Oda arkadaşı problemi?

meleker34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2024
19
6
22
İyi geceler kızlar öncelikle.
3 kişilik özel bir yurtta kalıyorum.Kızlardan biriyle gayet iyi anlaşıyorum,konuşuyoruz ama diğeri bana garip davranıyor.Odaya giriyorum bir hoş geldin bile demiyor.Mesela bir gün o iyi anlaştığım kızla odadaydık onun dersi vardı ama benim de odada olduğumu biliyordu diğer kızı aradı hadi yemeğe gel diye beni aramadı.Bir yere gidiyorlar beni hiç çağırmıyor bana soğuk davraniyor.Aramızda kötü bir olay da olmadı.Ama bu durumdan çok rahatsız oluyorum artık kafayı yemek üzereyim.Konuşun demeyin çünkü sert dengesiz bir insan muhattap da olmak istemiyorum.Ne yapmalıyım?

3 kişilik özel bir yurtta kalıyorum.Kızlardan biriyle gayet iyi anlaşıyorum,konuşuyoruz ama diğeri bana garip davranıyor.Odaya giriyorum bir hoş geldin bile demiyor.Mesela bir gün o iyi anlaştığım kızla odadaydık onun dersi vardı ama benim de odada olduğumu biliyordu diğer kızı aradı hadi yemeğe gel diye beni aramadı.Bir yere gidiyorlar beni hiç çağırmıyor bana soğuk davraniyor.Aramızda kötü bir olay da olmadı.Ama bu durumdan çok rahatsız oluyorum artık kafayı yemek üzereyim.Konuşun demeyin çünkü sert dengesiz bir insan muhattap da olmak istemiyorum.Ne yapmalıyım?
Hiç umursama kimse kimseyle iyi anlaşmak zorunda değil. Aynı odayı paylaştığıniz için saygı duyduğu ve seni rahatsız etmediği sürece sorun yok bence.

herkes seninle iyi olmak zorunda değil
belki diğer kişiyi kendine daha yakın hissetmiştir
yıldızınız uyuşmamıştır
zorla arkadaş olamazsınız ki

Biraz muhabbet etmeye calis firsat oldugunda. Oda arkadasiyla bu kadar mesafeli olmak iyi degil. Disarda yemek yemeyin ama arada bir video goster ogrendigin yeni bir seyi paylas. Ve oyle bir durum yokmus gibi davran. Ben de 2 kisilik ve 3 kisilik odalarda uzun yillar yurtta kaldim. Eger araniz gerilirse kotu olur sizin icin. Bunu onun mutlulugu degil kendi huzurun icin yap. O onemli degil ne hissederse hissetsin

Hiç yokmuş gibi davranın.
İlk iş hayatına atıldığım da bir kız bana inanılmaz kötü davranıyordu hiç bir şey de geçmedi aramızda.
Hiç oralı olmadım ama kavga da etmedim asla hep yok saydım, önemsemedim.
Bir gün iş çıkışı wc den çıktım müdür bu kızı ve kankasını ne yaptılar ise bilmiyorum. Allahım kadın delirmiş dövecek gidin diyor kovdu bunları.
Kaaaaç yıl oldu unutmuyorum bu tuhaf insanları.

Isınamamış da olabilir benim olayda ki gibi gidikte olabilir hiç dert etme.

Senin niyetin doğru ise buluyorlar bir yerden çünkü enerji olarak kimsenin alanını dar etme hükmümüz yok. Merak etme ya oda değiştirir yada olur biseyler.

yokmuş gibi davran ,zaten dengesiz buluyorsun neden birlikte vakit geçirmek istiyorsun ki?

sen ona nasıl davranıyorsun ?
kendi davranışlarından hiç bahsetmemişsin
aynı odadasınız hiç mi iletişim olmuyor aranızda ? hiç mi sohbet muhabbet etmiyorsunuz ?

Hem dengesiz biri diyip hem çağırmadı diye kafanıza takıyorsunuz.
Hem muhatap olmak istemiyorum deyip hem kafayı yemek üzereyim diyorsunuz.
Kusura bakmayın ama bana siz de çok tuhaf geldiniz.

Hem dengesiz biri diyip hem çağırmadı diye kafanıza takıyorsunuz.
Hem muhatap olmak istemiyorum deyip hem kafayı yemek üzereyim diyorsunuz.
Kusura bakmayın ama bana siz de çok tuhaf geldiniz.
Muhatap olmak istemiyorumdan kastım neden beni çağırmıyorsun beni dışlıyorsun gibi konulara girmek istemiyorum.Çünkü mizacı sert bir kız ve ne alaka vs.diye beni azarlayacaktır eminim çünkü suçu hep başkalarında arama eğiliminde.Yurtta da bir sürü konuşmadığı insan var.
Oda arkadaşım olmasa takacağım biri değil zaten ama aynı odada olunca arada iletişimsizlik olunca ister istemez kafama takıyorum bu da beni olumsuz etkiliyor.

sen ona nasıl davranıyorsun ?
kendi davranışlarından hiç bahsetmemişsin
aynı odadasınız hiç mi iletişim olmuyor aranızda ? hiç mi sohbet muhabbet etmiyorsunuz ?
Ben ona hep elimden geldiğince iyi davranmaya çalıştım.Bazen yemekhaneye inmeye üşenirdi,gidip yemeğini ben alırdım.Evine gider,hep sorarım ne zaman geleceksin;sınavın nasıl geçti felan.O ise zaten bana hiç sormuyor bir şey ne bir hal hatır,ne bir şey.Varsa yoksa diğeriyle muhattap oluyor.Kötü bir şey de yapmadım ha.

Ya bu takma muhatap olma diyenler ne yaşıyor aynı odanın icindeler nereye kadar soğuk yapacaklar . Çok samimi olunmasa da o diyologu sağlamak lazım mesela bir sabah saçın çok güzel olmuş veya parfümün ne ne güzel kokuyor gibi bir iltifat ile konuşmayı başlatabilirsin belki oda senin soğuk görüyordur

Konuşun demeyin yazmışsınız ama böyle durumlarda her zaman konuşmak işe yarar. Pasif agresif saçma sapan tavırlarına çanak tutarsınız sorunu neymiş diye sormazsanız

Ben ona hep elimden geldiğince iyi davranmaya çalıştım.Bazen yemekhaneye inmeye üşenirdi,gidip yemeğini ben alırdım.Evine gider,hep sorarım ne zaman geleceksin;sınavın nasıl geçti felan.O ise zaten bana hiç sormuyor bir şey ne bir hal hatır,ne bir şey.Varsa yoksa diğeriyle muhattap oluyor.Kötü bir şey de yapmadım ha.
Karart gözünü, kır gururunu ve al karşına konuş. Acaba sana karşı bir suç mu işledim, neden bana bozuk atıyorsun lütfen söyler misin falan de. Aynı odada kaldığınızı, kendini tuhaf hissettiğini ve bu durumun seni üzdüğünü söyle. Eğer bu safiyane tutumunuza karşı hala aynı tavırdan vazgeçmezse, siz ona bin beterini yapın. O zaman kendi kaçacak delik arasın.

X