Oglum çok saygısız

Serpilbulduk

Guru
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2014
1
0
34
Merhaba arkadaslar
36 yaşındaki bekar oglum bana saygısızca davranıyor hayatında ters birşey oldumu sürekli beni tersliyor. İki gün sonra arayıp sana kötü davrandım çalışamıyorum kitap okuyamıyorum aklım hep sende diyor. bir hafta sonra yine aynı Ayrı şehirlerde yaşıyoruz ama telefonda bile bazen kapa çeneni diyor ne yapacagımı bilmiyorum Bana bir akıl verin terapiyede gitmiyor.

Yani 36 yaşına kadar düzelmemiş, bu saatten sonra ne yapabilirsiniz ki? Kendi istemedikten sonra 30küsur yaş sonrasında düzeltemezsiniz.
En kötü kendinizi çekebilirsiniz. Madem kendini düzeltmiyor siz de bu halden memnun değilsiniz. Mesafe koyun. Arayıp sormayın ne hali varsa görsün, başka ne yapabilirsiniz o yaşındaki kazık kadar adama kulak çekecek değilsiniz

Mesafe koyun. Fikrini sormadikca,yardim istemedikce yorum yapmayin ve yardim etmeyin. Boylece o da ofkesini kontrol etmesi gerektigini aksi takdirde sizi kaybedecegini anlar ve bunun icin cabalar belki.
Benim kardesim de bir donem bu sekildeydi. Yapilan yorumlari ona akil verdigimiz seklinde algiliyor ve tepki gosteriyordu. Bi ara cidden beni aradiginda geriliyordum. Ne desem suc oluyordu cunku. Annemle de diyalogu ayniydi. Biz de annemle kendimizi cektik. O aramadan aramadik, o sormadan yorum yapmadik. Ve bence ozelestiri yapti ve hatasinin farkina vardi. Tabi bu arada terapi de aliyordu.

Valla 36 yaşında oğlumun stress topuda olamam kusura bakmayın .... yemisim kitabını....kır gönlümü kitap okuyamıyorum diye özür dile ....sonra sar başa.....özür niye dileniyor bir daha yapmamak için burda özrün ne anlamı kalıyor...... Yapmışsınız yapacağınızı yaş 36 geçin bu annenin gözünde çocuk büyümez masalını.... Yetişkin insanların sorunlarını halledebilecekleri kum torbası değildir anne baba ....onların hatasının günah keçisi hiç degildir ....Ben olsam aklı basina gelene kadar konuşmam sonrada uzun süre konusmadigim için özür diler sonrada gene konuşmam

Merhaba arkadaslar
36 yaşındaki bekar oglum bana saygısızca davranıyor hayatında ters birşey oldumu sürekli beni tersliyor. İki gün sonra arayıp sana kötü davrandım çalışamıyorum kitap okuyamıyorum aklım hep sende diyor. bir hafta sonra yine aynı Ayrı şehirlerde yaşıyoruz ama telefonda bile bazen kapa çeneni diyor ne yapacagımı bilmiyorum Bana bir akıl verin terapiyede gitmiyor.
36 yaşında kazık kadar adam. Bence mesafe koyun üstüne düştükce halden anlamaz, kendi öfke kontrolu elinde değil. Özür dileyip tekrar yapıyorsa ne anlamı kaldı bu özrün? Terapiye gitmiyorsa sizin mesafenizi koymanız en doğrusu olur bunun başka yoku keşke olsa :KK43: babasıyla arası nasıl?

Siz ne diyorsunuz da size tepki gösteriyor?

Herkes burada faturayı oğlana kesmiştir ama belki annede de suç vardır?

Merhaba arkadaslar
bir psikologa gitsin. önce saygısızlık yapıp sonra pişman olması normal değil. belki kötü şeyler yaşıyor, baskı altında. daha kötü şeyler yaşamadan bir destek alsın bence

Merhaba arkadaslar
Aramayın kendi başının çaresine baksın açmayın telefonları bir süre sizde insansınız ortada birşey yokken g*tmü kaşınıyor anasına böyle davranıyor kafasında bir eksiklik olmalı 36 yaşında koskoca bir erkek adam çocuk da değil bırak kendi haline

Siz ne deyince size saygısızlık yapıyor başından anlatır mısınız?
Bence Aramayın konuşmayın özür dilediğinde affetmeyin.
Beni üzüyorsun modumu düşürüyorsun konuşmayalım daha iyi deyin geçin. Çocuk değil ki.
Ama çocuk muamelesi yapan hayatına karışan bir yapınız varsa ilk saygısızlığı siz yapıyorsunuzdur bu kısmı bilmiyorum.
Her neyse Düzelmek isterse kendi elinde. Yapamıyorsa öfke sorunu varsa terapi alsın.
Size bir öfkesi varsa hakaret etmek yerine açıkça konuşsun.

35 yaşındayım boşanma evresindeyim 8 aylık oğlum var annem çok çok destek olmasına rağmen bu evrede bazı sebeplerden dolayı kalbini kırdım kapat çeneni falan hayatım boyunca kullanmadım ama tüm içimi travmalarimi boşalttim ağladım bağırdım rahatladım tabii sonra essek gibi pişman oldum annem uzaklaşti mesafe koydu ben kedi yavrusu gibi yine sirnaştim annemde mevcut durumdan dolayı olduğunu bildiği için affetti
Bilmiyorum oğlunuz ne yaşıyor nasıl yaşıyor erkekler genelde konuşup anlatmaz saçmalar kabalaşır vs

Merhaba arkadaslar
Tepkinizi net koyun,kırdıktan sonra günde bin kerede arasa açmayın anlasın artık kaldiramadiginizi,ayrıca umursamayan koca adam çocuk degilki yol yordam ogretesiniz,siz onun annesisiniz kölesi yada stres topu degilsiniz

Merhaba arkadaslar
Az konuşun, öz konuşun. Terslediği an terslediğini belirtip iletişimi o an kapatın. Daha sonra iyi olduğunda aramasını rica edin. Başka yapacağınız birşey yok

Ebeveynlerin çocukları hakkında şikayet etmesini hiç anlamıyorum. Kim yetiştirdi o çocuğu? Ağaç yaşken eğilir, zamanında anne babaya, büyüğe saygı öğretilmeyen çocuk büyüyünce böyle oluyor işte. Ne bekliyordunuz ki?

X