OĞLUMUN DAVASI

bizlerin de çok zor hayatları oldu ama satır aralarına kısaca yazıp unutuyoruz burada.takıntı yapmıyoruz.olması gereken böyleymiş diyoruz .geçmişe ya da yaptığımız hatalara aşırı takıntılı olmak sonunda sadece psikolojimizi bozar.hayat devam ediyorr bir şekilde.eşi iyi adam değilmiş olabilir.silecekti önüne bakacaktı erkenden ama bunu yapmadıı melankolik takıldı aylarca yıllarca bu da oğluna yansıdı maalesef.
Kimsenin hayatı güllük gülistanlık ilerlemiyor. Hepimiz bir seyler yasıyoruz. Ama yok yani senelerdir okuyorum sadece koca bir “bos” demekten kendimi alıkoyamıyorum. Gözüm segire segire okuyorum artık konularını.
Sadece yazmakla… iç dökmekle kalıyor ve hicbir değişiklik olmadan hala devam.

Merhaba arkadaşlar. Bu gün davamız vardı. Serbest bırakıldı. Kasımın 29 da karar verilecek. Muhtemelen ceza alacak. Canım çok acıyor. Niye evladım niye.... Açmıydın, susuzmuydun, sevgisizmiydin. Bu akşm gelecek. Ve çok krkyrm yine cezaevine dönerse diye.
Canımı yakan ayrı bir konu var. Pislik eski koca bu süreçten öncede çocukla hiç ilgilenmedi.hep şartlı yardımlar yaptı. Bn bulduğum delilleri ona atıyorum, oğlum hakkında yazıyorum, ama o okumaya bile tenezzül etmiyor. Avukat tuttum tutulacakmı soruyorum cvp yok. Bnde hakimlikten avukat birini buldum,görüştüm.o Sırad telefonla beni eski eşin tuttuğu avukat aradı. Bilgi verdi. Neyse bu gün sabah erkenden bna mesaj yazmış.

Bna msj falan atma, ne derdin varsa avukata at, zırt bırt yazma. Avukat ücreti 5.000.ben 2.500 ödedim. Gerisini öde.

Bna msj atma demiyipte avukat tuttum ortak ödeyelim desen başımın üstüne ama sen nasıl birisin dedim. Ödemiyorum. Daha neler yazıyor. O yazmayan adam döktürüyor.

Neyse gittik mahkeme salonuna. O her dakika telefonda öyle küfürler ediyorki, iğrenç. Şuraya şunu verdim, buraya Bu kadar, yok kıza nafaka..... Oğlumun davası başladı bu adam az ilerde yine küfür kğfür. Bu sefer oğluma. O çıksın neyini ne yapcam,....... O... Ç.... A..... K.... Daha nelerrrrrrr. Kızım da dayanamadı kardeşine yapılan iğrenç küfğrlere. Karşısına geçip kafa salladı. Babası sen kime kafa sallıyon dedi. Sana dedi. Bunlar burun buruna defol falan derken ben gittim kızımı çekeliyorken kızım eliyle git git yaptı. O da git onu anana babana yap dedi. Bnde babama yspıyorm dedi.bn seni evlatlıktan Red ettimki sen kimsin dedi.çok cnm yandı. Hiç bir şey demedim. Aldım kızımı geçtim kenara. İnanın ben kızımın el hareketi yaptı sandım. Ona kızdım. Sen nasıl böyle yaparsın o Red etsede baban derken, anne ben elimle gşt git yaptım bunda ne var dedi.
Bir baba her seferinde Bn seni Red ettim nasıl der. Ve diğer çocuğunun yaptığının zerresini kızım yapmadı. Onu neden Red etmiyor... İşte imtihanda oğluyla... Ama malesef ucu bankada dokunuyor. Canım öyle yandık ona ayakkabı, bot, yemek, ne istiyorsa yaptım. Senin annen var dedim.
Çalışmıyormusunuz?Bu pislıkten bısey ıstemeyın

Çocukluk döneminde açılan yaraların telafisi var sanıyorsunuz ama yok.
Yaşım 38.
Çocukluk yıllarımda çok şeye şahit oldum aile içinde.
Hala aklımda hepsi.
En ufak pürüzde oraya çıkıyorlar.
Annemin boşansaydı bundan daha mutlu bir hayatı olacak mıydı diye sordum çogu zaman.
Dedemler bizi istemedi.
Annem de katlanmak zorunda kaldı.
Keşke imkanı olsaydı da katlanmasaydı.
Ama hiç bir zaman babama kör kütük aşık bir kadın olmadı.
Hala hakkını helal etmediğini söyler.
Evlatları olarak hala babamızın saçma sapan davranışlarının ceremesini çekiyoruz.
Düzelmedi hiç, düzelmeyecekte.
En çok üzüldüğüm çocukluğumun heba olması.
Değer miydi ?
Asla.
Bugün ki ben olmamda ve olumsuz tutumlarımın eseri olmakla suçluyorum onu.
Kötü alışkanlıklarımız olmadı evlatları olarak.
Ama hangi kardeşime dokunsam bir yerlerinden kanıyor.
Evlatlarınız sizin eseriniz.
Sonradan başınızı duvarlara vursanız da nafile.
Birden olmuyor bu tutumlar, zamana yayılarak gelişiyor ve bir yerden patlak veriyor maalesef.

Evet çalışıyorum. Kendi gelinlik mağazamı açtım. 🙏. Bu güne kadar hiç istemedim.
Defolup gıtsın pislık .2.5 mılyarıda alsın bişey dıcemde agzımızdan cıkan her laf bıze grlıyor .Oğlunuz saglıgına kavussun bır daha da kotu sryler yapmasın .Saglıklı olmadıgınbellı .Terapi alsın

X