OĞLUMUN DAVASI

Denk geldikçe yıllardır açtığınız konuları hep okuyorum.
Daha önce karı koca çocukların hayatını mahvettiniz dediğimde bana kızdığınız için çoğu zaman " aman yazsam ne değişecek " diye sessizce okuyup gidiyordum.
Bugün farklı olarak sorduğunuz şu arabesk ve gerçeklik algınızın bozuk olduğuna emin olduğum sorunuza cevap vermek için yazıyorum.

Niye evladım niye.... Açmıydın, susuzmuydun, sevgisizmiydin

Fiziksel olarak karnı tok, susuz değillerdi belki ki boşanma aşamasında maddi zorlukta çektiğinizi hatırlıyorum- belki fiziksel olarakta yoksunluklar olabilir - ama yıllarca sizin boşanma ve ardından yaşanılan dalavereli, kavgalı olayların olduğu süreçte bu çocukları ne annesinin babasının gözleri görmedi. Önünüzde çocukların elinizden kayıp gidişini görmediniz.
Siz çocuklarım için lafının arkasına sığınabilirsiniz ama eski kocanıza o kadar takıntılıydınız ki, yaptıklarınızla karşılıklı nasıl zarar verdiğinizi hiç görmediniz, görmek istemediniz. Yanlış anlaşılma olmasın eski eşin suçu baki.

Neyse asıl cevaba gelelim.
"Sevgi, güven, huzur" konusunda çocuklarınız çölde susuz kalmış gibilerdi.

Allah sabır versin, kolaylık versin demekten başka bir şey elden gelmez. Eskiye nazaran daha iyisiniz ama bugün hala daha adamla didişme, sidik yarışını içerisindesiniz.
Salın artık, ardınızda bırakın, destek almıyorsanız alın, yetmedi mi bu haller? Siz düzelmeden çocuklarınıza nasıl yardım edeceksiniz?
Son olarak bu adamın hamuru bozuk. Ondan bir hayır gelmez.
Adama bilgi verin üstün körü ama sorumluluk almasını beklemeyin. Almaz.
Tek başınaymışsınız gibi mücadele edeceksiniz. Arabesk seviyorsunuz size arabesk bir söylemle ifade edeyim. Çocuklarınızın hem anası hem babası olacaksınız.

Bu 2014'ten bir konu. Telefonu kurcalamaniza izin vermediği için küfür ediyorsunuz,adam sizin kulağınıza tokat vuruyor, odadaki oğlu kovup sizin boganizina yapışıyor, akabinde adam evi terkediyor, adam gelince siz çocuklarla başka orada yatiyorsunuz. kızınız olayları görüp trip atınca da babası caddenin öte tarafından kızınıza "şerefsiz,adı şerefsiz" diye bagiriyor, kızı rezil ediyor .
Ama bosanmiyorsunuz
Şu konuda da kocanizin size perde bile açtirmadigini, oje suren kızınızo o... Olmakla itham ettiğini,defalarca evden çıkarken kızınız ve siizin kıyafetinizi uygunsuz bulup kavga ile değiştirdiğini yazmışsınız
Ama bosanmiyorsunuz
2015 Şubat'ta kocanizin aldattigini ogreniyorsunuz. ayilip bayiliyorsunuz. Yedi duvel ve tabii çocuklar tüm olaya şahit oluyor .
Hatta diyorsunuz ki; evde fare zehri var. Çocuklarla beraber içeceğim ,oğlum ölmekten korkuyor 🥺 Allah bilir çocuğa ne dediyseniz...

Sorsan oğluma sevgiden başka bir şey vermedim,ben ne vefakarim ne vefakarim,ne harika anneyim...
2015 Aralık'ta hala aldatilip rezalet yaşadığınız adamla aynı evde devam ettiğinize dair konu acmissiniz. Adam kendini öldürmekle tehdit ediyormuş, deli gibi sokaklarda kendini yerlere atmasını ve eşe dosta rezilliği yayıp 'ayrilmasin benden' diye ağlamasıni romantize etmissiniz. Ama bu rezillige maruz kalan yine zavallı çocuklarınız...
En sonunda 2016'daki bu konuda kızınız evi terketmiş,annenize gitmiş. size 'gurursuz musun? O adam gitmedikce ben o eve gelmem' demiş, hala yalvarmissiniz ,kızım gel diye . En son zar zor kocayı gönderip kzii evinize almışsınız. Bu sefer de psikolojisi bozulan ergen kızınız sizinle dalasinca saç saça tekme tekmeye kavga edip bir de aaprtmani ayağa kaldırmışsiniz,komşular gelmiş tekrar ele güne rezil olmuşsunuz. Annenize kızı doldurduğunu düşündüğü için 'istemiyroum bunu,alın sizin olsun' falan demişsiniz.
Ama pardon,çok sevgiden ve ilgiden çocuklarınız bu hale gelmişti.
Daha da var da konular, yazmaktan sıkıldım.
Konu sahibi kendini hep üst perdeden görüyor. Benim de böyle bir babam, annem , aile hayatım olsaydı,benim de hayatım millete rezil olup utanmakla gecseydi ben de asi olurdum. Her şeyin bir adabı var. Benim de çevremde teyzelerim,halalarim boşandı, çevremde boşanan aile çocuğu tonla arkadaşım var. Rezillik yaşamadan boşanan da var,kendini yedi düvele afişe etmeden,çocukları anne babaya düşman etmeden..bunu başaramayan ailelerin çocukları da böyle oluyorlar işte...

Ya her şeyi adama haber veriyor da ne oluyor? Adamın elinden gelen bir şey yok ki. Konu sahibi tezcanli, panik ve evhamlı bir insan. İnanıyorum ki insanı rahatsız edecek kadar yazıp duruyordur. Kim eski eşinden böyle mesajlar gelip dursun ister ki?
Bir bilgi varsa avukat ile paylaş,o gerekeni yapar
Adamın zaten çoluğu çocuğu umrunda değil, adam zaten insan değil mahlukat. Yani böyle bir tepki vermese şaşırırdım.
Bu saatten sonra yapacak bir şeyi yok ki, öğrendiği önemli bilgileri avukat ile paylaşacak. Adam şam babası,müdahil olmak istemiyor. Onun için avukat ücretinin yarısını ödemek bile bence büyük bir şey. Şükretsin, daha da muhatap olmasin. Herkesin yazdığı gibi ölmüş bilsin işte adami
Ayy şükürler olsun biri söylemek istediklerimi yazdı.
Konu sahibi hep kendini mükemmel anne olarak görüyor ama öyle değil.
Benim uyuşturucu bağımlısı hatta en son sattığı için cezaevine giren bir kuzenim var, teyzemde aynı böyle aynı. Hep kendini mükemmel anne görüyor,oğlum aç kaldım sizi aç bırakmadım hep baktım diye çocuğuna sitem ediyordu, en son oğlu dayanamayıp ‘Anne sen ne bakmasından bahsediyorsun babamdan başkasını gözünün gördüğü mü vardı’ diye sitem edince oturdu ağladı. O da böyle aldatan kocasını basmaya gitti aldatan kocayı evine aldı hatta anneme ‘sen kocan aldattı diye atarak zor yolu seçtin ben yuvam için çabalıyorum’ dedi. Sonuç boşandı ama iş işten geçti. Ona da ilk ben söyledim bak oğlum uyuşturucu satıyormuş eniştesine mi söyleyeceksin ne yapacaksan yap yoksa şikayet edilecek dedim, sen yalan söylüyorsun benim yetiştirdiğim çocuk böyle olmaz ben onu parasız bırakmıyorum ki uyuşturucu satsın dedi. Bu insanlar hala uyuşturucuyu şımarıklık olarak alınan bir madde gibi görüyorlar sanırım. Uyuşturucu kullanmaya başlayan kim varsa hemen hemen hepsi psikolojik sorunlar, güvensizlik, sevgisizlik, mutsuzluk için başlıyor. Kendine bir sığınak, liman arıyor. Uyuşturucu insanın kendisini celladına emanet etmesi gibi birşey, başta mutluluk verse de bağımlı olduktan sonra kurtul kurtulabilirsen. Egoyu bir kenara bırakın konu sahibi, sandığınız kadar perfect bir anne değilsiniz. Hatalarınız var ve bu hataları görmemek için gözlerinizi sıkıca kapatmışsınız. Tek suçlu ex kocanız, çocuklarınızın babası değil. Suçun büyüğü sizde. Adamın ilgilenmediğini bile bile çocuklara böyle davranan sizdiniz.

Sizce bulmuyor uyum. Bnm yerime iki dakika geçsenşz bnim yaptığımı yapabilir isiniz. Hiç kimsenin yapmadıklarını yaptım. Burda asla mütevazi olmuycam. Çünkü ben kendimden eminim. Bu illete düşmeden kimse konuşmasın. Çocuğunuz gece sokakta elinizden koşarak kaçıyor. Koşuyorsunuz kayboluyor. Telefonu kapatıp sabaha kadar gelmiyor. Gece yağmurda karda sokaklarda gezen bir annemi somut çareler bulamıyor. Her şeyi yapıyorsunuz ama elinizde kalıyor. Çünkü o istemiyor... Ben onu altın kafese koysamda istemedikçe hiç bir şey yapamıyorsunuz.
Pisikyatriye götürdüm. Rehabilitasyon merkez. Götürdüm. Çevreden uzaklaştım, işe soktum, onunla vakit geçirmeye çalıştım...
Bakın, oğlum18 yaşında. Bu çocuğa araba alalım kendimize. sen araba markalarına bak ben anlamam annem dedim, tel geçmişine baktım bir arama bile yapmamış. O yaştaki sağlıklı çocuğa bunu söyleyin havada kapar. Malesef çok kırıldım size. Bir gününüzü bnmle geçirseydiniz bu sözleri söylemezdiniz.
Kusura bakmayın bende mütevazi olmayacağım. Evet hiç kimsenin yapmadığını yaptınız, eski konularınıza baktım. Çocukları salıp koca peşinde koştunuz. Ergenliğe yeni giren çocuklarınız varken evde sürekli kaos ilgisizlik ortamı hakimmiş. Bu çocukların böyle olmasının sebeplerinden biri sizsiniz. O yüzden şimdi ne kadar uğraşsanızda ego kasmaya hakkınız yok.
Hem madde ortamını hem babasızlığı görmüş bir olarak konuşabilirim. Madde sizin bildiğiniz gibi insanların şımarıklıktan içtiği birşey değil. Madde içen insanların çoğu günlük yaşamdaki sıkıntılarından kurtulmak için, bir çıkış yolu aradıkları için içiyorlar. Ve tabi arkadaş çevresi. Arkadaş çevresine de evdeki ilgisizlik yüzünden düşüyorlar. Kendini o çevreye kabul ettirmek için sigaraya başlayanı bile gördüm. Sizin hatanız eski kocanızın peşinden koşarken çocuklarınızı ihmal etmeniz. Beraber intihar etmeyi bile düşünmüşsünüz,oha yani. Oğlunuz bile ölmekten korkuyorum demiş. O çocuklara yaşattığınız travmaların haddi hesabı yok. Boşasaydınız koca peşinde koşmasaydınız ne olurdu? Bu adamın evdeki ne ifade ediyordu? Hani bu adam eve gelince evinize sonsuz huzur mutluluk mu doluyordu? Hayır. Ee o zaman bu ısrar niyeydi? Bu ısrarın dönüşlerini şimdi şimdi alıyorsunuz işte. Ego kasmayı bırakın artık somut birşeyler yapın. Kocanıza öldü muamelesi yapın, bırakın ne hali varsa görsün. Reşit olmayan çocuğuna bakmak istemiyorsa kendi bilir Allah’a havale edin gitsin. Çocuğunuz içinde keşke içerden çıkmasaydı diyorum, sanırım birinin evcil hayvanını çalmıştı. Bunu çalan yarın madde bulmak için insana da zarar verir, kendine de. Anladığım kadarıyla bırakmaya niyeti de yok. Umarım doğru yolu bulursunuz.

Bu 2014'ten bir konu. Telefonu kurcalamaniza izin vermediği için küfür ediyorsunuz,adam sizin kulağınıza tokat vuruyor, odadaki oğlu kovup sizin boganizina yapışıyor, akabinde adam evi terkediyor, adam gelince siz çocuklarla başka orada yatiyorsunuz. kızınız olayları görüp trip atınca da babası caddenin öte tarafından kızınıza "şerefsiz,adı şerefsiz" diye bagiriyor, kızı rezil ediyor .
Ama bosanmiyorsunuz
Şu konuda da kocanizin size perde bile açtirmadigini, oje suren kızınızo o... Olmakla itham ettiğini,defalarca evden çıkarken kızınız ve siizin kıyafetinizi uygunsuz bulup kavga ile değiştirdiğini yazmışsınız
Ama bosanmiyorsunuz
2015 Şubat'ta kocanizin aldattigini ogreniyorsunuz. ayilip bayiliyorsunuz. Yedi duvel ve tabii çocuklar tüm olaya şahit oluyor .
Hatta diyorsunuz ki; evde fare zehri var. Çocuklarla beraber içeceğim ,oğlum ölmekten korkuyor 🥺 Allah bilir çocuğa ne dediyseniz...

Sorsan oğluma sevgiden başka bir şey vermedim,ben ne vefakarim ne vefakarim,ne harika anneyim...
2015 Aralık'ta hala aldatilip rezalet yaşadığınız adamla aynı evde devam ettiğinize dair konu acmissiniz. Adam kendini öldürmekle tehdit ediyormuş, deli gibi sokaklarda kendini yerlere atmasını ve eşe dosta rezilliği yayıp 'ayrilmasin benden' diye ağlamasıni romantize etmissiniz. Ama bu rezillige maruz kalan yine zavallı çocuklarınız...
En sonunda 2016'daki bu konuda kızınız evi terketmiş,annenize gitmiş. size 'gurursuz musun? O adam gitmedikce ben o eve gelmem' demiş, hala yalvarmissiniz ,kızım gel diye . En son zar zor kocayı gönderip kzii evinize almışsınız. Bu sefer de psikolojisi bozulan ergen kızınız sizinle dalasinca saç saça tekme tekmeye kavga edip bir de aaprtmani ayağa kaldırmışsiniz,komşular gelmiş tekrar ele güne rezil olmuşsunuz. Annenize kızı doldurduğunu düşündüğü için 'istemiyroum bunu,alın sizin olsun' falan demişsiniz.
Konu sahibi kendini hep üst perdeden görüyor. Benim de böyle bir babam, annem , aile hayatım olsaydı,benim de hayatım millete rezil olup utanmakla gecseydi ben de asi olurdum. Her şeyin bir adabı var. Benim de çevremde teyzelerim,halalarim boşandı, çevremde boşanan aile çocuğu tonla arkadaşım var. Rezillik yaşamadan boşanan da var,kendini yedi düvele afişe etmeden,çocukları anne babaya düşman etmeden..bunu başaramayan ailelerin çocukları da böyle oluyorlar işte...

Ya her şeyi adama haber veriyor da ne oluyor? Adamın elinden gelen bir şey yok ki. Konu sahibi tezcanli, panik ve evhamlı bir insan. İnanıyorum ki insanı rahatsız edecek kadar yazıp duruyordur. Kim eski eşinden böyle mesajlar gelip dursun ister ki?
Adamın zaten çoluğu çocuğu umrunda değil, adam zaten insan değil mahlukat. Yani böyle bir tepki vermese şaşırırdım.
Bu saatten sonra yapacak bir şeyi yok ki, öğrendiği önemli bilgileri avukat ile paylaşacak. Adam şam babası,müdahil olmak istemiyor. Onun için avukat ücretinin yarısını ödemek bile bence büyük bir şey. Şükretsin, daha da muhatap olmasin. Herkesin yazdığı gibi ölmüş bilsin işte adami
Eline sağlık. Bence kadın narsist eşi elinden gittiği için bu kadar çıldırıyor ve sürekli kendini övüyor alt metinde. Çocuğa gel ölelim zehir icicez ne demek?! Sonra da ben iyi anneyim. Keşke fake olsanız.

Tamam ama babası yani bu adam. Bu olaylarda mesaj atmayacak da ne zaman atacak?
Başka konularda hiç muhattap olmayabilir adamla,olmasında zaten ama bu konu söylenmeyecek bir konu değil bence.
2 çocuğum var,eşimden boşanmış olsam ve bu tip olaylar olsa rahatsız mı olur,sinir mi olur demeden mesaj atarım yani kusura bakmasın. Biz boşansakta çocukların babası hala o. Ben bunlarla uğraşacağım,babaları evinde keyif çatacak yok öyle yağma.
Öncesinden sonrasından bağimsız yazıyorum bunları da. Konu sahibini de savunmuyorum,onunda hataları vardır muhakkak ama bu böyledir. Çocuklu insanlar boşansa dahi onlar hala istemeselerde görüşmek zorundalar çocukları için. Arkadaşım aldatıldi mesela,2 çocuğu var,adam yeminler etti geri döndü tekrar deneyelim dedi,onuda yaptılar çocuklar için,sonuç adam metresinden ayrılmamış o ara kadın hamile kaldı,ikisini de idare etmiş,bu arada arkadaşımı anlaşmalı boşanmaya falanda ikna etti şu an metresiyle ev tuttu bebekleri olacak, boşandı arkadaşım da ki bilsem hala devam ettiğini süründürürdüm dedi nefret ediyor adamdan ve sonuç bunca olaya rağmen hala göruşüyorlar. Oğlu hastalandı geçen gün,babasını aradi adam doktor hastane vs halletti. Yapmak zorunda da. Kusura bakmasın. Metresi de kusura bakmayacak,adamda artık,eşşek gibi gidecek yani. Çocuklarıni geride bırakıp bekar bir adam gibi takılamaz.
Konu sahibinin durumu da farklı değil,güzellikle ayrılmamışlar ama bu demek degil ki çocukları babasinın evinden getirdi,adamın sorumluluğu yok.
Ama işte bakmak istemeyen adama nasıl baktıracaksın? Bu konuda hak kukuk birşey yapamaz, adamın kendi vicdanı. Bakmayan adama illa yazmak kendi moralini bozmaktan başka birşeye yaramaz. Bakmıyor işte adam ne yapılabilir ki? Bu vicdanla alakalı. Bizimkilerde çok kötü ayrıldı, hatta annem kovdu babamı evden. 2 3 ay aç kaldık annem sağdan soldan babasından kardeşinden aldıklarıyla geçindi çalışana kadar. Rezil rüsva olduk bir liseli biri ilkokullu iki çocuk. Kış ayındaydık doğalgaz kesildiği için ufoyu bile üst kattan ödünç almıştık kullanabilmek için. Hep annemin gururu babamın inadı yüzünden. Sonra ikiside anladı bu saçmalığın sadece bize zarar verdiğini bıraktılar bu davranışlarını. Benim babamda bakmayabilirdi mesela ben 23 yaşına geldim hala annemin hesabına ayda 3.500 para atıyor al çocuklara lazım olur diye.
Konu sahibinin hatası bu hadi koca anlamıyor madem sende bırak çocuklarına dön, ondan fayda gelmiyorsa sen faydalı olmaya çalış çocuklarına. Koca peşinde koştu iyi mi oldu, oğlunu sokaklara itmekten evdeki huzuru yoketmekten başka ne işe yaradı?

Dünya da türlü türlü hatalar yapariz.Ama bir anne için evladiyla sinanmak gercekten çok acı .bence buradan kimse ahkam kesmesin belki psikolojisi bozuktu ve destek olacak kimsesi yoktu bu kadarına gücü yetti akıl edemedi sizin bulduğunuz çözümler aklına gelmedi .Bence kimse büyük konusmasin .beni anlaman için benim gömleğimi giymen gerek derler.ben konu sahibine gerçekten üzüldüm ve çaresizliğini hissettim .demekki çok canı yanıyor evlat bu kimseyle konuşamıyor buraya yazıyor yanlız .umarım oğlunuz düzelir ve bu imtihaniniz biter.Rabbim kimseye evlat acısı ve sınavı vermesin cardeizlik çok kotu

Ama bosanmiyorsunuz
Ama bosanmiyorsunuz

Su okuduklarımdan sonra kimse neden demesin:KK43:
Ergen cocuk nasıl kaldırsın bunları ya:KK43:
Yazık etmisler cocuklara:KK43:/

Ama bosanmiyorsunuz
Ama bosanmiyorsunuz

ohh klavyene sağlık vallahi içimdekileri uzun uzun yazmışsın. konu sahibi tam anlamıyla narsist egoist ve kocasından (eski) başka bir şeyi gözü görmeyen sorunlunun teki. aslında su yazdıklarında da oğlunu düşündüğünden çok ah ben bunları mı hak ettim yazıp duruyor. yazık o kızı inşallah kendini kurtarır

Konularınızı görüyorum ve cidden üzülüyorum. Ama oğlunuz çok tehlikeli. Daha önce de yazdım. Yine söylüyorum lütfen tedavi olması için uğraşın. Günahsız bir insanın canını yakmasın. Para için Ya da madde etkisiyle işine giden bir zavallıyı bir çocuğun annesini babasını öldürebilir size zarar verebilir. Önceliğiniz tedavi olsun. Pimi çekilmiş bir bomba toplum içine girecek. Siz annesiniz ama o da bir annenin evladına bir evladın annesine babasına eşine zarar verebilir

İcerden cıkınca direk eve mi geliyor?Madde kullanan biri?
Tedavi falan?
Dün gece babamın arabasına carpıyorlar arkadan,eski bi sahin.
Madde kullanmıslar calmıslar arabayı,caldıkları arabanın sahibi hurdacı.
Hurda topluyor gecimini saglamak icin,o adamın 90 model sahinini calmaya tenezzül ediyorlar yani!
Siz artık eski esi bırakın,oglanı tedavi ettirin.
Hem sizin hem baskalarının canı yanmasın.
Allah yardımcınız olsun.

Dışarda hep ic içe yaşıyoruz bunlarla işte kime ne zaman ne yapacakları belli değil. Üç kuruş için çok rahat birini oldurebilirler. Kafaları yerinde değil çünkü madde etkisi altindalar. Konu sahibi kusura bakmayın sizin için demiyorum ama bu şekilde salınması çok saçma. Önce tedavi edilmeli eğer ışık görülürse birakilmali. Resmen patlamaya hazır bir bomba gibi salinmis ne zaman kime ne yapacağı belli değil. Sizinde Allah yardimciniz olsn

Ya ben bu konu sahibine cok uzuluyorrum..ama gecmis konulara bakan arkadaslar ozet gecmis.. ve bence en buyuk hata bosanmamak olmus zamaninda.. sevgisiz ilgisiz bir ortamda cocuklar icin boyle sonuclar kacinilmaz.. ha buarada sorunsuz ailelerin cocuklarida
Madde kullanabilir ya da arkadas ortamindan dolayi hirsizliga vs alisabilir…cok uzucu gercekten, Allah kimseyi caresi birakmasin evladiyla sinamasin.

Ya ben bu konu sahibine cok uzuluyorrum..ama gecmis konulara bakan arkadaslar ozet gecmis.. ve bence en buyuk hata bosanmamak olmus zamaninda.. sevgisiz ilgisiz bir ortamda cocuklar icin boyle sonuclar kacinilmaz.. ha buarada sorunsuz ailelerin cocuklarida
Madde kullanabilir ya da arkadas ortamindan dolayi hirsizliga vs alisabilir…cok uzucu gercekten, Allah kimseyi caresi birakmasin evladiyla sinamasin.
Bu gün arkadaşımla konuştum. Ve çok üzgünüm. Çok iyi bir aile. Maddiyatları çok iyi. Oğluyla her iş çıkışı vakit geçirip eğlenen bir anne. Oğlunun eve gelme değini haraç kestiğini, mafya ve madde işi olduğunu söyledi.
Dün akşam iş çıkışı oğlunun arkadaşı birinin yolunu kesiyor ve haraç istiyor. Mazlum bir çocuğun. Dövüyor. Ve dayak yiyen çocuğun çevresi bu çocuğun yüzünü satırla kestiler. Duyduğumdan beri neden neden ne oldu bu gençliğe diyorum. Daha 17 yaşında bu çocuk. Geçen arkadaşımın yanındaydım ve o çocuk da oradaydı. Hal hatır soran saygılı.... Ama nasıl böyle cani olabiliyorlar. Ve arkadaşım bu çocuğu mağazasına sokarak kurtarıyor. Yüz kemiklerini gördüğünü söyledi. Ailesi çok düzgün insanlarmış. Çevremdeki madde kullanan çocukların hepsinin ailesi birlikte yaşıyor. Bizim tamamen çevreyle alakalı bir durum. İkamet ettiğim yer madde kullanımında 2.sırada geliyor.
Eski eşim konusuna gelince her kez in tepkileri farklı olabiliyor. Bn eşime aşırı bağımlıydım.o olmazsa yaşıyamam sanırdım. Bni aldattığında yıkıldım. Sevgim o kadar büyüktü ki bu nedenle acımı çok derin yaşadım. Bakın şöyle ifade ediyim, bencede çok saçma ama durum böyle. Onaylıyormuyum hayır, ama gerçekten durum bu.ben uçapğa binemezdi asla....bindim ne olursa olsun hiç korkusuz. Ameliyat olmaktan çok korkardım, tek başıma gittim, iğne asla olamazdım, artık cnmı yakmıyor, tek Asla kalamazdım ama ne olacakki öleyim gibi gibi her şey anlamını yitirdi. Neden mi bilemiyorum. Bn çocuklarıma da kendi ailenede aşırı bağımlıyım. Bunun nedenini kendime çok yıllar sonra ağlayarak anlattım.
RABBİM BANA BİR YUVA VERMEDİ.

Çocukken öz babamıhiç görmeden üvey babada her akşam dayak yiyerek uyurdum. Annem elimden tutar bşr otobanın Kenarına götürür ölmek isterdi. Bende elini tutar beklerdim. Akşama kadar ağlar bende otlarla oynar akşam eve dönerdik.gece tuvalette kendimizi kitler uyurduk. Babam bizi dövmesin diye. Sonra babam beni dövüyor diye annem beni teyzemin yanına gönderdi. 5 yaşındayım.hiç unutmuyorum o acılarımı. Annemi deliler gibi özlüyorum. Kapıda oyun oynarken kaçıp anneme gitmekiçin fırsat kollarım. Kuzenlerim beni kovalar ama asla yetişemezlerdi. Çünkü sonunda annem var. Ona sarılmak var. Koşup gidip sarıldığımda beni yollamasınlar diye hep bekledim. 15 gün sanki ömrümden ömür gitti. iki kardeşim oldu. Acım o zaman başladı. Ya kardeşlerimden ayırırlarsam.o kardan beni ayırırlarsa. Ya öz babama yollarlarsa. Onları sırtlardım ki bni yollamasınlar. Bunu okusalar çok ağlarlar. 😥Okuldan geldiğimde kapı zilini çalınca ya kardeşlerin kayboldu, ya öldü derler diye çok korkardım. Halen telefon çalsın onların adını gördüğümde ne olduuuuu. Derim. Onlarda yeter ne olcak Aaa derler. Bilmiyolarki hep korkuyla yaşıyorum. O yuva bna hep acı verdi. Sonra koca evi. Baba dayağından kurtuluş. Ama o da öyle hazin.
Ve artık kocamın yolunu bekliyorum, kazamı yaptı, ölümü gibi gibi.... Aldatıldığım da onu kaybettim. Yuvamı kaybettim. Şimdi diyorum ki iyi ki aldatmış. Eğer aldatmayıp ölseydi acım halen taze kalırdı. Nefretim onu sildi.
Ben neyi seviyorum bilmiyorum. Tek istediğim bir yuva. Onuda rabbim nasip etmedi.

Ama bosanmiyorsunuz
Ama bosanmiyorsunuz

Anlattın anlattın noldu?
Koca bi hiç
Konu sahibi kendini haklı görmeye o kadar odaklı ki bence olumsuz yorumları algılamıyor bile
Direkt beyin eliyor onları

Neyse emeğine sağlık kardeş
Diğer üyeler aydınlanır en azından

Bu gün arkadaşımla konuştum. Ve çok üzgünüm. Çok iyi bir aile. Maddiyatları çok iyi. Oğluyla her iş çıkışı vakit geçirip eğlenen bir anne. Oğlunun eve gelme değini haraç kestiğini, mafya ve madde işi olduğunu söyledi.
Dün akşam iş çıkışı oğlunun arkadaşı birinin yolunu kesiyor ve haraç istiyor. Mazlum bir çocuğun. Dövüyor. Ve dayak yiyen çocuğun çevresi bu çocuğun yüzünü satırla kestiler. Duyduğumdan beri neden neden ne oldu bu gençliğe diyorum. Daha 17 yaşında bu çocuk. Geçen arkadaşımın yanındaydım ve o çocuk da oradaydı. Hal hatır soran saygılı.... Ama nasıl böyle cani olabiliyorlar. Ve arkadaşım bu çocuğu mağazasına sokarak kurtarıyor. Yüz kemiklerini gördüğünü söyledi. Ailesi çok düzgün insanlarmış. Çevremdeki madde kullanan çocukların hepsinin ailesi birlikte yaşıyor. Bizim tamamen çevreyle alakalı bir durum. İkamet ettiğim yer madde kullanımında 2.sırada geliyor.
Eski eşim konusuna gelince her kez in tepkileri farklı olabiliyor. Bn eşime aşırı bağımlıydım.o olmazsa yaşıyamam sanırdım. Bni aldattığında yıkıldım. Sevgim o kadar büyüktü ki bu nedenle acımı çok derin yaşadım. Bakın şöyle ifade ediyim, bencede çok saçma ama durum böyle. Onaylıyormuyum hayır, ama gerçekten durum bu.ben uçapğa binemezdi asla....bindim ne olursa olsun hiç korkusuz. Ameliyat olmaktan çok korkardım, tek başıma gittim, iğne asla olamazdım, artık cnmı yakmıyor, tek Asla kalamazdım ama ne olacakki öleyim gibi gibi her şey anlamını yitirdi. Neden mi bilemiyorum. Bn çocuklarıma da kendi ailenede aşırı bağımlıyım. Bunun nedenini kendime çok yıllar sonra ağlayarak anlattım.
RABBİM BANA BİR YUVA VERMEDİ.

Çocukken öz babamıhiç görmeden üvey babada her akşam dayak yiyerek uyurdum. Annem elimden tutar bşr otobanın Kenarına götürür ölmek isterdi. Bende elini tutar beklerdim. Akşama kadar ağlar bende otlarla oynar akşam eve dönerdik.gece tuvalette kendimizi kitler uyurduk. Babam bizi dövmesin diye. Sonra babam beni dövüyor diye annem beni teyzemin yanına gönderdi. 5 yaşındayım.hiç unutmuyorum o acılarımı. Annemi deliler gibi özlüyorum. Kapıda oyun oynarken kaçıp anneme gitmekiçin fırsat kollarım. Kuzenlerim beni kovalar ama asla yetişemezlerdi. Çünkü sonunda annem var. Ona sarılmak var. Koşup gidip sarıldığımda beni yollamasınlar diye hep bekledim. 15 gün sanki ömrümden ömür gitti. iki kardeşim oldu. Acım o zaman başladı. Ya kardeşlerimden ayırırlarsam.o kardan beni ayırırlarsa. Ya öz babama yollarlarsa. Onları sırtlardım ki bni yollamasınlar. Bunu okusalar çok ağlarlar. 😥Okuldan geldiğimde kapı zilini çalınca ya kardeşlerin kayboldu, ya öldü derler diye çok korkardım. Halen telefon çalsın onların adını gördüğümde ne olduuuuu. Derim. Onlarda yeter ne olcak Aaa derler. Bilmiyolarki hep korkuyla yaşıyorum. O yuva bna hep acı verdi. Sonra koca evi. Baba dayağından kurtuluş. Ama o da öyle hazin.
Ve artık kocamın yolunu bekliyorum, kazamı yaptı, ölümü gibi gibi.... Aldatıldığım da onu kaybettim. Yuvamı kaybettim. Şimdi diyorum ki iyi ki aldatmış. Eğer aldatmayıp ölseydi acım halen taze kalırdı. Nefretim onu sildi.
Ben neyi seviyorum bilmiyorum. Tek istediğim bir yuva. Onuda rabbim nasip etmedi.
Allah yardimcin olsun, seninde imtihanin boyle demek.. kolay seyler yasamissin, biz disardan okuyup yargiliyoruz tabii.. sen ne yasadigini bilirsin..imkanin varsa psikolojik destek alsan??

Son düzenleme:
Anlattın anlattın noldu?
Koca bi hiç
Konu sahibi kendini haklı görmeye o kadar odaklı ki bence olumsuz yorumları algılamıyor bile
Direkt beyin eliyor onları

Neyse emeğine sağlık kardeş
Diğer üyeler aydınlanır en azından
Aydinlandik aydinlanmasina, ama suanki durumunu degistirmiyo konu sahibinin..kadinin psikolojisi iyi degil o yuzden mantikli davranmasini beklemiyorum..cok erken evlenmis -ki evlenmeden oncede dayakla siddet.. bi cocuk icin wc de uyumak nasil bir korkudur? Hele hele korkudan?! Ee sonra gozunu acmis yavsak kocasini gormus ona siginmis ve bagimli hale gelmis… tutunacak dal gibi gormus.. bu yuzdende affetmis herseyini cunku terkedememis..cok zor seyler.. sagliksiz bir cocukluk geciren birinden saglikli ebeveynlik beklemek ne kadar dogru? Kaldi ki siradan bir cocukluk gecirenler bile cok mu saglikli kararlar aliyoruz dersin?

Bir köpeği çalan , zavallı yavruyu ailesinden ayıran kişiye gram acımam, üzülmem. Oğlunuz çok vicdansız.
Oğlum hasta. Bu onun karekteri değil. Köpeği değil izinsiz bir çöp dahi almamalı.bu madde kişiliği değiştiriyor. Sadece madde bulmanın yollarını düşündürüyor. Bakın ona araba alacağımı bakmasını söyledim. 18 yaşındaki bir çocuk sabaha kadar bakmazmı? İnanın bakmadı. Telefonunda geçmişe baktım hiç arattırmamış. Ben işteyken 2 TL için beni arayıp ulaşamadığı için almayan bir karekter de çocuk... Malesef şimdi durum bu.

Çocuk eskiden böyle değildi diyorsunuz her konuda. Babasının yapttıkları akıl sağlığı yok gibi gösteriyor. Muhtemelen çocuk da uzun zamandır devam eden bu sıkıntılarin sonunda böyle tepki veriyor. Huzur lazım hepinize. Gerçekten öldü sayın adamı. Oğlunuz için çok iyi bir psikiyatrist sart

X