Oğlumla ilgili rapor

@ceycey devlet Ram raporu alınca belli saate kadar olan eğitimleri ücretsiz karşılıyor.

Oğluma otizm tanısı konulduğunda biz rapor almadan ilerledik ama ders saatleri 250 Tl civarında. Uzun yıllar ihtiyacı olan aileler için rapor daha mantıklı maalesef. Sanirim o nedenle rapor almış.
gerekeni yapsın o zaman çocuk küçükken ve iş işten geçmeden. Hiperaktif ve davranış bozukluğu olan çocuklar ilkokulda ortaokulda herkese sorun oluyor. Benim kız okula başlayalı 2 gün oldu varmış sınıfında öyle bir çocuk. Tanımadığı çocukları gıdıklayıp zorla bir de vuruyormuş öğretmenlerin kızmasına rağmen ders saatinde sınıftan çıkmak istiyormuş ortada geziyormuş. Bunlara küçük yaşta engel olmalı çaresini bulmalıydı ailesi. Ben veli olarak acımam bir daha gıdıklarsa zorla kızımı müdüre giderim direkt . 10 11 yaşında çocuk sınırlarını bilmeli. Karpuz bu işi çözecek ben inanıyorum

Cok sevindim karpuz ya
haftalik10 saat eğitim aldırıyorum ben
Rapor almadım
Bizim 3 ay falan olucak,fark inanılmaz
Anlatılmaz yaşanır,dışarda gördüğün o vahşigillerden davranışlar öyle bir düzeliyor ki,zekası oyle bir ön plana çıkıyor ki sen bile tanıyamiyorsun çocuğunu
Bi süre sonra gofret dondurma değil kitap defter isteyecek dışardan 😊
Senin yorumunu görünce gözlerim doldu bana umut veriyorsun çok teşekkür ederim 🙏 ilk doktoru 3 ay bile inanılmaz bı değişim olacak demişti sende dedin içime su serpildi ❤️

gerekeni yapsın o zaman çocuk küçükken ve iş işten geçmeden. Hiperaktif ve davranış bozukluğu olan çocuklar ilkokulda ortaokulda herkese sorun oluyor. Benim kız okula başlayalı 2 gün oldu varmış sınıfında öyle bir çocuk. Tanımadığı çocukları gıdıklayıp zorla bir de vuruyormuş öğretmenlerin kızmasına rağmen ders saatinde sınıftan çıkmak istiyormuş ortada geziyormuş. Bunlara küçük yaşta engel olmalı çaresini bulmalıydı ailesi. Ben veli olarak acımam bir daha gıdıklarsa zorla kızımı müdüre giderim direkt . 10 11 yaşında çocuk sınırlarını bilmeli. Karpuz bu işi çözecek ben inanıyorum
Çözücem tabiki canım 🙏 oğlumun babasida öyleymiş bütün kardeşleri okudu sadece benim eşim okumadı öyle yaramaz bir çocukmus ki evdeki perdeyi çakmakla tutusturmus .şimdi düşünmüyor değilim acaba odamı oğlum gibiydi zamanında müdahale edilseydi belki böyle olmazdi

Senin yorumunu görünce gözlerim doldu bana umut veriyorsun çok teşekkür ederim 🙏 ilk doktoru 3 ay bile inanılmaz bı değişim olacak demişti sende dedin içime su serpildi ❤️
Çocuk küçük karpuz. Tam zamanı eğitimin ve tedavinin. Seneye okula başlamadan çözersin bu sene sen ve oğlun

Çözücem tabiki canım 🙏 oğlumun babasida öyleymiş bütün kardeşleri okudu sadece benim eşim okumadı öyle yaramaz bir çocukmus ki evdeki perdeyi çakmakla tutusturmus .şimdi düşünmüyor değilim acaba odamı oğlum gibiydi zamanında müdahale edilseydi belki böyle olmazdi
Aynen öyle. Aman oğlumm paşa oğlum diyorlar her yanlışına göz yumuyorlar aileler. Sonu kötü oluyor ergenlikte ve yetişkinlikte.

Evet kesinlikle ben biraz ders saati konusunda abarttım biraz azalticam ama istedim ki ilac tedavisi de görüyor ya ne yapabiliyorsam yapayım çünkü ilacin etkisi de yadsınamaz
Ve bir diğer püf nokta da evde aynen devam orda ne yapılıyorsa ...ondan sonra ver elini eğitici oyuncaklara öyle güzel algılıyorlar ki...

Maddi imkanınız var ise özel çocuklar için spor üzerine ama komut ve davranış eğitimi çalışılan, iyi durumda çocukların da sıkıntılarını atlatana kadar gittikleri merkezler mevcut. Durumu iyi olan çocuklar hızlı dönüş sağlıyor, içinde yaşamsal beceriler, tuvalet eğitimi gibi bir çok şey çalışılıyor.
Umarım kısa zamanda eğitimlerle atlatırsınız bugünleri.

Evet kesinlikle ben biraz ders saati konusunda abarttım biraz azalticam ama istedim ki ilac tedavisi de görüyor ya ne yapabiliyorsam yapayım çünkü ilacin etkisi de yadsınamaz
Ve bir diğer püf nokta da evde aynen devam orda ne yapılıyorsa ...ondan sonra ver elini eğitici oyuncaklara öyle güzel algılıyorlar ki...
Elimden geleni fazlasıyla yapicam anneyiz biz herşey çocuklarımız için .inşallah çocuklarımız en kısa surede toparlanır 🙏

Maddi imkanınız var ise özel çocuklar için spor üzerine ama komut ve davranış eğitimi çalışılan, iyi durumda çocukların da sıkıntılarını atlatana kadar gittikleri merkezler mevcut. Durumu iyi olan çocuklar hızlı dönüş sağlıyor, içinde yaşamsal beceriler, tuvalet eğitimi gibi bir çok şey çalışılıyor.
Umarım kısa zamanda eğitimlerle atlatırsınız bugünleri.
Keşke olsa o raporu çıkarmaz herşeyi özelde hallederdim .zaten kiraciyiz bir kişi çalısiyor eşim asgari ücretin bı tık üstü alıyor .hepsi bu yani .yoksa ben istemezdim böyle olmasını.coguga bakicak olan olsa bı dkka durmaz bende çalışırdım ama yok işte

Aynen öyle. Aman oğlumm paşa oğlum diyorlar her yanlışına göz yumuyorlar aileler. Sonu kötü oluyor ergenlikte ve yetişkinlikte.
Haklısın. Gerçi o paşa oğlum diyede büyütülmedi evin tek oğlu 4 kız kardeş var .bakiyorumda ona değer verilmiyor hiç .sadece benim yanımda miç miç operdi kaynanam onun dışında çok kötü hastalıklar geçirdi hiç yanında görmedim onu .

C ceycey0406 açıkçası beni en çok tedaviye iten bu yazı oldu

Eklentiler

• IMG_20210907_172039.jpg
    IMG_20210907_172039.jpg
    121,8 KB · Görüntüleme: 113
Daha önce konular açtım oğlum anaokulunda uyum saglayamiyor . psikiyatri tanıya hiperaktif ve dikkat bozukluğu yazmışdi.bugun sağlık kuruluna gittim konuşma için rapor psikiyatri yonlendirmisti beni .aldım raporu tekrar psikiyatriye yönlendirdi ..bu rapor ilerde karşına cikarmi dedim evet dedi polislik doktorluk falan durumunda .eğer ben yanlış anlamadiysam polis olamaz heralde ilerde .bilen beni aydınlatsın .başka çarem kalmadı.cocugumun hiperaktif olduğundan emin değildim sadece bı kağıt parcasinda gördüm .çok zor bı çocuk evdeyken öyle böyle anlasabiliyoruz ama dışardayken tam bir facia . tanımadığm insanlar Allah yardımcın olsun diyor .aslında moralim çok bozuk kızlar keşke buna hiç gerek kalmasaydi .yapacak bisiyim kalmadı.eger eğitim görmezse ilerde yine uyum sağlayamıyor diye okuldan gönderilecek ben bunun yaşanmasını istemiyorum . beni biraz rahatlatirmisiniz .başına aynı şey gelipte çocuğu eğitimden sonra düzelen varmı ?

Araştırma hastanesi sağlık kurulundan aldığım rapor cözger raporu

canım tabi ki düzelen zilyon kişi var. insanın çocuğu için böyle bir durumla karşılaşması eminim zordur ama şöyle düşünün inşallah kendisine uygun bir tedavi yöntemi alacak ve düzelecek.
Ram raporunu bir tanıdığın kızına aldılar yani sadece konsantre eksikliği ve biraz saflık vardı nasıl diyeceğimi bilemedim. Böyle aptallık gibi anlaşılmasın gerçekten fazlaca iyi niyetlilik, çocukça davranma falan değil ama çocuk gibi herkesin iyiliğine inanma gibi. Velhasıl adam gibi oturup konuşan gayet de normal bir kızcağızdı ama kendi hayatı için kendi hayatının daha iyi olması ve gerekli eğitimi alabilmesi için lazımdı rapor.
Şu an gayet iyi bir gelişim gösteriyor. Hem de bazı şeyleri de devlet karşılıyor. 14 15 yaşlarında olduğundan değişim 1-2 yılı buldu. Bir de okul dönemi inan çocuk büyüyünce daha zor.
Bazı meslekleri varsın seçemesin, benim de boyum kısa istesem de polis hostes olamazdım napalım...
önemli olan çocuğun iyi ve mutlu olması.

Bırak devlet memuru olmasın çok mu önemli? Belki ileride çok başarılı bir iş adamı olacak? Çok başarılı bir yönetici olacak? Ufkunuzu dar tutmayın lütfen

Ben ona pek takilmadim sadece doktorla konuşmalarınızı yazdım .bir amca sağolsun otobüs beklerken biraz sohbet ettik .çocuk konuşmuyormu dedi bende tam olarak değil dedim .araştırma hastanesine git benim kızımda öyleydi küçükken tedavi oldu şimdi avukat dedi . Ben aylardır neredeyse randevu bulamıyordum .aradım araştırma hastanesini getir dediler gittim çok şükür enazindan bir aşama daha kaydettik

canım tabi ki düzelen zilyon kişi var. insanın çocuğu için böyle bir durumla karşılaşması eminim zordur ama şöyle düşünün inşallah kendisine uygun bir tedavi yöntemi alacak ve düzelecek.
Ram raporunu bir tanıdığın kızına aldılar yani sadece konsantre eksikliği ve biraz saflık vardı nasıl diyeceğimi bilemedim. Böyle aptallık gibi anlaşılmasın gerçekten fazlaca iyi niyetlilik, çocukça davranma falan değil ama çocuk gibi herkesin iyiliğine inanma gibi. Velhasıl adam gibi oturup konuşan gayet de normal bir kızcağızdı ama kendi hayatı için kendi hayatının daha iyi olması ve gerekli eğitimi alabilmesi için lazımdı rapor.
Şu an gayet iyi bir gelişim gösteriyor. Hem de bazı şeyleri de devlet karşılıyor. 14 15 yaşlarında olduğundan değişim 1-2 yılı buldu. Bir de okul dönemi inan çocuk büyüyünce daha zor.
Bazı meslekleri varsın seçemesin, benim de boyum kısa istesem de polis hostes olamazdım napalım...
önemli olan çocuğun iyi ve mutlu olması.

Elbette, sanırım bu ram raporu değil böyle bir yazı geçmiyor bana verilen kağıtta .çözger raporu diye geçiyor

Ben ona pek takilmadim sadece doktorla konuşmalarınızı yazdım .bir amca sağolsun otobüs beklerken biraz sohbet ettik .çocuk konuşmuyormu dedi bende tam olarak değil dedim .araştırma hastanesine git benim kızımda öyleydi küçükken tedavi oldu şimdi avukat dedi . Ben aylardır neredeyse randevu bulamıyordum .aradım araştırma hastanesini getir dediler gittim çok şükür enazindan bir aşama daha kaydettik
👍👍 Sakın üzülme canım çocuğun iyi olacak...

X