OĞLUM KURTULDU. 🙏🙏

Çok sevindim. İnşallah devamlı olur bu iyi halleri.
Kesinlikle spor yapsın. Spor bağımlılıkla mücadelede çok etkili. Bunu açıklayan bilimsel çalışmalar var.
Bir de bana kalırsa İngiltere işini en az 1 sene erteleyin. Orada kontrol altında olmaz ve bu tür şeylere ulaşmak çok daha kolay ve yasal. Ayrıca yurtdışına adaptasyon süreci psikolojisini olumsuz etkileyebilir. Yurtdışında yaşayan biri olarak söylüyorum bunu, uzaktan görüldüğü kadar kolay değil. Çocuğa üst üste zorluklar yaşatmayın.
Ayrıca maddeyi bıraktı diye siz tedavinizi bırakmayın. Anne-oğul terapi almaya devam edin ki bu bağımlılığa götüren etkenler ortadan kalksın.
Umarım her şey sizin için çok güzel olur.

O kadar mutlu oldum ki anlatamam. Elhamdülillah. İnşallah böyle devam eder. Allah sizden razı olsun vazgeçmediğiniz, peşini bırakmadığınız için .
Çok teşekkür ederim. Evlattan vazgeçilir mirabbim bu durumdaki annelere de dayanma gücü versin. Bna derlerdi ki bir gün pes edicen, bırakıcan, sokağa atıcan... Bnmiiii? Aslaaa. Rabbim o duruma hiç bir anneyi getirmesine izin vermesin.

Gecmis olsun nice.. Allah tekrarini göstermesin unuttursun bu gunleri inşallah.. arkadaş cok önemli, semt değiştirince iyi dediğin arkadaslarindan da uzaklaşmiyor mu?
Teşekkür ederim cnm. İyi dediğim arkadaşları hepsi üni için dağılıyor. Kimisi yazlık yerlere gidip çalışacak, kimi askere. Mecburum burdan taşınmaya.

Iste annelik budur. Cocugu dogur at koseye nasil buyurse buyusun diyen sozde annelere tepkisin, sana ne desem az.
Masallah allah nazardan saklasin oglunu seni ve aileni gercekten sevindim.

Oneriye ihtiyacin yok ama yine de soyleyeyim bi sure daha elin uzerinde olsun oglunun takipte kal. Ne olur ne olmaz, mutlulugun bozulmamasi icin.

Çok teşekkür ederim.

Kesinlikle yurtdışına daha geç gitmesi gerektiğini düşünüyorum bende. Eski konularınızı hatırlıyorum eşinizle kavgalı ayrılmanızla birlikte çok zor bir çocuğa dönmüştü oğlunuz size karşı tepkiliydi vs. Şimdi eski eşle aranızın düzelmesi, ortak karar alabiliyor arkadaşça konuşuyor olmanız da oğlunuzu iyi etkilemiş bence yeniden aile bütünlüğü sağlamış kafasında. Bir süre bunun tadını çıkarsın hemen İngiltere'ye gönderip adaptasyon sorunu yaşatmayı. Bir de yerinizde olsam kız arkadaşıyla aramı iyi tutardım, kızın onu açıktan da olsa üniversite bitirmeye, spora vs yönlendirmesini sağlardım. Sizin oğlum spor yap sağlıklı ol demeniz sevgilisinin aşkım yaz geliyor spora mı başlasan demesi kadar etkili olmaz çünkü.

Bunların dışında genel olarak anneliğinizi beğeniyorum ben çok naif buluyorum. Umarım karşılığını da görürsünüz evlatlarınız hayat boyu sizi gururlandıracak mutlu edecek yaşantılar içinde olurlar.

Çok teşekkür ederim. İnanın İngiltereye göndermek hiç istemiyorum. Bn onsuz nasıl uyurum o orda ne yapar düşüncesiyle boğuşuyorum. Fakat burda bnm bu mahalleden taşınmamı istemez. O gittikten sonra hmn çıkıcam bu mahalleden. İngiltereye temelli yollamıyorum. İnanın 3 ay bile ona iyi gelecek. Kuzeniyle çok iyi anlaşıyor. Ztn farklı bir ülke, keşif, insanlar, yeni bir iş... En azından bir tatil gibi bakıyorum.

Oğlunuzun devam ettiği bir tedavi var mı peki?

Yoksa arkadaşınin konuşması tek başına yeterli oldu mi diyorsunuz?

Bağımlılıklardan kurtulmak bu kadar basit değil aslında, oğlunuz inşallah kullanmaz tekrardan ama tedavi kısmını atlamayın derim sonradan yeni bir yıkım yaşamamak adına tedbiri elden bırakmayın.

İngiltere kısmı şuan için çok gereksiz ayrıca, isteyince hemen gidemeyebilir zaten ama herşey bu kadar yeniyken sizin yanınızda olması daha güzel olur.

Gözünüz aydın
Başlığı görünce aklima siz geldiniz ilk, nicke bakinca da aa oymus dedim cok sevindim sizin adiniza
Insallah daha güzel günler görürsünüz ve buraya da hep güzel konular açarsınız

Evt Pisikyatriye de gidiyoruz. Umarım bağımlı değildir. Bir heves olup geçer hayatından. Bu olay başımıza geldikten sonra böyle bir çok hikaye duydum. Merak edip kullanıp bırakan. İnş benim oğlumda kurtulur.

Ay cnmmmmçok teşekkür ederim.inş güzel konular açarız hep beraber

Moralinizi bozmamak icin oran vermek istemiyorum ama bagimliliktan -tedavi ile bile olsa- kurtulma orani sandiginizdan cok cok dusuk. Ve cok kolay bir sekilde geri donus saglaniyor. O yuzden ipleri salmayin derim, ama olayi da dramatiklestirmeyin oglunuzun annesinden sen bagimli olursan ben olecegim bitecegim gibi sozler duymaya ihtiyaci yok. Siz guclu ve gerektiginde tatli-sert olacaksiniz, sinirlarinizi bilmesi gerekiyor, siz annesiniz o cocuk, siz guclu olan taraf cocugunuz sizden destek bulan taraf olmali, rollerinizi degistirmeyin derim.

İnş dediğiniz gibi olmaz.bunları söylemeyin lütfen. İnanın okurken kalbim çarpıyor, ellerim titriyor. İnanın oğlumda kızımda çevremdekiler de bnm ne kadar güçlü olduğumu biliyor. Çok merhametli ve aşırı duygusal bir yapım var. Bni bu iki kelimeyle her kez anlatır. Ama çok güçlüyüm. Çocuklukta yaşadıklarım bni güçlü olmaya mecbur bıraktı. Ağlıyorum ama güçlüyüm. Yataklara düşüyorum ama güçlüyüm. Çünkü bunlar insani davranışlar. Sadece ağlayıp suzlayıp yerimde saymıyorum.
İnanın bnmde duyduğum çok hikaye var. Bir yıl kullanıp bırakan. Merak edip deneyip aylar sonra bırakan. İnş bnim oğlumda bunlar gibi olur. Çok kötü hikayelerde şahit oldum. Karşı komşum 25 yaşında 12 yıl hapis cezası yedi. Aynı cezayı 1 sokak arkada ki komşumun oğlu da aldı. Bir diğer arkadaşları 10 yıl sonra bıraktı.tedaviyle değil. Ortamını değiştirerek. Her gün konuşuyoruz. Oğluma da nasihatten bulunuyor sağolsun.
Bn hem tedavi hem çevre değişikliği ve başka ne yapmam gerekiyorsa hepsini yapıcam. Şunuda yapmadım diyeceğim bir şey kalmasın. İnş bunlara da gerek kalmaz.
İnanın burda onca güzel yorumlar varken Bn sizin yazdığınız takılacak kadar korkuyorum. Kendi kendime kurtuldu çok şükür, bak uyuyor uyanıcak işine gidecek derken sizin yazdıklarınız aklıma gelince bak o arkadaş böyle dedi..... Diye iç çekicem. Sakın size kızdım sanmayın. Duygularımı anlatıyorum. İnanın çok korkuyorum. Evinde daha bir kaç gündür yemek pişti. Normale döndük.

Inanılmaz sevindim,gözünüz aydın. Inş bundan sonra oglunuzla çok mutlu olursunuz. Herşey gönlünüzce olsun, rabbim güzel yazılar yazsın sizin için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…