oglum konuşamiyor dua ma yardım edermisiniz :(

lagrima

Guru
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2009
6.132
88
38
Merhaba arkadaşlar oğlum konuşamıyor Muhammed Turab ismi onun için bu duayı okurmusunuz :KK43:
Rabbişrahli sadri ve yessirli emri.
Vahlül uqdeten min lisani yefqahu qavli”
Manasi;Ey rabbim.
Göğsümü aç, genişlet.
İşimi kolaylaştır.
Dilimde bulunan düğümü çöz de, anlasınlar beni”
(Taha: 25-28)

hiç mi konuşamıyor.

Dua edelim tabii de senin onceligin dua toplamak degil cocugu bir uzmana gostermek olmali..
Allah sifa versin. Sorun ne tam olarak?

Allah yardımcısı olsun inş hemencecik konuşmaya başlar kaç yaşında Dr goturdunuzmu

Hiç konuşmuyor değil anne baba cis kaka anneanne gibi bi kac kelime kullanıyor ama o kadar çocuk gelişim uzmanina götürdüm 2 kez bir problem yok ama farkli bi cocuk dediler sadece . Ne demek diye de sormadım aklıma gelmedi :/
Beni anlıyor dediğimi yapıyor işaret ediyor sunu getir dediğimde getiriyor. vücut dilini kullanıyor Birseyler anlatırken.
Anlatamadıgi dönemlerde ki her zaman anlamıyorum vücut dilini sinirleniyor bagriyor vuruyor yani hircinlasiyor.
Belediyenin kresinde yazıldık belki konuşmasına faydası olur diye ama 1 kez gidebildik içeri adım dahi atmiyor çünkü taşıtları konuşuyor bunu anlamiyorlar sorun oluyor

Kaç yaşında

Oğlumun sınıfında 33 aylık bir çocuk vardı anne baba mama evet falan diyodu sadece

Oğluma nasıl anlaşıyorsunuz dedim o eli ile tarif ediyor anlıyoruz dedi

Benim oğlum da 4 yaşında idi o zaman

Şimdi biraz daha çok konuşuyor akşam giderken görüşürüz falan diyor

3 yaşında suan

arkadaşımın oğlu da 3.5 yaşında konuştu, şu an çok normal bi cocuk içini ferah tut öncelikle bide geç konuşan çocuk zeki olur derler
kulaklarında sıkıntı yok demek ki Mr çekildi mi beyinde bişey çıktı mı, keşke hekim arkadaşlar görüp yazsa

Kiz kardesimin oglu 4 yasinda konustu. Simdi de onun hirsini aliyor sanirim hic susmuyor:)
Allah acil sifalar versin.

3 yaşında suan
Çiş kaka dediğine göre bez olayı bitti ve tuvaleti geldiğinde söyleyebiliyor o zaman? 2 ya da 3 kelimelik basit cümleler kurabiliyor mu,buna gayret ediyor mu peki? Çizgifilm müziklerini,pepee gibi mesela,sever mi bilmiyorum ama,mırıldanmaya çalışıyor mu çarpık çurpuk bile olsa?

Hiç konuşmuyor değil anne baba cis kaka anneanne gibi bi kac kelime kullanıyor ama o kadar çocuk gelişim uzmanina götürdüm 2 kez bir problem yok ama farkli bi cocuk dediler sadece .
Beni anlıyor dediğimi yapıyor işaret ediyor sunubgetie dediğimde getiriyor ama vücut dilini kullanıyor sadece.
Anlatamadım dönemlerde ki her zaman anlamıyorum vücut dilini sinirleniyoruz bagriyor vuruyor yani hircinlasiyor.
Belediyenin kresinde yazıldık belki konuşmasına faydası olur diye ama 1 kez gidebildik içeri adım dahi atmiyor
3 yaşında suan
Benim cocugum da konusmuyor. Daha dogrusu konusabildigi halde kendini yormuyor. Ben bir pedagogla gorusup krese vermeyi dusunuyorum. Kendi yasitlarinin arasinda sosyallesirse acilacagina inaniyorum. Senin cocugun da benimki gibi galiba. Merak etme Anne baba diyen herseyi der. Onlara biraz zaman tanimamiz lazim.

Çiş kaka dediğine göre bez olayı bitti ve tuvaleti geldiğinde söyleyebiliyor o zaman? 2 ya da 3 kelimelik basit cümleler kurabiliyor mu,buna gayret ediyor mu peki? Çizgifilm müziklerini,pepee gibi mesela,sever mi bilmiyorum ama,mırıldanmaya çalışıyor mu çarpık çurpuk bile olsa?
Bez olayını kısmen bitti. Cümle hiç kuruyor iki kelimeyi yan yana ile kullanmıyor anne nama anne cis dışında. Cümle kurma gayreti hiç yok kendi çapında cunle kuruyor ama anlamsız. Mesela emmi mama duf anneanne aslında demek istediği dayı anneannem mama yi düşürdü bu cümleye girmiyor bildiğim çünkü anlamsız kelimeler ben anlıyorum sadece. Birlitke şarkı söylüyoruz ama anlamsız

X