Moralim çok bozuk bana bir fikir verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir de bir şey sormak istiyorum çocuğunuza okulun nasıl bir yer olduğunu anlattımız mı? Geçen sefer de sınıftan fırladı koştu, alarmı çalıştırdı. Şimdi uyumda yine koşmuş. Diğer 20-30 çocuk oturuyorken neden sizinki koşturuyor? Baştan konuşup anlatmıyor musunuz? O yaştayken çünkü bazı genel kuralları anlarlar. Okulda koşmaması gerektiğini düzgünce anlatırsan anlaması lazım. Bir kere yaptı şimdi yine yapmış. Siz şunu anlamıyorsunuz 20 öğrenciye etkinlik yaptırılırken sizinki sınıfı terk eder koşarsa öğretmen ne yapacak? Devlette yardımcı abla sayısı da az. Çocukları bırakıp sizin oğlunuzun mu peşimden koşacaklar? Bu durumda diğer çocukların güvenliği riske giriyor. Neden bunu kabul etsinler?

Bilmedikleri birşey değildi ilk sefer kabul etmeseydiler . çocuk oyuncqk gördügunde gözü beni bile görmüyor .zaten toplam 6 öğrenci .20.30 değildi .ben bizim yasadimiz hayalkırıklığıni bir kenara bıraktım napmam gerektiğini soruyorum

Canım iyi hoş diyorsunda benimkinde çocuk degilmi hep bana hep bana olurmu .tamam zaten elimden geleni yapıyorum (uslu) bı çocuk olması için hoş ben kendi çocuğumun abartilacak birşey olmadığını düşünüyorum. Yani bir çaba görsem gerçekten tamam diyicem demekki basedemiyorlar kimse uğraşmak istemiyor yarım saat bir çocugun uyum sağlaması için yeterlimi elini vicdanına köy lütfen
Senin çocuğun için yazmadım karpuz. genel olarak sorunlu çocuklara erkenden tedbir alınmazsa ilkokulda başına gelecekleri yazdım. Kendim de öğretmenlik yaptım veliyim de aynı zamanda.aşırı hiperaktif davranış bozukluğu olan çocuğu sınıf arkadaşı da velilerde öğretmen de hatta okul idaresi de istemiyor maalesef. Bunu bilip aileler 2 yaşından itibaren eğitim tedavi vs yaptırmalılar üzgünüm. Kimse kendi çocuğunu başka çocuk için ateşe atmaz idare etmez

Daha bugün yazdım belediyenin kreşi için cevap bekliyorum .ben niye çocuğundan kurtulmak istiyim.asil o evde olmadığnda ben sıkıntıdan patliyorum.yanlis düşünüyorsunuz benim zaten bir çocugum var onun içinde elimden geleni yapmaya calisiyorum
Oğlum epey hareketli, pek de uslu sayılmayan bir çocuktur. Markette parkta söz dinlemediği kendimi yerlere attığı bana vurduğu kendine vurduğu oldu. Sizin yaşlarınızdan önce bir dönem kreşe bir dönem oyun grubuna gitti, ama oturup okulu, kuralları anlattığımda gelişme gösterdi. Mesela koşturmadı, sınıfı terk etmedi ama yaşıtlarıyla kavgası ittirmesi olsa da ikazlardan sonra bir çabası oldu. O yaş çocuğu algılar, kuralları bilir. Bir sıkıntı var belli ki. Öğretmenlere kızmak yerine sorunu bulup çözmeye uğraşın. Tüm eğitim hayatında yoksa sorunlar yaşacaksınız. Bir an önce eyleme geçin

Başta olur diyip sonra 1 gunde nasil anlamislar uyum saglamadigini.bu kadar mukemmel meslektaslarim varmis bosuna egitim gormusuz yillarca.size tavsiyem baska okula goturun ve ozel egitime vermeyin.sirf bi kac ay gec konusuyoe diye verirseniz o rapor hep onune cikar.ilerde en ufak sorunda ogretmenleri ozel egitime yonlendirir.

Başta olur diyip sonra 1 gunde nasil anlamislar uyum saglamadigini.bu kadar mukemmel meslektaslarim varmis bosuna egitim gormusuz yillarca.size tavsiyem baska okula goturun ve ozel egitime vermeyin.sirf bi kac ay gec konusuyoe diye verirseniz o rapor hep onune cikar.ilerde en ufak sorunda ogretmenleri ozel egitime yonlendirir.
İşte ben hep bu rapor işinden korktum onu en iyisi evde hazırlayıp öyle okula yollamak

Senin çocuğun için yazmadım karpuz. genel olarak sorunlu çocuklara erkenden tedbir alınmazsa ilkokulda başına gelecekleri yazdım. Kendim de öğretmenlik yaptım veliyim de aynı zamanda.aşırı hiperaktif davranış bozukluğu olan çocuğu sınıf arkadaşı da velilerde öğretmen de hatta okul idaresi de istemiyor maalesef. Bunu bilip aileler 2 yaşından itibaren eğitim tedavi vs yaptırmalılar üzgünüm. Kimse kendi çocuğunu başka çocuk için ateşe atmaz idare etmez

Ben en iyisi oğlumu önce evde hazırlayim raporun önüne çıkmasını istemiyorm

Rapor önüne cikmaz ,eğer otizm ya da benzeri bisey yoksa .
Yasitlarini yakalayınca yeniden gozlemlenir ve iptal olur .
Eger işitme, konuşma, zeka geriliği v.b bi durum varsa ve hatta dikkat dağınıklığı özel eğitim onun ilacı.
Evde hazırlık istiyorsanız şarkı öğretin, boyama yapsin ,hamur oynasın, parka çıkarın.
Ama gerçekten özel eğitim ihtiyacı varsa ,rapor olmasın diye götürmezseniz, eğitim hayatı boyunca hem derslerinde hem arkadaş ilişkilerinde başarılı olamaz .2 3 yıl sonra 1.sinifta oğlum sorun çıkarıyor, ogretmen sikayet ediyor veliler sikayet ediyor diye konu açarsınız.
Rapor önüne cikmaz engel olmaz aksine destek olur

Bakın gerçekten ugrasasim yok sizinle benim kendimi ispat etme gibi bı cabamda yok ama ben rahatsız oluyorum sizden .öyleki insanlarda sizden rahatsız oluyor adınıza konu açıldı ben daha ne diyim .sevmeyebilirsiniz enerjiniz tutmayabilir ama saygı duymak zorundasınız .ben yardım almaya geldim böyle laflar duymaya değil
Kudra dahil kimse size saygısızlık etmiyor
Birileri sevsin sevmesin size ne
Meyve veren ağaç taşlanırmış
Şahsım adına herkesin şakşakladığı biri olmaktansa hazım problemi yaşatan biri olmayı tercih ederim

size göre öğretmen müdür biz herkes çocuğunuzu dışlıyor, anormal muamelesi yapıyor
Durum açık net ortada görmemezlikten gelerek yok sayarak kendi kendinize kompleks yaparak çocuğunuza faydalı olamazsınız

doktorun karşısında iki laf edemeyip gelip burda millete sarıyorsunuz ayıp be
Doktora niye sormadınız çocuğumun nesi var diye
Doktora niye sormadınız bu yazdığınız ilaç ne için diye
Bu kadar mı basit ya
Ben doktor çocuğuma burun damlası yazsa on dk sorguluyorum nedir ne değildir uyguladığımda ne olabilir uygulamazsam ne olur, mutlaka vermeli miyim daha doğal bir seçenek var mı diye
Pes valla biz de sanıyoruz ki kendini evladı için parçalayan bir annesiniz daha çocuğun teşhisinden dayadığınız ilaçtan süreçten bi habersiniz

Kudra dahil kimse size saygısızlık etmiyor
Birileri sevsin sevmesin size ne
Meyve veren ağaç taşlanırmış
Şahsım adına herkesin şakşakladığı biri olmaktansa hazım problemi yaşatan biri olmayı tercih ederim

size göre öğretmen müdür biz herkes çocuğunuzu dışlıyor, anormal muamelesi yapıyor
Durum açık net ortada görmemezlikten gelerek yok sayarak kendi kendinize kompleks yaparak çocuğunuza faydalı olamazsınız

doktorun karşısında iki laf edemeyip gelip burda millete sarıyorsunuz ayıp be
Doktora niye sormadınız çocuğumun nesi var diye
Doktora niye sormadınız bu yazdığınız ilaç ne için diye
Bu kadar mı basit ya
Ben doktor çocuğuma burun damlası yazsa on dk sorguluyorum nedir ne değildir uyguladığımda ne olabilir uygulamazsam ne olur, mutlaka vermeli miyim daha doğal bir seçenek var mı diye
Pes valla biz de sanıyoruz ki kendini evladı için parçalayan bir annesiniz daha çocuğun teşhisinden dayadığınız ilaçtan süreçten bi habersiniz
Hanfendi siz guncellemeyi okudunuzmu .siz nerden biliyorsunuz oğlumla ilgilenip ilgilenmedigimi .ilgilenmesem buraya yazar fikir danisirmiyim düzgün yazıldığı sürece herkese saygılı bir şekilde cevap veririm .ama ben robot değilim insanı geren yeren yorumlar fazlasıyla canımı sıkıyor bzaten bu süreçte çok yoruldum birde burda olması canımı yakıyor .ben o hiperaktif görsem sormazmiyim Doktora sadece reçetede yazıyordu eczaneye verirken farkettim .kaç kez doktora gittim geldim .ben burda napmam gerektiğini soruyorum çocuğum güzel bir eğitim alsin diye eğitilmiş insanlardan eğitim almasını istiyorum hepsi bu

Ben en iyisi oğlumu önce evde hazırlayim raporun önüne çıkmasını istemiyorm
raporu boşver .sen üniversite hastanelerinde çocuk ve ergen psikiyatrisi bölümüne randevu al hemen.ücretsiz çocuk psikologları da vardır astoria adlı üyeye sor o yardımcı olur sanırım.evde kendin çözemezsinn.çocuk daha çok küçük henüz vakit varken bu sene çöz bu problemi derim ben.lego yapsınn bol bol eline telefon verme fazla tablet verme tv yi de az izlet.eline makas yapıştırıcı tahta çubuk vs ver beraber oyuncak yapınn .dikkati gelişir .köpek besleyin sokakta beraber.eve kuş al besleme sorumluluğunu ona ver.erken uyanıp erken uyusun .osman abalı da psikiyatristtir onun kitapları ve lego gibi tahtadan şekilli ürünleri var yaşa göre.benim kıızmda dikkat eksikliği yoktu gene de kullandık burdan verilen tavsiye üzerine

raporu boşver .sen üniversite hastanelerinde çocuk ve ergen psikiyatrisi bölümüne randevu al hemen.ücretsiz çocuk psikologları da vardır astoria adlı üyeye sor o yardımcı olur sanırım.evde kendin çözemezsinn.çocuk daha çok küçük henüz vakit varken bu sene çöz bu problemi derim ben.lego yapsınn bol bol eline telefon verme fazla tablet verme tv yi de az izlet.eline makas yapıştırıcı tahta çubuk vs ver beraber oyuncak yapınn .dikkati gelişir .köpek besleyin sokakta beraber.eve kuş al besleme sorumluluğunu ona ver.erken uyanıp erken uyusun .osman abalı da psikiyatristtir onun kitapları ve lego gibi tahtadan şekilli ürünleri var yaşa göre.benim kıızmda dikkat eksikliği yoktu gene de kullandık burdan verilen tavsiye üzerine
Şuan özelden okul öncesi öğretmeni yardımcı olmaya çalışıyor saolsun. Okul oncesi kitaplarıyla halletmeye calisicagiz.ben çok yoruldum cey napicami bilmemekten yoruldum çaba sarfediyorum kendimce birşeyler yapmaya çalışıyorum .sadece oğlumun geleceği için uğraşıyorum .raporu almayacağm okula ben hazırlicam

Şuan özelden okul öncesi öğretmeni yardımcı olmaya çalışıyor saolsun. Okul oncesi kitaplarıyla halletmeye calisicagiz.ben çok yoruldum cey napicami bilmemekten yoruldum çaba sarfediyorum kendimce birşeyler yapmaya çalışıyorum .sadece oğlumun geleceği için uğraşıyorum .raporu almayacağm okula ben hazırlicam
Anne olmak kolay değil karpuz.Umarım herşey düzelir.İyi geceler

Hangi eğitimle çocuğu hazırlayacaksın acaba :kızgın::olamaz:

Hangi eğitimle çocuğu hazırlayacaksın acaba :kızgın::olamaz:
Ahh kudra realde beni görsen çok seversin biliyorum sadece kendimi ifade edemiyorum bazen oyuzden gıcıksin bana farkındayım.dedigim gibi okul öncesi öğretmeni özelden yazdi yardımcı olmaya çalışıyor .okul öncesi kitaplarıyla halletmeye çalışacağız

Eger gerçekten özel eğitime ihtiyacı varsa çocuğun, yanlış yoldasınız.
Kolum kırıldı ama alçı tedavi kabul etmiyorum kendim iyilestirexegim der miyiz ??
Ya da gözüm bozuk ama gözlük almam kendim çalışacağım?
Hazırlayın madem insallah gerçekten eğitime ihtiyacı yoktur da mağdur olmaz yavrucak .

Eger gerçekten özel eğitime ihtiyacı varsa çocuğun, yanlış yoldasınız.
Kolum kırıldı ama alçı tedavi kabul etmiyorum kendim iyilestirexegim der miyiz ??
Ya da gözüm bozuk ama gözlük almam kendim çalışacağım?
Hazırlayın madem insallah gerçekten eğitime ihtiyacı yoktur da mağdur olmaz yavrucak .
Dediğim gibi aslinda doktor özel egitime gerek duymadı özel kresle çözülebilecek sorundu.bana yardımci olmak adına böyle birşey talep etti bende geri çeviriyorum rapor önüne cikmasin ben elimden geleni annesi olarak fazlasıyla yapacagim

Ahh kudra realde beni görsen çok seversin biliyorum sadece kendimi ifade edemiyorum bazen oyuzden gıcıksin bana farkındayım.dedigim gibi okul öncesi öğretmeni özelden yazdi yardımcı olmaya çalışıyor .okul öncesi kitaplarıyla halletmeye çalışacağız
Sana gıcık falan değilim sadece çocuğuna çok üzülüyorum. Heba edeceksin çocuğu. O çocuğun özel eğitime ihtiyacı varsa sen evde oyuncakla kitapla hiç bir şey yapamazsın. Ne okul öncesi öğretmeni, ne çocuk gelişimci, ne psikolog, ne psikiyatrist çocuğu görmeden teşhis koyamaz. Özelden yazan hangi aklı evvel meslektaşımsa iyilik değil kötülük yapıyor sana. Nolur sana anlatılan yolları izle. Rapora ihtiyacı varsa çocuğunun almayarak en büyük kötülüğü yaparsın. İhtiyacı yoksa zaten yalvarsan da vermezler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X