Oda kokusu problemi

Kesinliklee her uyunan.oda leş gibi kokar. Yıllarca kreşlerde çalıştım. O mis gibi çocukların uyuduklari oda ne kadar havalandirsakta uyku sonrası berbat kokardı.
Alışkanlık olmuş kis yaz hemen yatak odası camını açarım.
Evet bir sağlık problemi niz olabilir ki çozmeye çalışıyorsunuz. Fakat eminim arkadaşınızda leylak gibi kokmuyordur uyurken

Kapısı kapalı uyunan her oda da koku olur. Çocukların odasında bile olur. Sabah bu yüzden ev havalandırdırılır taze hava eve girsin diye.
Arkadaşınız sizinle uğraşıyor olabilir mi?
Bir ben bu durumu normal karşılıyorum sanacaktım herkes bi hastalık bulmaya çalışmış kapalı olan her oda kokar içinde insan olmasa bile Kokar ben lisede yurtta kaldım Pansiyon nöbetçisi olduğumuzda tüm odaları uyandırırdık her oda öyle kokardı sabahlar

Hayır, ben evlenince de bu sorunu yaşamak istemiyorum mesela. Yani uyanınca kötü bir kokuyla uyanınca olacakları düşünemiyorum mesela. Kendisinden böyle bir koku gelmezken benden neden geliyor aceba? Kokunun teninden değil, ağız, nefes ya da mide kaynaklı olduğundan eminim. Çünkü ter kokusu değil bu
Anladım içiniz rahat etmiyorsa doktora gidin mide bağırsak kaynaklı olabilir.

Bir ben bu durumu normal karşılıyorum sanacaktım herkes bi hastalık bulmaya çalışmış kapalı olan her oda kokar içinde insan olmasa bile Kokar ben lisede yurtta kaldım Pansiyon nöbetçisi olduğumuzda tüm odaları uyandırırdık her oda öyle kokardı sabahlar
Kesinlikle şimdi bütün evi havalandırdım,çocukların oyun oynadığı odayı açmadım bir tek ve oraya girdikçe ağır kokuyor. Sabah bütün evler havasız kokar yani.

Benim sormak istediğim, arkadaşım uyandığında ben hala uyuyorsam bu kokuyu duymuş olacak, çünkü uyanınca ortaya çıkıyor. Ben de bu durumu nasıl önleyebilirim?
İki yetişkinin kapı kapalı uyuduğu küçücük yurt odası elbette kokacaktır siz niye kendinizi suçluyorsunuz ki o da aynı odada uyudu sonuçta

saatlerce camı kapısı kapalı olan odanın kokması gayet normal. sen midendeki sorun için git tabii doktora ama havasızlıktan zaten kokar yani. önce uyanan camı açar odayı havalandırır nedir yani. ben de yurtta kaldım, erken uyanan hava soğuk falan değilse pencereyi açardı aramızda da hiç bu tarz konular geçmedi. havasız kalma olayını akıl edemeyip buradan sana yürüyen arkadaşın da açsın bi tarafını koklasın yani laflara bak.

Merhaba. Öncelikle beni yargılamadan dinlemenizi ve eleştirmeden çözüm odaklı konuşmanızı rica ediyorum. Şöyle ki ben, apartta 2 kişilik odada kalıyorum. Ve benim daha önceden de odamda tek kalırken yaşadığım bir problemim var. Oda kokusu problemi. Şöyle ki, ben normalde temiz bir kızım, yani evin tozunu alırım, süpürürüm, silerim, yemek yedikten sonra hiç bulaşık bırakmam, hemen yıkarım, sık sık duş alırım, dolabım her zaman düzenlidir.Ancak son bir iki yılda fark ettim ki, gece uyuduğum uykudan sonra sabah uyanınca etrafıma kötü bir koku yayılıyor, bu koku vücudumdan gelen bir koku değil. Uyurken ağzım kapalı olduğu için, nefessiz kaldığım için, ağız kokusu mudur artık nefes kokusu mudur bulunduğum bölgenin etrafına yayılıyor. Bu arada günde 2 kez dişlerimi fırçalıyorum. Gün içerisinde ağzımdan öyle kötü koku yayılmıyor.Bu durumu sadece uyku uyuyup uyandıktan sonra, yani uzun süre havasız ortam oluştuğunda yaşıyorum. Sabah kalktığımda fark edince hemen odayı havalandırıyorum ve oda parfümü sıkıyorum. Ancak bu sene 2 kişilik odada kalmaya başlayınca, oda arkadaşım bazen benden önce uyanıyor ve maalesef odayı havalandırıp parfümü sıkmadan yani ben uyanmadan bu kokuyu fark etti. En başta kullandığım deterjanın bu kadar kötü koktuğunu düşünüyordu. Şu deterjanını değiştir falan diyordu. Ancak sanırım kokunun deterjandan değil benim nefes problemimden geldiğini anladı, ama tam emin değilim. Çünkü bu sabah dedi ki, bir deterjan insanı ancak bu kadar rezil edebilir. Ben de çözüm yolları arıyorum. Şimdilik ağız bakım suyu falan aldım. Dil temizleme jeli aldım. Ancak bence bunlar çözüm olmayacak. Çünkü uykudan uyanınca vermeli gibi kokuyor etrafım. Yani bu koku, ağız kokusu değil de nefessizlik kokusu, mideden gelen bir koku sanki. Daha önceden dil hekimine gitmiştim ve dişlerimdeki plakları temizlettim, kanal tedavisi için gittim. Bu sorunu son 1 2 yıldır yaşadığımdan bu sorun için gitmedim yani. Benim sormak istediğim, arkadaşım uyandığında ben hala uyuyorsam bu kokuyu duymuş olacak, çünkü uyanınca ortaya çıkıyor. Ben de bu durumu nasıl önleyebilirim?
Dişinizde enfeksiyon olabilir

BİM markette, oda ve banyo kokuları var. Böyle cam bir şişe, içinde de 5- 6 tane çubuk var. 20 tl filan heralde ama bir şisesi neredeyse 2 ay kadar gidiyor. Ben evimdeki lavaboda kullanıyorum. İlk başlarda kokmuyor ama çubuk ıslanınca yani ertesi gün hissediyorsun kokuyu. Böyle hafif ya da arkadaşında ortak seçerek alıp odaya koyabilirsin. Ek olarak tek doktorla yetinme, önce aile hekimine git ve hangi nedenler olabilir, hangi branşlar ve tedaviler uygulanabilir öğren...

Merhaba. Öncelikle beni yargılamadan dinlemenizi ve eleştirmeden çözüm odaklı konuşmanızı rica ediyorum. Şöyle ki ben, apartta 2 kişilik odada kalıyorum. Ve benim daha önceden de odamda tek kalırken yaşadığım bir problemim var. Oda kokusu problemi. Şöyle ki, ben normalde temiz bir kızım, yani evin tozunu alırım, süpürürüm, silerim, yemek yedikten sonra hiç bulaşık bırakmam, hemen yıkarım, sık sık duş alırım, dolabım her zaman düzenlidir.Ancak son bir iki yılda fark ettim ki, gece uyuduğum uykudan sonra sabah uyanınca etrafıma kötü bir koku yayılıyor, bu koku vücudumdan gelen bir koku değil. Uyurken ağzım kapalı olduğu için, nefessiz kaldığım için, ağız kokusu mudur artık nefes kokusu mudur bulunduğum bölgenin etrafına yayılıyor. Bu arada günde 2 kez dişlerimi fırçalıyorum. Gün içerisinde ağzımdan öyle kötü koku yayılmıyor.Bu durumu sadece uyku uyuyup uyandıktan sonra, yani uzun süre havasız ortam oluştuğunda yaşıyorum. Sabah kalktığımda fark edince hemen odayı havalandırıyorum ve oda parfümü sıkıyorum. Ancak bu sene 2 kişilik odada kalmaya başlayınca, oda arkadaşım bazen benden önce uyanıyor ve maalesef odayı havalandırıp parfümü sıkmadan yani ben uyanmadan bu kokuyu fark etti. En başta kullandığım deterjanın bu kadar kötü koktuğunu düşünüyordu. Şu deterjanını değiştir falan diyordu. Ancak sanırım kokunun deterjandan değil benim nefes problemimden geldiğini anladı, ama tam emin değilim. Çünkü bu sabah dedi ki, bir deterjan insanı ancak bu kadar rezil edebilir. Ben de çözüm yolları arıyorum. Şimdilik ağız bakım suyu falan aldım. Dil temizleme jeli aldım. Ancak bence bunlar çözüm olmayacak. Çünkü uykudan uyanınca vermeli gibi kokuyor etrafım. Yani bu koku, ağız kokusu değil de nefessizlik kokusu, mideden gelen bir koku sanki. Daha önceden dil hekimine gitmiştim ve dişlerimdeki plakları temizlettim, kanal tedavisi için gittim. Bu sorunu son 1 2 yıldır yaşadığımdan bu sorun için gitmedim yani. Benim sormak istediğim, arkadaşım uyandığında ben hala uyuyorsam bu kokuyu duymuş olacak, çünkü uyanınca ortaya çıkıyor. Ben de bu durumu nasıl önleyebilirim?
Midenizde filan problem olabilir mi acaba.
Iç hastalıklarına gidin durumunuzu anlatın bence.

BİM markette, oda ve banyo kokuları var. Böyle cam bir şişe, içinde de 5- 6 tane çubuk var. 20 tl filan heralde ama bir şisesi neredeyse 2 ay kadar gidiyor. Ben evimdeki lavaboda kullanıyorum. İlk başlarda kokmuyor ama çubuk ıslanınca yani ertesi gün hissediyorsun kokuyu. Böyle hafif ya da arkadaşında ortak seçerek alıp odaya koyabilirsin. Ek olarak tek doktorla yetinme, önce aile hekimine git ve hangi nedenler olabilir, hangi branşlar ve tedaviler uygulanabilir öğren...
Çubuk kendi kendine mi ıslanıyor,bizim mi ıslatmamız gerekiyor

Benim midemde ya da bağırsağımda ciddi bir problem yok. Sadece yediklerime dikkat etmediğimde, midem bulanıyor ve çıkartıyorum. Ağzım normalde çok kötü kokmadığı için, uyku sonrası kalktığımda etrafı nefes kaynaklı kötü koku sardığı için mideden gelen bir koku olduğunu düşündüm, ama bu benim tahminim sadece

Mutlaka doktora gitmelisiniz mide için

Ya bence sen iyi bir gastroenteroloji doktoruna git. Endoskopi kolonıskopi komple bir baktır. Başka türlü çözülmez bu.
Çok doğru, diğer arkadaşlar da uyarmışlar. Gece yatarken olan reflü ağız ve nefes kokusu yapar. Ağız ve diş bakımı ile ilgili, sorunu yok gözüküyor. Endoskopi ile tanı konur, basit antiasit ilaçlarla tedavi edilir. Yatak başını yükseltmek de faydalıdır. Bir de bazı parazit hastalıkları da ağız kokusuna sebep olabilir, dışkıda parazit bakılırsa iyi olur.

Çubuk kendi kendine mi ıslanıyor,bizim mi ıslatmamız gerekiyor
Çubuk ve cam şişe koku, kutunun içinde. Bambu çubuk sanırım. Çubuğu, cam şişenin içine koyuyorsunuz. Bir süre ( 1 günden az ) sonra çobuklar, kokuyu içine çekiyor ve odaya dağıtıyor. Yani siz ıslatmıyorsunuz. Şişenin içine çubukları bırakıyorsunuz. Ama alırken dikkat edin bazı kokular baya keskin oluyor. Ve en az 1 ay boyunca yetiyor. Hafif kokuları tercih edin alacak olursanız. Diğer üç harfli marketlerde de olabilir ya da başka marketlerde vs. Ama ben BİM' den alıyorum.

10451467796530.jpg

Böyle tahminlerle olmaz. Bütün odayı kaplayacak kadar bir koku ise mideden geliyordur. Ağız kokusu yakın mesafeden ancak alınır.
Pis kokuların parfümle bastırılmasına çok karşıyım. Sorun neyse çözene kadar peşini bırakmazdım ben.
Bazı insanların teni, teri kokar mesela. Günde 2 kere duş alan insanlar biliyorum. Bazıları Allah vergisi temiz kokar. Bir de insan kendi kokusunu alamıyor. Ben eşimi tembihlerim. “Alınırım, kırılırım diye düşünme. Kötü kokarsam ikaz et” diye. Evliliklerde ağız kokusu boşanma sebebidir.

Ben bu ağız kokusu durumundan iki kez gitmiştim doktora tabi gece geç saatte yemek yiyordum bu çok etkiliyor sabah kalkarken aykut elmasın '' lan bok mu yedim ben ya '' videosu aklıma geliyor asdfgh. Onu bıraktım bu seferde açlıktan gelmeye başladı :KK70: Tabi önce dişlerden falan sandım ama çürük vs yok çünkü günde 4 kez fırçalıyorum diş tellerimden dolayı alışmıştım ona da doktor 3 kez fırçalaman şart demişti alışkanlık oldu birde yemekten 10 15 dk sonra fırçala ki yemek artıklarının kalması dişlerini çürütür demişti. Ağız bakım suyu kullanmıyorum çünkü doktorda tavsiye etmedi ve ağzımda inanılmaz uyuşukluğa sebep oluyor fakat diş ipi verdi bunu kullan yatmadan önce dişlerin arasını temizlemezsen de olur dedi gerçekten de haklıymış fırçalasak bile diş ipinin temizlediği gibi temizlemiyor onun etkisini gördüm fakat onunla birlikte beni dahiliyeye sevk etti onlar midene bi baksın bi problem olabilir dedi tabi doktor koku alamadı o an ama ben sabahları kalkınca sevmiyorum olmasını. Neyse iç hastalıklarına gittim ne dese beğenirsin Reflü, Gastrit, Ülser hepsi var sende dedi :KK70: midem en ufak yiyecekte ekşir benim ve çok yemiyor olmama rağmen ağzımdan da ekşi ekşi gelir ve mide ağrısı çok çekerim. Ama bunlardan dolayı gitmemiştim hiç. Herhalde Allah korusun kanser olacak olsam direk mide kanseri olurum o kadar dert çileyi çekiyor :KK70: midedenmiş birazda benim. Şimdi o kadar sorun yaşamıyorum hem diş ipi hem mide koruyucum sayesinde. İsterseniz sizde bi gidin iç hastalıklarına.

Ben de gitmek istiyorum da. Açıkçası bu durumu doktora anlatmaktan da çekiniyorum. Benim nefes kokum, ağız kokum uyanınca tüm odaya yayılıyor, oda çok kötü, veremli gibi kokuyor nasıl diyeceğim

X