Oğlumuza isim mevzusu

Baktıkça seviyorum ismi resmen Mete git gide daha güzel gelmeye başladı :))) inat gibi kapı süsü falan hem mete çıkıor karşıma. Aslında ilk isteğim Göktuğ du ama beğenilmedi:/
Ya bir de sıradan isim olunca ne oluyor, nedir bu antin kuntin isim koyma hevesimiz anlamadım. Mehmet, Yusuf koyan arkadaşlarım var. Onları görse ne derler acaba 😁

Kızlar kısmetse 2.5 ay sonra bir oğlumuz olacak ama hala isim konusunda ortak kararımız yok. Kızımızın ismini ben koydum, şimdi eşim sanki kendisi koymak istiyor gibi her bulduğum isme mırın kırın ediyor. Ben Mete istiyorum. Eşim Yaman olsun diyor. Soyismimizle uyumlu olsun istiyor. Mete ismine çok karşı çıkmamakla birlikte hala tamam demiş de değil. Soyismimizle uyumlu isimler arasında Ozan da var ama dediğim gibi eşim benden gelen her öneriye burun kırıyor. Son tahlilde Mete veya Yaman arasında bir seçim olacak gibi. Ben Mete için sonuna kadar direneceğim:) Sizce hangisi güzel?
Not: 2 isim düşünmüyoruz. // Arapça isim düşünmüyoruz.
Çekiliş yapın 2 ismi yazın , 3 defa çekin hangisi çıkarsa o olsun .Aklıma tek bu geldi 🤷‍♀️

Ya bir de sıradan isim olunca ne oluyor, nedir bu antin kuntin isim koyma hevesimiz anlamadım. Mehmet, Yusuf koyan arkadaşlarım var. Onları görse ne derler acaba 😁
Ya ben de şu yeni nesil kayra eymen buğra falan sevemedim gitti. Türkçe isim takıntım olmasa belki daha hoş isimler bulurum ama malesef kökeni önemli..

Baktıkça seviyorum ismi resmen Mete git gide daha güzel gelmeye başladı :))) inat gibi kapı süsü falan hem mete çıkıor karşıma. Aslında ilk isteğim Göktuğ du ama beğenilmedi:/
Göktuğ da güzel isimmiş aslında güçlü duruyor, rabbim sağlıkla ismini taşımayı nasip etsin 🤲🏻🌸

Ya ben de şu yeni nesil kayra eymen buğra falan sevemedim gitti. Türkçe isim takıntım olmasa belki daha hoş isimler bulurum ama malesef kökeni önemli..
Aynı takıntı bende de vardı. O yeni nesil isimleri görmekten sıtkım sıyrıldı. Millet sıradan olmasın diye koyuyor ama çoktan sıradanlaştı bile. Okullarda sınıf listeleri Eymen‘lerle Arel’lerle dolmaya başladı. Hele kız isimlerinde iyice saçmalıyoruz. 🤷🏻‍♀️

Kayra Türkçe 😌 Öz Türkçe isimleri çok seviyorum. Eski Türk hükümdarlarının adı nasıl desem gerçekten hükümdar adı. Mete Han, Teoman, Alparslan, Bilge Kağan bayılıyorum. İkinci oğluma eski Türk bakanlarından birinin adını koyduk 🤭 öz Türkçe deyince aklıma bir öğrencim geldi. Adı Alper Tunga'ydi. Ben kısa süreli donakalmistim. Dersimiz de edebiyattı 😅😅

Kayra Türkçe 😌 Öz Türkçe isimleri çok seviyorum. Eski Türk hükümdarlarının adı nasıl desem gerçekten hükümdar adı. Mete Han, Teoman, Alparslan, Bilge Kağan bayılıyorum. İkinci oğluma eski Türk bakanlarından birinin adını koyduk 🤭 öz Türkçe deyince aklıma bir öğrencim geldi. Adı Alper Tunga'ydi. Ben kısa süreli donakalmistim. Dersimiz de edebiyattı 😅😅
Benimkilerin isimler de ozturkce ama eski hukumdarlardan degil 😊 boyle isimler bana siyasi olarak cok milliyetci izlenimi veriyor 🙈

Benimkilerin isimler de ozturkce ama eski hukumdarlardan degil 😊 boyle isimler bana siyasi olarak cok milliyetci izlenimi veriyor 🙈
Hiç o açıdan düşünmemiştim 😅 milliyetçi bir insan da değilimdir esasen 😅 sadece heybetli oluşları hoşuma gidiyor o kadar 😆 ilk oğlumun adı çok yaygın. Hata yapmışız 😒 ikincide düzelttik ama çok düzeltmişiz bu sefer de isme herkes şaşırıyor 😅😅 adı Balamir 🙈 hele bizim memlekette tanıdıklara çok zor kabul ettirdik 😅😅

Hiç o açıdan düşünmemiştim 😅 milliyetçi bir insan da değilimdir esasen 😅 sadece heybetli oluşları hoşuma gidiyor o kadar 😆 ilk oğlumun adı çok yaygın. Hata yapmışız 😒 ikincide düzelttik ama çok düzeltmişiz bu sefer de isme herkes şaşırıyor 😅😅 adı Balamir 🙈 hele bizim memlekette tanıdıklara çok zor kabul ettirdik 😅😅
Guzelmis ismi, adiyla ysasin ☺️🙏🏻

Kendimi hiç oğluma yaman diye seslenirken hayal edemiyorum :) kızımın adını da tabi kendisinin onayı ile koydum beğenmese farklı isim bakardım kararı o vermiş gibi bişey oluyor :))
Mete daha iyi bence. Yaman denilince ilk fettan kurnaz biri geliyor aklıma Kızınızın adı neydi buarada

Evet Kayra Türkçe bir isim ama çok var gerçekten. Kayra, Eymen ve Ömer Asaf aşırı fazla. Mete Han nasıl da hemen dikkatimi topladı saydığınız isimler arasında:))) ay inşallah Mete olur ya çok istiyorum...

Bizim sülalede isimleri bi görseniz sanki Türk boylarının beyleri toplanmış gibi:))) ilterişler bumin kağanlar havada uçuşuyor

Bizim sülalede isimleri bi görseniz sanki Türk boylarının beyleri toplanmış gibi:))) ilterişler bumin kağanlar havada uçuşuyor
Hiçbiri bende Alper Tunga etkisi uyandiramaz 😅😅 yalnız erkek cocuklarina bu isimler çok yakışıyor. Bakışları duruşları bile belli ediyor kendini. Mesela benimki tam bir Balamir. Kaşini kaldırıp bir bakışı var sanki buyruk verecek 🙈🙈 inşallah istediğin isim olur Mete/ Mete han güzel güzel 🤭

X