OĞLUMUN DAVASI

nice1985

Başka dallara tutunmak yerine, kendime ağaç oldum.
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2014
3.140
3.079
Konularımı biliyorsunuz. Aldatıldım ayrıldım. Oğlm madde kullanmaya başladı. Her şeyi denedim vazgeçirmek için.gece sokaklarda gezmekten, her gün nasıl kurtarırım diye planlar yapmaktan, ağlamaktan bittim artık.hazır süt içirmediğim evladım bonzai içiyor. Eve gelmemeye başladı. Gece sokaklarda geziyor. Evimi taşıdım, mağazamı homofşs olarak kullanıyorum. Ama o her gün eski semte gidiyor.

2 ay önce köpek çalmıştı. Gittik yalvardı, yakardık şikayetini geri çektiler. Kamu davası devam ediyor. Bir tanıdıktan duydum, parkda otururken orda bir adamın silahını görüyorlar. Kendi gibi madde kullanan arkadaşıyla plan yapıp levye arıyorlar ki adamın evine girip silahı çalıp satarak madde alsınlar. Bu benim oğlum mu yarabbim. Masada 2 TL için bni 10 kez arayıp ulaşamadığı için almayan oğlum mu. Halen dahi 20 TL versem 3 TL ye ihtiyacı varsa kalanını zorla versemde kapıyı çekip kaçan oğlum mu.
En son evvellsi gece sokaklarda saat sabaha kart şî 4 de arkadaşının motorunu çalıyor. Bekçiler o saate ne yapıyor diye sorguya alıyorlar. Hmn hakim karşısına çıktı, diğer davası olduğu için tutuklu yargılanacak. Mahkeme gününe kdr. İlk mahkeme 3 ya da 5 ayı bulurmuş.
Bn karakoldayken karşı taraf oradaydı. Adam geri çekmitcm şikayetim dedi. Bnde sinirden ölyrm ztn çekmeyin çıkmasın dedim. Oğlum bunu yan taraftan duymuş. Bnmle görüşmek istemedi.
Karşı tarafa geri çek desem çeker.... Ama oğlum çıkarsa bonzaiye devam eder. Ve bu yaptığının daha kötülerini de yapacak. İnsanlara zarar verip nasıl olsa afediolar, aracı bulup çözüyorum demesini istemiyorum. Sen yaptın çek cezanı. Çünkü bu alışkanlık haline gelecek... Eğer geri çekerlerse şikayeti hmn çıkar. Çekmese 3 ay 5 ay yatar yine şikayet devam ederse 2 yada 3 yıl hapis yer. 5 ay sonra şikayetini geri çekersede çıkabiliyor.
Ben burda ne yapmalıyım. İnanın o kahrolan anne evvellsi gün sokaklarda diye banyoda düşüp ağlayan anne, dün kelepçeli oğluna hiç ağlamadı. İlk defa rahat uyudum. Bna yol gösterin.

Şunuda belirteyim x arjadaşı oğlmn çıkması için karşı tarafı ikna etmeye çalışuyor.bende izin vermediğim için oğlumun kulağına gidecek ve ben kötü olucam. Babayı hiç sormayın, umurunda değil.
Merhaba arkadaşlar. Bu gün davamız vardı. Serbest bırakıldı. Kasımın 29 da karar verilecek. Muhtemelen ceza alacak. Canım çok acıyor. Niye evladım niye.... Açmıydın, susuzmuydun, sevgisizmiydin. Bu akşm gelecek. Ve çok krkyrm yine cezaevine dönerse diye.
Canımı yakan ayrı bir konu var. Pislik eski koca bu süreçten öncede çocukla hiç ilgilenmedi.hep şartlı yardımlar yaptı. Bn bulduğum delilleri ona atıyorum, oğlum hakkında yazıyorum, ama o okumaya bile tenezzül etmiyor. Avukat tuttum tutulacakmı soruyorum cvp yok. Bnde hakimlikten avukat birini buldum,görüştüm.o Sırad telefonla beni eski eşin tuttuğu avukat aradı. Bilgi verdi. Neyse bu gün sabah erkenden bna mesaj yazmış.

Bna msj falan atma, ne derdin varsa avukata at, zırt bırt yazma. Avukat ücreti 5.000.ben 2.500 ödedim. Gerisini öde.

Bna msj atma demiyipte avukat tuttum ortak ödeyelim desen başımın üstüne ama sen nasıl birisin dedim. Ödemiyorum. Daha neler yazıyor. O yazmayan adam döktürüyor.

Neyse gittik mahkeme salonuna. O her dakika telefonda öyle küfürler ediyorki, iğrenç. Şuraya şunu verdim, buraya Bu kadar, yok kıza nafaka..... Oğlumun davası başladı bu adam az ilerde yine küfür kğfür. Bu sefer oğluma. O çıksın neyini ne yapcam,....... O... Ç.... A..... K.... Daha nelerrrrrrr. Kızım da dayanamadı kardeşine yapılan iğrenç küfğrlere. Karşısına geçip kafa salladı. Babası sen kime kafa sallıyon dedi. Sana dedi. Bunlar burun buruna defol falan derken ben gittim kızımı çekeliyorken kızım eliyle git git yaptı. O da git onu anana babana yap dedi. Bnde babama yspıyorm dedi.bn seni evlatlıktan Red ettimki sen kimsin dedi.çok cnm yandı. Hiç bir şey demedim. Aldım kızımı geçtim kenara. İnanın ben kızımın el hareketi yaptı sandım. Ona kızdım. Sen nasıl böyle yaparsın o Red etsede baban derken, anne ben elimle gşt git yaptım bunda ne var dedi.
Bir baba her seferinde Bn seni Red ettim nasıl der. Ve diğer çocuğunun yaptığının zerresini kızım yapmadı. Onu neden Red etmiyor... İşte imtihanda oğluyla... Ama malesef ucu bankada dokunuyor. Canım öyle yandık ona ayakkabı, bot, yemek, ne istiyorsa yaptım. Senin annen var dedim.

Allah kimseyi evladiyla imtihan etmesin.. Ne eşinizden yana nede oğlunuzun yana yüzünüz hiç gülmemiş..bence artık oglunuzun kendi başının çaresine bakma vakti geldi hatalarının sorumluluklarını üstlensin bırakın girsin ceza evine siz korudukca o aynı hataları yapmaya devam edecek artık çocuk gibi davranmayı bırakıp ayakta durmayı öğrensin ..

Merhaba arkadaşlar. Bu gün davamız vardı. Serbest bırakıldı. Kasımın 29 da karar verilecek. Muhtemelen ceza alacak. Canım çok acıyor. Niye evladım niye.... Açmıydın, susuzmuydun, sevgisizmiydin. Bu akşm gelecek. Ve çok krkyrm yine cezaevine dönerse diye.
Canımı yakan ayrı bir konu var. Pislik eski koca bu süreçten öncede çocukla hiç ilgilenmedi.hep şartlı yardımlar yaptı. Bn bulduğum delilleri ona atıyorum, oğlum hakkında yazıyorum, ama o okumaya bile tenezzül etmiyor. Avukat tuttum tutulacakmı soruyorum cvp yok. Bnde hakimlikten avukat birini buldum,görüştüm.o Sırad telefonla beni eski eşin tuttuğu avukat aradı. Bilgi verdi. Neyse bu gün sabah erkenden bna mesaj yazmış.

Bna msj falan atma, ne derdin varsa avukata at, zırt bırt yazma. Avukat ücreti 5.000.ben 2.500 ödedim. Gerisini öde.

Bna msj atma demiyipte avukat tuttum ortak ödeyelim desen başımın üstüne ama sen nasıl birisin dedim. Ödemiyorum. Daha neler yazıyor. O yazmayan adam döktürüyor.

Neyse gittik mahkeme salonuna. O her dakika telefonda öyle küfürler ediyorki, iğrenç. Şuraya şunu verdim, buraya Bu kadar, yok kıza nafaka..... Oğlumun davası başladı bu adam az ilerde yine küfür kğfür. Bu sefer oğluma. O çıksın neyini ne yapcam,....... O... Ç.... A..... K.... Daha nelerrrrrrr. Kızım da dayanamadı kardeşine yapılan iğrenç küfğrlere. Karşısına geçip kafa salladı. Babası sen kime kafa sallıyon dedi. Sana dedi. Bunlar burun buruna defol falan derken ben gittim kızımı çekeliyorken kızım eliyle git git yaptı. O da git onu anana babana yap dedi. Bnde babama yspıyorm dedi.bn seni evlatlıktan Red ettimki sen kimsin dedi.çok cnm yandı. Hiç bir şey demedim. Aldım kızımı geçtim kenara. İnanın ben kızımın el hareketi yaptı sandım. Ona kızdım. Sen nasıl böyle yaparsın o Red etsede baban derken, anne ben elimle gşt git yaptım bunda ne var dedi.
Bir baba her seferinde Bn seni Red ettim nasıl der. Ve diğer çocuğunun yaptığının zerresini kızım yapmadı. Onu neden Red etmiyor... İşte imtihanda oğluyla... Ama malesef ucu bankada dokunuyor. Canım öyle yandık ona ayakkabı, bot, yemek, ne istiyorsa yaptım. Senin annen var dedim.
Ben sizin konunuzu takip ediyorum hep. Gerçekten elimden sabır dilemekten başka bir şey gelmiyor. Çok güçlü bir kadınsınız.

Canım öldüüüü zaten... Ama Bn orda bir şey yapmadım ki...
Orda bir sey yapmamissiniz, tamam haklisiniz babanizin evinden gelmedi bu cocuklar, babasida ilgilensin istiyorsunuz ama adam can sikmaktan baska bir ise yaramiyor, bos yere arayip mesaj atip kendinizide ilgilenmiyor ilgilenmiyor diye gerip, belki babalik yapar diye umut etmeyi birakin.
Bu adamdan bir halt olmayacagini ben bile anladim burdan

Ölse oldu dersin adam var ama yok
Siz de oldu sayın en azından
Kaçmak kolayına gelmis
Hesabınizi obur dünyaya birkwin çocuğunuzla ilgilenin bu adama enerji harcamayın boş yere

Öncelikle Allah size sabır versin. Bu zor durumdan kurtulmanız için bir yol göstersin. Daha önceki konularınıza da aşinayım. Dilerim mutluluk içerisinde yazdığınız konuları da okumak nasip olur.
Kendim de boşanmış bir ailenin çocuğu olarak şunu söylemek istiyorum. Her ne kadar çocuklar ikinizin çocukları olsa ve eski eşiniz de sizin kadar sorumluluk göstermek zorunda olsa da her zaman bu işler pratikte böyle olmuyor. Sizin işiniz zaten başınızdan aşkın. Bu noktada babalarının bir fayda sağlamayacağı da alenen ortada. Öyleyse mevcut soruna yeni sorunlar eklemek neden? Babalarının devreye girmeye niyeti yok. Girdiğinde de yararından çok zararı dokunuyor. Ne kendinizi ne çocukları daha fazla yıpratmayın. Maddi olarak karşılaması gereken bir şey varsa ve ödeyeceğini düşünüyorsanız direkt olarak isteyin. İmalarda bulunmayın. Adam zaten ders çıkarıp vicdana gelecek olaa oğlunun halini görüp gelirdi. Bu saatten sonra manevi bir fayda sağlayacağına ben inanmıyorum. Eğer eski eşinize de lafı geçen ve aklı selim bir tanıdık varsa bence devreye onu bile alabilirisiniz. Eğer ödemeyecekse de ödemesin zaten. Yararından çok zararı dokunuyor bu haliyle.

Nice oğlun şayet serbest kalırsa ona göz kulak olabilecek misin ? Çok acımasızca gelecek ama hırsızlık yapmaya başlamış, madde kullanan birsi ya suçsuz günahsız birinin hayatını karartırsa? Bence sen çıkmasından korkacağına, pisliklere bulaşmasından kork. Şehir değiştirecektin, ne oldu o durum ?

Nice oğlun şayet serbest kalırsa ona göz kulak olabilecek misin ? Çok acımasızca gelecek ama hırsızlık yapmaya başlamış, madde kullanan birsi ya suçsuz günahsız birinin hayatını karartırsa? Bence sen çıkmasından korkacağına, pisliklere bulaşmasından kork. Şehir değiştirecektin, ne oldu o durum ?

Yani. Bu kadar pembe dizi dramatizmi yaşayana kadar somut çözümler bulsa keşke.

Ben sizin konularınıza hem şaşırıyor hemde üzülüyorum.
Eski eşiniz bes para etmez,onu yok sayarak ilerleyeceksiniz kızınız ve oglunuzla.
Hapise girmesi bence bu durumda daha doğru oğlunuzun,silah çalmak nedir,gitse onunla birini öldürse para almak için katil olacak.
Hapisten çıkınca da gerekirse şehir değistirin,çevresinin değişmesi gerekli.

Yani. Bu kadar pembe dizi dramatizmi yaşayana kadar somut çözümler bulsa keşke.
Bende artık bu konuda ah vah etmek yerine başkasının evlatlarının düşünülmesi gerektiğine inanıyorum. Suçsuz birine bir şey yaparsa ve bunu da madde etkisiyle yaparsa ne olacak ? Düşüncesi bile korkunç.

Siz neler yaşadınız, eski eşten neden hala birşeyler bekliyorsunuz? Yazmayayım diyorum ama belki zamanında ona ve yaptıklarına bu kadar takılı kalmasaydınız bugün dert ettiğiniz şeyler olmayacaktı.

Bosverin artık, farz edin öldü.

Siz evladınızi düşünün, ne yapabilirsiniz ona bakın.

X