Çocuk Hastalıkları Oğlu inmemiş testis ameliyatı olan anneler bakar mısınız ?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Sebbosa

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2019
8
9
30
Merhabalar 2.5 yaşındaki oğlumun tek taraflı inmemiş testisi var ve Çapa Tıp Fakültesi'nde Prof. Erbuğ Keskin hoca tarafından yaklaşık 1 ay sonra ameliyatı gerçekleştirilecek. Ameliyatla birlikte sünneti de yaptıracağız. Fakat ben çok korkuyorum. Daha şimdiden uykularım kaçıyor. Oğluma bakıp bakıp üzlüyorum. Beni en çok korkutan şeyse genel anestezi alacak olması. Ya anesteziden uyanamazsa gibi tuhaf şeyler düşünüyorum..
Çocuğu bu ameliyatı olmuş tecrübeli annelerimizin yorumlarını bekliyorum.. Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın,nerede hasta yavru varsa hepsine şifa versin inşaallah.

Son düzenleme:
Benim oğlum 1,5 yaşında oldu.
Ben de çok endişeliydim fakat çok iyi geçmişti.
Sizin de öyle olur insallah

Benim oğlum 1,5 yaşında oldu.
Ben de çok endişeliydim fakat çok iyi geçmişti.
Sizin de öyle olur insallah
Çok teşekkür ederim yanıtınız için. Umarım bizde çok iyi bir şekilde atlatırız Allah'ın izniyle.
Ameliyata girecek olan profesör Türkiye'nin en iyi çocuk cerrahlarından birisi fakat anne yüreği işte dayanmıyor..

Eminim iyi geçecektir,korkmayın,çok basit bir müdahale.
Hiç ağrı acısı olmamıştı,çabucak iyilesmisti

Eminim iyi geçecektir,korkmayın,çok basit bir müdahale.
Hiç ağrı acısı olmamıştı,çabucak iyilesmisti
İçime su serptiniz. Allah razı olsun.
İnşallah bizim ameliyatımız da sorunsuz bir şekilde geçer. Çocuktan önce ben bayılmam umarım. O gün ne yapacağım bilmiyorum. Çünkü ben genel anesteziden aşırı korkan biriyim. Sırf bu sebepten sezeryanımı epidural anesteziyle yaptırdım.

Yalnızca dua edin,ben öyle yaptım,ameliyathanenin kapısına başımı dayayıp Allahım kuzum hiç birşey hissetmesin diye dua ettim.Ağlamadım hiç yalnızca dua...

Merhaba çok geçmiş olsun ameliyat gerçekleşti mi acaba? Nasıl geçti? Süreç nasıldı? Benim bebeğimde ameliyat olacak aynı sizin gibi korkularım var. Onu nasıl göndericem ameliyathaneye. Canı çok yanacak mı sonrasında çok zorlanacak mıyız... vs. vs.

okurken kendimi yerine koydum gozlerim doldu. genel anestezi beni de inanilmaz korkutur, bebek ya da yetiskin fark etmez uyuyan kisi sanki uyanamayacakmis gibi gelir. ama oyle olmuyor inanin

kucucuk kap ameiyati beyin ameliyati olanlar var. 8-9 saatlik narkoz alanlar... icinizi rahatlatin, ama ameliyathane kapisinda beklemek cok koru bisey hele ki konu kucucuk cocuk ise... rabbim sifa versin

Oğlumda da inmemiş testis var malesef ve ameliyat olacağız. Aynı korkular bende de mevcut.
Umarım ameliyatınız çok güzel geçmiştir. Rabbim bizimde sağlıcakla atlatmamızı nasip eder inşallah

Oğlumda da inmemiş testis var malesef ve ameliyat olacağız. Aynı korkular bende de mevcut.
Umarım ameliyatınız çok güzel geçmiştir. Rabbim bizimde sağlıcakla atlatmamızı nasip eder inşallah
Bizim de ameliyat henüz olmadı 10 aylık olunca tekrar götürüp tarihi kesinleştirmeyi düşünüyorum daha fazla beklemenin anlamı yok sanırım

Merhaba, ben siz söyleyince meraktan oturdum izledim ameilyat videosunu korkacak birşey olmadığını söyleyebilirim. Doktor değilim ama gördüğüm şey beni ürkütmedi.

Siz seyretmeyin tabiki anne yüreği ayrı brişey gözlemci olarak söylemek istedim. İçiniz rahat olsun!

Bizim de ameliyat henüz olmadı 10 aylık olunca tekrar götürüp tarihi kesinleştirmeyi düşünüyorum daha fazla beklemenin anlamı yok sanırım
Dün dr gittik anestezi konusunda risk her zaman var ama sokaktaki riskten daha az dedi ve biraz olsun rahatladım. Siz hazır olduğunuzda tarihi ayarlayalım dedi. Bir türlü kesinleştiremiyorum.

Bebeğiniz ne kadarlık. Benim 12 ay 22 günlük.
9 buçuk aylık yaşına girmeden yapalım dedi aslında fazla bekletmeyin demişti 6 aylıkken ama biz hep biraz daha zaman geçsin belki iner umudu taşıdık. Sonradan mı gelişti sizin durum acaba ?

9 buçuk aylık yaşına girmeden yapalım dedi aslında fazla bekletmeyin demişti 6 aylıkken ama biz hep biraz daha zaman geçsin belki iner umudu taşıdık. Sonradan mı gelişti sizin durum acaba ?
Dün gittiğimiz dr 6 aylıkken gelseydiniz o zamanda yapardım dedi ama 5 buçuk aylıkken sünnet olduğumuz cerrah yaşına girince yapalım demişti o yüzden bekledik biz. Sol yumurtalık hiç yoktu. Sonradan oluşan bir şey değil bildiğim kadarıyla hamilelik esnasında inmesi gerekirken inmiyor malesef. Doğumdan sonra 6 ay bekleniyor inmesi için. Genelde prematürelerde iniyormuş anne karnında gelişimleri tamamlamadan doğdukları için.

Bizimde 3.aya kadar vardı sünnet olduk 3. Ayda sonraki ay kontrolde doktor sol taraftakinin yukarı çıktığını söyledi

Bizimde 3.aya kadar vardı sünnet olduk 3. Ayda sonraki ay kontrolde doktor sol taraftakinin yukarı çıktığını söyledi
Doğrudur cnm hiç bilemiyorum. Dr bu ameliyatında %5 oranın garanti vermiyor. Geri çıktı durumları olabiliyormuş

Çok haklısınız. Kendimi öyle telkin ediyorum ama anestezi kullanımı aç kalacak olması sonrasında ağrılarının olacağını bilmek çok üzüyor Allaha emanetler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…