Oğlumuza isim mevzusu

Evet Kayra Türkçe bir isim ama çok var gerçekten. Kayra, Eymen ve Ömer Asaf aşırı fazla. Mete Han nasıl da hemen dikkatimi topladı saydığınız isimler arasında:))) ay inşallah Mete olur ya çok istiyorum...
Ay Ömer Asaf edebiyatçı bebeği ismi 😆😆 benim arkadaşlarımin yarısı oğluna Ömer Asaf/ Ömer Arif ismini koymuş çok yaygın 🤭🤭

Hiçbiri bende Alper Tunga etkisi uyandiramaz 😅😅 yalnız erkek cocuklarina bu isimler çok yakışıyor. Bakışları duruşları bile belli ediyor kendini. Mesela benimki tam bir Balamir. Kaşini kaldırıp bir bakışı var sanki buyruk verecek 🙈🙈 inşallah istediğin isim olur Mete/ Mete han güzel güzel 🤭
Gerçekten Alper Tunga of diyorum kalpkalpppp çok iddialı ve güzel. İsim karakterine de inanıyorum ayrıca koyduğumuz ismin enerjisi çocuğa yansıyor bence

Gerçekten Alper Tunga of diyorum kalpkalpppp çok iddialı ve güzel. İsim karakterine de inanıyorum ayrıca koyduğumuz ismin enerjisi çocuğa yansıyor bence
Alper Tunga çok fazla iddiali 😅😅😅 ama güzel isimler ya ne bileyim. Eski Türkçe isimler o heybeti gösteriyor. Mesela Gıyasettin Keyhüsrev diye hükümdar adı var. Hiç heybetli geliyor mu mesela 😆 ama Alp Er Tunga öyle mi 🤭

Her gün iğne yiyorum bebeğim için bir sürü sıkıntı çekiyorum valla bence isim hakkı annenin olmalı ama işte ata erkil toplumda fazla diretemiyoruz da. Gidip kimlik çıkarsa bana sormadan ordan dönüş de zor. Bari ucundan kıyından sevdiğim bi isim koysun diye ses etmiyorum pek.

keninlikle bende isim koymak annenın hakkıdır derim herzaman

hele şu anamın adı babamın adı diyenlerin gırtlagına çökesim geliyor , hössttt diyorum resmen

Kızlar kısmetse 2.5 ay sonra bir oğlumuz olacak ama hala isim konusunda ortak kararımız yok. Kızımızın ismini ben koydum, şimdi eşim sanki kendisi koymak istiyor gibi her bulduğum isme mırın kırın ediyor. Ben Mete istiyorum. Eşim Yaman olsun diyor. Soyismimizle uyumlu olsun istiyor. Mete ismine çok karşı çıkmamakla birlikte hala tamam demiş de değil. Soyismimizle uyumlu isimler arasında Ozan da var ama dediğim gibi eşim benden gelen her öneriye burun kırıyor. Son tahlilde Mete veya Yaman arasında bir seçim olacak gibi. Ben Mete için sonuna kadar direneceğim:) Sizce hangisi güzel?
Not: 2 isim düşünmüyoruz. // Arapça isim düşünmüyoruz.
Ben insanların isimlerinin karakterleri olduğununa inanıyorum bana kalırsa Ozan olmalı gibi. Yaman ve Mete isimleri biraz fena oluyor sanki.

Onu da teklif etti :))))) asla koymayacağım isimler listesinde bu. Niye bilmiyorum ama hakan ve gökhan isimlerini özellikle sevemiyorum
Gökhan ve Hakan'ı ben de sevmem, hatta ne kadar Hakan tanıdıysam gıcıktı istisnasız.
Yaman'ı kullanım şeklinden sevmiyorum, hoşlanılmayan birinden bahsederken "amaaan o ne yamandır oooo" derler mesela.
Ne Yaman ne Mete, diyorum ki Metehan =) Ya da Bilge Kaan

Kızlar kısmetse 2.5 ay sonra bir oğlumuz olacak ama hala isim konusunda ortak kararımız yok. Kızımızın ismini ben koydum, şimdi eşim sanki kendisi koymak istiyor gibi her bulduğum isme mırın kırın ediyor. Ben Mete istiyorum. Eşim Yaman olsun diyor. Soyismimizle uyumlu olsun istiyor. Mete ismine çok karşı çıkmamakla birlikte hala tamam demiş de değil. Soyismimizle uyumlu isimler arasında Ozan da var ama dediğim gibi eşim benden gelen her öneriye burun kırıyor. Son tahlilde Mete veya Yaman arasında bir seçim olacak gibi. Ben Mete için sonuna kadar direneceğim:) Sizce hangisi güzel?
Not: 2 isim düşünmüyoruz. // Arapça isim düşünmüyoruz.
Yaman bence güzel 🤷‍♀️👍🏻

Ay bugun rüyamda oğlumun isminin Mete olduğunu gördüm. İnşallah gerçekte de olur:)) cinsiyeti de rüyamda görmüştüm. Ay inşallah aminnnn🤩

Kızlaaaarr oğluşumun ismi Mete oluyor :):):):) eşim kararı bana bıraktı sağolsun. Doğumuma da birkaç hafta kaldı zaten az daha bırakmasa isimsiz doğacaktı oğlan :KK70:

X