Oğlumun ağlama krizleri - acil yardımınıza ihtiyacım var

BlairWaldorf_23

Be your own hero !
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2011
538
406
Iyi geceler hanımlar,

oğlum 2 hafta sonra 1 yaşına girecek inşallah.

Diş çıkarmaya çok geç başladı fakat maalesef sıkıntısını aylarca çekti. 1 aydan fazla oldu, tüm düzenimiz mahvolmuş durumda. Uyku saatleri alt üst oldu. Normalde kendi beşiğinde yatan çocuk, uykuda bile yatağa bırakır bırakmaz ağlayarak uyanır oldu.

Bunun üzerine 1,5 hafta önce 2 doz aşı yapıldı. Ateş gibi semptomlar bir hafta sonra da olabilir dendi ve öyle oldu.
Günlerdir vücudu sıcak. Ateşi 38.1 derecenin üstüne çıkmadı çok şükür ama bebeğimi çok etkiledi. Halsizlik, ağrı, ağlama vs. Bu yüzden ara ara ağrı kesici ve ateş düşürücü fitil verdim ama günde maksimum 2 kez oldu bu.

Oğlum son 2-3 gündür inanılmaz huysuzlaştı. Çığlık çığlığa ağlıyor, özellikle yatırmak istediğim an tekmeler atıp direniyor. Resmen kulaklarımız dayanmıyor sesine, o kadar sesli. Sakinleştirmeye çalışıyoruz ama kucakta bile aynı şekilde devam ediyor.
1, 5 saat maksimum uyku süresi, sonrasında yine aynı şeyler oluyor.

Bu durumu yaşamış olan veya önerisi olan herkesin yorumunu bekliyorum. Ne olur bana bir yol gösterin. Artık ben de oturup ağlayacak kıvama geldim hem üzüntü hem sinirden. Bazen dayanamıyorum ben de ağlıyorum. Evet büyüme ataklarında vs uykusuz gecelerimiz oluyordu ara ara ama asla böyle uzun süre huysuzluk yapmıyordu. Artık feryat edercesine ağlıyor ama ne yapsak susmuyor.

Inşallah bana bir önerisi olan birileri çıkar 😔
Sevgilerimle

Iyi geceler hanımlar,

oğlum 2 hafta sonra 1 yaşına girecek inşallah.

Diş çıkarmaya çok geç başladı fakat maalesef sıkıntısını aylarca çekti. 1 aydan fazla oldu, tüm düzenimiz mahvolmuş durumda. Uyku saatleri alt üst oldu. Normalde kendi beşiğinde yatan çocuk, uykuda bile yatağa bırakır bırakmaz ağlayarak uyanır oldu.

Bunun üzerine 1,5 hafta önce 2 doz aşı yapıldı. Ateş gibi semptomlar bir hafta sonra da olabilir dendi ve öyle oldu.
Günlerdir vücudu sıcak. Ateşi 38.1 derecenin üstüne çıkmadı çok şükür ama bebeğimi çok etkiledi. Halsizlik, ağrı, ağlama vs. Bu yüzden ara ara ağrı kesici ve ateş düşürücü fitil verdim ama günde maksimum 2 kez oldu bu.

Oğlum son 2-3 gündür inanılmaz huysuzlaştı. Çığlık çığlığa ağlıyor, özellikle yatırmak istediğim an tekmeler atıp direniyor. Resmen kulaklarımız dayanmıyor sesine, o kadar sesli. Sakinleştirmeye çalışıyoruz ama kucakta bile aynı şekilde devam ediyor.
1, 5 saat maksimum uyku süresi, sonrasında yine aynı şeyler oluyor.

Bu durumu yaşamış olan veya önerisi olan herkesin yorumunu bekliyorum. Ne olur bana bir yol gösterin. Artık ben de oturup ağlayacak kıvama geldim hem üzüntü hem sinirden. Bazen dayanamıyorum ben de ağlıyorum. Evet büyüme ataklarında vs uykusuz gecelerimiz oluyordu ara ara ama asla böyle uzun süre huysuzluk yapmıyordu. Artık feryat edercesine ağlıyor ama ne yapsak susmuyor.

Inşallah bana bir önerisi olan birileri çıkar 😔
Sevgilerimle
1 yas sendromu

gece teroru

Doktor normal dedi bana ama asi da olmus. Doktora danisin derim.

Çok geçmiş olsun. Umarım bebeğiniz ciddi bir aşı reaksiyonu yaşamıyordur. Benim bebeğim de ilk 6 ay aşıları sırasında yaşadı benzer sorunları ve ne yazık ki çoklu besin alerjisi olarak kalıcı hale geldi hayatımızda aşı reaksiyonu. Biz sorunun aşıdan kaynaklandığını farkedince aşılamayı kestik fakat sorunlar yine devam etti. Uzun uzun araştırdıktan sonra aşı hasarının agir metal detoksuyla kısmen de olsa geri alınabileceğini öğrendik ve 14 aylıkken detoksa başladık. Detoks yüzde 70-80 oranında iyileşme sağladı şükürler olsun. Detoks konusunu başka bir başlıkta ayrıntıyla yazmıştım, ilgilenirseniz okuyabilirsiniz.

Çok geçmiş olsun. Umarım bebeğiniz ciddi bir aşı reaksiyonu yaşamıyordur. Benim bebeğim de ilk 6 ay aşıları sırasında yaşadı benzer sorunları ve ne yazık ki çoklu besin alerjisi olarak kalıcı hale geldi hayatımızda aşı reaksiyonu. Biz sorunun aşıdan kaynaklandığını farkedince aşılamayı kestik fakat sorunlar yine devam etti. Uzun uzun araştırdıktan sonra aşı hasarının agir metal detoksuyla kısmen de olsa geri alınabileceğini öğrendik ve 14 aylıkken detoksa başladık. Detoks yüzde 70-80 oranında iyileşme sağladı şükürler olsun. Detoks konusunu başka bir başlıkta ayrıntıyla yazmıştım, ilgilenirseniz okuyabilirsiniz.

Detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim.
Fakat bizim sorunumuz neredeyse sadece uyku zamanları. Yatması gerektiğinde çıldırıyor. Çok şükür dün gece bir kere uzun bir ağlama krizinden sonra tekrar olmadı ama yine de çok keyfi yerinde sayılmaz.

Uyumak için sırtı yere değdiği anda çığlık atıyor, ağlıyor, tekmeler atıyor. Ateş vs dünden beri çok şükür kesildi ama bu asabiyet normal mi? 😔

O kadar çıldırıyor ki uykuda bile iç çekiyor ara ara.

Gönderdiğiniz başlığı inceleyeceğim teşekkürler 🌼

Detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim.
Fakat bizim sorunumuz neredeyse sadece uyku zamanları. Yatması gerektiğinde çıldırıyor. Çok şükür dün gece bir kere uzun bir ağlama krizinden sonra tekrar olmadı ama yine de çok keyfi yerinde sayılmaz.

Uyumak için sırtı yere değdiği anda çığlık atıyor, ağlıyor, tekmeler atıyor. Ateş vs dünden beri çok şükür kesildi ama bu asabiyet normal mi? 😔

O kadar çıldırıyor ki uykuda bile iç çekiyor ara ara.

Gönderdiğiniz başlığı inceleyeceğim teşekkürler 🌼
Uyku dışında genel olarak sırt üstü yatma sorunu var mı peki? Mesela alerji geliştiğinde bağırsak tahrişi de başlıyor ve sırt üstü yatmak karın ağrısına sebep oluyor. Benim kızım hala yüzüstü uyur. Eger genel olarak sırt üstü yatma sorunu varsa yüzüstü yatırmayı deneyin bakalım. Ya da midede sorun geliştiyse reflülü insanların düz yatarken yaşadığı bogaz yanmasi gibi sorunları yaşıyor olabilir yattığında.

Diğer taraftan bebeğin problemi dogrudan uyku ya da yatmak olmayadabilir. Uyku bebegin yalnız kaldığı, sizden temasının kesildiği bir zaman dilimi ve bunu o da biliyor. Ifade edemediği bir sancısı varsa bunun stresini size yapışık atmak ister dogal olarak ve uykuya terkedilmek istemediği için uyumaya tepki gösteriyor olabilir. Bu seçeneği bir test etmek isterseniz kucağınızda ya da ayni yatakta koynunuzda uyumasına müsade edebilirsiniz bir kaç kere. Uykuya dalmasi, uyku kalitesi degisiyor mu gozlemleme şansınız olur.

Diş çıkarıyorsa ağlaması normal. Oğlum da azı diş çıkarıyor, 13 aylık, geçen çığlık atarak uyandı, calpol verdim tekrar uyudu. Ama tabi saat başı uyanıyor, tabi diş dönemi normal bu. Calpolü çok sık vermiyorum, 2 haftada 3 kez vermişimdir toplam, o da çok ağladığı dönem.
Diş dışında şüpheniz varsa doktorunuza danışın mutlaka, geçmiş olsun.

X