi?
Öyle olduğunu düşünüyorsanız değerlendirin günlerinizi bence yumurtalar olgunlaştıysa çatlayadabilir

Ya aslında sorun bende olduğu için eşimin sperm sayısına filan hiç bakmadım doktor bir sorun yok eşte demişti.Şimdi sizin mesajınızı okuyunca bir bakayım dedim ama bulamadım.yıkama sonrası hareket %95 bu şekilde yazıyor bir de total sperm sayısı 534 milyon yazıyor ama yıkama sonrası sperm sayısı yazmıyor sanırım..konsantrasyon 89 milyon yazıyor bir de Vitalite %95 yazıyor..bunlardan biri yıkama sonrası sayıyı ifade ediyor olabilir mi?
89 milyon gayet iyi yıkama sonrası o 👍 rahim filmin temiz çıktıysa yumurtalarındada bir sorun yoksa hadi hayırlısı

89 milyon gayet iyi yıkama sonrası o 👍 rahim filmin temiz çıktıysa yumurtalarındada bir sorun yoksa hadi hayırlısı
Amin hayırlısı inşallah 🙏🏻 Rahim filmi çekilmedim bu olmazsa bidahakine çekeriZ dedi doktor..önce çekicez demişti sonra böyle karar verdi..yumurtalarımda İse inşallah olmaz tabi ama sorun olabilir belki Çünkü zor gelişiyor zaten 1 tane gelişmişti . Başka yoktu.Rezervim de düşük.Bu yüzden korkuyorum aslında.Eşime karşı da kendimi çok kötü hissediyorum çoğu zaman.İnşallah hepimize de bekleyen herkese sağlıklı evlatlar nasip eder Allahım🙏🏻 Bir daha aşılama yaptırır mıyım bilemiyorum o ağrı aklıma geldikçe karnımı tutasım geliyor şu an bile..o da korkuttu beni ..Allahımm hepimizi bu bekleyişten kurtarsın hayırlısıyla 🙏🏻

İnşaallah en yakın zamanda kavuşursun canım evladına. Rabbim isteyen herkese en yakın zamanda nasip eder inşallah. Zor ve meşakkatli bir yol ama sonunda kucağımıza alınca herşeye değecek inanıyoruz, umudumuz var, Rabbim her şeye kadir.
Evet Öyle ama bana zor geliyor psikolojik olarak çok yorgunum küçük bir şehirde yaşıyorum tüp bebek için istanbula gitmem gerekecek virüs var her yer çok karışık aşılamayla geleceğini ummuştum olmadı dini olarak bile kendimi zedeliyorum isyan ediyorum hayırlısı artık bir şey diyemiyorum

Benim de 2. Aşılamam bugün 7. Günüm adet tarihim 9 Şubat. Bugün adet sancım başladı muhtemelen sonucum negatif. Bende tüp bebeğe geçeceğim. En azından başarı oranı yüksek. Ne yapalım. Herkes aynı yollardan geçmiyor. Rabbim herkese nasip etsin.
Amin inşallah artık kafamda hep felaket senaryoları tedavi olurken bile gözyaşım dinmiyor her gün ağlıyordum alttan muayene bile olamıyorum bu yükler bana ağır geliyor şimdi tüp bebek bile tutmazsa falan bile geliyor aklıma çalışıyorum her gün işe gidiyorum sağlıkçıyım her gün hastalarla uğraşıyorum inanın mesleki tahammülüm bile kalmadı benim tüm hayatımı,psikolojimi aşırı etkiliyor bitiriyor beni

Amin inşallah artık kafamda hep felaket senaryoları tedavi olurken bile gözyaşım dinmiyor her gün ağlıyordum alttan muayene bile olamıyorum bu yükler bana ağır geliyor şimdi tüp bebek bile tutmazsa falan bile geliyor aklıma çalışıyorum her gün işe gidiyorum sağlıkçıyım her gün hastalarla uğraşıyorum inanın mesleki tahammülüm bile kalmadı benim tüm hayatımı,psikolojimi aşırı etkiliyor bitiriyor beni
Allah yardımcınız olsun... Allah hepimizin yardımcısı olsun..Ama şunu çok duydum gerçekten stres çok etkiliyor..Çoğu kişinin artık herseyi bıraktığı,düşünmediği ,rahatladığı zamanlarda süpriz bir şekilde gebe kaldığını duydum .Sanırım bunu başarmamız gerekecek.

X