Öğretmen olmak

Selya01

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2019
1
0
23
Merhaba herkese, hayırlı ve mutlu günler. Öncelikle yaşım 19. Çocukluktan kalma bir hayalim var : öğretmen olmak. Liseden geçen yıl mezun oldum. Fakat abimin ani vefatı üzerine üniversite sınavına çalışamayıp 270 aldım. Biliyorsunuz öğretmenlik daha yüksek puanı. Bu yıl tekrar sınava hazırlanıyorum. Not : maddi sıkıntılar nedeniyle dershaneye gidemiyorum. Sorum şu: Dershane olmadan üniversitede öğretmenlik kazanılabilir mi? Öğretmenlik kazanmak zor mu? Kazanan var mı? Çok mu çalışmak gerekiyor?

Ne kadar güzel, hedeflerin varsa ulaşada bilirsin. Yeter ki isteyip bu yolda çaba sarf et . Ben de öğretmenim, kazanabilmek icin cok ugrastim ama oldu sonunda . Simdi ders calismak daha kolay evde, cunku youtube da dersler var, istedigin zaman girip izleyebilirsin, sonra gruplar var , ders calisma konusunda yardimci olan, bilemedigin sorularin cozumlerini sorabildigin. Yalniz guzel bir plan yapip duzenli ilerlersen kazanabilirsin. Bir de bol bol kitap okumaya çalış ki okuman hızlansın. Başarılar :KK28:

tabi ki çok çalışman gerekiyor. ayrıca üniversiteyi kazanmakla bitmiyor, bunun bir de atanma süreci var malum.

Ben dershaneye gitmeden 416 puan aldım ve biyomedikal mühendisliği kazandım. Senin de başaracağına eminim. Kendine inan ve stres yapma :nazar:

X