OĞLUMUN DAVASI

Oğlum hasta. Bu onun karekteri değil. Köpeği değil izinsiz bir çöp dahi almamalı.bu madde kişiliği değiştiriyor. Sadece madde bulmanın yollarını düşündürüyor. Bakın ona araba alacağımı bakmasını söyledim. 18 yaşındaki bir çocuk sabaha kadar bakmazmı? İnanın bakmadı. Telefonunda geçmişe baktım hiç arattırmamış. Ben işteyken 2 TL için beni arayıp ulaşamadığı için almayan bir karekter de çocuk... Malesef şimdi durum bu.

Beni bilirsin hiç istemem seni incitmeyi ama bu konuya artık biraz profesyonel bakmalısın ; sen, oğlun ve kızın birlikte bir tedaviye başlamalısınız acilen. Konularının ardından böyle bir çocukluk travmasının çıkacağını tahmin etmiştim, artık kontrolü kaybediyorsun lütfen yardım al, arkadaşın şunun bunun tavsiyesini bırak artık, git bir hastaneye bağıra bağıra yardım iste nice lütfen lütfen yap bunu. Ailece toparlanmaya ihtiyacınız var, yarın öbür gün kızınla ne olacak bilemezsin, bu çocukları ve kendini kurtarmak zorundasın, lütfen artık harekete geç, çok güzel şeyler başardığını bilenlerdenim, bağımlı olduğun bir eşi boşayıp, kendine sıfırdan iş kurmayı başarmış becerikli bir kadınsın, sorunların farkındasın, senin gibi bir annenin kızıyım ben, tek farkınız o babamı sevmezdi. Ama onun yaralı psikolojisi dört evladının hayatını mahvetti ve sonunda kendi de mahvoldu. Aç açıkta kalmadık ama yaşadıklarımı anlatsam insanlar aklını oynatır, bunlar dönüşü olmayan yollar, toparlan ne olur, acil yardım al

İlaveten oğlunu asla kızınla başka bir şehirde baş başa bırakma, ona ortam değiştirtmek, göz kulak olmak kızın için korkunç bir sorumluluk ve inan bana bundan kötü sonuçlar alırsın. Gidecekseniz hep birlikte gidin bence

Son düzenleme:
Oğlunuza niye araba alacağım sana, araba bak diyorsunuz ki? Bu mu kurtaracak bağımlılıktan onu?
Gerçek bir tedaviye ihtiyacı var oğlunuzun hatta sizin ve kızınızın destek alması lazım.
Siz hala hülyalarda gibi garip garip çözümler bulmaya çalışıyorsunuz.
Araba alın da oğlunuz uyuşturucu kullanıp sonra kullanıp kaza yapsın başkanlarını ve kendi canını tehlikeye atsın.
Bu gidişle o çocuk daha çok batacak bataklığa, haberiniz olsun.

Beni bilirsin hiç istemem seni incitmeyi ama bu konuya artık biraz profesyonel bakmalısın ; sen, oğlun ve kızın birlikte bir tedaviye başlamalısınız acilen. Konularının ardından böyle bir çocukluk travmasının çıkacağını tahmin etmiştim, artık kontrolü kaybediyorsun lütfen yardım al, arkadaşın şunun bunun tavsiyesini bırak artık, git bir hastaneye bağıra bağıra yardım iste nice lütfen lütfen yap bunu. Ailece toparlanmaya ihtiyacınız var, yarın öbür gün kızınla ne olacak bilemezsin, bu çocukları ve kendini kurtarmak zorundasın, lütfen artık harekete geç, çok güzel şeyler başardığını bilenlerdenim, bağımlı olduğun bir eşi boşayıp, kendine sıfırdan iş kurmayı başarmış becerikli bir kadınsın, sorunların farkındasın, senin gibi bir annenin kızıyım ben, tek farkınız o babamı sevmezdi. Ama onun yaralı psikolojisi dört evladının hayatını mahvetti ve sonunda kendi de mahvoldu. Aç açıkta kalmadık ama yaşadıklarımı anlatsam insanlar aklını oynatır, bunlar dönüşü olmayan yollar, toparlan ne olur, acil yardım al

İlaveten oğlunu asla kızınla başka bir şehirde baş başa bırakma, ona ortam değiştirtmek, göz kulak olmak kızın için korkunç bir sorumluluk ve inan bana bundan kötü sonuçlar alırsın. Gidecekseniz hep birlikte gidin bence
Merhaba. Bni yanlış anlamayın.kırmak asla istemem. Bu yukarıda yazdığım cevaba hitaben mi destek alın diyorsunuz. Ben ne söyledim de bunu çıkardınız. Bnm destek almam için güçlü olup çocuklarıma daha faydalı olmam gerektiği için bu yola girmeliyiz diyorsanız haklısınız. fakat,sizi tenzih ederek yazıyorum, bna deli, ağlak, arabesk, yok melankolik gibi sıfatları söyleyip kişiliğimi rencide edici söylemler de bulunup destek al demeleri bni çok incitiyor. Yoksa Bn hiç bir zaman çocuklarımın elini bırakmadım. Bazen insanın içinde konuşulanları buraya yazarak, aynen bir mektuba iç döküp yazarken yargılıyorlar. Örneğin insan bunaldığında ölmek istiyorum bıktım bu hayattan cümlesini kullanır. Bunu yazdığımız zaman burda sanki dünyanın en kötü, yazılmayacak cümlelerini ben yada benim gibilerden başkası kullanmamış gibi yorumlar yapılıyor.
Bazen eski eşin çocuklar için yapmadığı babalıklarından bahsediyorum, ben bilmiyormuyum onu yok veya ölmüş saymayı. Sayıyorum da... Ama burda paylaştığım da "sen halen" cümleleriyle başlıyorlar. Ya bu nedir. Bilin diye, veya kendimi rahatlatmak adına yazıyorum. Neden bu kadar agrasşfce cevaplar yazıp beni ve benim gibileri incitiyorlar. Hatta ben aldatıldığım da biri şunu yazmıştı, çatır çatır sevişmişlerdir.... Bunu ben bilmiyormuyum,,,,, ama duymak çok acı veriyor.
Kızımla oğlumu gönderme konusunda da acilen gitmeli, ablasıyla çok iyiler.. Beraber yemek yapar, müzik dinler sabaha kadar oturup sohbet edip birbirinin yatağına girip sarılırlar. Oğlum bir tek ablasını dinliyor. Beraber aynı iş bakmayı düşünüyorlar. Bende kendime başka bir ilde mağazamı taşıyabileceği yer bakıyorum. Sonra beraber olucaz. Onları uzaklaştırmak taki amacım anı kurtarmak. Bnm teslim edeceğim gelinliklerim var, provalarım var.. Ve nerde tutunabilirim diye mekan, şehir araştırması yapıyorum.

Son düzenleme:
Oğlunuza niye araba alacağım sana, araba bak diyorsunuz ki? Bu mu kurtaracak bağımlılıktan onu?
Gerçek bir tedaviye ihtiyacı var oğlunuzun hatta sizin ve kızınızın destek alması lazım.
Siz hala hülyalarda gibi garip garip çözümler bulmaya çalışıyorsunuz.
Araba alın da oğlunuz uyuşturucu kullanıp sonra kullanıp kaza yapsın başkanlarını ve kendi canını tehlikeye atsın.
Bu gidişle o çocuk daha çok batacak bataklığa, haberiniz olsun.
Oğluma derken bize beraber yaşıyoruz... Bunu söylememin amacını önceden yazmıştım. Oğlumun hiç amacı yok, hiç bir şey onu mutlu etmiyor. Bu nedenle bu örneği vermiştim.

Merhaba. Bni yanlış anlamayın.kırmak asla istemem. Bu yukarıda yazdığım cevaba hitaben mi destek alın diyorsunuz. Ben ne söyledim de bunu çıkardınız. Bnm destek almam için güçlü olup çocuklarıma daha faydalı olmam gerektiği için bu yola girmeliyiz diyorsanız haklısınız. fakat,sizi tenzih ederek yazıyorum, bna deli, ağlak, arabesk, yok melankolik gibi sıfatları söyleyip kişiliğimi rencide edici söylemler de bulunup destek al demeleri bni çok incitiyor. Yoksa Bn hiç bir zaman çocuklarımın elini bırakmadım. Bazen insanın içinde konuşulanları buraya yazarak, aynen bir mektuba iç döküp yazarken yargılıyorlar. Örneğin insan bunaldığında ölmek istiyorum bıktım bu hayattan cümlesini kullanır. Bunu yazdığımız zaman burda sanki dünyanın en kötü, yazılmayacak cümlelerini ben yada benim gibilerden başkası kullanmamış gibi yorumlar yapılıyor.
Bazen eski eşin çocuklar için yapmadığı babalıklarından bahsediyorum, ben bilmiyormuyum onu yok veya ölmüş saymayı. Sayıyorum da... Ama burda paylaştığım "sen halen" cümleleriyle başlıyorlar. Ya bu nedir. Bilin diye, veya kendimi rahatlatmak adına yazıyorum. Neden bu kadar agrasşfce cevaplar yazıp beni ve benim gibileri incştiyorlar. Hatta ben aldatıldığım da biri şunu yazmıştı, çatır çatır sevişmişlerdir.... Bunu ben bilmiyormuyum,,,,, ama duymak çok acı veriyor.
Kızımla oğlumu gönderme konusunda da acilen gitmeli, ablasıyla çok iyiler.. Beraber yemek yapar, müzik dinler sabaha kadar oturup sohbet edip birbirinin yatağına girip sarılırlar. Oğlum bir tek ablasını dinliyor. Beraber aynı iş bakmayı düşünüyorlar. Bende kendime başka bir ilde mağazamı taşıyabileceği yer bakıyorum. Sonra beraber olucaz. Onları uzaklaştırmak taki amacım anı kurtarmak. Bnm teslim edeceğim gelinliklerim var, provalarım var.. Ve nerde tutunabilirim.
Gerçekten farkında değilsiniz durumun ciddiyetinin.
Gencecik kıza bağımlı kardeşinin sorumluluğu verilmez.
Benim abim kumar bağımlısı, diğer abim onunla uğraşırken ciddi anlamda sıkıntı yaşıyor, çünkü yalan, inkar, ne ararsanız oluyor bağımlı kişiliklerde. 40 yaşındaki abim kardeşiyle ilgilenirken bu kadar zorlanıyor da siz oğlunuzun sorumluluğunu kızınıza nasıl verirsiniz? Madde bağımlıları istediklerine ulaşamayınca daha tehlikeli şeyler yapmaya müsaitler üstlelik.
Ablasını dinliyor demek, bağımlılık böyle basite indirgenecek birşey değil. Hâlâ lafla sözle bu işi çözeceğinizi düşünüyor olmanıza anlam veremiyorum cidden.
O çocuğun tedavi olması lazım ve başında da sizin durmanız lazım.
Başka bir şehire gitseniz de tedavi olmadan hiçbir işe yaramaz.

Gerçekten farkında değilsiniz durumun ciddiyetinin.
Gencecik kıza bağımlı kardeşinin sorumluluğu verilmez.
Benim abi kumar bağımlısı, diğer abim onunla uğraşırken ciddi anlamda sıkıntı yaşıyor, çünkü yalan, inkar, ne ararsanız oluyor bağımlı kişiliklerde. 40 yaşındaki abim kardeşiyle ilgilenirken bu kadar zorlanıyor da siz oğlunuzun sorumluluğunu kızınıza nasıl verirsiniz?
Ablasını dinliyor demek, bağımlılık böyle basite indirgenecek birşey değil, o çocuğun tedavi olması lazım. Başında da sizin durmanız lazım.
Başka bir şehire gitseniz de tedavi olmadan hiçbir işe yaramaz.
Tedavi olacak tabiki. Bakın cezaevinden çıktı direk kendi gibi arkadaşlarının yanına gitti. O çevrede durursa tedaviyi istemez.amacım İlk ordan çıkıp, onu tedaviye ikna etmek. Evvellsi gün Konuştum, tedavi için. Pidikolog arkadaşım seninle görüşmek istiyor dedim. Ne tedavisi saçmalama dedi. Gidiyorum burdan zaten dedi. Ona tedavi olmadan eski günlerimize dönemiyeceğini anlattım. Bak anneciğim bu kullandıklarını senin kişiliğini ne kadar olumsuz yönde etkiledi. Seni yanlış davranışlara itti. Bu senin kontrolündeki bir durum değil. Bunu bende kullansam senin gibi davranırım. Bu maddeler insanı değiştiriyor. Fakat bundan kurtulmanın tek bir yolu var, istemek ve tedavi. Nasıl hastalandığımızda doktora gidip ilaç kullanıp iyileşiyorsak bununda bir çaresi var. Bunun için insanlar çalışmalar yapmışlar. Ben burada sana yetemem sadece sana destek olur her imkanı sağlarım. Ama onlar seni iyileştirir tekrar o güzel günlerimize döneriz. Dedim. Tamam dedi.
Çevrenizde bu durumlarla karşılaştınız mı bilemiyorum,çok zor bir süreç. Hasta bir insanın elinden tutar doktora götürürsünz.size teşekkür eder ve iyileşmek ister. Bunlar istemiyor,ksçıuor,size bağırıp çağırıp kayboluyorlar.

Tedavi olacak tabiki. Bakın cezaevinden çıktı direk kendi gibi arkadaşlarının yanına gitti. O çevrede durursa tedaviyi istemez.amacım İlk ordan çıkıp, onu tedaviye ikna etmek. Evvellsi gün Konuştum, tedavi için. Pidikolog arkadaşım seninle görüşmek istiyor dedim. Ne tedavisi saçmalama dedi. Gidiyorum burdan zaten dedi. Ona tedavi olmadan eski günlerimize dönemiyeceğini anlattım. Bak anneciğim bu kullandıklarını senin kişiliğini ne kadar olumsuz yönde etkiledi. Seni yanlış davranışlara itti. Bu senin kontrolündeki bir durum değil. Bunu bende kullansam senin gibi davranırım. Bu maddeler insanı değiştiriyor. Fakat bundan kurtulmanın tek bir yolu var, istemek ve tedavi. Nasıl hastalandığımızda doktora gidip ilaç kullanıp iyileşiyorsak bununda bir çaresi var. Bunun için insanlar çalışmalar yapmışlar. Ben burada sana yetemem sadece sana destek olur her imkanı sağlarım. Ama onlar seni iyileştirir tekrar o güzel günlerimize döneriz. Dedim. Tamam dedi.
Çevrenizde bu durumlarla karşılaştınız mı bilemiyorum,çok zor bir süreç. Hasta bir insanın elinden tutar doktora götürürsünz.size teşekkür eder ve iyileşmek ister. Bunlar istemiyor,ksçıuor,size bağırıp çağırıp kayboluyorlar.
Gayet iyi biliyorum maalesef.
İşin zor olduğunun da farkındayım ama kızınızla oğlunuzu tek başlarına başka bir şehre göndermek doğru bir fikir değil ne olursa olsun.
Gittiği şehirde madde temin edeceği kişileri bulması birkaç günü alır en fazla.
Tedaviye ikna olduysa sizin yanınızda başlasın.
Siz bu süreçte nasıl doğru yol izleyeceğinizle ilgili yardım alın ilk başta.

Oğlumu kurtarayım derken kızınıza altından kalkmayacağı yükler yüklemeyin.

Gayet iyi biliyorum maalesef.
İşin zor olduğunun da farkındayım ama kızınızla oğlunuzu tek başlarına başka bir şehre göndermek doğru bir fikir değil ne olursa olsun.
Gittiği şehirde madde temin edeceği kişileri bulması birkaç günü alır en fazla.
Tedaviye ikna olduysa sizin yanınızda başlasın.
Siz bu süreçte nasıl doğru yol izleyeceğinizle ilgili yardım alın ilk başta.

Oğlumu kurtarayım derken kızınıza altından kalkmayacağı yükler yüklemeyin.
İnanın burda tedaviyi başaramıyorum. Evimi taşıdım, her gün aynı semte gitti. Tedaviye götürdüm, çıktıktan sonra arkadaş gurubunun içine gitti. Kızımın başına atıp kenara çekilmem asla. Bunu deniycem baktım taşkınlık yapıyor yanıma gelecek.çevrermde iki kişi daha bu durumdalar.birinin ailesi dayısının yanına yolluyor ve çocuk gayet iyi orda. Ama bizim semte geldiğinde her kezi başına toplayıp 3 gün eve gelmiyor. Diğer biri de aynı şekilde. O da kuzeninin yanında çalışıyor. Akşamları erkenden odasında işe gidip geliyormuş. Ama bizim muhite geldimi aile uyku uyumuyor, her kez illallah ediyor. Allahtan oğlum zor da olsa beni dinliyor. Bende isterim oğlumu kızımı alıp başka bir şehirde yeni bir hayat. Ama maddiyat işin içine girince kalıyorum. Bakın eski eş diyeceğim yine bana öldü say diyeceksiniz. Evt öldü.... Çocukların ihtiyaçlarını yarıyarıya karşılıyalım dedim. Banane dedi. Mecbur ben karşılıycam. Az önce Antalya'daki kuzenime yazdım. Orada mağaza açsam gelinlik sektörü nasıl diye araştırma yapıyorum. Ortak ev satılırsa burda durmayı düşünmüyorum. İşimide evimide başka şehirde kurmak istiyorum. Ama zamanla.

Sevgili nice,
Burayı günlük gibi kullandığını verilen tavsiyelerin hiç birini istemediğini unutmuşuz.
Hatırlatma için teşekkürler...
Senin adına son dileğim, umarım çok daha geç olmadan gözünü kapattığın şeyleri görürsün. Umarım diğer çocuğuna anne baba olarak kendi yapmanız gereken ebeveynlik vazifesini yüklemezsiniz.
Hata ediyorsun. Bu hatadan acil vazgeçmelisin. Umarım kızınıda oğlunu kurtarnaya çalışırken heba etme etmezsin.
Sana ve eski kocana akıl fikir diliyorum.

bna deli, ağlak, arabesk, yok melankolik gibi sıfatları söyleyip kişiliğimi rencide edici söylemler de bulunup destek al demeleri bni çok incitiyor.
Kusura bakmayın ama evlatlarınızla beraber intihar etmeyi düşünen,onlara fare zehri içirmek isteyen birisiniz,sizce psikolojiniz normal mi?
Daha ergen olan kıza bağımlı bir çocuğun sorumluluğunu veriyorsunuz. Yok dinliyormuşta yok yemek yapıyormuşlarda bilmem ne. Çocuğunuz hem hırsız hem kötü hem bağımlı. Krize girip kızınıza zarar verirse ne olacak? O kıza bu çocuğun bağımlılığı yüklenir mi? Şaka gibisiniz ya.

Son düzenleme:
nice1985 nice1985 canım gerçekten çok zor bir dönemden geçtiğinin hepimiz farkındayız
allah sana sabır dayanma gücü versin ama burada gerçekten sana verilen tavsiyeleri dinlemezlik etme.
gerçekten kızına çocuğunu teslim etme allah aşkına
sen daha üstesinden gelemiyorken kızın nasıl gelsin?
he ben yaparım kızım da bana destek olur dersen o olur
kızın ancak sana destek olur
ama büsbütün onun başına bırakma fikri?
lütfen yapma, bak bir evlatla uğraşmak zaten zor ikisini de kaybetme lütfen.

Ya konu sahibi yillardan beri okurum konularini hic yazmadim zannediyorum ki. Çünkü aşırı inatsin sen olmayani oldurmak adina aman yarabbi oyle bi inatsin ki kimseyi dinleyecegini sanmiorum ben. Allah cezami versin ki yermek icin yazmiyorum, belki sebeplenirsin..

Çekmesini geçtim, ayık kafayla okunamicak dertler yaratiosun devamli. Cidden senin konularini layikiyla okumam icin bi iki duble bisey icmem lazim benim. Sonra oglum niye uyusturucu kullanio. Tek bisey diycem su cocuklarina sahip çık, ilgilenmek sadece fiziksel olmaz bi cocugun nasi ki karni doymasi gerekiosa ruhunun doymasi sikintilarinin da giderilmesi gerekir. Duygusal ihtiyaçlarıni yok sayiyosun cocuklarin. Değişmen lazim senin. Yetiskinlere anlamsiz görünen konularda cocuklar kaygilanabilir bunu goremiosun. Maalesef bizim ülkede boyle gelmis boyle gider ebeveynligi karin doyur ustunu giydir istediklerini satin al okuluna yolla bitti gitti sanio insanlar...

ay üşenmedim yaaa yenGEnC yenGEnC in mart konusundaki yorumlarına kadar gittim ve gerçekten kendisine hak verdim.
bir de boşanma sürecinde çocuklarımın elini hiç bırakmadım, destek oldum konusuna inanmıyorum
inanmıyorum derken kötü niyetli bir şekilde değil, ben bile bazen işteki bir sıkıntıda modum düşüp oğlumla daha farklı ilgilenebiliyorum yansıtmamaya çalışmama rağmen.
o süreçte sıfır destekle çocuklara hissetirmemenin, çocukların hissetmemesinin mümkün olacağına inanmam mümkün değil.
Özellikle aldatıldım kocam yuvamı yıktı diye gezinen bir insanın, ki bu uzun sürece yayılmış bir durumken çocuklarına karşı güçlü gözüktüğünü düşünmesi çok büyük bir yanılsama.
bir kere konu sahibi gerçekten kötü bir dönemden geçtiğini, bunu kolay atlatamadığını, bu süreci iyi yönetemediğini, çocukların da bu durumdan fazlaca etkilendiğini kabullenmeli.
Hele duruşma salonunda çocukların babayla kavga ettiği bir bölüm vardı, baba onu yok sayıyor vs yani bu olay bile bir travma sebebi zaten. Baba zaten karaktersiz şerefsiz olayın baş kahramanı baş kötü zaten o ama sabaha kadar adama sayıp sövsek ne fayda?

Çekmesini geçtim, ayık kafayla okunamicak dertler yaratiosun devamli. Cidden senin konularini layikiyla okumam icin bi iki duble bisey icmem lazim benim.

ayy konu sahibinin çocukluğunu anlattığı bölüm zaten kırmızı odalık
ben çok üzülüyorum böyle bir silsile yaratıyor, çekim gücü mü evren mi neyse artık sürekli yaşadığını yaşatıyorsun bir şekilde.
annelerin kaderi kızların çeyizidir derler ama bir yerde onu kırmak lazım.

ayy konu sahibinin çocukluğunu anlattığı bölüm zaten kırmızı odalık
ben çok üzülüyorum böyle bir silsile yaratıyor, çekim gücü mü evren mi neyse artık sürekli yaşadığını yaşatıyorsun bir şekilde.
annelerin kaderi kızların çeyizidir derler ama bir yerde onu kırmak lazım.
Aynen ben de hatirliyorum. Zaten zamanla her kadin annesine benzio. Belki de bu yüzden.

Bazen eski eşin çocuklar için yapmadığı babalıklarından bahsediyorum, ben bilmiyormuyum onu yok veya ölmüş saymayı. Sayıyorum da... Ama burda paylaştığım da "sen halen" cümleleriyle başlıyorlar. Ya bu nedir. Bilin diye, veya kendimi rahatlatmak adına yazıyorum. Neden bu kadar agrasşfce cevaplar yazıp beni ve benim gibileri incitiyorlar. Hatta ben aldatıldığım da biri şunu yazmıştı, çatır çatır sevişmişlerdir.... Bunu ben bilmiyormuyum,,,,, ama duymak çok acı veriyor.
Kızımla oğlumu gönderme konusunda da acilen gitmeli, ablasıyla çok iyiler.. Beraber yemek yapar, müzik dinler sabaha kadar oturup sohbet edip birbirinin yatağına girip sarılırlar. Oğlum bir tek ablasını dinliyor. Beraber aynı iş bakmayı düşünüyorlar. Bende kendime başka bir ilde mağazamı taşıyabileceği yer bakıyorum. Sonra beraber olucaz. Onları uzaklaştırmak taki amacım anı kurtarmak. Bnm teslim edeceğim gelinliklerim var, provalarım var.. Ve nerde tutunabilirim diye mekan, şehir araştırması yapıyorum.
Herkesin hayatının kendine göre zorlukları var, kimseyi o kadar sert sözlerle eleştiremem. Yazdıklarına göre kendimce yorum yapıyorum, bu yaşadığın sorunlar durduk yere gelişen şeyler değil, hepsinin bir alt yapısı var aslında herkesin ortak olarak anlatmaya çalıştığı bu durum, usluplara değinmiyorum, kırıcılık konusunda haklısın. Bugün oğlunun yaşadığı durum yaşanılanların sonucu ve bu kontrol edilmesi zor bir sonuç, kimin sebep olduğu ya da kötü annelik değil mesele. Naçizane tavsiye vermek, iyi niyetle dikkatini çekmek istedim, bu güne dek yoluna koyulamamış şeyler bu saatten sonra basit çözümlerle doğrulmuyor. Her yaşananın derin izleri kalıyor Nice ve sonuçları oluyor bu yüzden kızınla ilgili dikkat et derim, terapi almanız gerektiği konusunda hala aynı fikirdeyim, yaşanan bunca olayın, yılların yaralarının sarılması lazım bundan sonraki hayatında sağlıklı ilerlemek için bu gerekli, umarım herşey yoluna girer🙏

Nice….

Seni senelerdir bilirim. Bil ki eger bu çocuklara bir sey olursa sebebi sensin. Bunu unutma.
Ben sana degil, cocuklara cok üzülüyorum. Çok.
bizlerin de çok zor hayatları oldu ama satır aralarına kısaca yazıp unutuyoruz burada.takıntı yapmıyoruz.olması gereken böyleymiş diyoruz .geçmişe ya da yaptığımız hatalara aşırı takıntılı olmak sonunda sadece psikolojimizi bozar.hayat devam ediyorr bir şekilde.eşi iyi adam değilmiş olabilir.silecekti önüne bakacaktı erkenden ama bunu yapmadıı melankolik takıldı aylarca yıllarca bu da oğluna yansıdı maalesef.

X