Çocuk Hastalıkları Oğlu inmemiş testis ameliyatı olan anneler bakar mısınız ?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Ya bilmem mi o kabusu bizimde aynıydı yapışıklıkta giderildi. Toplu bir bebek o bölgede yağ dokusundan dolayı ve erken dönemde yapılan sünnetlerde olası bir durummuş. Oğlumu en çok yoran o oldu. Hala krem sürüyoruz bizde.

Ah kıyamam çoğu doktor gömülü olduğunda yapmıyormuş sünneti. Bizi hiç uyarmadılar bilsek yaptırımıydık krem hiç üstünde kalmıyor ama sizinde öyle miydi ? Tekrar yapışm olmadı dimi cidden kabus gibi

Yapışıklık ne onu bile bilmiyorduk ki yaşayınca öğreniyoruz. Allah beterlerinden saklasın inşallah ne diyelim. Cnm biz 3 gün boyunca zar zor sürdük 3.gün kontrolde dr antibiyotikli bir krem sürdü o baya toparladı. O kadar acele yalap şak sürüyorduk ki inan hatırlamıyorum. Muhtemelen kalıyordu. Bir de o açıklığı geri çekerek yani deriyi bir nevi yırtarak açıyorlarmışo yüzden çok zorlanıyorlar kuzucuklar

Yapışıklık olmaması için en günde bir aynı şekilde krem sürüyoruz. Siz ne kullnıyorsunuz.

Yapışıklık olmaması için en günde bir aynı şekilde krem sürüyoruz. Siz ne kullnıyorsunuz.
Resmen açık bir yara gibi kıpkırmızı inşallah bu günlerde geçer. Tekrar aynı şeyleri yaşamamaları için mecbur sürücez. Furacin merhem verdiler bize hastaneden size ne vermişlerdi? Bi de bizi 3. Gün çağırmadı direk bir hafta sonra dedi ama duruma göre pazartesi götüreceğim.

Bize herhangi bir krem adı yazmadılar bepanten türevi nemlendirici krem kullanabilirsiniz dediler. Bizde fito da vardı bepanten ile dönüşümlü kullandık. Bizde de hala hafif kırmızılık var. Geçecek Allahın izniyle. Zor bir süreç ama beterin beteri var deyip şükredelim.

Kızlar nasılsınız? Maalesef bizim testis hala ortada yok ameliyat sonrası dolu gibiydi ama torba yukarı çekiliyordu ve doktoru 6 ay beklicez tekrar gerekebilir demişti. Bu sabah sağ taraftakininde boş olduğunu farkettim. Bu zamana kadar hiçbir sorun yoktu. Artık çıldırıcam gerçekten

ilk fırsatta Erbuğ keskine götürüp onun fikrini alacağım

Ameliyat sonrası hiç kontrole gitmediniz mi cnm. Dr bir şey demedi mi. Mesela bizim diğer testise göre küçük sizinde öyledir ele gelmiyordur belki.

Yaaa, Insallah geri gelir. Bizim de ameliyatimiz pazartesi Allah nasip ederse.

Ameliyat sonrası hiç kontrole gitmediniz mi cnm. Dr bir şey demedi mi. Mesela bizim diğer testise göre küçük sizinde öyledir ele gelmiyordur belki.
Bu sonrada indirilen testisin ishlevi nasil oluyor acaba? Yani normal sperm uretebilecekmi ve ya uretememe durumu var mi acaba? Doktor bi aciklama yaptimi bu konuda?

Bu sonrada indirilen testisin ishlevi nasil oluyor acaba? Yani normal sperm uretebilecekmi ve ya uretememe durumu var mi acaba? Doktor bi aciklama yaptimi bu konuda?
İçerde kaldığı süreye ve ne kadar etkilendiğine bağlıymış cnm. Anlayabilmek için Ergenlik döneminde sperm testi yapılabilirmiş. Veya evlilik gibi durumlarda belli olabilir demişti. Ne kadar erken inerse o kadar iyi işlevi açısından. Sana şimdiden kolaylıklar dilerim. Umarım göz açıp kapayıncaya kadar geçer gider.

Amin canım tesekkurler.

Gittik canım zaten daha ameliyattan sonra torba yukarı doğru çekiyor bazen 6 ay sonra ikinci bir ameliyat gerekebiliyor demişti. Kontrolde de hemen torbanın üst tarafında şu an inmesini beklicez 6 ay sonra karar vericez dedi.

Anladım cnm. Rabbim tekrarını yaşatmasın inşallah Ama nacizene fikrim bir dr daha görünmeniz.

Merhaba kizlar, oglumun ameliyati iyi gecti. Pazartesi amelyat olduk 1 saat surdu. Ameliyat odasina kdr yaninda girdim ve anestezi ile uyutulduktan sonra odadan ciktim. Damar yolunu anestezi verildikten sonra acmislar ondan once hicbisey yapmadilar. sadece kilosuna, tansiyon ve oksijenine baktilar. Ameliyatdan 3 saat sonra taburcu olduk. Ustde ve Yumurta tobasi olmak uzere iki yerinde kesik var, dikisler iceriden yapilmis ve uzerine yapistirici suruldugu icin enfeksiyon kapma ihtimali dusuk dedi. Istersen yarin banyo yaptirabilirsin de dedi. Eve geldigimiz gibi oynamaya basladi. Yani farkinda bile degil cok sukur. Size de haber vereyim dedim. Mancar siz nasilsiniz?

Maşallah çok geçmiş olsun. Damar yolunu sonradan açmaları ne güzel olmuş keşke bizede o eziyeti yaşatmasalardı. Nerede yaptırdınız? İstanbulda mısınız? Rabbim hiçbirimize tekrarını yaşatmasın

Çok sevindim cnm ya ameliyathaneye girmen çok iyi olmuş. Benim hala gözümün önünde hemşireye verirken ki hali ne güzel yormamışlar da. Aç kalmasında sıkıntı yaşadın mı

yet07 Mancar kizlar nasilsiniz? Cocuklar nasil oldular? Benim size bir sorum var. Ben ameliyattan sonra oglumun testisini torbasinda goruyordum. Bu aralar tam torbasinda degilde hemen ustunde oldugunu goruyorum torbaya tam indigini gormedim. Sizinkiler nasil diye soracaktim. Aslinda amelyattan 3 bafta sonra doktora gitmistik. Ayni sekilde orda duruyordu be doktor normal demisti. AMA yinede icime kurt dusmuyor degil. Tekrar gotursemmi acaba yoksa doktor mayista gel demisti beklesemmi acaba bilemedim.

MERHABA BENIM OGLUM 6 YASINDA UTANGAC TESTIS DIYE BIR YORUM YAPTI DOKTORUMUZ BAZEN BAKIYORUM TORBADA BAZEN BAKIYORUM YUKARIDA BU DURUM OLAN VAR MI AMELIYAT OLDUNUZMU BU SEBEPTEN SIMDIDIEN TESEKKURLER

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…