Öğrencim ve Korona

belediyelerin yardım masaları var oraları arayabilirsin. mesela ben izmirde yaşıyorum aşevi kurulmuş ama neye göre dağıtım sağlıyorlar bilmiyorum

Birkaç arkadaşa haber ettim 600 TL toplandı çok şükür :) yarın da durumlara bakıp arayacağım belediye ve vefa destek hattını 😍😍 anneleri yok yanlarında zaten bari az da olsa rahat etsinler, hepinize çok teşekkür ederim iyiki varsınız 💜💜

Bulunduğunuz şehirde aşevleri vardır muhakkak, onları araştırabilirsiniz.
Bir de Kızılayı arayıp bilgi alın, muhakkak hem şimdi hem de normal zamanda destek olurlar. En azından gıda paketi vs...

Bulunduğunuz şehirde aşevleri vardır muhakkak, onları araştırabilirsiniz.
Bir de Kızılayı arayıp bilgi alın, muhakkak hem şimdi hem de normal zamanda destek olurlar. En azından gıda paketi vs...
Düzenli yardıma ihtiyaçları olacaktır mutlaka.. teşekkür ederim ❤️

Güvenlikleri için ne yapılabilir? Ortalık çok kötü. Yiyecek bir şekilde halledilir ama çocuklara göz kulak olacak biri lazım. Anne ne kadar hastanede kalacak hocam?
İnanın bende bilmiyorum ve en çok endişelendiğim kısmı bu 😔 yarın gidip eve bakacağım apartman oturdukları yer ve alt katlarda değiller. Görevli vs var mı ne durumdalar bakıp mutlaka gerekeni yapacağım.. çalışmıyor olsam alır gelirim üç kuzuyuda iki de bende var oh mis beş kuzucuk ile 💜💜

Hocam elimden gelen yardımı yapmak isterim sizin için. Özel bir eğitim kurumunda calisiyorum, eger istanbul icindeyseniz ve yakinlardaysak gun içerisinde kurumumuzda misafir edebiliriz çocukları. Imkan varsa güven sağlamak icin özelden numaramı da yazabilirim, once sizinle de görüşebiliriz, siz de gelip kurumu ziyaret edebilirsiniz. Aksam da yine biz evlerine birakabiliriz.
Allah sizin gibilerden razı olsun.

Eskişehir de korona olanlara yemek hizmeti veriyorlar başka illerde de benzer şeyler olabilir. Allah yardımcıları olsun inşallah

Hocam elimden gelen yardımı yapmak isterim sizin için. Özel bir eğitim kurumunda calisiyorum, eger istanbul icindeyseniz ve yakinlardaysak gun içerisinde kurumumuzda misafir edebiliriz çocukları. Imkan varsa güven sağlamak icin özelden numaramı da yazabilirim, once sizinle de görüşebiliriz, siz de gelip kurumu ziyaret edebilirsiniz. Aksam da yine biz evlerine birakabiliriz.
Allah sizin gibilerden razı olsun.
Çok güzel kalbiniz var teşekkür ederim ❤️ maalesef aynı ilde değiliz. Yarın elimden geleni yapacağım inşallah. Sonrasına ise bakacağız 😇

Eskişehir de korona olanlara yemek hizmeti veriyorlar başka illerde de benzer şeyler olabilir. Allah yardımcıları olsun inşallah
Vardır mutlaka yarın öğreneceğim. Öğrendikten sonra da burada yazarım ki başka ihtiyacı olanlar nasiplensin

Herkese merhaba, sağlıklı günler dilerim. Özel eğitim öğretmeni olarak 6 yıldır çalışıyorum. 1 sene olacak okul değiştirdim ama eski okuldan öğrencilerim velilerim ile hala görüşürüm. Bugün eski okuldan velimin koronaya yakalanıp hastaneye kaldırıldığını öğrendim. Öğrencim dahil 3 çocuk evde yalnız kalmışlar. Baba seneler önce başka bi kadınla evlenmiş gitmiş. Nafaka yok gelir yok. Kadıncağız ufak ev işleri yaparak geçimini sağlıyordu (mantı yaprak sarması lif vs )
Duyunca aşırı üzüldüm, şahsi olarak bişey yapacağım hemen elbette ama annenin ne kadar kalacağı belli değil. Çıksa bile iş yapacak geçinecek durumu bi kenara yemek yapacak hali bile olmaz. Bu çocuklara en azından yemek getirecek yerler var mıdır? Nereyi arayıp bilgilendirebilirim. Komşular Allah razı olsun ilgileniyor diyor anne ama içim hiç rahat değil. 14 yaşında kız en büyükleri. Benim öğrencim olan en küçüğü 8 yaşında.. Sabah beri düşünüyorum ne yapılabilir. Evleri oldukça uzak. Her akşam iş çıkışı gidebileceğim mesafe değil. Aşevi benzeri yerlerden yemek gelse akşamları, oluyor mu öyle bilginiz var mı? Çok doldu kafam sağlıklı da düşünemiyorum size ihtiyacım var..
Hocam bulunduğu ilçenin kaymakamlığına başvuru yapacaklar. Bende kurumda memur olarak çalıştım.o kurumun halkla ilişkiler elemanı vardır. Raporlarla ilgilenen arkadaşlar.onlar yardımcı olurlar aslında.bizim arkadaşlar oluyordu sağolsunlar.

Hocam bulunduğu ilçenin kaymakamlığına başvuru yapacaklar. Bende kurumda memur olarak çalıştım.o kurumun halkla ilişkiler elemanı vardır. Raporlarla ilgilenen arkadaşlar.onlar yardımcı olurlar aslında.bizim arkadaşlar oluyordu sağolsunlar.
Teşekkür ederim, bugün faturaları ödendi çok şükür, yarın market alışverişi yapacağım götüreceğim. Duruma göre de hareket edeceğim. Mutlaka düzenli sosyal yardım almaları lazım..

Kaymakamlıklarda beyaz danışma masalaarı var.çocuklarma gidilebilse hemen aylık yardım bağlanır.kira fatura erzak gibi yardımlar vakıf taragından sağlanıyor hoçam

Kaymakamlıklarda beyaz danışma masalaarı var.çocuklarma gidilebilse hemen aylık yardım bağlanır.kira fatura erzak gibi yardımlar vakıf taragından sağlanıyor hoçam
Annemiz hastaneden çıksın da hayırla mutlaka halledeceğim. Bugün marketi de gördük şükürler olsun eşim götürdü bıraktı evlerine.. az daha paraları kaldı bende, üzerine ilave edip her ay faturalarını hallederim.. yardım alamazlarsa bizim yardımımız dokunur böylece.. Allahım hiçbir çocuğu anne babasından yana mağdur etmesin. Marketten gelenler hiçbir anlam ifade etmez annesi hastanede yatan çocuklar için 🥺🥺

X