Oğlumla ilgili rapor

Benim kızım 2015li pandemiden anaokuluna gidemedi bu sene 1e başladı. Amcamın oğlu öğretmen rapor alıp isterseniz anaokuluna verin dedi rapor ilerde karşısına çıkarsa dedik hallederiz kaldırırız raporu sonra tarzında konuştu ama ben guvenemedim 1e başlattık. Oluyor demekki tanıdık oldumu arada
Yukarda arkadaşlar yazmış durum duzeldiginde zaten rapor kalkiyormus karşına cikmazmis öyle dediler

Şimdi baktim onternetten. Adanada var birkac tane. Pedagog yazın siz internete psikolog olacak ama psikiatır değil
Teşekkür ederim ilgilendiniz için 🥰 bı önce farklı bı psikiyatri görsün.şu meskale bitsin .orayada götürmek isterim . hastaneler çok uzağımizda hala bacaklarım ağrıyor .yarını düşünüyorum hastaneyi aricam randevusuz gidebilirsem gidicem. Şuan sanki bundan başka çare yok gib,i düşünüyorum da şimdiye kadar 2 kere psikiyatr 1 çocuk gelişim uzmanı birde sağlık kuruluna götürdüm o gördü.yarinda goturursem 3 kere psikiyatriye görünmüş olacak toplam 5 kez götürmüş oluyorum bu süreç benide onuda çok yordu şimdiden .ama dediğim gibi farklı uzmanda görsün isterim

Benim oğlu hiperaktif veli tanıdığım arkadaşım var. Her türlü raporları var ve normal devlet okulunda okudu ilkokulu (şimdi ortaokullu oldu 😁) Öncelikle Allah kolaylık versin kolay değil durumunuz. Ama kendinize eziyet edip,kaygılanıp, üzülmeyin bu kadar sizin gibi birçok aile var dışarda, yani yalnız değilsiniz. Zor olsada okuyor ve hayata karışıyor böyle özel çocuklar. Hatta devlet okullarında (özel okullarda bilemiyorum durumu) özel ders dışı eğitim de alabiliyorlar ailenin isteğine bağlı olarak. Doğru tanı ve gerekli ilaç tedavisiyle zamanla hayatları daha kaliteli ve sosyal bir hale geliyor. Özel bir çocuğunuz var ve çocuğunuza uygun eğitim ve sağlık hizmeti almanız en doğal hakkınız. Çocuğum etiketlenecek diye kaygılanmayın. Bunu tam olarak etiketlemeden çok tanılama ve tanısına uygun olarak yaşam şartlarının iyileştirilmesi, kalitesinin arttırılması gibi düşünün. Etrafınızda her zaman anlayışlı insanlar, eğitimciler, veliler, eş-dost çıkmayabilir. Sizde her zaman herkese karşı anlayışlı olmak zorunda değilsiniz. Diğer gelecek size ve evladınıza güzel anılar kazandırır. Sağlıklı bir hayatı, iyi bir eğitimi ve güzel bir mesleği olur.

Benim oğlu hiperaktif veli tanıdığım arkadaşım var. Her türlü raporları var ve normal devlet okulunda okudu ilkokulu (şimdi ortaokullu oldu 😁) Öncelikle Allah kolaylık versin kolay değil durumunuz. Ama kendinize eziyet edip,kaygılanıp, üzülmeyin bu kadar sizin gibi birçok aile var dışarda, yani yalnız değilsiniz. Zor olsada okuyor ve hayata karışıyor böyle özel çocuklar. Hatta devlet okullarında (özel okullarda bilemiyorum durumu) özel ders dışı eğitim de alabiliyorlar ailenin isteğine bağlı olarak. Doğru tanı ve gerekli ilaç tedavisiyle zamanla hayatları daha kaliteli ve sosyal bir hale geliyor. Özel bir çocuğunuz var ve çocuğunuza uygun eğitim ve sağlık hizmeti almanız en doğal hakkınız. Çocuğum etiketlenecek diye kaygılanmayın. Bunu tam olarak etiketlemeden çok tanılama ve tanısına uygun olarak yaşam şartlarının iyileştirilmesi, kalitesinin arttırılması gibi düşünün. Etrafınızda her zaman anlayışlı insanlar, eğitimciler, veliler, eş-dost çıkmayabilir. Sizde her zaman herkese karşı anlayışlı olmak zorunda değilsiniz. Diğer gelecek size ve evladınıza güzel anılar kazandırır. Sağlıklı bir hayatı, iyi bir eğitimi ve güzel bir mesleği olur.
Çok sevindim oğlunuz adına 🥰 umut veriyor yazdıklarıniz. Haliyle kaygilaniyorum süreç nasıl ilerlicek bizi neler bekliyor vs .birde (millet) var ona değinmek bile istemiyorum aslında. Moralimi bozmaktan başka birşey yapmicaklar biliyorum . oyuzden burda yedi yabancı insanlara yazıyorum .oğlumun durumunu kimseye anlatmicam dediğiniz gibi birde etiket var bunlarla karşılaşmak istemiyorum . sadece kendi kız kardeşlerim annem biliyor onlarada doğru düzgün anlatmadım zaten konuşma eğitimi alicam onemli birşey yok dedim .bana kalsa onuda anlatmazdimda elbet açığa çıkardı ve moralimi bozacak şeylerle karşılaşitırdım .şimdiden önlem almak iyi diye düşünüyorum

Bir kaç doktordan farklı tanılar alınabiliyor .Farklı doktorlar gördüler mi?
Emin olmadığınız bi durum içinde gibisiniz sanki.
Çocuğun fıtratı da olabilir bi tanısı da olabilir .Anaokulu/Kreş uyumu hemen olamayabilir bu çok normal .

Öğretmeni size konu ile ilgili dönüş yapmadan siz problem var deyip ön bi etiketleme yaptınız mı bilmiyorum ama biraz akışta denemek gerekliydi diye düşünüyorum .

Daha önce konular açtım oğlum anaokulunda uyum saglayamiyor . psikiyatri tanıya hiperaktif ve dikkat bozukluğu yazmışdi.bugun sağlık kuruluna gittim konuşma için rapor psikiyatri yonlendirmisti beni .aldım raporu tekrar psikiyatriye yönlendirdi ..bu rapor ilerde karşına cikarmi dedim evet dedi polislik doktorluk falan durumunda .eğer ben yanlış anlamadiysam polis olamaz heralde ilerde .bilen beni aydınlatsın .başka çarem kalmadı.cocugumun hiperaktif olduğundan emin değildim sadece bı kağıt parcasinda gördüm .çok zor bı çocuk evdeyken öyle böyle anlasabiliyoruz ama dışardayken tam bir facia . tanımadığm insanlar Allah yardımcın olsun diyor .aslında moralim çok bozuk kızlar keşke buna hiç gerek kalmasaydi .yapacak bisiyim kalmadı.eger eğitim görmezse ilerde yine uyum sağlayamıyor diye okuldan gönderilecek ben bunun yaşanmasını istemiyorum . beni biraz rahatlatirmisiniz .başına aynı şey gelipte çocuğu eğitimden sonra düzelen varmı ?

Araştırma hastanesi sağlık kurulundan aldığım rapor cözger raporu
Canim hic kaygilanma 1 yil sonra tekrar kontrole goturursun durumunda iylesme gorurlerse engelli raporunu ipral ediyorlar

Bir kaç doktordan farklı tanılar alınabiliyor .Farklı doktorlar gördüler mi?
Emin olmadığınız bi durum içinde gibisiniz sanki.
Çocuğun fıtratı da olabilir bi tanısı da olabilir .Anaokulu/Kreş uyumu hemen olamayabilir bu çok normal .

Öğretmeni size konu ile ilgili dönüş yapmadan siz problem var deyip ön bi etiketleme yaptınız mı bilmiyorum ama biraz akışta denemek gerekliydi diye düşünüyorum .
2 yaşında yaşıtları patır patır konuşurken ben akışa bıraktım düzelir diye. 4 yaşına giricek 4 ay sonra oğlum konuştu her hayvanın ismini bilir tanımadığı insanlara bile markete girerken meraba der çıkarken teşekkür ederim yahsamlar der WC egitimini verdiğimde beni zorlamadi çok şükür 1 hafta sürdü ama ama gel gelelim ki diaolog kuracak kadar değil .nasılsın derim iyiyim çok nadir der evdeyken anlaşırız ama dışarda asla beni duymuyor .müdürle konuştumuzda zaten o tedavi görmesini istedi. Çünkü öğretmenler hiperaktif çocuklar için eğitim görmediklerini söyledi .çok çabaladım bu süreçte .bı kez yaz etkinligine yazdirdim yine olmadı uyum sağlayamıyor kosusturuyor dedi mudur .sonra yine okul açıldığında götürdüm farklı bir öğretmen yine uyum sağlayamıyor dedi müdürün yanına yolladi oda bana bunalri söyledi .ben akranlarıyla yanyana gelirse durumun çözüleceğine inandım hep ama o inancimida kaybettim çünkü her defasında olumsuzluklarla karşılaştım .başka çarem kalmadı .onu dışarı çıkarmadigim gün yok parka gideriz dondurma yemeye gideriz sevdiğini ne varsa yaparım ama başka çocuklara bakıyorum çok sakinler benim oğlan dışarda coşuyor pimi çekilmiş bomba gibi ya yerlerde ya kosusturmak istiyor onada ben izin vermiyorum park dışında . velhasıl kelam birde bu yola girelim dedik

2 yaşında yaşıtları patır patır konuşurken ben akışa bıraktım düzelir diye. 4 yaşına giricek 4 ay sonra oğlum konuştu her hayvanın ismini bilir tanımadığı insanlara bile markete girerken meraba der çıkarken teşekkür ederim yahsamlar der WC egitimini verdiğimde beni zorlamadi çok şükür 1 hafta sürdü ama ama gel gelelim ki diaolog kuracak kadar değil .nasılsın derim iyiyim çok nadir der evdeyken anlaşırız ama dışarda asla beni duymuyor .müdürle konuştumuzda zaten o tedavi görmesini istedi. Çünkü öğretmenler hiperaktif çocuklar için eğitim görmediklerini söyledi .çok çabaladım bu süreçte .bı kez yaz etkinligine yazdirdim yine olmadı uyum sağlayamıyor kosusturuyor dedi mudur .sonra yine okul açıldığında götürdüm farklı bir öğretmen yine uyum sağlayamıyor dedi müdürün yanına yolladi oda bana bunalri söyledi .ben akranlarıyla yanyana gelirse durumun çözüleceğine inandım hep ama o inancimida kaybettim çünkü her defasında olumsuzluklarla karşılaştım .başka çarem kalmadı .onu dışarı çıkarmadigim gün yok parka gideriz dondurma yemeye gideriz sevdiğini ne varsa yaparım ama başka çocuklara bakıyorum çok sakinler benim oğlan dışarda coşuyor pimi çekilmiş bomba gibi ya yerlerde ya kosusturmak istiyor onada ben izin vermiyorum park dışında . velhasıl kelam birde bu yola girelim dedik
Sizi çok iyi anladım .İçiniz rahat su durumda .

Benimde suan 8 yaşında olan oğlum ile bahsettiğiniz şekilde çocukluk dönemi geçirdik .Diyalogda arkadaşları ile uyumda sorun yaşamadık hep sevilen ve uyumlu bi cocuk oldu ama o hareket enerji yerinde duramama vardı .
Hala aynıdır hiç değişmedi .
3 yaşından beri yüzme/cimnastik/okçuluk/tenis /taekwondo
hepsini denedim .Hiç biri cocugun enerjisini tüketemedi.Ve ne okçuluk ne tenis hiç biri de dikkatini toparlayamadı.
Bende götürdüm kaç kez bi tanı konulmadı .
Kendimde özel eğitim merkezinde çalıştım rehabilitasyonların ilk açıldığı dönemlerdi o zaman .O dönemlerden kalan bi önyargım var sanırım .
Anne olmak bana ağır geldi diyordum herkes ne kadar mutlu mesut anne falan . .

İkinci oğlum doğduktan sonra anladım böyle sakin cocuk olduktan sonra ne var ki anne olmakta ☺️

Canım oğluma Allah ömür versin 8 yaşında ve hala insan gibi eve giremiyoruz koşarak ve kendini kapıya çarparak ya da ayak atarak vs .

Offf ben de çok yorgun bi anneyim o yüzden yazdım fıtrat mı acaba diye ..
Belki de benim oğlumda da almamış olduğu bir tanı vardır bilemiyorum .

Sizi çok iyi anladım .İçiniz rahat su durumda .

Benimde suan 8 yaşında olan oğlum ile bahsettiğiniz şekilde çocukluk dönemi geçirdik .Diyalogda arkadaşları ile uyumda sorun yaşamadık hep sevilen ve uyumlu bi cocuk oldu ama o hareket enerji yerinde duramama vardı .
Hala aynıdır hiç değişmedi .
3 yaşından beri yüzme/cimnastik/okçuluk/tenis /taekwondo
hepsini denedim .Hiç biri cocugun enerjisini tüketemedi.Ve ne okçuluk ne tenis hiç biri de dikkatini toparlayamadı.
Bende götürdüm kaç kez bi tanı konulmadı .
Kendimde özel eğitim merkezinde çalıştım rehabilitasyonların ilk açıldığı dönemlerdi o zaman .O dönemlerden kalan bi önyargım var sanırım .
Anne olmak bana ağır geldi diyordum herkes ne kadar mutlu mesut anne falan . .

İkinci oğlum doğduktan sonra anladım böyle sakin cocuk olduktan sonra ne var ki anne olmakta ☺️

Canım oğluma Allah ömür versin 8 yaşında ve hala insan gibi eve giremiyoruz koşarak ve kendini kapıya çarparak ya da ayak atarak vs .

Offf ben de çok yorgun bi anneyim o yüzden yazdım fıtrat mı acaba diye ..
Belki de benim oğlumda da almamış olduğu bir tanı vardır bilemiyorum .
Siz oglunuzdan bahsedince benim oglum geldi gözümün önüne 🤭 oda öyle koşturur ayağını saga sola çarpar sonrada acıdı diye ağlar açısı geçince aynı devam :) içiniz rahat değilse tekrar gösterin isterseniz

Siz oglunuzdan bahsedince benim oglum geldi gözümün önüne 🤭 oda öyle koşturur ayağını saga sola çarpar sonrada acıdı diye ağlar açısı geçince aynı devam :) içiniz rahat değilse tekrar gösterin isterseniz
☺️
3 farklı anaokuluna gitti ve bu sene 3.sınıf oldu bi geri bildirim olurdu bana diye düşünüyordum ama belki de yeniden kontrol ettirmeliyim .

inFlamess inFlamess , Karpuzlu araba Karpuzlu araba
Öncelikle öyle tatlı geldi ki yavrulariniz gözüme anlattiklarinizla
Hep bir oğlum olsun istedim ama üç kızım var oğlan çocuklarına ayrı bir hastayım Rabb'im esirgesin iyilerle karşılaştırsın cümlemizin evladını inşallah
Bana tabii sevimli geldi ama size zor geliyor olmalı haliyle Rabbim yardımcınız olsun
Eskiden olsa büyükler " g.tunde kurt var " derlerdi güler gecerdik cocukda arada büyür giderdi şimdi maalesef tanılama rapor vs
Hâlâ eve bir türlü normal giremiyoruz ya çarparak ya tekmeyle deyisiniz gözümun önüne öyle minik bir afacani canlandirinca çok eğlenceli geliyor ( yenir ki o )🥰
Rabbime emanet olun

Arkadaşım merhaba bizde aynı sorunları yaşadik iki yaşından sonra çıktı ortaya ikinci bir kardeşten sonra benimde sağlık sorunlarim oldu 4 ay kadar yerimden kalkamamistim ikinci doğumdan sonra oğlum içine kapandı birden konuşma durdu adını söylüyorduk dönüp bakmıyordu çok hırçınlasti biz hemen psikiyatri ye götürdük hemen kreş dedi oğlum o zaman 2 yaşındaydı gönderdik tüm gün hiperaktif dikkat dağınıklığı dedi dr.ilac kullanmaya başladık çok korkularım vardı Allah'a binlerce şükür oğlum çok kısa süre sonra konuşmaya başlamıştı.gecen yıl dil ve konusma raporu aldık k harfini çıkarmıyordu gittiğim prof.psikiyatri rapora gerek yok dedi ama ben yinede bireysel alsın diye rapor çıkarttım zorda olsa dil terapisti gerek yok dedi okula basliyacak diğer arkadaşlarından geri kalmasın dedim her neyse rapor çıkarttım dil ve konuşma raporu..dikkat dağınıklığı hiperaktif için rapor çıkmıyor diye biliyorum

Arkadaşım merhaba bizde aynı sorunları yaşadik iki yaşından sonra çıktı ortaya ikinci bir kardeşten sonra benimde sağlık sorunlarim oldu 4 ay kadar yerimden kalkamamistim ikinci doğumdan sonra oğlum içine kapandı birden konuşma durdu adını söylüyorduk dönüp bakmıyordu çok hırçınlasti biz hemen psikiyatri ye götürdük hemen kreş dedi oğlum o zaman 2 yaşındaydı gönderdik tüm gün hiperaktif dikkat dağınıklığı dedi dr.ilac kullanmaya başladık çok korkularım vardı Allah'a binlerce şükür oğlum çok kısa süre sonra konuşmaya başlamıştı.gecen yıl dil ve konusma raporu aldık k harfini çıkarmıyordu gittiğim prof.psikiyatri rapora gerek yok dedi ama ben yinede bireysel alsın diye rapor çıkarttım zorda olsa dil terapisti gerek yok dedi okula basliyacak diğer arkadaşlarından geri kalmasın dedim her neyse rapor çıkarttım dil ve konuşma raporu..dikkat dağınıklığı hiperaktif için rapor çıkmıyor diye biliyorum
Raporumuz bitmek üzere sonra tekrar hastaneye gidip kaydı sildiriyormussun karşına çıkmıyormus ilerde geride bilginiz olsun oğlum şuan 6 yaşında 1 sınıfa başladı çok zeki ama çokta hareket li sorun yaşıyoruz hâlâ dışarı çıktığımızda çocuğun elinde değil dürtüsellik var öğretmen iki günde anlamış hiperaktif olduğunu ilk etapta söylemeyin öğretmene dedi Dr zaten anlayacaktır dedi sonra Bir form verdi öğretmen doldursun tekrar gelin ilaca başlamamız lazım dedi öğretmen çok disiplinli biri olmasin dedi ön sıraya oturması gerekiyor Muş okul açılmadan tekrar Dr gittik çok iyi yol kathetmissiniz çok iyi ilgilenmissiniz dedi

inFlamess inFlamess , Karpuzlu araba Karpuzlu araba
Öncelikle öyle tatlı geldi ki yavrulariniz gözüme anlattiklarinizla
Hep bir oğlum olsun istedim ama üç kızım var oğlan çocuklarına ayrı bir hastayım Rabb'im esirgesin iyilerle karşılaştırsın cümlemizin evladını inşallah
Bana tabii sevimli geldi ama size zor geliyor olmalı haliyle Rabbim yardımcınız olsun
Eskiden olsa büyükler " g.tunde kurt var " derlerdi güler gecerdik cocukda arada büyür giderdi şimdi maalesef tanılama rapor vs
Hâlâ eve bir türlü normal giremiyoruz ya çarparak ya tekmeyle deyisiniz gözümun önüne öyle minik bir afacani canlandirinca çok eğlenceli geliyor ( yenir ki o )🥰
Rabbime emanet olun

Sizede nasip olsun inşallah Allah gönlünüze göre versin tesekkur ederim 🥰

X