Oğluma isim arıyorum lütfen öneri ve yardımlarınızı bekliyorum. ..

Kerem kesin de canim birde ikinci isim olsa tek de guzel aslinda ama niye bilemm iki isim bakiom hep.. kerem eymen cok hosuma gdiuyor ama cok var yaa .. yada eymen umut.. napacam ben ya
Kerem Ali
Kerem Alp
Kerem Ertuğ
Kerem Emir
Rüzgar Kerem
Umut Kerem
Yiğit Kerem :))

Kerem Umut yerine Umut Kerem kulağa daha iyi geliyor. Bir de - m eki ile biten isimler kapanış verir. Bu -t içinde geçerli fakat Kerem Umut diye söylendiğinde arkası gelecek gibi olur. Umut Kerem de ise bitişi - m eki ile sağlanır. Utku da ise açıktır isim. Kerem Utku olur yani. :)

Kerem Umut yerine Umut Kerem kulağa daha iyi geliyor. Bir de - m eki ile biten isimler kapanış verir. Bu -t içinde geçerli fakat Kerem Umut diye söylendiğinde arkası gelecek gibi olur. Umut Kerem de ise bitişi - m eki ile sağlanır. Utku da ise açıktır isim. Kerem Utku olur yani. :)
Himm bu yonden dusunmemistim tesekkurler canim mantikli aslinda umut kerem de gzuel oluyor kermesten utku da .. ayy bak boyle sizzler yardimci oldukca daha kolay oluyor hersey hepiniz e de tesekkurler yaa..

Kizalr soyle bi liste oldu
Kerem eymen
Kerem utku
Umut Kerem/kerem umut
Yigit kerem
Eymen utku/utku eymen
Nasil ki acaba aksma babamiza. Bu isimelr ile konuscaz elimde kalanlar bunalr hanimlar

Kizalr soyle bi liste oldu
Kerem eymen
Kerem utku
Umut Kerem/kerem umut
Yigit kerem
Eymen utku/utku eymen
Nasil ki acaba aksma babamiza. Bu isimelr ile konuscaz elimde kalanlar bunalr hanimlar
Keremin anlamları arasında Asalet, asillik, soyluluk var bunu düşünerekten yanına düşündüğün isimleri gözden geçir derim. Yiğit Kerem güzel mesela. Sen yine eşine bi sor bakalım güzel karar çıkacağına eminim. Adıyla büyüsün inşallahhh

Keremin anlamları arasında Asalet, asillik, soyluluk var bunu düşünerekten yanına düşündüğün isimleri gözden geçir derim. Yiğit Kerem güzel mesela. Sen yine eşine bi sor bakalım güzel karar çıkacağına eminim. Adıyla büyüsün inşallahhh
Ayy canim saol aslinda orda yazan isimler hepsinin analmi cok.gzul ..
Eymen : kutlu ugurlu sag taraftaki.. kiz min adi aysima kutlu ugurlu nurlu analminda ayni hemen hemen bu yuzden aslinda eymen adina sicak bakiyorum :anne::KK200:
Utku : belli sikintidan sonra elde edilen basari.zafer
Kerem: el acikligi comertlik.. vs
Yigit : acik sozluk delikanli genc yigit erkek dmeek
Umut: bunun analmi pek icime sinmedi aslinda olmasi istenlen dusunce duygu his .. analamlari genelde hos ve birbirne yakin gibi yani :21::KK9:

Ben oyumu Kerem Eymen'den yana kullanıyorum. Ses uyumları çok iyi iki ismin. Diğerleri iki ayrı isim gibi dururken Kerem Eymen bütünlük sağlıyor. :) Eymen popüler bir isim olabilir ama şu sıralar daha çok eski isimler revaçta. Ömer gibi Seyit gibi Osman gibi..

Arayışa devam dersen bir isim önerim daha var :)

Kerem Aytuğ... ablası Aysima diye o da :)

Ben oyumu Kerem Eymen'den yana kullanıyorum. Ses uyumları çok iyi iki ismin. Diğerleri iki ayrı isim gibi dururken Kerem Eymen bütünlük sağlıyor. :) Eymen popüler bir isim olabilir ama şu sıralar daha çok eski isimler revaçta. Ömer gibi Seyit gibi Osman gibi..

Arayışa devam dersen bir isim önerim daha var :)

Kerem Aytuğ... ablası Aysima diye o da :)
Ewet kerem aytug da guzel isim uyumlu oldu tesekkurler canim..

Huhuuhuuuuu :KK31::KK31:
Bayanlar ELMIR ismi nasil geldi kulaginiza lutfennnn fikirlerinizi alabilir miyim :KK3::emir_bebek:

bence bi klasik bi modern birleştir. daha güzel olur

Canim turkiyede son 3 yilda dogan eekek cocuklardan her 5 inden 4 unun adi eymen sanirim o kadar cokki farkli bir isim olmaktan cikti sirac guzel isik sacan anlaminda peygamber efendimizin lakabi oldugu soyleniliyor anlami da cok guzel arastirabilirsin

Ayy masallh canim allh bagislasin evlatlarinizi.. emirhan var Benm de aklimda eren dusunduk ama yakin akrabada olunca eledik yusuf da guzel isim gercekten ... kerem ismini cok begeniyorum ve emirhan birde enis mete hosuma gtti bu isimler den biri olur galiba belki kcuuk degisiklik olabilir kerem utku Kerem alp vs gibi.. sence nasil bu isimler canim..
Bizde de Kerem çok fazla olduğu İçin hiç düşünmedik ama çok sevdiğim bir isim. Kerem Alp ikisi aynı anda söylenince ulama oluyor Keremalp olarak tek seferde ağızdan çıkıyor. Bizim ailede Ahmet Kerem, Miraç Kerem gibi ikinci isim olarak tercih ettiler Kerem'i ama bu bebişi taşıyan hisseden sensin Nasıl içine sinecekse öyle olsun canım benim.

Merhaba anne ve anne adayları .. oglusum olacak insallh isim konusunda çok kararsiizm ve seçenegimde çok az lütfen öneri ve yardımlarınızı bekliyorum .. düşündüğümüz isimler sizce hangisi olmali..

Tahir efe veya tahir ensar (tahir kayinbaba adı eltim koyduğu için pek sıcak bakmıyorum )
Kerem (favorimm)
Buğra
Utku
Göktuğ(favorim)
Mert
Ömer asaf
Eymen(çok. Beğeniyorum ama çok fazla var )

Sizinde anlamı. Güzel modern isim önerilerinizi bekliyorum lütfen az konulmuş iismler olursa sevinirim. .
Göktuğ bence :KK200:

X